Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Venüs, 13 Mayıs Çarşamba günü durağanlaşarak retrosuna başlıyor ve bu retro 25 Haziran’a kadar sürecek sevgili okuyucularım.

İkizler burcunun 21 derecesinde başlayıp 5 derecesinde sonlanacak bir retro yaşayacağız.

‘Retro-gerileme-geri hareket’ derken ne kastediyoruz ? Gezegenler geriye doğru gider mi ?

Hayır, hiçbir gezegen hiçbir zaman yörüngesinde ilerlerken ters yönde harekete başlamaz.

Dünya, yörüngesinde bir turunu gerçekleştirirken, Venüs turunu tamamlayıp yeni bir tura başlamış oluyor ve dolayısıyla Dünya’dan bakıldığında bizden gerideymiş gibi görünüyor.

Bütün mesele bu. İşin mantığını açıklamış olayım yine, her retroda olduğu gibi.

Venüs aşk demek, sevgi demek. Özel ve sosyal ilişkileri anlatıyor. Sevmeyi, bağ kurmayı anlatıyor.

Ayrıca keyifler, hazlar, hayatın eğlenceli yanları, güzellik, estetik, moda, sanat Venüs’ün sembolize ettiği şeyler.

Ama en temelde öz sevgi demek Venüs.

Retrolar ise içe dönüş zamanıdır sevgili okuyucularım. Öze dönme, içeriye bakma zamanıdır.

Venüs retrosu, kendimizle olan ilişkimizi gözden geçirmemizi isteyecek.

Kendimizi ne kadar seviyoruz, kendimize gerçekten değer veriyor muyuz, özel ve sosyal ilişkilerde dengeyi koruyor muyuz, hep karşı tarafı mı merkezde tutuyoruz, başkalarına göre mi hareket ediyoruz, kendi değerimizi biliyor muyuz, bunları fark ettirecek Venüs retrosu bize.

Getireceği deneyimlerle yapacak bunu.

Öz sevgimizi, kendimizle olan ilişkimizi gözden geçirmemiz için güzel bir fırsat.

İçimizde eksik tarafları tamamladıkça, hatalı bakış açılarımızı düzelttikçe, yaşam resmimize de en güzel şekilde yansıyacaktır bu değişim.

Sevmeye kendimizden başlamamız gerekiyor, öyle değil mi 🙂

Peki Venüs retrosunda nelere dikkat edelim ? Venüs retrosunda neler yapılmaz ?

Venüs’ün sembolize ettiği konularda yeni adımlardan, başlangıçlardan uzak durmamız gerekiyor.

Estetik operasyonlar için uygun olmayan bir dönem. Yapılırsa, istenen sonuçlar alınmayabilir, konu oldukça problematik hale gelebilir.

Evlilik, söz, nişan, vb adımlar atılmaz. Hatta ilişkiye başlamak için de pek doğru bir süreç sayılmaz Venüs retrosu.

Yeni tanıyacağınız kişiler için destekleyici bir dönem değil. Ama henüz kelimelere dökülmemiş, adı konmamış durumlar varsa bir süredir, açılmak, duygularınızı ifade etmek iyi bir dönem 🙂

Diğer yandan gizli saklı ilişkiler de açığa çıkacaktır. Bir de böyle bir etkisi var Venüs retrosunun.

Sizler için bir yazı daha hazırladım sevgili okuyucularım. Doğum haritasında retro Venüs, yaşam yolunda hangi olasılıklara işaret eder, etkileri nasıl dönüştürülebilir, retro Venüs nasıl iyileştirilir, doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar Venüs retrolarında daha mı avantajlı olurlar, etraflıca anlattım bu yazımda, tıklayınız : Doğum Haritasında Retro Venüs

Şimdi dilerseniz, Venüs retro sürecinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Venüs retrosunu 3.evinizde yaşayacaksınız. Yani iletişim alanında.

Retro süresince, kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özen göstermelisiniz. Yazarken, konuşurken, maillerinizde, mesajlarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda daha dikkatli olmalısınız.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla ufak tefek dargınlıklar yaşanabilir, bazı şeylere kırılabilirsiniz. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar doğabilir. Onlarla ilgili bilmediğiniz durumları da öğrenebilirsiniz. Özellikle aşk konusunda.

Sosyal medyada bir faaliyetiniz varsa, buralarda bir yenilenme zamanı. Mevcut durumu gözden geçirip bazı değişiklere gideceksiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Venüs retrosu 2.evinizde gerçekleşecek.

Gereğinden fazla alışverişler, keyfi tüketimler sebebiyle parasal alanda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bir süredir yapmış olduğunuz alışverişler pişmanlık yaratabilir.

Geçmişten gelen konular para harcatabilir size bu dönemde. Bir süredir aklınızda olan şeyleri yapmaya, satın almaya başlayabilirsiniz.

Keyiflerde, hazlarda, keyfi tüketimlerde ölçülü olmak gereken bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs retrosu 1.evinizde. İkizler burcunda gerçekleşecek bu retro, en çok sizi ilgilendiriyor.

İlişkilerinizde bazı sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir. Özel ilişkinizde ya da sosyal çevre bağlantılarınızda anlaşmazlıklar doğabilir. Bir eleme yapabilirsiniz arkadaş çevrenizde.

Yeni bir ilişkiye başlamak ya da nişan yapmak, evlilik yönünde adım atmak için Venüs retrosunun uygun olmadığını tekrar hatırlatayım.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanız gerekiyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

12.evinizde yaşayacaksınız Venüs retrosunu.

Gizli düşmanlıklara (özellikle kadın figürlere), dedikodulara, haberiniz olmadan yapılabilecek şeylere karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Üstü örtülü ilişkiler, duygular varsa bunlar da açığa çıkabilir.

Ruhsal alanda yaşayacağınız bir retro. Size nerelerde iyileşmeniz gerektiğini fark ettirebilir getireceği deneyimlerle.

İçsel enerjinizin, sezgilerinizin, evrenle bağınızın kuvvetleneceği bir dönem.


Aslan ve Yükselen Aslan :

11.evinizde deneyimleyeceksiniz Venüs retrosunu.

Arkadaş, dost çevreleri üzerinden etki alacaksınız bu retrodan. Arkadaşlıklarınızda verdiğiniz değerin karşılığını görüyor musunuz, gösterdiğiniz sevgi, ilgi karşılık görüyor mu, bunları sorgulatabilir Venüs size.

İçinde bulunduğunuz gruplar, ekipler içerisinde gizlenen ilişkiler de ortaya çıkabilir. Venüs aşkı, sevgiyi ve ilişkileri anlatıyor çünkü.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da görünüyor sizlere.


Başak ve Yükselen Başak : 

Venüs retrosu 10.evinizde gerçekleşecek.

Venüs retrosunda, üstlerle ilişkilerinizde, yaşamınızdaki otorite figürü olan kişilerle, yöneticilerle, aile büyükleriyle uyumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Özellikle kadın figürlerle dialoglar üzerinden alabilirsiniz bu etkiyi.

İşinizle ilgili gözden geçireceğiniz konular olabilir ayrıca. İşinizde nelerde keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, iş konusunda değerlendirebileceğiniz bir retro. Ama girişimler için uygun değil. Güncel çerçeveyi analiz edip iyileştirmek için kullanın bu süreci.


Terazi ve Yükselen Terazi :

9.evinizde yaşayacaksınız Venüs retrosunu.

Eğitim, öğretim, uluslararası işler, yurt dışı bağlantılı konular ve hukuksal meselelerde bir şeylerin tekrar konu olabileceği, ayrıca 9.ev olması nedeniyle, din, ideoloji, hayat görüşü, inanç konularında değişimler yaşayabileceğiniz bir retro bu.

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

8.evinizde yaşayacağınız bir Venüs retrosu.

Parasal alanda gecikmeler, ödemelerde aksamalar getirebilir Venüs retrosu. Borçlarınızı büyütmemeli, kredi kartı ile alışverilerde dikkatli olmalısınız.

Bu arada geçmişte borç verdiğiniz paralar, bu süreçte elinize geçebilir.

Ayrıca psikolojik anlamda bir iyileşme sağlayacak bu retro size. Önce zorlayacak ama, fark ettirdikleri ile dönüşüm yaratacak içinizde.

Kendinizi birçok noktada aslında ne kadar gereksiz yere üzdüğünüzü, yıprattığınızı anlamanızı sağlayacak retro Venüs.


Yay ve Yükselen Yay : 

Venüs retrosu 7.evinizde gerçekleşecek.

İlişkileriniz ve ortaklıklarınız etki alacaktır. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, partnerinizle iletişimlerde bazı pürüzler doğabilir, geçmişte kalmış ama çözülememiş durumlar tekrar gündeminize yerleşebilir.

Evlilik kararı konuşulabilir, ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz.

İş ortağınız varsa yine uyum sorunu yaşayabilirsiniz, bilmediğiniz bazı konular konuşulabilir.

Diğer yandan geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz, yeniden el sıkışmalar, anlaşmalar olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

6.evinizde yaşayacaksınız Venüs retrosunu.

İş hayatınız ve gündelik rutinleriniz ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ufak tefek dargınlıklar doğabilir.

İş ortamında şu ana dek söylenmemiş, gizlenmiş ilişkiler görünür olabilir bu dönemde.

Ayrıca günlük yaşam kalitenizi artırmak isteyecek, mevcut durumu gözden geçireceksiniz. Daha sağlıklı beslenmek için neler yapabilirsiniz ?  Daha enerjik, daha verimli olmak için neleri değiştirebilirsiniz ? Yaşam bileşenlerinizi düzene koymak isteyeceksiniz Venüs retrosunda.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs retrosunda, 5.ev konuları üzerinden etki alacaksınız. Aşk evi olduğu için bu alan, eski aşklarla, flörtlerle tekrar iletişimler doğabilir.

Geçmişte ilgilendiğiniz alanlara, hobilerinize dönebilirsiniz ayrıca.

Spekülatif yatırımlardan uzak durmanız gereken bir dönem. Borsa, döviz, altın, bunlar da 5.ev yönetiminde. Venüs retro sürecinde atılan adımlar istediğiniz sonuçları getirmeyebilir.

Bir uyarım daha olacak. 5.ev lüks tüketimleri, fonksiyonel özelliklerinden ziyade marka değeri sebebiyle pahalı olan ürünleri, gösterişli, görkemli şeyleri anlatır. Giyim, kozmetik, vb alışverişlerinizde bütçenize dikkat etmelisiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs retrosu 4.evinizde gerçekleşecek.

Aile bireylerinizle tartışmalar, anlaşmazlıklar getirebilir. Uyumsuz olduğunuz noktalar, her zamankinden daha fazla odağınız haline gelebilir. Daha çok görünebilir gözünüze. Bazı kararlar alabilirsiniz.

Emlak, arsa alım satım konuları için beklemek daha iyi olabilir. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!