İkizler Burcu Ocak 2021

İkizler Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Yeni bir yıl başladı. 2021 ferahlıklar, mutluluklar getirsin hepimize.

Bakalım, Ocak ayı sizin için genel hatlarıyla nasıl bir ay ?

Olasılıklarınızı konuşacağız ama burç yorumları çok geneldir tabii. Mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 8.evinizde. Parasal konular, ortaklı kazançlar, krediler, kredi kartları, mal paylaşımları, vergi, sigorta, prim, mali denetim, muhasebe, bankacılık işlemleri gibi temaları var bu evin.

Transitten alabileceğiniz etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 9.evinize geçiyor.

Eğitim hayatınız varsa, konular hareketlenir, yapmanız gerekenler artabilir. Sınavlar, proje ve ödev teslimleri olabilir. Okul hayatınızda kayıt yenileme işlemleriniz olabilir. Okul arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz bir döngü ayrıca 🙂


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 8.evinizde.

Bu süreç size neler getirebilir, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 9.evinize geçiyor Merkür. Uzun süre burada olacak. Çünkü 30 Ocak’ta kovada retrosuna başlayacak. İleri hareketi, retrosu, tekrar ileri hareketi derken 16 Mart tarihine kadar kova burcunda göreceğiz Merkür’ü. Ama retrosunu ayrı bir yazıda konuşacağız. Onu ayrıca anlatacağım.

Uzaklarda yaşayan, başka bir şehirde ya da ülkede olan yakınlarınızla iletişimlerinizin artacağı, belki onlara dair gündemlerinizin olacağı, onlara çeşitli şekillerde yardımcı olmak isteyeceğiniz bir döngü.

Eğitim hayatı olanlar için biraz yoğun bir süreç gibi görünüyor. Bol bol okuma, araştırma, bir şeyleri düzeltme, üzerinden geçme, hazırlanma hali olabilir.

Bir seyahat planı, bir vize konusu, bir yolculuk gündeme gelebilir Merkür’ün 9.ev transiti ile.

Hukuksal konuları olanlar, bu transitte konuyla ilgili aktif bir iletişim, bir haberleşme halinde olabilirler, bir araştırma sürecinde olabilirler. Bir avukat araştırmak gibi mesela. Başkalarına sormak, tavsiyeler almak, vb şeyler.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 7.evinizde olmaya devam ediyor.

Özel ve sosyal ilişkilerde güzel etkiler veriyor size. Venüs, Aralık ayı sonunda güney Ay düğümü ile kavuştu ve Neptün’den kare açı aldı. O birkaç günlük etki, zorlayıcıydı. İlişkilerde bir şeylere kırılmış olabilirsiniz. Şimdi Venüs, yay burcundan çıkmadan evvel, onaracaktır buraları 🙂 Atılan adımları, iyi niyeti, çabayı görmeniz önemli tabii.

Detaylı etkiler için transiti anlattığım yazımı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor. 1 Şubat’a kadar burada olacak.

Maddi konular, alacaklar, ödemeler, bankacılık işlemleri, kredi çekmek gibi konular, kredi kartları 8.ev ile ilgili. Venüs geçtiği alanda kolaylaştırıcı, rahatlatıcı etkiler yapıyor. Bu temalarda Venüs desteğiniz var.

Buraya da bir not düşeyim, Merkür’de yaptığım gibi.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda ve 11.evinizdeydi aylardır. Burada bir Mars retrosu yaşadık ayrıca. Bu retrodan da zorlu etkiler aldınız. Arkadaş çevrelerinden yana üzüldüğünüz, kırıldığınız, kızdığınız şeyler olmuş olabilir.

7 Ocak günü, Mars koç burcundan çıkıyor. Boğa burcuna, yani 12.evinize geçiyor. 4 Mart’a kadar boğada olacak.

7 Ocak’a kadar olan koç döngüsünün etkisi burada :

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Mars’ın 7 Ocak’tan başlayarak 4 Mart’a kadar sürecek olan boğa transitinde, ruhsal konularla meşgul olabilirsiniz daha çok. Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

12.ev geçişi olması sebebiyle, sağlık alanında bir işe başlayabilirsiniz. Bir hastanede çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir sağlık sorununuz varsa, tedavi süreciniz başlayabilir.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Kredi çekme planınız varsa, bu yeniayın sonrasındaki günlerde harekete geçebilirsiniz.

Miras paylaşımı, ortak gelir paylaşımı, kira paylaşımı, aile içi parasal konular varsa gündeminizde, buralarda yeni gelişmeler olabilir, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir sigorta başlangıcı, bir prim konusu gündeme gelebilir. İşinizde bir süredir ödeme alamadıysanız, maaşlarınız yatırılabilir.

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 3.evinizde gerçekleşiyor.

Kardeşlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Parasal konularda, eğitimle ilgili konularda, seyahatlerle, başka şehir ve ülkelerle ilgili konularda yapmaya çalıştıkları şeyler varsa, dolunay ve civarı günlerde sonuç alabilirler.


Sağlıklı, keyifli, bereketli, eğlenceli bir ay olsun 🙂

Yeni yıla güzel bir giriş olsun 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!