16-22 Mart Astroloji Gündemi

16-22 Mart 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

İlginç günlerden geçiyoruz. Geriye dönüp bakınca, ‘ne yıldı ama ! ne çok şey oldu’ diye hatırlayacağız 2020’yi 🙂

Corona virüsü, gündelik hayatımızı epeyce değiştirdi. Okullar tatil, uçuşlar yasaklı, belediyelerin hizmet birimleri kapalı. Alınması gereken tüm önlemler, en güzel şekilde alınmış durumda. Umarım vaka sayısı artmaz. Tedbir ile, akl-ı selim ile, en güçlü şekilde bu sınavı da atlatalım inşallah.

Havalar ısınana kadar biraz dişimizi sıkalım. Bazı sosyal ortamlarımızdan fedakarlık gerekecek tabii. Hijyenimize de özen gösterelim. Onun dışında kaygı-panik-kaos haline girmeyelim. Bağışıklığı düşüren en temel şeylerden biri stres zaten, öyle değil mi ?

Hadi yeni haftaya bakalım şimdi.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


16-22 Mart 2020 haftasının başlıca gelişmeleri :

Sevgili okuyucularım, çok önemli bir değişim yaşanıyor bu hafta gökyüzünde.

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçiyor ! Ağır hareket eden, transitleri uzun süren bir gezegendir Satürn. Kalıcılıkla, kalıcı işlerle ilgilidir. Sınavlarla zorlayan, olgunlaştıran, çabamızı görmek isteyen, sorumluluk almamızı isteyen bir gezegendir.

2 Temmuz’a kadar kova burcunda olacak. Ardından retrosunda oğlak burcuna geri dönecek, Temmuz-Aralık arasında oğlakta olacak ve yılın sonunda tam anlamıyla başlayacak kova transitine.

Satürn-kova döneminin bir fragmanı olarak düşünebiliriz bu Mart-Temmuz arası süreci.

Bu hafta ayrı bir yazıda Satürn-kova geçişini konuşalım !

Başka bir değişim daha var yeni haftada.

20 Mart’ta Güneş, koç burcuna geçiyor. İlkbahar ekinoksu gerçekleşiyor. Yani gece ve gündüzün süresi eşitleniyor. Sonrasında gittikçe uzayan günler, Güneşler bekliyor bizi 🙂


16-22 Mart 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

20 Mart : Uranüs Kuzey ay düğümü altmışlığı : Uranüs 4° Boğa, K.Ay Düğümü 4° Yengeç

Kadersel destekler görüyoruz burada. Kuzey ay düğümünün uyumlu açıları bunu anlatır.

Uranüs teknolojidir, reformlardır, yeniliklerdir. Bilimdir, keşiflerdir. Bir şeyler keşfedilebilir bilimsel tarafta. Corona konusunda da gelişmeler olabilir. Tabii aşı ve ilaç geliştirme prosesleri, zaman istiyor. Öyle çabucak olamıyor ama belki konuyla ilgili çalışmalarda bir adım öteye geçeriz. İnşallah diyelim.


20 Mart : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 29° Balık, Satürn 29° Oğlak

Altmışlık açı astrolojide, şanslı kabul edilen açılardan. Yani esasen güzel bir görünüm. Ancak Satürn’ün oğlağın son derecesinde olması, yani anaretik dediğimiz 29 derecede olması, korkuları, kaygıyı, mecburi kısıtlanmaları anlatıyor.

Ama tabii, uyumlu bir açı. Satürn de, oğlak da, yöneticileri, devlet büyüklerini simgelediğinden, tedbir amaçlı uygulamaların en güzel şekilde yürütüleceğini düşünebiliriz.


20 Mart : Mars Jüpiter kavuşumu : Mars 22° Oğlak, Jüpiter 22° Oğlak

Mars, mücadele etmektir. Jüpiter ise, uluslarası konuları, yurt dışı bağlantılı işleri, seyahatleri, akademiyi simgeler. Corona’dan kaynaklı yaşanan problemleri, sarf edilen çabayı, yapılamayan seyahatleri, hepsini anlatıyor esasen bu kavuşum.

Müthiş bir eş zamanlılık var evrende.


22 Mart : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 18° Boğa, Neptün 18° Balık

Neptün, Venüs’ün üst oktavı. Yani doğaları uyumlu. Hem de güzel bir açı yapacaklar 🙂

Sevgi bağlarını kuvvetlendirecektir. Yardımlaşmalar, ilişkilerde artan paylaşımlar, uyum, keyifli etkiler getirecektir bu açı.

İyilikler yapacağız ihtiyaç sahiplerine. Birilerinin derdine derman olmak isteyeceğiz. Aç olanı doyuralım, açıkta olanı örtelim. İnsan olmak, bunu gerektirir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

16 Mart 2020 Pazartesi

Ay, 19:25’e kadar yay burcunda olacak bugün.

Ama 12:34-19:25 arası boşlukta. Dolayısıyla bir rehavet hali söz konusu. Tembelleşiriz Ay-boşluk zamanlarında. Tevafuk, zaten okullar kapalı, çalışanların bir kısmı izinli.

Yay etkisiyle uluslararası konular da ön planda. Zaten gündem corona.

Ay, 19:25’te oğlak burcuna geçiyor. Uranüs ile üçgen açıya doğru ilerliyor.


17 Mart 2020 Salı

Ay, gün boyunca oğlak burcunda. Sabahın ilk saatlerinde henüz Ay-Uranüs üçgeninin olumlu etkileri devrede. Oğlak burcu yöneticileri simgeler. Ay, burada alacağı için Uranüs’ün güzel açısını, yöneticilerden, bakanlardan güzel şeyler duyabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay, Venüs ile uyumlu açıda. İlişkilerde uyum açısından oldukça güzel. Keyifleri anlatır ayrıca Venüs. Canımızın istediği, bir süredir yapamadığımız şeyleri yapacağız.


18 Mart 2020 Çarşamba

Ay, günün tamamında oğlak burcunda. Öğle saatlerinde önemli bir kavuşum var. Günün ilk yarısında da etkisinde olacağız hatta. Mars-Jüpiter kavuşumda, Ay da gelip bu ikiliye katılıyor.

Uluslararası konularla ilgili bir hareketlilik var. Seyahatlerle, uçuşlarla ilgili yeni bir şeyler daha duyabiliriz belki.

Günün ikinci yarısında Ay-Pluto ile kavuşuyor. Biraz kasvetli bir enerji bu. Sıkıntılı hissedebiliriz.

Devlet büyüklerini, otoriteyi anlatıyor oğlak. Pluto ise dönüşümdür, krizlerle baş etmektir. Gündemimiz belli zaten.


19 Mart 2020 Perşembe

Ay-boşluk dilimi, gece saatlerine denk geliyor bu kez (03:47-04:15).

Ay, sabaha karşı 04:15’te kova burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay, Uranüs ile kare açıda. Beklenmedik sürprizler olabilir, plan değişiklikleri yaşanabilir.


20 Mart 2020 Cuma

Ay gün boyunca kova burcunda, öğle saatlerinde Venüs ile bir karesi var. İlişkilerde ufak tefek tatsızlıklar olası.

Ay, 11:59’dan sonra boşlukta. Ay-boşluk zamanlarında ne oluyor, artık biliyorsunuz. Konuların ucu açık kalabiliyor, beklemede olabiliyoruz. Ayrıca tembellik yapmak istiyoruz, verimimiz düşüyor. İşe konsantre olmakta zorlanabileceğimiz bir zaman dilimi.


21 Mart 2020 Cumartesi

Ay, 15:33’e kadar kova burcunda ve boşlukta. Keyfi vakit geçirmek istiyoruz.

15:33’te balık burcuna geçiyor Ay. Günün devamında oldukça güzel açıları olacak.

Akşamüstü saatlerinden başlayarak Ay-Merkür kavuşumu, Ay-Uranüs altmışlığı, Ay-kuzey ay düğümü altmışlığı gibi iyicil görünümler devrede. Yeni güzel haberler alabiliriz. Keyifli dialoglar yaşanabilir.


22 Mart 2020 Pazar

Ay, günün tamamında balık burcunda olacak bugün. Günün ikinci yarısında, akşam saatlerinde kesinleşecek olan açıların etkisine giriyoruz.

Ay, Venüs ve Neptün ile uyumlu açılar yapacak bu akşam. Yardımlaşmalar, destekler, uyumlu iletişimler, ilişkilerde keyifli paylaşımlar yaşanacaktır bu güzel etkilerle.


İyi haftalar diliyorum herkese !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!