24 Kasım 2022 Yay Burcunda Yeniay

24 Kasım 2022 Yay Burcunda Yeniay

Merhabalar sevgili okuyucularım,

24 Kasım Perşembe günü 01:57’de yay burcunda bir yeniay doğuyor. Yayın 1 derecesinde meydana geliyor yeniay.

Yeniaylar bir başlangıç enerjisidir ve yeni başlayacak şeylere işaret ederler.

Özellikle de yeniay bir burcun ilk derecelerinde gerçekleşiyorsa daha parlak, daha güçlü bir yenilik enerjisi gibi düşünebiliriz. Bir çocuğun ilk adımları gibi düşünün. Taptaze bir başlangıç enerjisi var bu yeniayın içinde.

Belki ilk defa deneyimleyeceğimiz bir şey, yepyeni bir hale geçiş, pek çok şeyi aynı anda sıfırlayıp değiştirecek taze bir başlangıç, bir ferahlık, bir kilidin açılması, sınırlardan ve kısıtlardan kurtulmak için sorumluluk almak ve harekete geçmek, kişisel özgürlük..Böyle parlak olasılıklarımız var Yaradan’ın nasibiyle.

Yay burcunda bir yeniay olması güçlü kılıyor elimizi. Yay burcu açılmak, daha fazlasını keşfetmek, özgürleşmek, limitleri aşmak demektir.

Çok da güzel temaları vardır yayın.

Büyük resimde hayatımıza yön veren, şekil veren seçimlerimiz, vizyonumuz, hak ettiklerimiz, neleri hak ettiğimizin, nelere layık olduğumuzun farkında olmamız, ufkumuz..İşte yay burcu bunları anlatır.

İlgili temalar üzerinden olasılıklarımızı paylaşacağım.

Öncesinde yeniay anını detaylandıralım. O sırada gökyüzünde neler var, neler oluyor, bakalım.

Merkür ve Venüs yeniay sırasında kavuşumda. Bu kavuşum iletişimler, ikili ilişkiler ve sosyal ilişkiler, dostluklar, ahbaplıklar, iş bağlantıları, duyurular, reklamlar, tanıtımlar, fikirler, projeler, üretimler için çok güzel bir görünüm.

Yeni planlar, yeni dialoglar, tanışmalar, bağlantılar, güzel kararlar var.

Merkür de, Venüs de yay burcunda. O yüzden uzaklarla haberleşmeler var. Başka şehirlerle, ülkelerle iletişimler var. Seyahatler, gidiş gelişler, yolculuklar var.

Yay burcundaki Merkür Venüs kavuşumu, koç burcundaki Kiron ile çok güzel bir üçgen açıda. En uyumlu açıdır bu.

Kiron şifayı temsil ettiği için bu yeniay ile başlayacak şeylerin hayatımızda bir şifalanma etkisi yaratacağını düşünebiliriz.

Mars ve Satürn’ün uyumunu görüyoruz ayrıca. Yeniay başlamak demektir. Mars da başlayacak şeyleri anlatır. Bir avantaj olarak Satürn uyumu da var elimizde. Devamlılık, süreklilik, istikrar, kalıcılık demektir Satürn.

Yay yeniayı ile başlayacak şeyler uzun zamanlar boyu çok güzel şekilde devam edebilir. Satürn’den yana şöyle bir olasılığımız da var :

Satürn şekle girmek, disipline girmek, bir şeyi kuralları ile yapmaya başlamak, yaptığımız şeyin resmi gerekliliklerini yerine getirmek, sistemli şekilde ilerlemek, düzenli biçimde yapmak gibi ihtimalleri anlatıyor bu yeniayda.

‘Yaşamıma çekidüzen vereyim. Üzerimdeki tozları atayım. Hatırlayayım kendimi. Gücümü yeniden ele alayım. Yaptığım şeylerde ilerleyeyim. Emeklerimin karşılığını alacağım şekilde bir düzen kurayım kendime. Hayatım bereketlensin’ diyenler, bu yeniayı en güzel şekilde değerlendirmeye baksın, olur mu ?

Hadi şimdi etraflıca yay temaları üzerinden konuşalım olasılıklarımızı.

Bir yolculuk gerçekleşebilir. Aile içinde, yakın çevre içinde yurt dışı bağlantılı bir konu gündeme gelebilir. Yer değişikliği hazırlığında olanlar, başka bir şehre ya da ülkeye yerleşecek olanlar bu değişimi yaşayabilirler. Uluslararası ticari faaliyetler olanlar için bereketli yeni olasılıklar var. İş hacminizi büyütecek bağlantılar doğabilir.

Bir süre için, örneğin bir eğitim için yurt dışına çıkacak olanlar olabilir. Eğitim de bir yay temasıdır. Katılacağınız bir eğitim programı, bir kurs, bir sertifika programı olabilir.

Bir alanda derinleşmek üzere bir şeylere adım atıyor olabilirsiniz.

Yabancı kültürler, başka toplumların yaşam biçimleri, inanç sistemleri, ibadethaneler, dünya mutfakları, dünya dansları, dünya sineması, yabancı diziler, filmler, başka kültürlere ait bileşenler yay temasıdır. İşte buralardan beslenip vizyonumuzu büyütmemize vesile olacak güzel başlangıçlarımız da olabilir. Yeni şeyler öğrenmeye başlayabiliriz. Hem dünya görüşümüzü büyütecek, ufkumuzu açacak, planlarımızı ve hedeflerimizi büyütmemize araç olacak, hem de mutluluk getirecek, hayatımızı renklendirecek bir şeyler geliyor.

Akademik hayatı olanlar için, akademisyen olanlar için yeni gelişmelerin gündemde olacağı bir yeniay. Yeni bir proje başlayabilir. Bir makaleniz yayınlanabilir. Başka bir ülkede katılacağınız bir kongre olabilir. İş amaçlı bir seyahatiniz olabilir.

Yabancı dil öğrenmek isteyenler de yapıyor başlangıcını. Hem keyifle, hem de sistemli biçimde, ciddiyetle ilerleyeceğiniz bir dil öğrenme süreci olabilir bu.

Güzel bir yeniay. Pozitif olasılıkların gerçekleşebilmesi için üzerimize düşeni yapalım. Sorumluluk alalım. Niyetlerimiz olsun. Hedeflerimiz olsun. Güzel sayfalar açalım kendimize.

Yeniay ile aynı gün Jüpiter ileri hareketine başlıyor ayrıca. Hız kazanıyor. Gökyüzü hızlanmaya işaret ediyor. İyi değerlendirecek olanlar için tam bir yol alma zamanı. Bu zamana kadar istediğimiz şekilde ve hızda gelişmemiş konularda ilerlemek artık daha kolay olacaktır. Buna vesile olacak fırsatlar geliyor. Gözümüzü açalım, alalım hayatın hediyelerini !

Şimdi yay yeniayını burçlar üzerinden anlatacağım.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Instagram sayfamı da ekliyorum. Takip ederek Instagram paylaşımlarımı görebilirsiniz.

Linki burada :  @anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, uzaklarla ilgili konular bu evin temaları arasında. Bu konular üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

Eğitim hayatınızda yeni gelişmeler olabilir. Bir ilgi alanınızda, derinlikli bir alanda bir öğrenme süreci başlayabilir hayatınızda.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Güzel bir yolculuğunuz olabilir.

Uzakta yaşayan yakınlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Onların hayatında olumlu değişimler olabilir. Yanınıza gelebilirler. Şehir değiştirebilirler.

Başka ülkeye yerleşecek yakınlarınız olabilir. Böyle bir konu ve hazırlık varsa bu değişimin, bu yer değişikliğinin vakti gelmiş olabilir. Gerçekleşebilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

8.evinizde bir yeniay doğuyor.

Bir borç gündeminiz, sizi ruhsal anlamda zorlayan bir maddi konunuz varsa bir ferahlık doğabilir. Ödemenizi yapabileceğiniz bir kaynak geçebilir elinize.

Parasal konularda güzel gelişmeler olabilir.

Mal paylaşımları yapmak, kazançları paylaşmak, ortaklı mülkleri paylaşmak gibi konularınız varsa, bunlar ilerleyebilir. Kişiler payına düşeni alabilir.

Bir vergi borcu, bir sigorta prim, emeklilik konusu gündeminizde olabilir ayrıca. Bu konularda da pozitif olasılıklarınız var.


İkizler ve Yükselen İkizler :

7.evinizde bir yeniay doğuyor. İlişkiler alanında gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz, bir konuyu şifalandırabileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin pürüzlü bir gündemi varsa güzel bir açılım olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

6.evinizde bir yeniay doğuyor.

Yeni şeylere adım atmak, değişim ve çözüm yaratacak başlangıçlar yapmak için harika bir zaman.

6.ev konularında güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgilidir.

Yeni iş teklifleri olasılıklarınız arasında. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşamınızın pek çok alanına olumlu anlamda yansıyacak başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyellerinizi daha etkin biçimde değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli bir yeniay !! Bereketli bir başlangıç noktası !!


Aslan ve Yükselen Aslan :

5.evinizde bir yeniay doğuyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir yeniay. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa adım atabilir, harekete geçebilirsiniz.

Yakın çevrenizden hamilelik müjdeleri gelebilir 🙂 Bebeklerle ve çocuklarla ilgili konular destekleniyor.

Çocuklarınızı göndermek istediğiniz kurslar, etkinlikler başlayabilir ayrıca bu yeniay ile.

5.evin başka konuları da var. Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler de bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Sanatsal alanda duyurmak, göstermek, tanıtmak, parlatmak istediğiniz işleriniz varsa, bu yeniayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

Yetenekleri göstermek için şahane bir zaman !


Başak ve Yükselen Başak :

4.evinizde bir yeniay doğuyor.

Ev değiştirme, taşınma niyeti olanlar için uygun bir yeniay döngüsü.

Yer değiştirmek isteyenler için iyi bir yeniay.

Bunun dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler, tadilat, dekorasyon değişikliği gibi konular varsa bu şeyleri yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Evinizle ilgili çözülmesi gereken, sorunlu bir durum içinde iseniz bu yeniay ile birlikte konuyu çözmenize vesile olacak şeyler olabilir. Yeni kararlarınız olabilir. Yapacağınız şeyler olabilir. Kendiliğinden doğacak fırsatlar olabilir ve konu çözülebilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

3.evinizde bir yeniay doğuyor.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kardeşlerinizin yeni niyetleri olabilir. Başlatacakları, başlayacakları şeyler olabilir. Şanslı gelişmeler olabilir yaşamlarında.

Yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Aile içinde yakın akrabalarınızla bir araya gelişler olabilir.

Başka olasılıklarınız da var :

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler 3.evle ilgilidir. Hobilerinizden gelir elde etmek, yeteneklerinizi maddi kazanca dönüştürmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa adım atmak için çok uygun bir yeniay etkisi aldığını söyleyeyim. Bu yönde planlar hayata geçebilir.

Güzel bir başlangıç noktası bu yeniay ! Keyifli, şanslı bir başlangıç zamanı !


Akrep ve Yükselen Akrep : 

2.evinizde bir yeniay doğuyor.

Parasal alanda yeni olasılıklarınız var.

Çünkü bu ev maddi konularla ilgili en temelde. Parayı, para kazanmayı, maddi olanakları sembolize eden bir ev.

Bir gelir akışı başlayabilir. Bir geliriniz varsa büyütmek için yeni şeyler yapabilirsiniz. Kendiliğinden başlayacak, değişecek olan şeyler olabilir. Maddi konularda fırsatlara açık bir zamanda olacaksınız.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa bunu bu yeniay ile yapabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

1.evinizde bir yeniay doğuyor.

1.ev başlangıçları temsil ediyor. Hayatınızın her alanında, her konu için düşünebilirsiniz bu başlangıçları.

Güzel kararlarınız, başlangıçlarınız, atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Hayatınızda size değişim ve ferahlık getirecek yeni sayfalar açılabilir.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Yeni bir dönemin başlangıcı bu yeniay sizin için.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Güzelce planlayın. Rasyonel ve stratejik olun ve adım atın. Hareket edin. En iyi şekilde kullanın bu yenilenme ve başlatma enerjisini !!


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

12.evinizde bir yeniay doğuyor.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum, bir bedensel sağlık konusu, ruhsal/psikolojik bir konu..Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ferahlık getirecek uyanışlar, farkındalıklar olabilir yeniay ile. Sıkıntı yaratan duygu ve düşüncelerden arınabilirsiniz. Geride bırakabilirsiniz bazı konuları.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu getirebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

11.evinizde bir yeniay doğuyor.

Sosyal hayatınızda canlı, renkli, eğlenceli bir zaman 🙂 Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Arkadaş çevreniz içinde güzel bir kutlamanız, bir sevinciniz, bir heyecanınız olabilir.

Evinizde ağırlayacağınız önemli misafirleriniz olabilir. Misafir olacağınız yerler olabilir. İletişimler hareketleniyor.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir. Küslükler, dargınlıklar olduysa, sakin, huzurlu, sevgi dolu bir barışma yaşayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

10.evinizde bir yeniay doğuyor.

İşinizde yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda olumlu bir değişim olabilir. Bir açılım, bir yükseliş olabilir.

Resmi konular, yasal işlemler, yasal süreçler, yine 10.evin konusudur. Bu konularda gündemleriniz, güzel başlangıçlarınız olabilir. Sürmekte olan konularda yeni gelişmelerle bir rahatlık, bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

Temposu yüksek günler, koşturmalar görünüyor 🙂 Görevler, sorumluluklar, yapılması gereken işler öne çıkıyor bu yeniay ile.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konular varsa, buraların da hareketleneceği ve hızlanacağı bir zaman. Çünkü bu bir yay yeniayı ve yay burcu başka ülkeleri, uzakları sembolize eder sevgili okuyucularım.


Güncelde içinden geçtiğimiz transitleri, retroları, tüm bunların nasıl anlamlara geldiğini görmeniz adına ilgili yazılarımın linklerini aşağıya ekliyorum ↓

Genel etkileri ve burçlar üzerinden olasılıkları görebilirsiniz her birinin içinde ↓

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!