Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2022

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2022

Güneş 23 Eylül Cuma günü 04:03’te terazi transitine başlıyor sevgili okuyucularım. 23 Ekim tarihine kadar terazide olacak.

Dünya’dan baktığımızda terazi takım yıldızının önünde göreceğiz Güneş’i.

Bu yeni dönem bize neler getirebilir, anlamaya çalışalım. Bunun için önce Güneş transitlerini tanıyalım.

Güneş transitleri, söz konusu dönem için ana gündemimiz hakkında, 1 aylık döngü içerisinde nelerle meşgul olabileceğimiz konusunda işaretler veriyor olması itibariyle bizim için önemli. Günlük yaşamımız açısından önemli bir gösterge ve öngörü aracıdır Güneş.

Güneş hangi burçtan geçmekte ise o burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin olur yaşamımızda. Ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz. O konular bir şekilde gündeme gelir.

Güneş terazi burcunda ilerlerken ne olacak ? Terazi burcunun temsil ettiği konular ön plana çıkacak. Terazi temalarında işlerimiz, konularımız, meşguliyetlerimiz olacak.

Öyleyse terazi burcu neleri simgeler, hangi konularla ilgilidir, şimdi de onları sayayım size.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşe/sevgiliye dair konular, ortaklıklar, imzalı anlaşmalar, sözleşmeli konular, kontratlar, bağlantılar, iş birlikleri, koçluk ve danışmanlıklar, hoca öğrenci bağlantıları, hocalar, eğitmenler, danışman kişiler, ayrıca hukuksal konular terazi temaları arasındadır.

İlişkiler ön plana çıkacaktır Güneş’in buraya gelişi ile.

Örneğin neler olabilir ?

İnsan ilişkilerimiz, sahip olduğumuz bağlantılar, içinde olduğumuz çevreler aracılığıyla gelecek şeyler olabilir.

Bağlantılarımız, ağımız içinde bir iletişim hareketliliği olabilir. Karşılıklı yardımlaşmalar olabilir. Çevremizden birilerine danışacağımız şeyler olabilir. Yönlendirmeler alabiliriz.

Yapmak istediğimiz şeyler için, araştırmasında/hazırlığında olduğumuz şeyler için yakın bağlantılarımızdan destek alabiliriz.

Belki birine ulaşmak konusunda, belki bir ürünün/bir hizmetin iyisini bulmak gibi bir konuda bize vesile olacak kişiler olabilir.

Evli olanlar daha çok eşleriyle ilgili konularla meşgul olacaktır. Eşinizin yeni başlangıçları olabilir. Yardımcı olacağınız, destek olacağınız gündemleri, çabaları olabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında ‘Ben bu şeyi tek başıma çözmekte zorlanıyorum’ dediğiniz ya da ‘Bir uzman desteği ile daha kolay biçimde çözerim, daha hızlı yol alırım’ dediğiniz bir konu varsa, bu yönde bir girişiminiz olabilir.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitim alabilirsiniz. Bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz. Bir kursa, bir eğitim programına, yeni bir uzmanlık alanına adım atabilirsiniz. Bir süredir düşündüğünüz bir şey olabilir bu. Bir yol gösterici, bir rehber kişi ile ilerleyeceğiniz bir sürece adım atabilirsiniz.

Bir terazi transiti olduğu için hukuksal konular da hareketleniyor. Bir avukat araştırmasında olanlar birlikte çalışabilecekleri, iyi bir avukat ile tanışabilirler.

İlişkiler konusunda başka açılardan da hareketli bir zaman.

İlişkileri doğru yönetmek, rayında götürmek bir olgunluk gerektiriyor. İletişim becerisi gerektiriyor.

Yerine göre esneklik, tolerans gerektiriyor. Kendimize olan saygımızın zedelenmesine müsaade etmeyecek biçimde, (önceliğimizdir odur) yerine göre affedicilik, anlayış gerektiriyor. Olgun bakış açıları gerektiriyor.

Hatta bazen de mecburen stratejiler giriyor devreye, değil mi ? Diplomasi ve politika da gerekiyor.

Hayatın içinde çok kıymetli anahtar beceriler bunlar. Bu yetkinliklere sahip olmak hayatı kolaylaştırıyor.

İşte ilişkileri yönetmenin önemini ve iyi yönetmenin farkını görebileceğimiz bir zaman bu. İlişkileri yolunda götürmeyi başardıkça hayatın kolaylaştığını, güzelleştiğini görebileceğimiz bir zaman.

Daha önce yaptığımız hataları tekrarlamadan bir şeyleri daha bir dengesinde tutmayı öğreniyoruz.

Bu arada bu Güneş transitinin bir kısmına Merkür retrosu da denk geliyor sevgili okuyucularım.

3 Ekim tarihine kadar Merkür retrosu var. Bunu da hesaba katalım. Bu dönemde öncesi/geçmişi/temeli olmayan, sıfırdan başlayacak girişimleri bekletelim derim. İmzalı başlangıçları da önermem. Kontrat, imza, sözleşme gibi konuların şayet mümkünse 3 Ekim sonrasına kalması daha iyi olabilir.

Şimdi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Güneş 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu evimiz hareketlenince yolumuza, yaptıklarımıza, yapmak istediklerimize eşlik edecek, yardımcı olup yön gösterecek kişilerle karşılaşıyoruz. Bir araya geliyoruz. Birlikte hareket etmeye başlıyoruz. ‘Biz’ oluyoruz.

Hocalarımız oluyor. Eğitim alıyoruz. Danışmanlıklar alıyoruz.

İş birlikleri yapıyoruz. Yeni insan ilişkileri, yeni bağlantılar doğuyor. Bu Güneş transiti sizin için böyle olasılıkların olduğu bir dönem.

Bunlar dışında evli iseniz eşinizle, bir partneriniz varsa kendisiyle ilgili konularınız olabilir. Ona yardımcı olacağınız, birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Güneş terazi burcuna geçiyor, 6.evinize geliyor.

6.ev iş hayatımızı, işimizle ilgili konuları, iş ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, görev alanlarımızı, düzenimizi, günlük düzenimizi oluşturan şeyleri simgeler.

Terazi burcu ise bağlarımızı, yakın ilişkilerimizi, ikili ilişkileri, evlilikleri, iş ortaklıklarını, bireysel hareket etmek yerine birlikte ilerlediğimiz alanları temsil ediyor.

Şimdi bu iki ayrı grup temaları birleştirerek olasılıklarınızı üretelim 🙂

İş yaşamınızda düzenlemeler, birlikte alınacak kararlar, iş bölümleri, iş birlikleri, paylaşımlar var.

Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, birlikte çalışmaların olabileceği, renkli bir dönem.

Ekibinize yeni insanlar katılabilirler.

Yakın çevre bağlantılarınızın vesilesi ile iş hayatınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kurulacak bağlantılar olabilir.

Eşinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler de olabilir. Başlayacak yeni şeylerin hazırlığında olabilir. Bir süredir rölantide ilerlediyse işler, şimdi hızlanabilir. Günlük temposu artabilir.

İş yaşamınızda insan ilişkilerinizle ilgili konular öne çıkabilir bu dönemde.


İkizler ve Yükselen İkizler

Güneş 5.evinize geliyor.

5.ev çok güzel bir alan. Sanatı, sporu, eğlenmeyi, keyif almayı, yaşamımıza renk katan, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri temsil ediyor.

Sanatsal çalışmalar, kurslar, hobiler, güzel şeyler başlayabilir bu dönemde yaşamınızda. Olanlar artabilir, büyüyebilir.

Çocuklarınızla ilgili meşguliyetler önde olacaktır ayrıca. Çevrenizde doğacak bebekler de olabilir. Bir bebek müjdesi, bir hamilelik haberi alabilirsiniz.

Güzel bir ev burası. Güneş ile güzel şeyler olsun !


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Güneş 4.evinize geliyor.

Güneş’in 4.ev döngüsü kendimizle kaldığımız, evimizle ilgilendiğimiz, evimizde olmak istediğimiz bir zamanı anlatır.

Geçmişi daha çok düşünürüz bu zamanlarda. Bir şeyleri yeniden hatırlarız, yeniden odaklanırız. Geçmişi iyileştirmek isteriz.

Deneyimlere daha farklı gözle bakmak nasip olur. Farkındalık yaşarız. Geçmişin deneyimlerini bugünün aklıyla yeniden yorumlarız. Biraz böyle bir zaman bu ruhsal anlamda.

Somutta neler olabileceğini de konuşalım.

Ruhumuzdaki her değişim yaşamımıza yansır. Bu ayrı bir konu.

Evinizde büyük bir temizlik, hafifleme, sadeleşme isteğinde olacağınız, yaşam alanınızı düzenleyeceğiniz, geçmişten bugüne gereği olmadığı halde tuttuğunuz şeyleri evinizden çıkaracağınız güzel bir ferahlama dönemi.

Evini temizleyen yaşamını temizler. Evini düzenleyen yaşamını düzenler.

Her şey enerjidir. Her enerji çalışır. Her şey bir semboldür. Her sembol çalışır.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Güneş 3.evinizden geçiyor olacak bu yeni 1 aylık dönemde.

Son derece hareketli bir ev burası. Temaları itibariyle oldukça hareketli.

En temelde iletişim, ulaşım, eğitim ve yakın çevre konularını temsil ediyor. Şimdi detaylandırayım bu temalar üzerinden evin konularını.

İletişimler, iletişim araçları, iletişim platformları, bildirimler, duyurular, haberleşmeler. Araçlar, taşıtlar, arabalarla ilgili konular. Ehliyet, sürücülük sınavları/başvuruları/kursları.

Kardeşler, akrabalar, komşular, arkadaşlar, yakın çevre.

Eğitimler, kurslar, seminerler, kurs ortamları. Bilgi kaynakları. Eğitmenler, danışmanlar, uzmanlar.

Şehir içinde geziler, kısa seyahatler, yakın yerler.

Güneş 3.evinizden geçerken neler olur ? Daha çok iletişim kurarsınız. Yakın çevrenizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelirsiniz. Kardeşlerinizin yeni gündemleri olabilir. Yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlar taşınabilir yakınınıza.

Aracınız varsa onun bakımı, sigortası, vb konuları olabilir. Ehliyet alacak olabilirsiniz. Bir araç alım satım konusu olabilir.

İşinizde daha çok iletişim kurabilirsiniz. Görüşmeleriniz, bağlantılarınız artabilir. Duyuracağınız şeyler olabilir. Haberini alacağınız şeyler olabilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir kursa katılabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem sosyalleşebileceğiniz, yeni bir ortam eklenebilir yaşamınıza.


Başak ve Yükselen Başak

Güneş 2.evinize geliyor.

Parayı, kazançları, geliri, maddi imkanları simgeliyor bu ev. Güneş transitleri ise güç kazanmayı, güçlenmeyi, toparlanmayı temsil ediyor.

Dolayısıyla bu dönem sizin için maddi anlamda şanslı bir dönem olabilir.

Kişisel kazançlarımızı anlatan bir alan burası. Çalışarak elde ettiğimiz geliri anlatan alan. Özellikle terazi temalarında bir işiniz varsa daha çok kazanabileceğiniz bir dönem diyebiliriz. Neler var terazi temaları arasında ?

Danışmanlık, rehberlik, koçluk, yol gösterici konumda diyebileceğimiz kişiler ve işler.

Bilginizle yön gösterdiğiniz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği bir zaman.

Eş, partner, yol arkadaşı demektir aynı zamanda terazi. Eşinizin/partnerinizin de maddi konularda pozitif gelişmeleri olabilir.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir ödemeniz, bir harcamanız olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi

Güneş 1.evinizde olacak bu yeni 1 aylık dönemde.

1.ev geçişleri önemli !

Güneş’in bir önceki transitinde, başak döneminde hayatın içinde bir şeylerden elinizi çekmiş, uzaklaşmış, kendinizi geri plana almış olabilirsiniz.

Dış dünyadan/koşturmalardan/sosyal ortamlardan uzak kalmayı seçmiş olabilirsiniz. Sessizlik, yalnızlık, mesafe, izolasyon iyi gelmiş olabilir size ya da bunu yapmanız gerekmiş olabilir. Gerektiği için yapmış olabilirsiniz. Örneğin bir istirahat yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi 1.ev dönemi ise görünür olmanın, önde olmanın, hayatın içine karışmanın zamanı olacaktır.

Aktif olmak, hedefler/niyetler için harekete geçmek, eylem halinde olmak, içinde olduğunuz platformlarda görünür olmak şeklinde tarif edebilirim bu dönemin resmini.

Şimdiye dek kendinize kattıklarınızı, becerilerinizi, yapabildiklerinizi, yapmak istediklerinizi göstermek isteyebileceğiniz, görünür olmaktan, insanlar arasında olmaktan keyif alabileceğiniz bir zaman.

12.ev duygusal olarak temizlenmenin ve güç toplamanın vaktiydi. Şimdi o güçle güzel şeyler yapma ve görünür olma vakti 🙂

Plan, karar, adım zamanı. Yaşamınızın nerelerinde değişikliğe ihtiyacınız var ? Neler yapılabilir ? Fiziksel ihtiyaçları, duygusal/ruhsal ihtiyaçları fark edin. Kendinize bir rota oluşturun ve aksiyon alarak değerlendirin bu güzel Güneş dönemini.


Akrep ve Yükselen Akrep

Güneş 12.evinizde olacak bu yeni 1 aylık dönemde.

Bir durma, bir dinlenme hali görüyorum burada. Dinlenme hali değilse bile dinlenme ihtiyacı. Bir mola ihtiyacı.

Güncel yaşamınızın nerelerinde bir şeylere ara vermeniz ya da işlerinizi rölantiye almanız mümkünse, belki bunu yapmayı seçeceğiniz bir dönem.

‘Biraz yavaşlayayım, biraz soluklanayım, devam etmek için güç toplayayım’ diyebileceğiniz bir dönem.

Bunlar dışında terazi burcu ilişkileri temsil eder.  12.ev transitinde neler olabilir ? İnsan ilişkileriniz içinde köklenemediğiniz yerleri görebilirsiniz. Arkadaşlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Kendinizi ait hissedemediğiniz ortamlardan, dialoglardan, bağlantılardan uzaklaşmayı seçebilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay

Güneş 11.evinizde olacak bu kez.

Sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi, içinde olduğumuz grupları temsil ediyor bu ev. Buradan geçen bir Güneş ile çoğunlukla ne oluyor ? Kalabalıklaşıyoruz. İnsanlar arasında oluyoruz. Gruplar içinde oluyoruz. Grup çalışmalarına, etkinliklere, kurslara, eğitim sınıflarına katılıyoruz.

Sosyal yaşamımız canlanıyor. Dialoglarımız artıyor. Daha çok iletişim kuruyor, daha çok hareket ediyoruz. Bu Güneş transiti böyle güzel olasılıkları anlatıyor sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Güneş terazi transitine başlıyor. Burada iken 10.evinizde olacak.

Görevlerimizi, sorumluluklarımızı anlatır bu ev.  Güneş’in 10.ev dönemleri çoğunlukla yoğun geçer.

Diğer zamanlara nazaran daha hareketli geçer. Biraz da stresli, yorucu olur. Yapmamız gerekenlerle meşgul oluruz. İşimizde, kişisel yaşamımızda sorumluluklarımız artar. İlgilenmemiz gereken konular doğar. Sizin için de böyle bir zamanı anlatıyor bu transit.

Terazi burcu ilişkilerimizi, bağlantılarımızı temsil ediyor. 10.ev ise ünvan sahibi kişileri.

Güneş buradan geçerken konum/yetki sahibi kişilerle irtibatlarınız olabilir. Destekler gelebilir böyle kişilerden. Bir konunuz için yardım alabilirsiniz.

Devlet de bir 10.ev temasıdır. Kamu kurumları ile bağlantılı konularınız da olabilir. Bu yapılardan birileri ile birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Başvuracağınız şeyler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova

Güneş 9.evinizde olacak terazide iken.

Çok kıymetli, çok derinlikli temaları vardır bu evin. Evler arasında özel bir ev.

Dünya görüşümüzü, hayatla olan ilişkimizi, hayata dair farkındalığımızı, deneyimleri süzebilme becerimizi, olgunluğumuzu, nasıl biri olarak yaşadığımızı, kendimize kattıklarımızı, derinliğimizi temsil ediyor bu ev.

Güneş böyle bir alanı hareketlendirince neler oluyor ?

Bizi derinleştirecek, olgunlaştıracak, besleyecek, yaşamın matematiğine dair farkındalığımızı artıracak, kıymetli bilgi alanları çıkıyor karşımıza.

İlimler bu evin konusudur örneğin. İnançlar, ibadethaneler, kültürler, ideolojiler, toplumlar, yaşam biçimleri bu evin konusudur. Bilgi, yol, öğreti, felsefe, idrak, derinlik demektir 9.ev.

Bu Güneş transitinde derinliğinizi besleyecek şeyler olabilir o yüzden.

Bir alanda bir eğitime katılabilir, bir danışmanlık alabilirsiniz.

Astrolojik danışmanlık almak için uygun bir zaman. Astroloji de 9.ev temaları arasında. Bu bir terazi geçişi ve terazi burcu danışman kişileri temsil ediyor. Bu yönde bir girişim için uygun zaman.

Diğer olasılıklarınıza da bakalım.

Uzaklar, uzaklara yolculuklar, seyahatler, başka şehirler, başka ülkeler yine bu ev ile bağlantılıdır.

Terazi burcu ise eşi simgeliyor. Eşinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. Sizin bir yolculuğunuz da olabilir. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler olabilir.


Balık ve Yükselen Balık

Güneş 8.evinizde olacak bu defa.

Parasal konular, alacaklar, ödemeler, kredi kartları, bankacılık işlemleri, borçlar, mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları, başkalarından gelen maddi kaynaklar. Böyle konular var  bu evde.

Güneş bu alandan geçerken finansal konuların, maddi konuların gündeminizde olacağını düşünebiliriz.

Ödemelerinize eşiniz, aileniz, bir dostunuz destek verebilir. Terazi burcu eş demektir ayrıca. Eşinizin devreye gireceği parasal meseleler olabilir. Sizin onun için yapacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde para alışverişleri olabilir. Yapılması gereken ödemeler için birbirinize yardımcı olabilirsiniz.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!