Venüs Başak Burcunda 5-29 Eylül 2022

Venüs Başak Burcunda 5-29 Eylül 2022

Venüs 5 Eylül Pazartesi günü 07:05’te başak burcuna geçti, yeni transitine başladı sevgili okuyucularım. Ayın sonuna kadar başakta göreceğiz Venüs’ü. Bu transit 29 Eylül’e kadar sürecek.

Güneş’in başakta olduğu bir zamanı yaşıyoruz. Şimdi artık yanında Venüs de var.

Bu da başak temalarının günlük yaşamımızda daha çok yer bulacağını anlatıyor bize.

Venüs hangi burçtan geçmekte ise o dönemde o burcun konularında güzel şeyler olur. Şanslar, fırsatlar, güzel şeyler oralardan gelir.

O temaları yaşamımıza dahil ettikçe fayda buluruz. Çözüm buluruz. İyi hissederiz, mutlu hissederiz.

Bu dönemde gökyüzü başak temalarına çağırıyor bizi. ‘Fayda bulacağın alan burası. Sana iyi gelecek olan şeyler bunlar’ diyor.

Öyleyse başak temalarına bir göz atalım.

Üretim, verim, emek, hasat demektir başak. Çalışmak, emek vermek, planlamak, düzene koymak, temizlemek, daha iyi hale getirmek demektir.

İş hayatımız, düzenimiz, rutinlerimiz, fayda yaratmak için yaptığımız şeyler, hizmet sunduğumuz ve hizmet aldığımız alanlar, bedensel sağlığımız, beslenme ve uyku düzenimiz, sağlığımız için yaptığımız şeyler başak burcu ile ilgilidir.

İşte bu alanlarda güzel şeyler olacaktır Venüs ile 🙂 Hevesle yapmak istediğimiz, yapacağımız şeyler olacaktır.

Yaşamımıza çekidüzen vermek için günlerimizi, günlük yaşamımızı düzene koymak isteyeceğiz.

Verimimizi artırmak için, zamanı daha iyi kullanmak için günlerimizi planlamak isteyeceğiz.

Planlamaktan, yazıp çizmekten, tasarlamaktan keyif alacağız. Bunlar bize iyi hissettirecek. Faydasını gördükçe motive olacağız.

Şimdiye dek yapmadıysak mutlaka yapalım bunları. Deneyelim, hayatı bir de böyle yaşayalım ve değişimi görelim 🙂

İş hayatımızda üretimlerimizi artıracağız. Hizmet alanlarımızı düzenlemek ve daha iyi şeyler sunmak isteyeceğiz. Var olan hizmetlerimize yenilerini ekleyeceğiz. Yeni şeyler üreteceğiz.

Yeni fırsatlarla karşılaşacağız. Ama emin olun o fırsatlar, emeklerin karşılığında geliyor. O yüzden emeğimizle biz yaratalım şansımızı da, fırsatlarımızı da.

Venüs başakta iken yaşamımızı sadeleştirmek isteyeceğiz.

Evimizi temizlemek, düzenlemek için harika bir zaman. Çekmeceler, dolaplar, gardroplar elden bir geçsin o zaman 🙂 Dip bucak silelim, süpürelim evimizi. Ofisimizi, çalışma alanımızı temizleyelim.

Bereket, temiz yere gelir ! Temiz ve düzenli yerlerde güzel şeyler olur. Yapalım bu güzel şeyleri.

Cildimize, saçlarımıza, bedenimize daha iyi bakmak isteyeceğiz. Ama bunu sadelikle ve doğal içerikli ürünlerle yapmak isteyeceğiz. Başağın böyle bir tabiatı vardır.

Kişisel bakımımız için kullandığımız çok ürün varsa, sadeleşmeye gideceğiz. Kimyasallardan doğal ürünlere yönelmeye başlayacağız.

Daha sağlıklı, daha güzel yaşamak, günlerimizi daha iyi kullanmak, daha verimli ve üretken olmak için uyanma saatimize, uyku süremize daha çok özeneceğiz.

Yeterince uyuyalım. Az ve eksik olmasın. Ama tabi ki fazla da olmasın. Fazla uyku hayatımızda Neptün enerjisi çalıştırır. Bizi uyuşturur, enerjimizi sönümler ve yaşam kalitemizi düşürür.

Eskiler hep söyler güne güneşin doğuşu ile başlamayı, değil mi sevgili okuyucularım ? Bunu kutsal kitaplar söyler, kadim toplumlar söyler.

Güneş ateş elementidir. Erken uyanan insanın ateş elementi güçlü olur. Ateşi güçlü olan  güzelliklerini yaşar hayatın. Yeni ve güzel şeyler ateş elementi ile başlar. O yüzden Venüs başakta iken başlatalım mı bunu ? Erkenden uyanmaya başlayalım mı 🙂

Başka şeyler de söyleyeceğim Venüs’ün başak geçişi için.

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkileri, keyifleri, keyif aldığımız şeyleri, hazları, mutlulukları, sanatı, yaratımı, şıklığı, güzelliği ifade eder.

Bir gezegen hangi burçta ilerlemekte ise, temsil ettiği konular o burcun enerjisine bürünür, o burcun doğasında yaşanır.

Venüs başak burcunda iken, Venüsyen temalarda başak burcu tavrında ve enerjisinde olacağız o yüzden.

Özel ve sosyal ilişkilerde, bağ kurduğumuz insanlarla iletişimlerimizde, sevgi bağlarının içinde faydalı olmak, karşı taraf için fayda yaratmak isteyeceğiz.

Konulara pratik çözümler bulmak, ‘çözen kişi’ olmak isteyeceğiz.

Sevdiklerimizin iyiliği için yapacağımız şeyler olacak. Onlardan da bize gelen güzel şeyler olur tabii.

İşte böyle bir transit bu.  Türlü konular üzerinden detaylıca anlatmaya çalıştım sizler için 🙂

Şimdi her zaman olduğu gibi burçlar için ayrı ayrı bakalım ihtimallere.

Bunu evler üzerinden yapıyoruz. Yükselen 1.evdir. Ev hesabı yükselenden başlar. O yüzden burç yorumlarınızı takip ederken her zaman yükseleninizi okuyun sevgili okuyucularım.

Bu arada danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Venüs 6.evinize geliyor.

Dengelenmek, düzene girmek, dağınıklıklardan kurtulmak, sistem kurmak, günlük yaşamı düzenlemek gibi anlamlara geliyor bu dönem sizin için.

Hem evinizi, ofisinizi, yaşam alanlarınızı temizlemek, düzenlemek, hem zihinsel/mental dağınıklıktan kurtulmak anlamında söylüyorum. Zaten ikisi çok bağlantılıdır.

Yaşam alanlarımız dağınık olursa zihnimiz, ruhumuz, duygu dünyamız da dağınık olur.

Bir derleme, toplama, toparlama, toparlanma dönemi bu yaşamınızda 🙂

Günlük yaşamınızı rutinlere oturtabileceğiniz, daha düzenli yaşamak isteyeceğiniz, yaz modundan işe, güce, üretmeye döneceğiniz bir zaman.

Üretimlerinizde, çalışmalarınızda verimli bir dönem. İçinize sinecek güzel şeyler yapabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Venüs 5.evinize geliyor.

Parasal alanda, işinizde güzel şeyler olabilir.

Üretimlerinizi, çalışmalarınızı tanıtmak, duyurmak, daha çok insanla paylaşmak, daha çok kazanmak, daha iyi tanınmak, daha bilinir olmak açısından şanslı bir zaman.

Sağlıklı yaşam konularına ilginiz artabilir ayrıca. Yaşamınızı, bedeninizi temizleyecek değişiklikler yapabilirsiniz. Yaptıklarınızı gözden geçirebilir, kendinizi daha sağlıklı, daha faydalı alışkanlıklara taşıyabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler

Venüs 4.evinizde olacak bu dönemde.

Evinizin enerjisi belki bir süredir ağır geliyor size. Belki bir dağınıklık var. Belki odaların, eşya düzeninizin değişmesi gerekiyor.

Venüs burada iken detaylı, büyük bir temizliğiniz olabilir. Bir tadilatınız olabilir. Yeni eşyalar satın alabilirsiniz. Güzel bir değişim var.

Aile bireylerini temsil eder ayrıca bu ev. Başak burcu ise sağlık demek. Anne babanızın, aile büyüklerinizin sağlık konularında pozitif gelişmeler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs başakta iken 3.evinizde olacak.

Bir konuda hizmet alacağınız, düzenli olarak gidip geleceğiniz bir yer dahil olabilir yaşamınıza. Evinize yakın bir muhitte, mahallenizde, kendi semtinizde olabilir bu şey. 3.ev yakın yerleri temsil eder çünkü.

Günlük düzeninize yeni bir şey eklenebilir. Bu şey, memnun olacağınız, keyif alacağınız bir şey olabilir. 3.ev konuları arasında eğitimler, kurslar vardır. Bir eğitim, bir kurs ortamı olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Venüs 2.evinize geliyor.

Başak burcu temizlemek ve düzenlemek ile ilgili bir burç. Evinizde, ofisinizde düzen yaratacak, bir şeyleri daha derli toplu hale getirecek, daha iyi görünmesini sağlayacak şeyler satın alabilirsiniz.

Organizer denilen ürünler var örneğin.

Düzen için, temizlik için, pratiklik için yapacağınız alışverişler olabilir.

Ayrıca kendinize, bedeninize, sağlığınıza, cildinize daha iyi bakmak isteyebilirsiniz. Bakım ürünleri satın alabilirsiniz. Güzel bir Venüs dönemi.


Başak ve Yükselen Başak

Venüs 1.evinize geliyor !! Yaşasın 🙂 !!

1.ev doğrudan bizimle, kararlarımızla, seçimlerimizle, girişimlerimizle, başlangıçlarımızla ilgili bir alan.

Kendimizle ilişkimiz, kendimize özenimiz bu evle ilgili.

‘Yaşamımı nasıl renklendirebilirim ? Daha iyi, daha keyifli yaşamak, günlerimi daha güzel geçirmek için neler yapabilirim ?’ diyeceğiniz bir dönem. Venüs keyif demektir çünkü. Hayatın güzellikleri demektir.

Bir yandan Merkür retroda olacak Venüs burada iken.

Daha önceden meşgul olduğunuz hobiler, sanatsal çalışmalar varsa onlara dönüş yapabilirsiniz.

Günlük hayatınıza dahil olacak yeni şeyler olabilir. Yeni bir yer keşfedebilirsiniz örneğin. Kendinizle kalacağınız, iyi vakit geçireceğiniz bir yeriniz olabilir.

Kültürel anlamda besleneceğiniz yeni alanlar keşfedebilirsiniz.

Venüs güzellik, şıklık, bakım demektir ayrıca.

Kendinize, dış görünüşünüzle daha fazla özeneceğiniz bir zaman. Alışverişleriniz olabilir. Bundan sonra daha iyi giyinmek, saçlarınıza, cildinize daha çok özenmek isteyebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi

Venüs 12.evinizde yol alacak başak döneminde.

İyileştirmekle, düzenlemekle, sorun çözmekle, düzene koymakla ilgili bir burç başak.

12.ev ise ruhumuzu, iç dünyamızı, içimizdekileri, duygularımızı, kendimizle ilişkimizi, hayatla ilişkimizi temsil ediyor.

Venüs transitlerinde güzel şeyler olur. Bir iyiye gidiş olur. Olumlu yönde değişimler olur.

Ruhunuzu, zihninizi, duygularınızı temizlemenize, bir yeniden doğuş enerjisi yaratmanıza yardımcı olacak iyi şeyler çıkabilir karşınıza bu dönemde. Özellikle ilimler, öğretiler, spiritüel alanlar fayda bulacağınız, açılım ve özgürlük getirecek, değişimler için başlangıç noktası olacak anahtarlar verebilir elinize 🙂

Ruhsal anlamda parlak bir farkındalık dönemi. Şifa dönemi bu sizin için.


Akrep ve Yükselen Akrep

Venüs 11.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bir süredir gitmediğiniz yerlere yeniden gidebileceğiniz, son zamanlarda bir araya gelemediğiniz arkadaşlarınızla görüşebileceğiniz bir Venüs dönemi. Neden böyle söylüyorum ?

Çünkü Merkür retroda olacak bu dönemde. Geçmişten bağlantıları yeniden hareketlendirecek.

Bunun dışında 11.ev kalabalıklara hitap etmeyi temsil ediyor. Dijital alanlar da 11.evle bağlantılı. Çünkü bu ev kovanın evi 🙂 Başak burcu ise işimizi simgeliyor. İnternet üzerinden, dijital platformlar üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, işinizde güzel gelişmeler olabilir. Büyüme yönünde güzel bir hareketlilik olabilir.


Yay ve Yükselen Yay

Venüs 10.evinize geliyor.

İşinizde keyifle yapacağınız yeni görevler verilebilir size. Yeni sezonla birlikte başlayacak olan güzel çalışmalar olabilir ve yapmak istediğiniz, iş bölümünde üstlenmek istediğiniz işler, görevler size verilebilir ve başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanacağınız farklı şeyler yapabilirsiniz. Daha özgür hissedebilirsiniz.

Yöneticilerinizle ilgili güzel şeyler olabilir. İşinizde ilişkiler içinde daha köklenmiş hissedebileceğiniz, yaptığınız şeylerden, iş ortamınızdan yana daha iyi hissedebileceğiniz bir zaman.

Memnuniyet, keyif, üretim, başarı. Böyle özetleyebilirim bu dönemi sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs 9.evinize geliyor.

Bir seyahat niyetinde iseniz, belki başka bir şehre, belki başka bir ülkeye bir yolculuk planınız varsa, bu Venüs döneminde güzelce gerçekleşebilir bu seyahat.

Bulunduğunuz şehirde gezmek, keşfetmek, tarihi dokusunu yaşamak, kültürel anlamda beslenmek istediğiniz semtler, yapılar, mekanlar varsa kendinizi buralarda bulabilirsiniz Venüs ile 🙂

Sanatsal konular için de güzel bir dönem. Vizyonunuzu besleyecek kaynaklar keşfedebilirsiniz. Ufkunuzu büyütecek yeni bir şeylerin kapısından içeri giriyorsunuz sanırım 🙂


Kova ve Yükselen Kova

Venüs 8.evinizde olacak başak geçişinde.

Takıntılar, korkular, kendini tekrar eden, labirent oluşturan duygu durumları, ruhsal sorunlar var bu evde.

Venüs ise iyilik, kolaylık, güzellik, şans, keyif, huzur demektir. 8.evden geçerken buralarda pozitif değişimler olabilir.

Kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacağınız, sizi aşağı çeken duygulardan, anılardan güzel vesileler ile uzaklaşmaya başlayacağınız bir zaman olabilir bu. Niyetiniz bu olsun. Niyeti olana evren ihtiyaç duyduğu şeyi verir.


Balık ve Yükselen Balık

Venüs 7.evinize geliyor.

Sevdiklerinizle, sevenlerinizle daha çok vakit geçireceğiniz, birlikte güzel şeyler yapabileceğiniz bir dönem. Hayatın daha çok içinde, daha çok iletişim halinde olabileceğiniz, keyifli bir dönem. Venüs iyi gelecektir size.

Enerjinizin dağıldığı noktalarda toparlanıp düzene girebileceğiniz bir Venüs transiti.

Hocalar, danışmanlar, uzman kişiler var bu evde. Yeni bir eğitime başlamak, bir konuda bir uzman eşliğinde ilerlemek istiyorsanız bu dönemde donanımlı, başarılı, frekansınızın tutacağı, güzel bir hoca, iyi bir uzman tanıyabilirsiniz.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!