Merkür Retrosu Oğlak Burcunda 29 Aralık-18 Ocak

Merkür Retrosu Oğlak Burcunda 29 Aralık-18 Ocak

Merkür 29 Aralık günü retrosuna başlıyor sevgili okuyucularım. Yıl biterken bir Merkür retrosuna giriyoruz. 18 Ocak’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Tamamı oğlak burcunda gerçekleşecek.

Oğlağın 24 derecesinde başlayacak, 8 derecesinde bitecek.

Hayat bizden bu döngüde oğlak temalarını düzene koymamızı istiyor. Oğlak burcunun temsil ettiği konularda eksiklerimizi tamamlamamızı, fazla olan şeyleri azaltarak dengeye getirmemizi, yanlış yaptığımız şeyleri düzeltmemizi istiyor.

Hayatımızda oğlak temalarını gözden geçireceğimiz bir retro süreci başlıyor.

Öyleyse tanıyalım oğlak temalarını. Oğlak burcunun doğasını tanımaya çalışarak başlayalım.

Soğuk bir doğası vardır oğlağın. Mesafeyi, ciddiyeti, doğru yerde/doğru konumda durmayı, sınırları temsil eder. Dolayısıyla ilişkiler içinde mesafelerin doğabileceği, uzaklaşmalar yaşayabileceğimiz bir Merkür retrosundayız.

Şimdiye dek kimleri kendimize yakın gördük ? Kimlerle sıcak bir dostluk içinde hissettik kendimizi ? Kimlere karşı samimi bir dost enerjisinde olduk ? Güzel şeyler yaptık, iyilikler yaptık. İhtiyaç gördüğümüzde devreye girip yardımcı olduk. Kimler için gerçek bir ahbap/dost/yol arkadaşı olduk ?

Fakat tüm bunlara rağmen belki hak ettiğimiz karşılıkları alamadık. Layık olduğumuz dostluğu göremedik. Yaptığımız güzel şeylerin hiç karşılığı gelmedi. Hatta belki olumsuz şeyler de gelmiş olabilir.

‘İşte artık buralardan uzaklaşma zamanı’ diyor gökyüzü.

‘’Bu kişilerle ahbaplık kuramazsın, onlar senin dostun değil. Mesafeni koy. Çizgini çek.’’ diyor.

Küslük yaşamak ya da tartışmak zorunda değiliz. Kimseyle dost olmak zorunda değiliz. Kimse bize yakın hissetmek zorunda değil.

Bu gözlemleri yaptığımız noktada doğru mesafeye gelmek, geri çekilmek, sağlıklı olacaktır.

Dialoglar içinde ciddiyeti kırdığımız, samimiyetin dozunu kaçırdığınız noktalar varsa, kendi yanlışlarımızı da fark edebiliriz.

Esasen burada bir ‘hakkaniyetsizlik’ konusu var. Eşit olabilecekken eşit olmayan durumlar var belki. İnsan ilişkileri içinde verdiğimiz güveni belki layıkıyla alamayanlar var. Bize karşı temkinli olmalarına gerek yokken temkinli olanlar var. Belki çok güvende ve dostluk içinde hissetmesi gerekirken bizden yana şüpheleri olanlar ve yerine göre mesafeler koyanlar var. Kişisel çıkarlarını korurken karşı tarafı düşünmeyenler var.

Artık bizde gidiyoruz buralardan.

İletişimler devam etse bile buraya bir mesafe gelmesi gerektiğini anlıyoruz.

Verdiğimiz değeri, gördüğümüz değere eşitleme zamanı !

Bunlar dışında nelere işaret ediyor oğlak burcunda yaşanacak bir Merkür retrosu ? Oğlağın temalarında düzenlemelere işaret ediyor.

İş düzenimiz, çalışma şeklimiz, üretimlerimiz, işimizde bir ‘kural’ olarak belirlediğimiz şeyler, istikrarımız, verimliliğimiz, işimizin çerçevesi, işimizde kişi bazlı değişemeyecek sabit şeyler, sınırlarımız, şeklini belirlediğimiz şeyler..Buralara da bakıyoruz Merkür retrosu ile.

Örneğin müşteri bazlı/müşterinin isteğine göre değiştirdiğimiz şeyler oluyor mu ? Bunu çok yapıyor muyuz ? Kendi çerçevemizi korumak konusunda net miyiz yoksa kişilere göre mi şekil alıyoruz ?

Çalışma şeklimizin dışına taşan durumları nasıl sonlandırabiliriz ? Bu Merkür retrosunda gözden geçirelim ve kişilere göre değişmemesi gereken noktalarda net şeklimizi bulalım.

Gereken noktada ‘Hayır’ demeyi bilelim.

Bunun dışında istikrar gösteremediğimiz noktalarda disipline girelim. Üretimlerimizi bir düzen içinde yapalım. Daha düzenli bir çalışma şekline ihtiyacımız varsa bu retro tam bir toparlanma zamanı. İşimize çekidüzen verme zamanı.

Resmi işler, yasal işlemler, kuralların gerektirdiği işlemler, devlet birimlerinden bildirimler, devlet büyüklerinden açıklamalar da sürecin olasılıkları arasında.

Bunun dışında hayatımızın bir yerinde, bir biçimde otorite sahibi olan kişilerle (yönetici, patron, hoca, danışman, vb) iletişimlerimizde dengeye gelmesi gereken noktaları gözden geçirelim. Sağlıklı sınırlar ve doğru mesafeler bu retronun bizden istediği şey.

İşimizde düzen, disiplin, istikrar ve ilişkiler içinde gereken noktalarda mesafe. Oğlak burcunda yaşanacak bu Merkür retrosunun özeti bu sevgili okuyucularım.

Şimdi burçlar bazında bakacağız sürecin olasılıklarına !


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür retrosu 10.evinizde gerçekleşecek.

İşiniz, kariyeriniz, maddi koşullarınız, resmi konularınız, güncel hedefleriniz, hayatta yapmak istedikleriniz, bunlar için almanız gereken sorumluluklar, yapmanız gerekenler..Bu konular üzerinden bir muhasebe dönemi olur bu retro sizin için. Hedeflerinizi güncelleyebilirsiniz. Gerçekleştirmeye çalıştığınız şeyleri kolaylaştıracak farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Şu ana kadar neleri nasıl yaptınız, ne neden olmadı, bunları fark edebilirsiniz. Düzeltmelere gidebilirsiniz.

İşinizde ertelenen projeler, planlar olabilir ama eksikleri tamamlama fırsatı bu. Hayat ‘Bir daha dön bak. Bir daha gözden geçir’ diyor. Geçmişten gelen resmi konular varsa bunların tamamlanabileceği bir zaman. Yeni başlayan konularda ise beklemeler olabilir biraz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür retrosu başlıyor. 9.evinizde gerçekleşecek.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür retrosu 8.evinizde gerçekleşecek.

Ortaklı paralar, başkalarından gelen kaynaklar, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman.

Geçmişten gelen, birikmiş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Borçlar yapılandırılabilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuların hareketlenebileceği bir zaman. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür retrosu oğlak burcunda, 7.evinizde gerçekleşecek.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Oğlak retrosu olduğundan devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde bir şeyler çözülebilir, yoluna girebilir. Oğlak burcu bu konularla bağlantılıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur sevgili okuyucularım.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür retrosu başlıyor. 6.evinizde gerçekleşecek.

Bu ev iş, hizmet, sağlık, günlük düzen, görev ve sorumluluklar, rutinler gibi temaları kapsıyor.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir Merkür burada retro iken. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür retrosunu 5.ev temaları üzerinden deneyimliyor olacaksınız.

Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olmanız fayda getirebilir bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onlar için yapmanız gereken şeyler olabilir. Bir düzen oturtmakta zorlanabilirsiniz. Bazı aksaklıklar olabilir. Ama geçici bir etki bu. Retro biterken konuların çok daha doğru şekil aldığını görüyoruz. Karla çıkıyoruz yani retrolardan. Olan her şey faydamıza oluyor.


Terazi ve Yükselen Terazi :

4.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosu.

Evinizde eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile içinde eski konular tekrar gündeme gelebilir, biraz sorun yaratabilir bu retroda. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup etraflıca konuşmak, karşılıklı olarak birbirinizi anlama niyetinde olmak, empati kurmak güzel olur tabii.

Bu bir oğlak retrosu. Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, resmi işlemleri de simgeler. Aile içinde bu yönde konularınız da olabilir. Eksik evrakları tamamlamak, geriye dönük bir şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir ailenizin, anne babanızın.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür retrosu 3.evinizde gerçekleşecek.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızı simgeler. Eski komşularınızla karşılaşabilirsiniz ayrıca bu süreçte. Komşuları da temsil eder 3.ev.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retrolarında iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin diyeceğim iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket etmeniz faydanıza olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür retrosu 2.evinizde gerçekleşecek.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem diyeyim. 2.ev para evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür retrosu oğlak burcunda, 1.evinizde gerçekleşecek.

1.evinizde bir Merkür retrosu, büyük bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

12.ev temaları üzerinden etki alıyor olacaksınız bu retrodan.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir. İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile.

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı olabilir bu hayatınız içinde.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür retrosu 11.evinizde gerçekleşecek.

Bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışın derim.

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bunlar da 11.evin konusudur. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!