28 Kasım-4 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

28 Kasım-4 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Aralık ayına giriyoruz artık bu hafta. Yeni yıl yaklaşmakta iken acaba gökyüzünde neler var, yukarıda neler oluyor ?

Gün gün bakacağız şimdi.


28 Kasım-4 Aralık haftasının gezegen açıları :

28 Kasım : Mars Satürn üçgeni : Mars 19 İkizlerde, Satürn 19 Kovada

Mars başlangıç, hareket, girişim, eylem demektir. Satürn ise istikrarı, devamlılığı, disiplini,  kalıcılığı, uzun vadeli şeyleri, düzeni sembolize eder.

Arada çok uyumlu bir açı var. Bu vaktin enerjisinde (öncesi sonrası ile birlikte birkaç gün için düşünebiliriz) çok güzel başlangıçlarımız olabilir. Disiplinle, istikrarla devam etmek, sistematik şekilde ilerlemek, sürdürmek isteiğimiz konular için değerlendirelim bu açıyı. Başlangıcımızı yapalım. İlk ateşi yakalım Mars’ın enerjisiyle.

29 Kasım : Merkür Mars kaşıtlığı : Merkür 19 Yayda, Mars 19 İkizlerde

Mars agresyonu, Merkür ise iletişimleri simgeliyor. Dolayısıyla iletişimlerde bir agresyon etkisidir bu, dikkat edelim. Kimseyi kırmadan, incitmeden, güzelce ifade edelim kendimizi.

Mars aceleciliktir ayrıca. Günlük işlerde aceleci davranmayalım. Sakarlıklar olabilir. Ona dikkat.

30 Kasım : Venüs Mars karşıtlığı : Venüs 18 Yayda, 18 Mars İkizlerde

Bu açıya dikkat. Karşıt açılar uyumsuzdur.

Venüs kadını, Mars ise erkeği sembolize eder. Kadın erkek ilişkilerinde biraz çatışmalı bir enerji yaratabilir bu kare. O anlamda önden bilerek bu etkiye dikkat edelim.

Venüs güzellikle, estetik işlemlerle bağlantılı. Mars ise ameliyatlarla, operasyonlarla. Estetik operasyonlar için beklemek iyi olabilir. Böyle bir açının vaktinde yaptırdığınız işlemlerden memnun kalmayabilirsiniz.

30 Kasım : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 19 Yayda, Satürn 19 Kovada

Daha sistemli ilerlemek istediğimiz alanlar varsa bu yönde girişimlerimiz, yeniliklerimiz olabilir.

Satürn hocaları, Merkür ise iletişimi sembolize eden bir gezegen.

Eğitmenlerle, hocalarla, alanında uzman kişilerle iletişimlerimiz de olabilir. Hocalarımızla güzel şeyler paylaşabiliriz. Dersler içinde keyifli şeyler olabilir. Başaracağımız şeyler olabilir.

Almak istediğimiz eğitimler, katılmak istediğimiz kurslar varsa, araştırmalarımız, irtibatlarımız, kayıt işlemlerimiz olabilir.

2 Aralık : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 19 Yayda, Satürn 19 Kovada

İlişkilerde köklendiğimizi hissettirecek paylaşımlar, karşılıklı yardımlaşmalar, destekler olabilir.

Güç, bilgi, konum ve tecrübe sahibi kişilerle, eğitimlerle ve hocalarla ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir.

2 Aralık : Merkür Neptün karesi : Merkür 22 Yayda, Neptün 22 Balıkta

Alacağımız kararlarda, atacağımız adımlarda enine boyuna düşünelim konuların detaylarını. Göremediğimiz başka olasılıklar olabilir mi, görmeye çalışalım. Etraflıca düşünmeye çalışalım. Çünkü Neptün’ün Merkür’e uyumsuz açıları yanılgıları ve hatalı analizleri anlatır.

Para hesaplarında rakamlara, aldığımız/verdiğimiz paraya dikkat edelim ayrıca. Dalgınlıklar olabilir.

4 Aralık : Venüs Neptün karesi : Venüs 22 Yayda, Neptün 22 Balıkta

İlişkiler içinde (ikili ilişkiler, sosyal ilişkiler) bu zamana dek görmezden gelinmiş olan konular, çözülmesi gereken noktalar daha güçlü şekilde gösterebilir kendini. Yanılgılar varsa, karşınızdaki kişiyi doğru analiz etmemiş iseniz, bu Neptün karesi ile farkındalık yaşayacağınız durumlar olabilir.

4 Aralık : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 12 Yayda, Kiron 12 Koçta

Bir iyi olma, bir şifalanma hali var burada. Herhangi bir konuda, konu iş olabilir, bir ilişki olabilir, iyileştirmek istediğimiz bir durum olabilir, fiziksel/ruhsal bir sağlık sorunu olabilir, bir şeylerin daha iyi hale geleceği bir zamandayız.

Tedavi gerektiren konular için, sağlık sorunları olanlar için destekleyici bir hafta.

İlişkilerimiz içinde bizi yeterince iyi hissettirmeyen, rahatsızlık veren konuları konuşup çözebiliriz ayrıca. Küslükler, dargınlıklar olduysa, barış gelebilir.


Her bir gün için detaylar şöyle :

28 Kasım Pazartesi

Ay 01:06’da kova burcuna geçiyor. Mars Satürn üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. Yukarıda açılar başlığında görebilirsiniz nasıl anlamlara geldiğini.

Günün ilk yarısında Ay ve Güneş arasında uyumlu bir altmışlık açı var.

Günlük işler, görüşmeler iletişimler açısından güzel bir açı.

Gündüz saatlerinden başlayarak akşam vaktinde güçlenecek olan Kironyen bir enerji var bugün. Ay ve Kiron arasındaki uyumlu açı (altmışlık) bir onarım, bir iyileşme fırsatına işaret ederken ‘Düzeltmek istediğin şeyler için kullan bugünü’ diyor. ‘Zemin uygun, eyleme geç’ diyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında uyumsuz bir kare görüyoruz. Yapmak istediklerimiz konusunda eksik olan, tamamlanması gereken, düzeltilmesi gereken noktaları fark edebiliriz.


29 Kasım Salı

Ay kova burcunda ilerliyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay’ın Merkür ve Mars ile uyumlu açıları var. Güne erkenden başlarsak verimli bir zaman geçirebiliriz.

Ardından Ay Satürn kavuşumu geliyor. Günlük akışta yavaşlayabiliriz, beklememizi gerektiren durumlar olabilir. Bu bir elektrik kesintisi olabilir örneğin. Birinden gelecek bir cevabı beklemek olabilir. Türlü şeyler olabilir.

09:53 sonrasında Ay boşlukta olacak. Günün geri kalanında boşlukta. Kova burcunda ve açısız ilerleyecek. Biraz dinlenmek, işleri rölantiye almak isteyebiliriz bugün.


30 Kasım Çarşamba

Ay 03:15’te balık burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Güneş arasında uyumsuz bir kare açı var. Bir konuda rasyonel olanı seçmek gerekebilir. Duygusal davranmadan aklın söylediğini yapmak gerekebilir.

Ay duyguları, Güneş düşünceleri temsil ettiğinden kare ve karşıtlıklarında böyle ikilemler doğabiliyor. Aklın yolundan uzaklaşmayalım.

İletişimlerde de talepkar ve alıcı bir tutumda olmamaya özen gösterelim. Hakkaniyetli olalım.


1 Aralık Perşembe

Ay balık burcunda bugün. Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile ilerlemek daha kolay olabilir. Güzel bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay, Venüs ve Mars ile uyumsuz açılarda. Ay Venüs karesi, Ay Mars karesi gibi açılar görüyoruz. Gündüz saatlerinde bir Ay Merkür karesi de geliyor.

Öğle ve gündüz vaktinde mümkün olan noktalarda stabil kalmak, güzel geçsin, kolay olsun istediğimiz işleri günün ilerleyen saatlerine ya da başka bir güne ertelemek daha iyi olabilir.

Akşam üstü saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşumda. Daha ılımlı, yumuşak, destekleyici bir vakit.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Pluto altmışlığı aktif. Parasal bir konuyu çözecek, iyi bir fikir gelebilir aklımıza. Aile içinde, yakın çevre içinde yardımlaşmalar olabilir. Ruhsal anlamda da bir yukarı çıkma hali var.


2 Aralık Cuma

Ay 07:40’a kadar balık burcunda. 05:44-07:40 arasında boşlukta, 07:40’ta koç burcuna geçiyor.

Daha çok hareket etmek, daha aktif olmak, yapılacakları yapmak, dışarı çıkmak, işimiz için planladıklarımızı yapmak, eyleme geçmek, spor yapmak isteyeceğimiz, hareketli bir gün.

Günü Ay Güneş üçgeni ile tamamlıyoruz. İlişkiler içinde güzel bir akşam, güzel bir gece.


3 Aralık Cumartesi

Ay koç burcundan geçiyor. Oldukça güzel açıları var bugün.

Sabah saatlerinde Ay Kiron kavuşumunu görüyoruz. Bir konuyu çözebiliriz, çözümün yolunu bulabiliriz. Güzel bir haber alabiliriz.

Hocalarımızla iletişimlerimiz olabilir.

Kişisel bakımıza ayırmak için de güzel bir gün.

Gündüz saatlerinde bir Ay Mars altmışlığı var. Dışarıya program yapmak, sosyalleşmek, gezmek için keyifli bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığı aktif. Ardından Ay Venüs üçgeni geliyor. Sevdiklerimizle, ailemizle, yakın arkadaş çevremizle yardımlaşmalarımız olabilir. Sohbetler, muhabbetler olabilir. Birbirimize yol göstereceğimiz, yardımcı olacağımız, tavsiye vereceğimiz konular olabilir. Birlikte karar vereceğimiz şeyler olabilir.


4 Aralık Pazar

Ay 14:37’ye kadar koç burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesi aktif. Biraz agresif bir enerji bu. Kimsenin huzurunu eksiltecek şeyler yapmamaya özen gösterelim.

Ay 08:46-14:37 arasında kadar boşlukta. 14:37’de boğa burcuna geçiyor. Parasal konular hareketleniyor boğa transiti ile.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Güncele dair yazılarım ↓↓

Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

♣     ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Instagram hesabımı da takip edebilirsiniz. Linki burada : @anlatburcak

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!