29 Ağustos-4 Eylül 2022 Astroloji Gündemi

29 Ağustos-4 Eylül 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Ağustos ayını geride bırakıyoruz artık. Bu hafta itibariyle Eylül başlıyor. Söylerken bile içim huzurla doluyor 🙂 Sıcaklardan serin havalara doğru ilerlediğimiz için mutluyum 🙂

Her hafta ‘Ben kış insanıyım !’ diye başlıyorum yazılarıma, değil mi :))) Bu ara böyle oldu :))

Demek ki yaz yormuş beni :)) Artık bir noktada bitmeli, evet 🙂

Acaba nasıl bir giriş yapıyoruz Eylül ayına ? Ağustos’un son günlerinde neler var ?

Bakacağız yine her bir görünüme, ayrı ayrı.

Haftanın detaylarına başlamadan önce Instagram hesabımı ekleyeyim buraya. Sonra gün gün gökyüzünde neler var, bakalım !

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz  @astroloji.anlatburcak


29 Ağustos-4 Eylül haftasının gezegen açıları :

1 Eylül : Mars Jüpiter altmışlığı : Mars 6° İkizler, Jüpiter 6° Koç

Mars hareketi, başlangıçlar için harekete geçmeyi, yeni şeyler başlatmayı, girişimleri, atılımları anlatan bir gezegen.

Jüpiter ise fırsatları, kolaylıkları, şansları simgeleyen büyük iyicil. Bu hafta hedeflerimiz için hareketlenebiliriz. Yeni başlangıçlara niyet edebilir, gereken şeyleri yapabiliriz. İlk adımı atabiliriz.

İletişimlerde bir hareketlilik doğuyor. Mars iletişimi simgeleyen ikizler burcunda iken alıyor bu açıyı çünkü. Bir yolculuk, bir seyahat için de değerlendirebilecek bir görünüm.

Eğitimle ilgili konular gündemimizde olacaktır ayrıca. İkizler burcu ve Jüpiter bilgiyi, eğitimi temsil ediyor.

3 Eylül Cumartesi : Merkür Jüpiter karşıtlığı : Merkür 6° Terazi, Jüpiter 6° Koç

Gereğinden fazla iddialı konuşmalar olabilir. Tutulamayacak abartılı sözler verilebilir böyle karşıtlık zamanlarında. Büyük vaatleri anlatan bir görünüm. Merkür sözlerimizi, konuşmalarımızı, iletişimlerimizi simgeler. Jüpiter ise uyumsuz açılarında işleri büyütüyor.

Abartılı, gösterişli, fazla iddialı söz, seçim, tutum ve davranışlardan uzak duralım.

Kibirli davranışlar erdem sahibi insanlara yakışmaz. Böyle şeyler yapmayalım.

Bunlar dışında büyük kararlar için, alım satım konuları için, büyük parasal hareketler için, imzalı işler için de önermeyeceğim bir vakit.


Her bir gün için detaylar şöyle :

29 Ağustos Pazartesi

Ay 06:08-12:44 arasında boşlukta sevgili okuyucularım. Başak burcunda ve açısız. 12:44’te terazi burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Merkür kavuşumda. Görüşmeler, yazışmalar, toplantılar için şanslı bir vakit. İyi haberler alabiliriz. İstediğimiz yönde bildirimler, duyurular gelebilir. Beklediğimiz mailler gelebilir.

Akşam vaktinde Ay Mars üçgenini görüyoruz. Hareketli, dinamik, başlangıç enerjisi taşıyan bir akşam. Bir niyetimiz için harekete geçebiliriz. Bir konuda güzel bir başlangıcımız olabilir. Başlatacağımız şeyler olabilir.


30 Ağustos Salı

Ay terazi burcunda transit ediyor. İş birlikleri, iletişimler ön planda.

Gündüz saatlerinde Ay ve Kiron karşı karşıya. İlişkilerimiz, arkadaşlıklarımız içinde gücenmeler, dargınlıklar olabilir. Dikkat edelim.

Akşam ve gece saatlerinde atmosfer pozitif yönde değişiyor. Ay Satürn üçgeni geliyor bu kez. Uyumlu bir açı.

Gün içinde tatsızlıklar yaşandıysa bu akşam vaktinde çözülebilir. Konular tatlıya bağlanabilir.


31 Ağustos Çarşamba

Ay bugün 20:11’e kadar terazi burcunda.

Sabah saatlerinin Venüsyen, güzel bir atmosferi var. Bir Ay Venüs altmışlığı görüyoruz. Alışverişler için güzel bir vakit. Severek kullanacağımız ürünler bulabiliriz. Güzellik, bakım konuları için de iyi bir sabah.

Öğle saatlerinde bu kez Ay, Pluto ile kare açıda. Dialoglarda kızabileceğimiz şeyler olabilir. Niyet kötü değilse, kimseyi kırmayalım. Kelimelere takılmayalım.

Ay 13:43-20:11 arasında boşlukta. 20:11’de akrep burcuna geçiyor.


1 Eylül Perşembe

Ay akrep burcunda ilerliyor.

Sabahın çok güzel bir enerjisi var. Ay ve Güneş uyumlu açıda. Aralarında bir altmışlık var. İşimiz, dialoglarımız, ilişkilerimiz, alışverişlerimiz, günlük işlerimiz için, pek çok açıdan destekleyici bir vakit.

Akrep etkisiyle parasal konular ön planda olabilir bugün. Özellikle bankacılık işlemleri, ödemeler.


2 Eylül Cuma

Ay günün tamamında akrep burcunda olacak bugün de.

Sabah saatlerinde bir Ay Satürn karesi var. Günlük işlerimizde ufak tefek aksaklıklar olabilir, beklemeler olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Neptün arasında harika bir açı var. Sabah saatlerinde pürüzlü durumlar olduysa buralar açılabilir, konular kolayca akabilir, ilerleyebilir.

Akşam vaktinde Ay Pluto altmışlığı ile iyiyiz, kendimize güveniyoruz 🙂 Ruhsal anlamda bir şifalanma ve toparlanma işareti. Somutta ise parasal fırsatları temsil ediyor.

Eş zamanlı olarak bir Ay Venüs karesi de var ama sert bir açı değil bu. Alışverişlerde, yeme içme konularında ölçüye dikkat edelim diyeceğim sadece 🙂

20:21 sonrasında Ay boşlukta. Bir açısı bulunmuyor önünde.


3 Eylül Cumartesi

Ay günün başında, 01:39’da yay burcuna geçiyor.

Ay Merkür altmışlığını görüyoruz bu sabah. Güzel sohbetlerimiz, telefon konuşmalarımız olabilir. İyi bir haber alabiliriz. Güzel bir kahvaltı sofrasında sevdiklerimizle bir araya gelebiliriz.

Öğle saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. Bu bir acelecilik, telaş, biraz da agresyon görünümü. Ama eş zamanlı olarak çok güzel bir Ay Jüpiter üçgeni var. Jüpiter’in iyicil olasılıkları bizimle.

Akşam saatlerinde Ay Güneş karesi etkin. İkili ilişkiler içinde ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Bunun dışında kendi içimizde huzursuz hissedebiliriz biraz. Bir şeyi aklımızla doğru analiz edip doğru konumlandırsak da duygularımızı yönetmekte zorlanabiliriz. Geçmişte olmuş tatsız şeylere yeniden öfkelenebiliriz. Biraz huzursuz bir atmosferi var akşamın. Bizi keyiflendirecek bir şeyler yapalım.


4 Eylül Pazar

Ay yay burcundan geçmekte.

Günün ilk yarısında Ay Satürn altmışlığı etkin. Uyumlu bir açı. Dışarısı için program yapmak, sosyalleşmek için, sevdiklerimizle bir araya gelmek için güzel bir sabah.

Online alışverişler, dijital konular için de kullanılabilir. Çünkü Satürn teknolojiyi, dijital alanları simgeleyen kova burcundan yapıyor bu açıyı.

Akşam saatlerinin yanılgıya, yanlış düşüncelere, iletişimlerde yanlış anlaşılmalara açık bir zemini var. Bir Ay Neptün karesi var. Yönsüz hissetmek, ne yapacağını bilememek, kararsız kalmak gibi ruh hallerini de anlatıyor. Önemli girişimler için öneremeyeceğim.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Sevgiler ! İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!