Yengeç Burcu Ocak 2020

Yengeç Burcu Ocak 2020

Merhaba sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Ocak ayı, çok kuvvetli etkiler barındıyor.

Oğlak burcunda bir Satürn-Pluto kavuşumu ve yengeç burcunda bir Ay tutulması deneyimleyeceğiz.

Öncelikle, ayın genel etkilerini, transitlerini, Ay döngülerini ve Satürn-Pluto kavuşumunun etkilerini görebileceğiniz Ocak 2020 Astroloji Gündemi yazımı tıklayabilirsiniz.

Şimdi de burcunuzun alacağı etkileri konuşalım.

Tabii size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları geneldir ve tutarlı öngörüler bireysel haritalar üzerinden yapılabilmektedir.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güneş, 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak, yani 7.evinizde.

İlişkiler alanı ön planda. Evlilik, eşe, sevgiliye dair konular, ortaklıklar, varsa iş ortağınızla ilgili gelişmeler, anlaşma ve el sıkışmalar, sözleşmeler, danışmanlıklar vurgulanıyor Güneş ile. Gündem başlıkları, ağırlıklı olarak bu konularda.

20 Ocak’ta kova burcuna, 8.evinize geçiyor Güneş.

Ödemeler, borçlar, ortaklı kazançlar, mal paylaşımları, miras, nafaka, burs, kredi gibi temaları vardır bu evin. Bu tür konular hareketlenebilir. Yeni gelişmeler yaşanabilir.


Merkür, 16 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 7.evinizde.

Özel ve sosyal ilişkilerde, artan bir iletişim, analiz, karar ve değerlendirme hali getiriyor size.

Bir şeyleri enine boyuna düşünüyorsunuz.

16 Ocak sonrasında, ayın geri kalanında kova burcunda, 8.evinizde olacak Merkür.

Parasal konular, kredi, kredi kartı ödemeleri, banka işlemleri ön planda. İletişimler, görüşmeler, haberleşmeler bu temalarda yaşanıyor bu kez ağırlıklı olarak.


Venüs, 13 Ocak’a kadar kova burcunda, 8.evinizde.

Giyim ve kozmetik alışverişleri ile, kredi kartı borçlarınızı artırabilirsiniz, dikkat edin. Kontrolsüz para çıkışları olabilir.

13 Ocak’ta balık burcuna, 9.evinize geçiyor Venüs.

Eğitim, akademik çalışmalar, seyahatler, keşifler, yabancı kültürlerle ilgili konular, uzaklarla bağlantılarda iyicil etkiler sunuyor.


Mars, ayın tamamında yay burcunda. 6.evinizde.

Günlük işlerinizde daha fazla yorulacağınız bir dönem bu. Mars, gündelik sorumluluklarınızı, detay-hesap gerektiren işlerinizi, görev ve sorumluluklarınızı artırıyor, koşturuyor sizi.

Sağlık evidir aynı zamanda burası. Bağışıklığınız düşebilir, üşütmeler, hastalanmalar, istirahat gerektiren durumlar olabilir Mars etkisiyle.


Ocak 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

10 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 20° Yengeç, Güneş 20° Yengeç

Burcunuzda gerçekleşiyor. Sizin için son derece önemli. Yeni yıla, çok vurgulu bir giriş yapıyorsunuz.

Bazı şeyleri bitirme kararı alabilirsiniz. Olumlu açıdan tamamlanan, sona eren projeler, görevler olabilir. Bir süredir emek verdiniz alanlarda bir sonuçlanma olabilir.

Ama biraz zorlu, duygusal yoğunluğu yüksek bir tutulma bu. Büyük farkındalıklar ve dönüşümler geliyor. Kendinizi, ruhunuzu, düşüncelerinizi güncelliyorsunuz.

25 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 4° kova, Güneş 4° kova

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Kredi çekmek isteyenler için destekleyici. Bir burs başlayabilir ayrıca. Yaşam çerçevenize uygun bir durumsa tabii.

Bir ek gelir, bir parasal kaynak oluşabilir. Aileden, partnerden maddi destek gelebilir.

Bunun dışında gizemli konulardır 8.ev. Burada gerçekleşen bir yeniay, spiritüel anlamda derinlik sağlayacak yeni bilgiler, yeni bakış açıları getirebilir size.


Satürn Pluto kavuşumu :

Oğlak burcunda, 7.evinizde gerçekleşiyor.

Sorunlu bir ilişki, bir ortaklık sona erebilir, yeni kararlarla şekil değiştirebilir, dönüşebilir. Partnerinizin ya da iş ortağınızın yaşamında, tamamlanan, değişen, dönüşen konular olabilir. Çok güçlü bir kavuşum bu. Özel ve sosyal ilişkiler, ayrıca ortaklıklar, sözleşmeler, imzalı işler gibi temalarda etki alıyorsunuz.

Huzurlu, bereketli, verimli bir ay diliyorum !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!