Ocak 2020 Astroloji Gündemi

Merhaba sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Yeni yıl hızlı başlıyor. Satürn ile Pluto’nun kavuşacağı, bu kavuşum eşliğinde bir Ay tutulmasının yaşanacağı, çok hareketli bir aya giriyoruz.

Şimdi ayın gündemlerini ele alacağız bir bir. Genel çerçeveyi anlamaya çalışacağız.

Tabii size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda.

Sıkı çalıştırıyor bizi, sorumlulukları ve yapılması gereken işleri artırıyor. Son derece disiplinli ve görev odaklı bir enerjide ilerleyebileceğimiz, verimli olabileceğimiz, işlerimizi güzelce halledebileceğimiz bir süreç.

Ayrıca otorite bağlantılı konular, devler dairelerinde işlemler, evraklar gibi konular doğacaktır.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. Bu kez, kalabalıklar, takım çalışmaları, grup faaliyetleri öne çıkıyor. Dostlardan destekler görebileceğimiz bir süreç ayrıca.


Merkür, 16 Ocak’a kadar oğlak burcunda. Yaşamımızdaki otorite diyebileceğimiz kişilerle iletişimimizi artırıyor. Ayrıca devlet bağlantılı işlemler, başvuru, onay, imza, evrak teslim gibi gündelik konular getirebilir.

16 Ocak’ta kova burcuna geçiyor, ayın geri kalanında kovada olacak.

Sosyalleştirecek bizi 🙂 Bu kez dostlarla, arkadaşlarla iletişimimiz, görüşmelerimiz artıyor.

Dernek, bağış, kulüp, yardımlaşma gibi temaları da aktive edebilir. Giymediğiniz giysileri bir yere bağışlarsınız mesela. Bir erzak yardımına katılırsınız. Bunun gibi şeyler olabilir.


Venüs, 13 Ocak’a kadar kova burcunda. Sosyal çevrelerde keyifli zamanlara işaret ediyor. Ayrıca toplumsal konulara duyarlılık, başka hayatlara dokunma, başkaları için bir şeyler yapma, bütünün iyiliğini düşünme gibi temalar daha güçlü olacaktır.

13 Ocak’ta yüceldiği, pek sevdiği balık burcuna geçiyor Venüs 🙂 Ayın geri kalanında burada.

Çok güzel bir transit bu Venüs için. Sevgi, huzur, uyum, empati, yardımlaşma, destekler, iyicil ve ılımlı etkiler sunacak bize burada. İnsan lişkilerimizde naif tavırlar, affedicilik, hoşgörü ve sevgi enerjisi önde olacak.


Mars, ayın tamamında yay burcunda.

Mars, hangi alanda ise, o burcun temalarında harekete geçeriz, o konular aktif hale gelir.

Yay, yüksek öğrenim, eğitim, akademi, seyahatler, uzak yolculuklar, uzaklardaki dostlarla ilgili konular, basın, yayın, medya işleri, hukuk, davalar, ayrıca din, inançlar, ibadethaneler demektir.

Mars, bu temalarda gündemler getirecek, harekete geçirecek bizi.


Ocak 2020 Ay Döngüleri :

10 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Güneş ve Ay 20° yengeç

25 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Güneş 4° kova, Ay 4° kova


Şimdi bu ayın en önemli görünümünü konuşalım sevgili dostlarım.

12-13 Ocak günlerinde, Merkür, Güneş, Satürn ve Plüton bir arada olacaklar.

Bu büyük kavuşum, köklü değişimleri anlatıyor bize. Bir değişim, sınav yaşadığınız konularda bir doğrulma, yeniden yapılanma, güçlenme ve dönüşüm anlamına geliyor. En güzel farkındalık, çözüm ve başlangıçlara vesile olmasını diliyorum herkes için.

İyiliğinize hizmet etmeyen ya da faydanıza bir şey de olsa, artık görevini tamamlamış olan konular, kişiler, durumlar yaşam resminizden çıkacaktır.

Görüşmek üzere !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!