Kova Burcu Şubat 2020

Kova Burcu Şubat 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Şubat ayının, sizlere genel olarak neler getirebileceğini, ayın gezegen geçişlerinin hangi konularda ne tür gündemlere işaret ettiğini konuşacağız bu yazımda.

En baştan belirtmek isterim ki, Ocak gibi sert görünümler yaşanmayacak bu ay gökyüzünde.

Birçok insan, 2020 ile ilgili çok fazla kaygı geliştirmiş durumda.

Tabii, bu çok normal. Dünya’nın birçok yerinden felaket haberleri geldi. Ülkemiz için de oldukça kaotik bir aydı, bir deprem yaşadık. Ancak kesintisiz bir korku hali ile devam edemeyiz.

Zaten bütünüyle zor bir yıl değil 2020, oldukça güzel zamanları da olacak 🙂 Biz olumlu bir bakış açısında kalalım ve yaydığımız enerjiyi pozitif tutalım lütfen.

Öncelikle ayın transitlerini, gezegen açılarını ve Ay döngülerini görmeniz adına,

Şubat 2020 Astroloji Gündemi ni buraya bırakıyorum, tıklayınız.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen kovalara neler getirebileceğini konuşalım.

Ancak size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Şubat’a kadar kova burcunda, yükseleninizde. Bu, harika bir etki sizin için. Öne çıkmanız, fikirlerinizle, kararlarınızla takdir toplamanız, net adımlar atmanız, güçlü başlangıçlar yapmanız adına, güçlü bir Güneş desteği.

19 Şubat sonrası balık burcunda, 2.evinizde olacak Güneş.

Parasal konular, gelirler, harcamalar, yatırımlar öne çıkacak bu kez. Dikkatiniz daha çok bu konularda olacak. Gündemler buralardan gelecek.

Yeme-içme ve gastronomi konularının da aktifleşeceğini söyleyebilirim. Özellikle bu yönde bir işiniz varsa, eğitim planınız varsa, gelişmeler olabilir.


Merkür, 3 Şubat’a kadar kova burcunda, 1.evinizde.

İletişimde oldukça aktifsiniz. Eğitimler, seminerler, kardeşlerle ilgili konular, araç alım satım konuları da Merkür yönetiminde. Bu konular üzerinden de iletişimler olası.

3 Şubat sonrasında balık burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Hobilerinizden para kazanmak için fikirler üretebilirsiniz. Gelirleriniz, masraflarınız vurgulanıyor. Zihniniz parasal tarafta.

Bu ay Merkür için, önemli bir gündem başlığımız var. Balık burcunda başlayacak bir Merkür retrosu yaşayacağız.

17 Şubat – 10 Mart arası, retro harekette olacak Merkür.

2.evinizde bir retro. Büyük alışverişler ve yatırımlar için kesinlikle uygun bir dönem olmadığını belirtmek isterim. Retronun bitmesini bekleyin lütfen.


Venüs, 7 Şubat’a kadar balık burcunda, 2.evinizde.

Aileden  maddi destek gelebilir.

7 Şubat’ta koç burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Bu kez iletişimlerinizi destekleyecek. Yazılı-sözlü her tür iletişimi kastediyorum. Hatta sosyal medyada daha keyifli bir zaman dilimi olabilir bu sizin için 🙂


Mars, 16 Şubat’a kadar yay burcunda, 11.evinizde.

Sosyal çevre alanı hareketleniyor. Grup çalışmaları için oldukça aktif bir dönem. Diğer yandan Mars’ın agresif ve hırslı enerjisi, arkadaşlarınızla dialoglarınızı zedeleyebilir. Kontrollü olmanız gerekiyor.

16 Şubat sonrası ayın geri kalanında oğlak burcunda olacak Mars, yani 12.evinizde.

Gizli düşmanlıkları, dedikoduları, bilginiz dışında yapılabilecekleri anlatır bu ev. Mars ise genç erkek figürleri simgeler. Gözünüzü dört açın derim. Ayrıca kimseyle sırlarınızı paylaşmayın.


Şubat 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

9 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 19° aslan, Güneş 19° kova

7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkilerde bir dönüşüm, bir yüzleşme yaşanabilir. Eteklerdeki taşları dökebilecek bir dolunay. Hem özel, hem sosyal, hem de ortaklık ilişkileri için geçerli bir etki.

23 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 4° balık, Güneş 4° balık

2.evinizde meydana geliyor. Gelirlerinizle ilgili bir yenilik olabilir, bir yatırım yapabilirsiniz. Bir süredir satın almak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz. Merkür retroda olduğu için, büyük hareketlerden uzak durmanızı öneriyorum.


Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ay diliyorum hepinize 🙂

Görüşmek üzere !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!