12-18 Eylül 2022 Astroloji Gündemi

12-18 Eylül 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Nasıl gidiyor Eylül ? Neler yapıyorsunuz ? Ben konserveler, salçalar içindeyim 🙂

İlkokulda hayat bilgisi dersimiz vardı, hatırlarsınız. O kitaplarımızda kışlık hazırlıklar anlatılırdı.

Çok da güzel resmedilirdi her şey. Aile üyeleri iş bölümü ile kışa hazırlanırdı. Salçalar, turşular, konserveler yapılırdı. Ben de uzuuun uzun bakardım o resimlere. Baktıkça mutlu olurdum.

En sevdiğim, en keyif aldığım şeyler hep böyle şeyler oldu 🙂

Bu vakitleri çok seviyorum. O yüzden de tadını çıkarıyorum 🙂 Umarım sizler de iyisinizdir.

Yeni haftada neler var ?

10 Eylül itibariyle Merkür retrosu başladı. Her şeyden evvel elimizde retro bir Merkür var.

Bunun farkında olalım mutlaka. Çünkü Merkür retrosunun gerektirdikleri var.

Hayatı biraz yavaşlatmak, önemli başlangıçlar için, büyük alışverişler için beklemek, imzalı işlerden kaçınmak, alım satım konularını ertelemek, büyük sayılabilecek her tür karardan ve adımdan kaçınmak gerekiyor bu zamanlarda.

Merkür retrolarında başlayan şeyler istediğimiz ve düşündüğümüz şekilde, planlanan ve tahmin edilen şekilde ilerlemeyebiliyor. Hatta hiç ilerlemeyebiliyor. Devamı gelmeyebiliyor.

O yüzden büyük değişimler için bekleyelim.

İletişimler, günlük işler, günlük akışlar üzerinden de etki alıyoruz Merkür retrosundan. Zaman zaman pürüzler, aksaklıklar doğabilir. İlgilenmemiz gereken pürüzlü durumlar olabilir.

Bu anlamda da sabırlı olalım. Stres ile dağılmadan çözüm odaklı olalım.

Bunlar dışında geçmişten gelen konular, geçmişten tanıdığımız kişiler yeniden karşımıza çıkabilir retro etkisiyle. Yeniden irtibatlar olabilir. Yeniden ele alınacak konular olabilir.

Merkür retrosunun genel olasılıkları ve burçlar üzerinden neler getirebileceğini görmek isterseniz Merkür için hazırladığım yazıma bakabilirsiniz.

Linkini buraya bırakıyorum sizin için ↓↓

Merkür Retrosu 10 Eylül-3 Ekim 2022

Yeni haftanın gezegen açıları var tabii. Hepsine ayrı ayrı bakacağız.

Güncelde Güneş başakta, Venüs başakta ilerliyor. Mars ikizler burcunda. Yeni başlayacak olan bir transit yok bu hafta.

Bu arada Eylül ayı yorumlarınızı bırakıyorum aşağıya.

İstediğiniz burcunun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Eylül 2022,  Boğa Burcu Eylül 2022,  İkizler Burcu Eylül 2022,

Yengeç Burcu Eylül 2022,  Aslan Burcu Eylül 2022,  Başak Burcu Eylül 2022,

Terazi Burcu Eylül 2022,  Akrep Burcu Eylül 2022,  Yay Burcu Eylül 2022,

Oğlak Burcu Eylül 2022,  Kova Burcu Eylül 2022,  Balık Burcu Eylül 2022

Haftanın detaylarına başlayalım şimdi. Öncesinde buraya Instagram hesabımı ekleyeyim.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz  @astroloji.anlatburcak


12-18 Eylül haftasının gezegen açıları :

16 Eylül : Venüs Mars karesi : Venüs 14° Başakta, Mars 14° İkizlerde

Kare açılar uyumsuzdur.

Venüs kadını, Mars ise erkeği sembolize ediyor. Kadın erkek ilişkilerinde biraz çatışmalı bir enerji yaratabilir bu kare. Bu anlamda dikkat edelim.

Venüs güzellikle, estetik işlemlerle bağlantılı. Mars ise ameliyatlarla, operasyonlarla. Bu uyumsuz açının etkisindeyken, hem de Merkür retroda iken estetik bir müdahale önermem. Yaptırdığınız şeyden, sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu tür şeylerden kaçınmanız bu etkiler altında faydanıza olur.

17 Eylül : Güneş Neptün karşıtlığı : Güneş 24° Başakta, Neptün 24° Balıkta

Doğru analizler yapamadığımız durumlar, yanlış tahminler, yanlış değerlendirmeler, yanlış anlamalar olabiliyor Neptün’ün uyumsuz açılarında. Beklentimiz farklı oluyor, ortaya çıkan durum farklı oluyor. O yüzden hayal kırıklıkları yaşanabiliyor.

İşimizde, ilişkilerimizde, girişimlerimizde, otorite figürleriyle dialoglarımızda, hedeflerimizde, seçimlerimizde dikkatli olalım.

18 Eylül : Mars Kiron altmışlığı : Mars 15° İkizlerde, Kiron 15° Koçta

Mars hareket ve girişim demektir sevgili okuyucularım. Kiron’un uyumlu açıları ise iyileşmeyi sembolize eder.

Güncel hayatımızda memnun olmadığımız durumlar için elimizden gelenleri yapabileceğimiz, en azından değişim yönünde ilk adımı atabileceğimiz bir haftadayız. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek, daha iyi bir şekil vermek, artırmak, büyütmek, güçlendirmek için yapacağımız şeyler olabilir.


Her bir gün için detaylar şöyle :

12 Eylül Pazartesi

Ay bugün koç burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım. Gün boyunca uyumlu, güzel görünümleri var.

Sabah saatlerinde Ay Mars altmışlığı, bir plan için harekete geçebileceğimizi, birkaç gündür aklımızda olan bir şeyi yapabileceğimizi gösteriyor. Bir başlangıç ve hareket sembolü bu.

Öğle vaktinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Bir yakınımıza, bir dostumuza ya da belki tanımadığımız birine, bir konuda yardımcı olabiliriz. Yön gösterebiliriz. Ailemiz için yapacağımız bir şey olabilir. Devreye girip çözeceğimiz bir şey olabilir.  Tüm bunlar bizim için de geçerli, bize yardımcı olacak kişiler de olabilir. Bir şifalanma ve çözüm olasılığı var.

Akşam saatlerinde bir Ay Satürn altmışlığı görünüyor. Denge, uyum, uzlaşma, bir konuya şekil verme, bir şeyi yoluna koyma, bir şeyin mantığını anlama gibi bir resim görüyorum burada.

Olgun, konum/yetki sahibi, deneyim sahibi bir yakınımızdan, bir büyüğümüzden gelecek güzel şeyler de olabilir. Hatta bir hocamızdan destek bulacağımız bir konu olabilir. Satürn hocaları temsil ediyor çünkü.


13 Eylül Salı

Ay bugün 14:39’a kadar koç burcunda. 07:52-14:39 arasında boşlukta. Koç burcunda ama bir açısı yok. 14:39’da boğa burcuna geçiyor.

Parasal konular, öne çıkabilir bugün. Kazanç, güvence, birikim, gelir gider konuları, bunlar boğa temalarıdır. Maddi konularda yeni gelişmeler olabilir. Elimize geçecek paralar olabilir. Yeni niyetler, kararlar olabilir.


14 Eylül Çarşamba

Ay boğa burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım. Gün boyunca boğada olacak.

Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay Venüs üçgeni görüyoruz. İnsan ilişkilerimizde bir uyum var, işimizde kolaylıklar var. İkili ilişkiler içinde güzel şeyler olabilir ayrıca. Keyifli bir sabah.

Alışverişler için de güzel. Çok güzel ürünler bulabiliriz ihtiyaçlarımız için.

Gündüz saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda. Kadersel bir şey olası. Çok güzel bir fikir. Güçlü bir farkındalık. Birinden gelecek bir çözüm, bir kolaylık. Birinin bir konumuz için devreye girmesi, yardımcı olması, vesile olması gibi bir nasip, bir kısmet. Böyle olasılıklarımız var.

Bu akşam Ay, Uranüs ile kavuşuyor. Bir şeyi değiştirebiliriz, değiştirmeye karar verebiliriz. Bir niyet doğabilir ya da niyetin ötesinde fikrimizi uygulayabiliriz, gerçekleştirebiliriz.

Somut ya da soyut her şey olabilir bu. Bir şeyin yenilenmesi gibi bir ihtimal görünüyor gözüme.


15 Eylül Perşembe

Ay bugün 23:16’ya kadar boğa burcunda olmaya devam ediyor.

Çok güzel açıları olacak gün içinde 🙂 Üç açısı var, üçü de uyumlu 🙂

Sabah saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor önce. Ay parayı temsil eden başak burcunda, Güneş işi temsil eden başak burcunda. İşimiz ve kazançlarımız açısından şanslı bir sabah. Bereketli bir anlaşma, güzel bir sipariş, güzel bir bağlantı olabilir.

Konum sahibi kişilerden destek göreceğimiz konular da olabilir.

Öğle vaktinde Ay Neptün altmışlığını görüyoruz. İçimizi ferahlatacak, bizi rahatlatacak, iyi hissettirecek şeyler olabilir. Huzurlu bir resim var burada.

Gündüz saatlerinde bu kez Ay Pluto üçgeni geliyor 🙂 İşimizde iyi şeyler yapabiliriz. Toplantılar, görüşmeler, sunumlar güzel geçebilir. İstediğimiz etkiyi yaratabiliriz. Üstlerden, otoriteden yana güzel şeyler olabilir. Parasal anlamda da şanslı bir gün.

Ay 15:58-23:16 arasında boşlukta. Boğada ilerlemeye devam ediyor ama artık burada iken alacağı bir açı yok. 23:16’da ikizler burcuna geçiyor.


16 Eylül Cuma

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Jüpiter’den desteğimiz var. Bir Ay Jüpiter altmışlığı var. İlişkiler, parasal konular, günlük işler, eğitimle ilgili konular, uzaklarla bağlantılı konular açısından, pek çok açıdan destekleyici bir vakit.

Öğle saatlerinde yine uyumlu bir açı geliyor. Ay Merkür üçgeni geliyor. Yapmak istediğimiz görüşmeler için kullanabiliriz bu vakti.

Esasen bugün bir Venüs Mars karesi var. Yukarıda haftanın açıları başlığında anlattım, uyumsuz bir açı. Bununla birlikte Ay’ın açıları günü dengeliyor gibi düşünebiliriz.


17 Eylül Cumartesi

Ay bugün ikizler burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Venüs Mars karesini çalıştırıyor. Mars ile kavuşuyor + Venüs ile kare açı yapıyor.

Genel olarak iletişimlerde biraz keyifsiz bir sabah olabilir. Bir agresyon enerjisi var.

Yapmak istediğimiz şeyler varsa, öğle ve gündüz saatlerini kullanalım derim. Çünkü bir Ay Satürn üçgeni geliyor. Dingin ve dengede olmak, aceleci olmamak, yaptığını ölçüsünde yapmak gibi bir resmi anlatıyor bu uyumlu açı.

Akşam saatlerinde Ay, Güneş Neptün karşıtlığını çalıştırıyor bu kez. Güneş ve Neptün ile kare açılar yapıyor. Bir yanılgı, yanlış bir varsayım, yanlış bir tahmin, bir beklenti hayal kırıklığı getirebilir bu akşam.

Durumları doğru analiz etmeye çalışalım. Kimseden yana büyük beklentiler içinde olmayalım.


18 Eylül Pazar

Ay 00:51-06:54 arasında boşlukta. İkizlerde ve boşlukta. 06:54’te yengeç burcuna geçiyor.

Evimizle ilgilenmek isteyeceğimiz bir gün olur muhtemelen yengeç etkisiyle.

Dışarısı için program yapmak yerine evde olmak isteyebiliriz. Evimizde misafir ağırlayabiliriz. Temizlik yapabiliriz. Kışlık hazırlıklarımız olabilir.

Ev ve aile temaları ön planda.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ve Jüpiter ile uyumsuz kare açılar içinde. Abartılı sözlerden, iddialı konuşmalardan, büyük vaatlerden kaçınalım.

Haddini aşmak demektir biraz bu görünümler. Ağzımızdan çıkanı çok iyi duyalım, bir yerine üç kez düşünüp öyle konuşalım bu akşam.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!