26 Aralık-1 Ocak Astroloji Gündemi

26 Aralık-1 Ocak Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

2022’nin son haftasındayız. Artık yeni yıla adım atıyoruz.

Neler olabilir bu hafta ? Nasıl görünümler, nasıl gelişmeler var, bakalım birlikte.

Bu arada 2023 burç yorumlarımı hazırlamaya devam ettiğimi de ekleyeyim.

Terazi burcuna kadar yayınlamış bulunuyorum. Buraya onların linkini bırakayım önce.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023,  Yengeç Burcu 2023,

Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023,  Terazi Burcu 2023

Geri kalan burçları da hazırlamaktayım. Görmek isterseniz websitemden takip edebilirsiniz.


26 Aralık-1 Ocak haftasının başlıca gelişmeleri :

29 Aralık’ta Merkür retrosu başlıyor. Yıl biterken bir retroya giriyoruz.

Bu retro 18 Ocak’a kadar devam edecek.

Oğlak burcu konularını gözden geçirmemizi sağlayacak.

İnsan ilişkilerimiz içinde alma verme dengesine dikkat ediyor muyuz ? Kendi menfaatimizi düşünürken aynı ölçüde başkalarını da düşünüyor muyuz ?

İşimiz, kariyerimiz, maddesel tarafta sahip olduklarımız yine oğlak burcu konusudur. Buralarda iyileştirilmesi gereken neler var ? Maddi olanaklarımızı, yaşam standardımızı güçlendirmek için neler yapabiliriz ? İşte bu retroda bu konular gündemimiz olacak.


26 Aralık-1 Ocak haftasının gezegen açıları :

25 Aralık : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 22 Oğlakta, Neptün 22 Balıkta

İnsan ilişkilerimiz, iletişimlerimiz açısından güzel bir görünüm. Bir kişiyle ilgili tereddütte kaldıysak, yaptığı bir şey aklımıza takıldıysa ve bizi huzursuz ettiyse, o konuda yanlış düşündüğümüzü fark edebiliriz. Kişinin iyi niyetini görmemize vesile olacak şeyler olabilir.

Bir huzur ve rahatlama halini temsil ediyor bu açı.

Duygu dünyamızı şifalandıracak, huzurumuzu artıracak şeyler de yapabiliriz.

28 Aralık : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 22 Oğlakta, Neptün 22 Balıkta

Çok sevdiğimiz bir görünümdür bu. Çünkü Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavıdır. Daha güçlü, daha büyük bir Venüsyen etki gibidir. Bu iki gezegenin de doğası sevgiyi, hoşgörüyü, uzlaşmayı, uyumu, derinliği, anlayışı, empatiyi simgeler. Sanatsal konular, yaratıcılık, ilham, ruhsal derinliği olan şeyler de yine Venüs ve Neptün ile ilgili.

Bu güzel açı neler söylüyor bize ? İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir diyor. Uzlaşmalar olabilir diyor. Af dilemek, kendinizi anlatmak ve telafi etmek istediğiniz durumlar için değerlendirebilirsiniz bu yumuşacık, sevgi açısını 🙂

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de çok güzel bir görünüm.


Her bir gün için detaylar şöyle :

26 Aralık Pazartesi

Ay kova burcunda ilerliyor bugün.

Arkadaşlıklarımızı, içinde olduğumuz grupları, sosyal hayatımızı temsil eder kova burcu.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde görüşlerimizi değiştirecek şeyler olabilir. Fazla iyimser düşündüğümüz ya da doğru değerlendirmeler yapamadığımız noktalarda farkındalıklar yaşayabiliriz.

Ay’ın kova transitinde olduğumuz için takım çalışmaları, iş bölümü, ekip içi görev dağılımı gibi konular önde bugün.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Teknik, teknolojik konularda ufak tefek aksaklıklar, kısıtlar doğabilir. Stres yapmayalım.

21:19 sonrasında Ay boşlukta olacak. Kovada iken başka bir açı almayacak.


27 Aralık Salı

Ay 10:33’e kadar kovada ve açısız. 10:33’te balık burcuna geçiyor. Balık etkisiyle sularla, havuzlarla, yüzme sporu ilgili konular olabilir.

Deniz taşımacılığı konuları olabilir. Bir yere vapurla gidebiliriz. Bir vapura binmek, bir sahilde oturmak, suya bakmak isteyebiliriz. Balık burcu suyu simgeler. Böyle bir enerjisi var günün.

Gündüz saatlerinde Ay’ın uyumlu bir açısını görüyoruz. Bir Ay Güneş uyumu (altmışlık açı) var. Bir konuda dengeyi ve doğru ölçüyü bulabileceğimizi, çözüme varabileceğimizi anlatıyor bu açı. Konu irili ufaklı her tür konu olabilir.


28 Aralık Çarşamba

Ay balık burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda. Bir kurtuluş, bir açılım. Beklemede kalmış bir şeyin gerçekleşmesi. Bir şeyin idrakı. Bir kolaylık, bir ferahlık var sanırım burada. Böyle bir resmi var sabahın.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs altmışlığını görüyoruz. Bir konuda duygumuzu, düşüncemizi pozitife çevirecek şeyler olabilir. Tatlı sürprizlere açık bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay, bugün kesinleşen Venüs Neptün altmışlığını çalıştırıyor. Oldukça güzel bir açı bu. Ay’ın temaslarıyla da iyicil olasılıklar güçleniyor.

Kendi içimizde şifalanma. Hayata nasıl doğru kökleneceğimizi fark etme. Bağımlılıkları fark etme. İhtiyaçları fark etme. İhtiyaç duyulan şeyden özgürleşme yönünde adımlar. Böyle olasılıklarımız var. Oldukça güzel açılar bunlar.


29 Aralık Perşembe

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür altmışlığı, Ay Pluto altmışlığı gibi güzel açılar görüyoruz. İşler, iletişimler, para konuları, sağlık konuları, devlet dairelerinde/birimlerinde işlemler..Pek çok konu için uygun, destekleyici açılar.

09:20-13:35 arasında Ay boşlukta. 13:35’te koç burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumunu görüyoruz. Oldukça parlak, şanslı bir görünüm. Yapmak istediğimiz güzel şeyler için değerlendirebiliriz. Konu bir alışveriş olabilir. Bir iletişim, bir görüşme olabilir. Bir çalışmanın sunumu, tanıtılması olabilir. Bir bildirim, bir duyuru olabilir. Önemli bir başlangıç olabilir. Çok güzel bir Jüpiter desteğimiz var.


30 Aralık Cuma

Ay koç burcunda bugün. Sabah saatlerinde Mars ile altmışlık (uyumlu) açı, Kiron ile kavuşum yapıyor. Bir konuyu düzeltmek, bir durumu iyileştirmek, daha iyi hale getirmek için yapacağımız bir şey olabilir.

Koç enerjisiyle hayli aktif ve verimli bir gün geçirebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığı geliyor. Dengeye çağırıyor Satürn bizi. Nerelerde ölçüden taşıyoruz, fark edip düzeltelim.


31 Aralık Cumartesi

Ay koç burcunda olacak 20:08’e kadar.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karesi var. Öğle vaktinde Ay Venüs karesi aktif. Bunlar uyumsuz açılar. Güncel konularımız içinde, ilişkilerimiz ve dialoglarımız içinde pürüzler, uyumsuzluklar olabilir. İletişimler için çok uygun sayılmaz. Sosyalleşmek için öneremeyeceğim. Biraz kendimizle kalalım derim. Kişisel ihtiyaçlarımızla ilgilenelim. Öz bakımımıza zaman ayıralım. Bu çok daha önemli zaten.

Gündüz saatlerinde Ay Pluto karesi geliyor. Bu da uyumsuz bir açı. Kızgınlıklar, tartışmalar olabilir. Agresyonlu olasılıkları bertaraf etmek için kontrolümüzü koruyalım.

15:43-20:08 arasında Ay boşlukta. 20:08’de boğa burcuna geçiyor.


1 Ocak Aralık Pazar

Ay boğa burcunda bugün.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor. Denge, uyum, güçlenme, toparlanma. Hedef belirleme. Doğru analizler. Mantıklı düşünceler. Duygularda dengeye gelme. Rasyonel ve gerçekçi bakış açıları. Farkındalıklar. Ayrıca insan ilişkilerimizde uyum. Güzel iletişimler. Böyle tarif edebilirim bu açıyı.

Akşam saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü kavuşumda. Kadersel olarak rotamızı düzeltecek, yanlış yöne gitmemizi engelleyecek, doğru tarafa yönelmemizi sağlayacak şeyler olabilir. Bir gündem konumuzda istediğimiz yönde bir gelişme olabilir.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yeni yıla giriyoruz. İnşallah 2023, 2022’den çok daha güzel bir yıl olsun. Ferahlık getirecek değişimler olsun. Sağlık, bereket, huzur olsun.

İyi seneler diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!