Kova Burcu Ekim 2022

Kova Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Bu ay akrep burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var. Bir tutulma ayına giriyoruz.

2022’nin ikinci ve son Güneş tutulması bu ay gerçekleşecek.

Bu yılın gündemlerinden biri olan Mars retrosu bu ay başlıyor. Jüpiter retrosunda balığa dönüyor. Birçok gelişme bir arada. Gündem kalabalık, gökyüzü hareketli 🙂

Ayın tüm detaylarına bakacağız. Öncelikle genel bir takvim görmek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler ↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 9.evinizde.

Çok kıymetli, çok derinlikli temaları vardır bu evin. Evler arasında özel bir ev.

Dünya görüşümüzü, hayatla olan ilişkimizi, hayata dair farkındalığımızı, deneyimleri süzebilme becerimizi, olgunluğumuzu, nasıl biri olarak yaşadığımızı, kendimize kattıklarımızı, derinliğimizi temsil ediyor bu ev.

Güneş böyle bir alanı hareketlendirince neler oluyor ?

Bizi derinleştirecek, olgunlaştıracak, besleyecek, yaşamın matematiğine dair farkındalığımızı artıracak, kıymetli bilgi alanları çıkıyor karşımıza.

İlimler bu evin konusudur örneğin. İnançlar, ibadethaneler, kültürler, ideolojiler, toplumlar, yaşam biçimleri bu evin konusudur. Bilgi, yol, öğreti, felsefe, idrak, derinlik demektir 9.ev.

Bu Güneş transitinde derinliğinizi besleyecek şeyler olabilir o yüzden.

Bir alanda bir eğitime katılabilir, bir danışmanlık alabilirsiniz.

Astrolojik danışmanlık almak için uygun bir zaman. Astroloji de 9.ev temaları arasında. Bu bir terazi geçişi ve terazi burcu danışman kişileri temsil ediyor. Bu yönde bir girişim için uygun zaman.

Diğer olasılıklarınıza da bakalım.

Uzaklar, uzaklara yolculuklar, seyahatler, başka şehirler, başka ülkeler yine bu ev ile bağlantılıdır.

Terazi burcu ise eşi simgeliyor. Eşinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. Sizin bir yolculuğunuz da olabilir. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler olabilir.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb gibi konularınız varsa yeni gelişmeler olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.


Merkür 3 Ekim’de retrosunu tamamlıyor. Başak burcunda, 8.evinizde tamamlanıyor bu retro.

Retro sürecinden, parasal konular üzerinden etki almış olabilirsiniz. Ödemeleriniz, ödemelerin tarihleri, gelir gider dengeniz konu olmuş olabilir son günlerde.

Şimdi retronun ardından açılımlar, kolaylıklar gelebilir.

11 Ekim’de Merkür’ün terazi transiti başlıyor. Bu kez 9.evinizde olacak. 10 Eylül’de burada başlamıştı retrosu. Eylül ayında başlamış ama ilerlememiş konular şimdi şekil alabilir. 9.ev temalarında konular özellikle. Nedir onlar ?

Uzaklar, başka şehirlerdeki/ülkelerdeki sevdiklerinizle ilgili konular, belki bir seyahat/gezi planı, belki bir vize/pasaport konusu.

Eğitim, okul, hocalar, hocalarla iletişimler yine 9.evle ilgili konular. Eğitim hayatınızda da daha akışkan bir zaman başlıyor Merkür’ün hız kazanması ile.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 10.evinizde olacak akrepte iken.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda. 9.evinizde.

9.evden iyicil bir gezegen geçiyor olacak bu transitte. Güzel bir gezegen, güzel bir ev 🙂

Bu evin temalarını tanıyarak başlayalım. Hangi konular var 9.evde ? Yolculuklar, geziler, seyahatler, bir başka şehirde ya da ülkede yaşayan yakınlarımızla ilgili konular. Eğitim, üniversite, okullar, kurslar, ilim, bilim, uzmanlık alanları.

Ufkumuz, vizyonumuz, hayat görüşümüz ve bunları besleyen şeyler. Dünya kültürleri. Yaşam biçimleri. Yabancı diller. Filmler, diziler.

Bu temalar üzerinden yeni şeyler, açılımlar gelecektir.

O şeyler yaşam enerjinizi yükselten, vizyonunuzu besleyen, size farklı perspektifler kazandıran, farklı bakış açıları kazandıran, hayatın içinde daha fazlasını hedeflemenizin yolunu açacak, ufkunuzu büyütecek şeyler olacaktır. ”Keyif” ve ”keşif”. Bu transitin sizin için özeti bu 🙂

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 10.evinize geliyor.

Çalışıyorsanız, işinizde parlak bir zaman. Bağlantılarınızın desteğini alabileceğiniz bir zaman. Yöneticilerinizle ilgili konularda, olumlu gelişmeler olabilir.

Görev ve yetki alanınızda, olumlu yönde değişimler olabilir. İşinizden daha bir keyif alacağınız, Venüsyen bir dönem 🙂

İş dışında resmi konularda, devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde bir şeyler Venüs ile daha kolay akacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 5.evinizde.

5.ev konularında hızlanacağınızı anlayabiliriz Mars’ın gelişinden. Mars harekete geçirir. ‘Bekleme. Yap!’ der. Mars ile konular ilerler, yeni şeyler olur.

5.ev sanatı, sporu, yaratımı, yaratıcılığı, yetenekleri, yeteneklerle göz önünde olmayı, göstermeyi, sunmayı anlatır.

Sanatın bir dalında, sporun bir branjında, başlamak istediğiniz, öğrenmek istediğiniz ya da iyi yapabildiğiniz ve göstermek istediğiniz şeyler varsa, parlamak için güzel bir dönem 🙂 Işıklar size dönüyor ! 🙂

Hareketli, eğlenceli bir aktivite başlayabilir hayatınızda.

Yaşamınıza renk getirecek yeni bir şey olabilir. Özellikle bedensel bir aktivite olabilir bu.

İkizler burcu internet üzerinden yapılan şeyleri, sosyal medyayı sembolize eder. Sosyal medyada görünür kılmak, dijital platformlarda yapmak istediğiniz şeyler için de aksiyon alabileceğiniz bir zaman.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 5.evinizde deneyimleyeceksiniz. 5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda zaman zaman pürüzler yaşayabilirler. İşler yavaş ilerleyebilir, beklemeniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında bazı şeyler bir süre için düzeninde yaşanamayabilir.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, hedeflerinizde, yapmak istediklerinizde ilerlemek yerine konuları biraz akışına bırakmak gerekebilir bu retroda.

Mars hareket demektir. Aynı zamanda mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.

Yaşamınızda yenilemeniz gereken yerleri gösterecektir Mars size. Nerelerde enerji düştü, nerelerde hevesler eksildi, ne neye dönüşmeli ? Neyi bırakmalı, neye devam etmelisiniz, biraz bir şeyleri gözden geçirme zamanı.


Jüpiter 28 Ekim günü balık burcuna dönüyor. Bir süredir koç burcunda ve retro konumdaydı. Şimdi bu retro süreci içinde balığa uğruyor bir kez daha.

Burası sizin 2.eviniz. Jüpiter ile 2.ev konuları yeniden gündeminize yerleşebilir bu retro ile.

Para kazanmak, kişisel gelir sahibi olmak, birikim yapmak, önemli bir alışveriş yapmak, gelirler, maddi olanaklar, masraflar, harcamalar bu evle ilgili.

Yılın ilk beş ayında, Mayıs ayına kadar olan dönemde Jüpiter balıktaydı. İleri hareketindeydi. Şimdi retrosunda aynı yere dönüş yapıyor.

O 5 aylık dönemde saymış olduğum bu temalarda niyet ettiğiniz, gerçekleştiremediğiniz, tam olarak istediğiniz şekli veremediğiniz konular olduysa, şimdi bu konularda fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Kişisel gelir kaynaklarınızı büyütmek, çoğaltmak için yaptığınız şeyler, girişimler olduysa ilerlemekte zorlandıysanız, şimdi retro sürecinde düzenleyeceğiniz, değiştirip yeniden deneyeceğiniz şeyler olabilir. Parasal konularda mevcut durumu güçlendirebileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

3.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Kironyen bir dolunay. Kiron ile kavuşumda gerçekleşecek. Satürn’den uyumlu açı alıyor ayrıca. O da dikkat çeken bir görünüm.

İletişimler üzerinden etki alıyorsunuz. Bu evin temsil ettiği kişiler de var. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşular bu ev kapsamında.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla ilgili sonuçlanan şeyler olabilir. Haberleşmeleriniz olabilir. Bir konuda neticeye varabilirler. Bir sorunlarına çözüm bulabilirler.

Eğitimler, kurslar, evinize yakın noktalarda gidip geldiğiniz yerler de 3.ev kapsamındadır. Buralarda tamamlanan şeyler olabilir dolunay ile.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

10.evinizde bir Güneş tutulması meydana geliyor. Venüs ile kavuşumda gerçekleşecek olan, Venüsyen bir tutulma. Venüs iyicil bir gezegendir. Pozitif olasılıkları anlatır.

10.ev tepedeki evdir. Hayatta durduğumuz yeri, sahip olduklarımızı, bulunduğumuz konumu, sıfatlarımızı, sorumluluklarımızı, gücümüzü ve yetkilerimizi sembolize ediyor.

İşimiz, kariyerimiz doğrudan bu evin konusudur.

Ayrıca otorite, devlet, resmi konular demektir 10.ev.

Hayatınızda bu temalar üzerinden yeni bir dönemin başlayacağını söylüyor tutulma.

İş kurma hazırlığında olanlar için güçlü bir zaman. İş planı olanlar, hazırlanmakta olanlar, tutulma ile adımlarını atabilirler sırayla.

Kariyer yaşamınızda bir yükseliş olabilir. Bir terfi ve görev değişikliği gelebilir.

Tutulma ile başlayan 6 aylık dönemde iş hayatınızda olumlu değişimler yaşayabilirsiniz. Bunu 6 aylık period için söylüyorum ama tutulmaya yakın zamanlarda olasılıklar daha güçlüdür.

Yetki alanınız genişletilebilir. Bazı sorumluluklar size verilebilir. İşinizde şu ana dek yaptıklarınızdan daha fazlasını yapmaya başlayabilirsiniz.

İmajınızı, toplum önündeki duruşunuzu yenilemek, hayatta bulunduğunuz yeri güçlendirmek, donanımlarınızı görünür kılmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı konuları, işleri olanlar için şanslı bir zaman. Yasal süreçler içinde iseniz konular hızlanabilir. Tamamlanabilir. Çözüme varabilir.

Kamu bağlantılı iş fırsatları da olasılıklarınız arasında. Tabii herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alacaktır.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

 @anlatburcak


Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!