Ekim 2022 Astroloji Gündemi

Ekim 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Ekim ayının astrolojik takvimini vereceğim bu yazımda.

Ayın gezegen transitlerini paylaşacağım +  Yeniay ve dolunay, hangi tarihlerde hangi burçlarda gerçekleşecek aktaracağım.

Bunlar dışında başka gelişmeler de var. Jüpiter’in balık burcuna dönüşü var, başlayacak olan bir Mars retrosu var. Bir Güneş tutulması var. Hepsini tarihleri ile birlikte paylaşacağım.

Hadi başlayalım !

↓ ↓ ↓ ↓

23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda olacak.

Hayatımıza bize eşlik edecek, yol gösterecek kişiler geliyor. Hocalar, rehber kişiler, eğitmenler, birlikte çalışmalar yapacağımız kişiler, sporda/sanatta/bir uzmanlık alanında birlikte yol alacağımız kişiler dahil oluyor günlük yaşamımıza.

İkili ilişkiler, evlilikler, yakın ilişkiler, bağlar, iş ortaklıkları demektir terazi. İnsan ilişkilerimiz içinde bir hareketlilik olacaktır Güneş ile. Kalabalıklaşmak, iletişim kurmak, ilişki kurmak, ağımızın büyümesi, bağlantılarımızın çoğalması anlamına geliyor bu transit bizim için.

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna yerleşiyor. Akrep takım yıldızının önünden geçmeye başlıyor yani. İşin mantığı bu. Dünya’dan baktığımızda Güneş’i akrep burcunda görüyoruz olacağız.

Bu dönem ağırlıklı olarak maddi konuların önde olacağı bir dönem. Parasal anlamda dengeye gelmek, bütçemizi dengelemek, maddi konularda kuvvet kazanmak için yapacağımız şeyler olabilir. Borçlar temizlenebilir. Bitireceğimiz ödemeler olabilir.

Mal paylaşımları, tazminat, vergi, yasal ödemeler, yasal kazanımlar gibi konuları olanlar için hareketli bir zaman. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Merkür retrosu 3 Ekim’de sonlanıyor sevgili okuyucularım. 10 Eylül’de terazi burcunda başlamıştı bu retro. 3 Ekim’de başak burcunda tamamlanıyor.

Başak burcunda önce durağan konumda göreceğiz Merkür’ü. Hızı Dünya’nın hızına eşitlenecek ve duruyormuş gibi görünecek. Sonra hızlandıkça geçecek bizi 🙂 Başak burcunda ileri yönlü harekette olacak.

Başak burcu temaları (iş, hizmet alanları, çalışma hayatı, günlük yaşam düzeni, sağlık) üzerinden retro sürecinde yaşanan aksaklıkların, geçici durumların sonlanabileceği, her şeyin kaldığı yerden, eski düzeninde devam edebileceği, yeniden başlayabileceği bir zaman.

11 Ekim’de terazi burcuna geçiyor Merkür. 10 Eylül’de retro burada başlamıştı.

Evlilik, eş, partner, iş ortaklığı, anlaşma, sözleşme, kontrat, hoca-öğrenci bağları, danışmanlık gibi temaları vardır terazinin.

Bu kişiler ve konular üzerinden almış olabiliriz retro etkisini. İletişimlerde sorunlar olmuş olabilir. Normal düzenin dışında gelişen durumlar olmuş olabilir.

İlişkiler üzerinden sınandığımız, öğrendiğimiz, fark ettiğimiz, tekamül ettiğimiz, dengeye geldiğimiz bir retro oldu bu.

Şimdi Merkür terazide hızını kazanmış durumda olacak. İlişkiler, bağlar, bağlantılar içinde sorunlu durumlar aşılabilir. Beklemede kalmış konular hızlanabilir.

29 Ekim’de bu kez akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Güneş’in yanına geliyor.

Parasal konular, ödemeler, bankacılık işlemleri, para alışverişleri, borç alışverişleri, yasal ödemeler, yasal kazanımlar, vergi, tazminat, sigorta, prim konuları, burs, kredi konuları akrep burcu temasıdır.

Buralarda iletişimler, işler, işlemler olacaktır. Haberleşmeler, bildirimler olacaktır. Bu temalarda fikirler, planlar, girişimler, değişimler getirecektir Merkür bize.


Venüs 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda.

İlişkiler, bağlar, dostluklar, ikili ilişkiler, hoca öğretmen bağlantıları, iş ortaklıkları, birlikte yapılan şeyler, ‘biz’ dediğimiz şeyler terazi burcu ile ilgilidir. Venüs ile güzelleşiyor bu konular. Hayatımızda bu alanlar hareketlenmeye başlıyor.

Venüs sevgi, uyum, birlik, keyif, neşe, mutluluk demektir. İlişkiler açısından çok güzel bir transit.

Terazi burcunda hem Merkür retrosu bitmiş oluyor, hem buraya Venüs geliyor.

İkili ilişkiler, yakın bağlar, ortaklıklar, birlikler içinde pürüzlü durumlar iyileşmeye başlayabilir.

Anlaşma ve uyum yaratacak şeyler olabilir. Karşılıklı toleransla, anlayışla atılacak adımlar olabilir.

23 Ekim’de Venüs’ün akrep transiti başlıyor. Bu kez iyicil etkilerini parasal konular üzerinden alıyoruz. Ödemelerimizde kolaylık yaratacak, bütçemizi dengeleyecek güzel paralar geçebilir elimize.

Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımı gibi konularda uzlaşmalar, anlaşmalar olabilir.

Ruhsal zorlanmalar, öfkeler, takılıp kaldığımız düşünceler var ayrıca akrepte. Buralar da Venüs ile yumuşar, esner, temizlenir gibi görünüyor gözüme.


Mars konusunda önemli bir gündemimiz var. Sadece bu ay için değil, yılın geri kalanı için geçerli vereceğim bu haber.

Bu yıl içinde bir Mars retrosu var ve bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak.

Mars uzun zamandır ikizler burcunda ilerliyor. 30 Ekim gününe kadar bu transit devam edecek.

Oldukça hareketli bir iletişim zamanı olacaktır bu. İrtibatlarımız, yakın çevre iletişimlerimiz, iş bağlantılarımız artacaktır. Şehrin içinde düzenli olarak gitmeye başlayacağımız yerler de olabilir. Özellikle bir kurs ortamı, bir eğitim ortamı olabilir örneğin. Çünkü ikizler burcu eğitimi temsil eder.

Çocukları olanlar onların eğitim hayatı ile meşgul olacaklar. Yapılması gereken işler, işlemler yapılacak.

30 Ekim gününe yaklaşırken retro etkileri de başlayacaktır.

Mars hareket, bedensel enerji, kuvvet, güç, harekete geçebilme becerisi, cesaret, motivasyon ve öfke ile ilgili bir gezegen.

Retro dönemi Mars’ın daha çok gölgesini yaşayacağımız bir süreç olacaktır.

Öfkenin yönetilemediği durumlar, agresyonlar, motivasyon kaybı, enerji düşüklüğü, isteksizlik, mola verme ihtiyacı, girişimler için beklememizi gerektiren durumlar, yavaş ilerleyen durumlar olabilir.

Biraz sabır isteyen bir retro. İnşallah detaylıca anlatacağım vakti gelince.


Jüpiter

Jüpiter, retrosunda balık burcuna dönüyor. 28 Ekim günü yeniden balıkta olacak. 20 Aralık’a kadar balıkta kalacak.

28 Ekim-20 Aralık arası olan dönemde balık burcu temaları üzerinden güzel  şeyler olabilir yeniden. Ruhun şifalanması, küslüklerin sonlanması, affediş, empati, iç huzuru demektir balık.

Jüpiter yılın ilk aylarında da buradaydı. Bu aylarda bizi ruhsal anlamda zedeleyen, üzen şeyler olduysa şimdi onların telafisi olabilir.

Sağlık problemleri varsa şifası gelebilir. Yeniden bir balık enerjisinde olacağız Jüpiter ile.

Önümüzdeki günlerde, vakti yaklaştıkça konuyu detaylandıracağım inşallah.


Ekim 2022 Ay Döngüleri

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep


İyi bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!