Oğlak Burcu Ekim 2022

Oğlak Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Bir tutulma ayına giriyoruz. Ekim farklı ve önemli bir ay. Bu yılın gündemlerinden biri olan Mars retrosu bu ay başlıyor. Jüpiter retrosunda balığa dönüyor. Birçok gelişme bir arada.

Ayın tüm detaylarına bakacağız. Önce genel bir takvim görmek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler ↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 10.evinizde.

Görevlerimizi, sorumluluklarımızı anlatır bu ev.  Güneş’in 10.ev dönemleri çoğunlukla yoğun geçer.

Diğer zamanlara nazaran daha hareketli geçer. Biraz da stresli, yorucu olur. Yapmamız gerekenlerle meşgul oluruz. İşimizde, kişisel yaşamımızda sorumluluklarımız artar. İlgilenmemiz gereken konular doğar. Sizin için de böyle bir zamanı anlatıyor bu transit.

Terazi burcu ilişkilerimizi, bağlantılarımızı temsil ediyor. 10.ev ise ünvan sahibi kişileri.

Güneş buradan geçerken konum/yetki sahibi kişilerle irtibatlarınız olabilir. Destekler gelebilir böyle kişilerden. Bir konunuz için yardım alabilirsiniz.

Devlet de bir 10.ev temasıdır. Kamu kurumları ile bağlantılı konularınız da olabilir. Bu yapılardan birileri ile birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Başvuracağınız şeyler olabilir.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz şeyler için yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.


Merkür 3 Ekim’de retrosunu tamamlıyor. Başak burcunda, 9.evinizde tamamlanıyor bu retro.

Son günlerde uzaklarda, başka şehir ve ülkelerde yaşayan sevdiklerinizle ilgili gündemleriniz, aksayan konularınız olduysa şimdi daha rahat ilerleyebilir bir şeyler.

Eğitim hayatınız üzerinden de etki almış olabilirsiniz retrodan.

Beklemede kalan konular hızlanmaya başlıyor.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

Retro 10 Eylül’de burada başlamıştı. İş düzeniniz, iş ortamınız, insan ilişkileriniz içinde dengeyi kurmakta zorlandığınız durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz. Şimdi ilişkiler içinde de bir toparlanma var Merkür’ün hız kazanması ile.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 11.evinizde olacak akrepte iken.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır. Bilgi paylaşımları artar.

Sosyal hayatınızda ve ayrıca işinizde ekip içinde daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Akrep burcu ödemeleri, borçları, alacak verecek konularını simgeler. 11.ev ise arkadaşları. Merkür akrepte iken dostlarınızdan borç alabilirsiniz, onlar sizden destek isteyebilirler. Birbirinize maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Parasal konular da ön planda.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs terazi burcunda. 10.evinizde.

Yaptığınız çalışmaları duyurmak, daha fazla insana ulaştırmak, onları daha görünür kılmak istiyorsanız güzel bir zaman. Sistem kurmak, sistemi düzenli hale getirmek, bir şeylerin şeklini/çerçevesini/kuralını/konseptini belirlemek istiyorsanız, bunlar için de güzel.

Eğitmenlik, rehberlik, danışmanlık yönünde faaliyetleri olanlar için bereketli, keyifli bir Venüs transiti.

Tüm bunlar dışında toplum içinde başkaları tarafından nasıl biri olarak algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı belki daha iyi görebileceğiniz ve kendinizi kimi noktalarda güncellemek isteyeceğiniz bir zaman. Güzel bir güncellenme, bir yenilenme ve bir değişim var.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızda olan bağınızda, içinde olduğunuz gruplarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bulunduğunuz ortamlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Seveceğiniz, iyi anlaşacağınız insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Birlik, uyum ve destek enerjisi bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 6.evinizde.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temaları var bu evin.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanabilir. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artabilir.

Çalışanlar için hareketli bir dönem. İşinizde görev tanımınıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir sizin için.

Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat etmenizi önereceğim. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir.

Mars spor demektir ayrıca. 6.ev ise günlük düzeni anlatıyor. Spora başlayabileceğiniz bir dönem bu !

Mars agresyonu da simgelediği için, iş arkadaşlarınızla iletişimlerinizde daha kontrollü ve daha özenli bir tutumun bu süreçte yararı olabilir.

30 Ekim’de önemli bir şey başlıyor ! Nedir o ? Mars retrosu !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 6.evinizde deneyimleyeceksiniz. 6.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz bu ev ile ilgili.

Mars retroda iken işinizde daha yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı şeyler için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

Bir süre öncesinde yaptığınız işler, yeniden görev tanımınıza eklenebilir. Bir süre için üstleneceğiniz işler olabilir.

Bedensel sağlık, bağışıklık, bedensel enerji demektir ayrıca 6.ev.
Mars da enerjimizle ilgili bir gezegen. Bu retroda ne yapın ? Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Jüpiter 28 Ekim günü balık burcuna dönüyor. Bir süredir koç burcunda ve retro konumdaydı. Şimdi bu retro süreci içinde balığa uğruyor bir kez daha.

Burası sizin 3.eviniz. Jüpiter ile 3.ev konuları yeniden gündeminize yerleşebilir bu retro ile.

Kardeşler, akrabalar, yakın çevre konuları bu ev kapsamındadır. Muhitimiz, mahallemiz, muhitimizde bulunan hizmetler, evimize yakın yerler, yakınımızda bulunan ve hizmet aldığımız yerler 3.evle ilgilidir.

Eğitimler, kurslar, sınıf ortamları, danışmanlıklar 3.ev ile ilgilidir ayrıca. Bilgi demektir, öğrenmek, öğrencilik demektir 3.ev.

Başka temaları da var bu evin. İletişim, ulaşım, iletişim araçları, ulaşım araçları, arabalar, araçlarla ilgili konular, ehliyet konuları, araba alım satım konuları yine bu ev kapsamında.

Yılın ilk beş ayında, Mayıs ayına kadar olan dönemde Jüpiter balıktaydı. İleri hareketindeydi. Şimdi retrosunda aynı yere dönüş yapıyor.

O 5 aylık dönemde saymış olduğum bu temalarda konu olmuş, başlamış ama bir şekilde sürüncemede kalmış olan konular şimdi bir şekil alabilir. Hızlanabilir. İlerleyebilir. Tamamlanabilir.

Sorun yaratmış şeyleri çözecek yeni gelişmeler olabilir. Kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatların yeniden önünüze gelebileceği bir zaman.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

4.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Kironyen bir dolunay. Kiron ile kavuşumda gerçekleşecek. Satürn’den uyumlu açı alıyor ayrıca. O da dikkat çeken bir görünüm.

Ev demektir. Aile demektir. Yuva demektir bu alan. Dolunaya yakın günlerde ev içinde bir gündeminiz olabilir. Eviniz için halletmeniz, çözmeniz gereken bir şey olabilir. Örneğin bir arıza konusu, bir tamirat. Örneğin bir eşya yenileme.

Bir şeyin sorun yaratması ve yenilenmesi, değiştirilmesi, duruma yeni bir şekil verilmesi gibi bir gündeminiz olabilir.

Aile içinde sağlık gündeminiz varsa, bu konuda yeni gelişmeler olabilir. Neyi nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Yapılması gereken şeylere başlayabilirsiniz.

Somut ya da soyut, sorun yaratan bir konunun görünür olması ve çözmek yönünde aksiyon alınması gibi bir resim görünüyor gözüme bu dolunayda.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

11.evinizde bir Güneş tutulması meydana geliyor. Venüs ile kavuşumda gerçekleşecek olan, Venüsyen bir tutulma. Venüs iyicil bir gezegendir. Pozitif olasılıkları, şansı, kolaylığı simgeler.

Yenilenmeyi, yeni şeyleri, büyük değişimleri, yeni sayfaları anlatır Güneş tutulmaları.

Siz bu etkiyi 11.evin temsil ettiği konular üzerinden alıyorsunuz.

11.ev sosyal hayatımızı, arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı, sosyal çevremizi temsil ediyor.

Ayrıca ekip olduğumuz, takım olduğumuz yerleri, bir parçası olduğumuz grupları simgeliyor.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım arkadaşlarımız, eğitim ortamları, sınıflar, kurslar, grup faaliyetleri bu evle ilgilidir.

Bu Güneş tutulması ile kendinizi yeni insanlar arasında, yeni gruplar içinde bulabilirsiniz.

Yeni bir iş fırsatı doğabilir. Mevcut işinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Proje bazlı grup çalışmalarında yer alabilirsiniz.

Sosyal anlamda çevrenizi büyütecek yeni bağlantılar doğabilir.

İşinizde daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz.

Büyük yapılarla, kamu bağlantılı yapılarla ilgili şeyler olabilir hayatınızda.

Sosyal hizmetler, halk için sunulan şeyler, halkın yararına ücretsiz sunulan şeyler bu evle ilgilidir.

Böyle bir yapı içinde hayatınızı değiştirecek güzel hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Hem sosyalleşeceğiniz, hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hayatınızı renklendirecek güzel ortamlar, yenilikler eklenebilir yaşamınıza.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

 @anlatburcak


Sağlıklı, mutlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!