Mars Akrep Burcunda 19 Kasım 2019 – 3 Ocak 2020

Mars Akrep Burcunda 19 Kasım 2019 – 3 Ocak 2020

Mars, 19 Kasım Salı günü, akrep burcuna geçiyor ve 3 Ocak 2020’ye kadar akrepte ilerleyecek sevgili okuyucularım.

Mars harekete geçme gücümüzdür, girişimlerimizdir, cesaretle attığımız adımlardır. Enerjimizi odakladığımız, mücadele gerektiren, efor sarf ettiğimiz konulardır.

Bir süredir zararda olduğu terazi burcundaydı Mars. Çünkü koç burcunun yöneticisidir ve zıttı olan terazide zarardadır.

Terazi transitinde, rahat olmadığı, enerjisinin sönümlendiği bir yerleşimdeydi ve bu bize nasıl yansıdı ?

  • Harekete geçmekte, terazinin doğasıyla kararsız kaldık.
  • Bireysel hareketlerden geri durduk, başkalarına ihtiyaç duyduk adım atmak için.
  • Motivasyon ve heves konusunda da, göreceli olarak sönük bir döngüydü.

Şimdi yöneticisi olduğu, dolayısıyla güçlü çalıştığı bir alana, akrep burcuna geçiyor Mars.

Akrep, derinlikli bir enerjidir. Şartları izleyen, olasılıkları öngörebilen ve stratejik adım atan bir doğası vardır.

Mars’ı böyle kullanacağız bu süreçte. Gökyüzü bize, sessiz ve derin bir güç veriyor.

Şimdi burçlar bazında olasılıklara bakacağız.

Bu arada Instagram hesabım : @astroloji.anlatburcak

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Mars 8.evinizde ilerleyecek.

Bu da parasal alanda ekstra bir hareketlilik ve bir çaba hali meydana getirebilir. Harcamalar artabilir, ödemeleriniz zorlayabilir sizi bu süreçte. Bütçenize  dikkat etmenizi, kredi kartınıza yüklenmemenizi, gereksiz borçlar oluşturmamanızı öneririm.

Ayrıca miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler, mal paylaşımları gibi konularınız varsa, bu konularda bir agresyon ve zorlanma yaşanabilir. Anlaşmazlıklar doğabilir.

Sağlık konuları, ameliyat vb durumlar da yine 8.evin yönetimindedir. Bu tür gündemler de oluşabilir yakın çevre içerisinde.

Ruhsal açıdan zorlayabilecek bir döngü. Akrep ve 8.ev, kaoslardan, sorunlardan geçerek dönüşmeyi, kişisel bütünlüğe varmayı, yenilenmeyi sembolize eder. İçsel uyanış, içsel değişim yönünde değerlendirmelisiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

7.evinizde ilerleyecek Mars.

İlişkilerinizde, ortaklıklarınızda, işbirliği yaptığı kişilerle gerginlikler doğabilir. Aslında bir dönüşüm istiyor Mars-akrep geçişi. Mevcut durumdaki hangi tavır neye dönüşmeli, iletişim şekliniz nasıl bir form kazanmalı, bunları fark ettirmeye ve düzenlemeye geliyor Mars.

Ayrıca varsa, hukuksal konular, avukatınız ile bağınız bu evin yönetiminde. Stratejik olmalısınız.

Bunun dışında sosyal ilişkilerin de hareketlenebileceği, kalabalıklar içerisinde yer alabileceğiniz bir süreç. Yeni bağlantılar, anlaşmalar, imzalı işler de olası.


İkizler ve Yükselen İkizler :

6.evinize Mars geliyor.

İşimiz, çalışma hayatımız, görevlerimiz, rutinlerimiz, sorumluluklarımız, ayrıca sağlığımızı anlatır bu ev.

Dolayısıyla Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposunun hızlanacaktır. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artacaktır. Çalışanlar için bir tık sıkıcı diyebileceğimiz, detay gerektiren işler olası.

Bağışıklığınıza dikkat edin ayrıca. Üşütmeler, geçici sağlık sorunları oluşabilir.

İş arkadaşlarıyla iletişimde agresyona dikkat diyorum bir de.

6.ev olması sebebiyle, spor, sağlıklı beslenme, detoks konuları için uygun bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Odağınız bu konularda olacaktır.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 5.evinize geçiyor.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, eğlenceler, tatiller, alışverişler, vb keyifli temaları yönetiyor.

Çocuklarınızla ilgili konular uğraştırabilir sizi bu süreçte. Aşkta hareketlilik olabilir.

Geziler, sanatsal etkinlikler, yaşam coşkunuzu yükseltecek güzel aktiviteler getirebilir Mars size. Yeni bir hobiye başlamanız da olası. Hayatınızda yeni ilgi ve keyif alanları oluşabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 4.evinizde ilerleyecek.

Aile bireyleriyle anlaşmazlıkların yaşanabileceği bir dönem. Ev ortamında tartışmalar artabilir. Bu etkiyi önden bilerek, sakin kalmaya, huzur enerjisini çoğaltmaya çalışın lütfen.

Ayrıca ev içerisinde bir şeyler arızalanabilir, bozulabilir, tamirat gerekebilir. Bakım, tadilat işleri doğabilir. Özetle eviniz ve aileniz ile meşgul edecek Mars sizi.

Geçmişte yaşanmış, unutamadığınız şeyleri hatırlamaya, tekrar tekrar öfkelerini yaşamaya meyilli olacağınız bir transit. Öz varlığınıza eziyet etmeyin. Geçmişi değiştiremezsin ama dönüştürebilirsiniz. Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın lütfen.


Başak ve Yükselen Başak :

Mars 3.evinizde olacak.

Bu ev, yazılı-sözlü, her türlü iletişim ağımızı simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, yakın çevre bağlantıları artacaktır.

Kardeşler, akrabalar ve komşular bu evin yönetiminde. Onlarla ilgili yeni gündemler de söz konusu. Bu arada bu kişilerle agresyon olasılığını tetikliyor Mars. Lütfen tartışmalardan uzak durun, karşılık vermeyin.

Sosyal medya, pazarlama, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, buralara yoğunlaşacağınız, efor sarf edeceğiniz, yeni uygulamalar ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çabalayacağınız bir süreç olacak bu. Yeni başlangıçlar görünüyor.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars, 2.evinizde olacak akrep transitinde.

Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı simgeler.

Mars buradan geçerken gelir akışınızı güçlendirme isteğinizi artıracak ve biraz da hırslandıracak sizi. Odağınızda, para kazanmak, daha iyi şartlarda olmak ve konforunuzu artırmak olacak.

Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek için gayet destekleyici bir etkidir, harekete geçebilirsiniz. Yeni şeyler başlatabilirsiniz, şayet bu yönde planlarınız varsa.

Mars etkisiyle, harcamalar, masraflar da artabilir. Özellikle partnerinize ya da iş ortağınıza maddi destek verebilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars’ı ağırlıyor olacaksınız yeni yılın ilk günlerine kadar.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırladığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına çok güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için. Ancak hırsa ve agresyona dikkat diyorum. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, kazalara dikkat edin, acelecilikten uzak olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, olumsuzluk getirebilir. Dingin bir güç, her zaman daha büyüktür.

Spora başlamak için doğru zaman olduğunu da belirteyim.

Kendinizi, isteklerinizi, potansiyellerinizi ortaya koyacağınız, yeni başlangıçlar yapacağınız bir döngü. Hayrınıza olsun.


Yay ve Yükselen Yay :

Mars 12.evinize geliyor.

Enerjinizin içe dönebileceğini, iç dünyanızla, ruhsal problemlerinizle ve spiritüel konularla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. Esasen iç huzuru açısından biraz zorlanabileceğiniz bir transit bu. Mars’ın geldiği yerde, agresyon oluşur çünkü.

Ayrıca bu ev, gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri simgeler, temkinli olun diyorum o yüzden.

Yeni başlangıçlardan uzak durun. 12.ev döngüsünde başlatılan işler, çoğunlukla ilerlemez.

Huzurunuzu çoğaltmaya odaklanarak ve söylediğim konularda dikkatli olarak geçirin bu dönemi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

11.evinizde transit edecek olan Mars etkisiyle, hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha hırslı olacak, daha atak davranacaksınız. Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı da simgelediğinden, onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir Mars, buraya dikkat.

Grup çalışmaları, takım faaliyetleri içinde rol alabileceğiniz, görevler üstlenebileceğiniz, aktif bir dönem. Güzel işler başarabilir, özgüveninizi tazeleyebilirsiniz.

Mars ile hareketleniyor ve sosyalleşiyorsunuz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars, 10.evinizde ilerliyor olacak.

Kariyer, iş, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, bu konulara odaklanmaya , bunlar için çabalamaya sevk edecek sizi.

Yöneticilerle iletişimlere dikkat diyorum. Üstlerle anlaşmazlıklar doğabilir.

Terfiler, yükselişler, yeni görevler, yeni sıfatlar olabilir ya da bu yönde bir şeyler elde etmek için çabanız olabilir.

Diğer yandan gerginlik de yaratabilecek bir süreç açıkçası. Tepe evinizde yer alacak çünkü Mars. Bu çok huzurlu bir enerji değil.  Aile büyükleriyle tartışmalara dikkat ayrıca. Bir de onlarla ilgili sorumluluklarınız olabilir ve yorabilir sizi.


Balık ve Yükselen Balık :

9.evinize gelen Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Bu alanlarda yeni girişimler ve bir efor hali olası. Uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir, hukuksal meseleleriniz varsa, bu konularda bir devinim, bir ilerleme yaşanabilir.

Ancak agresyon yaratacak durumlar da doğabilir bu temalarda.

Diğer yandan üçgen açı dediğimiz çok uyumlu bir açıda yer alacak size Mars akrepte iken. Yaşam çerçevenize olumlu yönde etki edecek, ufkunuzu açacak yeni şeyler başlayabilir bu döngüde.


Mars-akrep transitinin etkileri genel olarak böyle kıymetli okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık almak için→İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzü gündemini paylaşıyorum sizlerle bu sayfada. Haberdar olmak için yazılarımı takip edebilirsiniz.

Kasım 2019 Astroloji Gündemi burada.

Kasım ayı yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Kasım 2019, Boğa Burcu Kasım 2019, İkizler Burcu Kasım 2019,

Yengeç Burcu Kasım 2019, Aslan Burcu Kasım 2019, Başak Burcu Kasım 2019,

Terazi Burcu Kasım 2019, Akrep Burcu Kasım 2019, Yay Burcu Kasım 2019,

Oğlak Burcu Kasım 2019, Kova Burcu Kasım 2019, Balık Burcu Kasım 2019

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!