Kova Burcu Nisan 2020

Kova Burcu Nisan 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Salgın sebebiyle rutinlerimizin büyük ölçüde dışındayız. Planlarımız değişmiş durumda. Bir mücadelenin sonuç vermesini bekliyoruz.

Önlemlere ne kadar bağlı kalırsak, o kadar hızlı aşacağız bu günleri. Lütfen sosyal mesafemize, hijyenimize önem verelim.

Öncelikle Nisan 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen kovalara neler getirebileceğini konuşalım.

Nisan ayı gezegen geçişleri ile yaşamınızda hangi konular aktive olabilir, nerelerden konu doğabilir, genel hatlarıyla Nisan ayı olasılıklarınıza bakalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda, 3.evinizde.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla iletişimler daha yoğun olacaktır bu süreçte. Haberleşmeler artıyor.

Güneş 19 Nisan’da boğa burcuna, 4.evinize geçiyor.

Eviniz ve aile bireyleriniz, aile kökleri, ailenin kadın figürleri ile ilgili konular, emlak, arsa, tapu konuları, çocukluğunuz, geçmişten gelen meseleler, kişiler, durumlar öne çıkacaktır.

Nostaljik bir ruh hali olası.

Evinizin ihtiyaçları ile meşgul olacaksınız, yapılacak şeyleri bir güzel elden geçireceksiniz ayrıca. Mutfakta daha fazla vakit geçireceğinizi de söyleyebilirim 🙂


Merkür, 11 Nisan’a kadar balıkta, 2.evinizde.

Parasal konular, kazançlar, masraflar, yaşam standartlarınız demektir bu ev. Zihniniz buralarda Merkür etkisiyle.

Merkür 11 Nisan’da koç burcuna, 3.evinize geçiyor.

Yakın çevreniz ile iletişimler, bilgi paylaşımları artıyor, haberleşme trafiğiniz hareketleniyor.

Kardeşler ve akrabalar ile ilgili konular, dialoglar ön olanda.

27 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. Yani 4.evinize.

Geçmişinizi, aile köklerinizi, çocukluğunuzu daha fazla düşüneceğiniz, konuşacağınız, eskileri daha çok anacağınız bir transit bu.

Evinizle ilgili gündelik işleri hallediyorsunuz ayrıca. Düzenlemek, değiştirmek istediğiniz şeylerle ilgileniyorsunuz.


Venüs, 3 Nisan‘a kadar boğa burcunda, 4.evinizde.

Aile içi iletişimler keyifli akıyor. Birbirinize olan sevginizi gösteriyorsunuz. Desteklendiğinizi, yalnız olmadığınızı görüyorsunuz.

3 Nisan’da ikizler burcuna, 5.evinize geçiyor Venüs.

Tek kelime ile eğlencedir buradan geçen bir Venüs 🙂 Keyifli bir hobi, bir yenilik başlayabilir. Sanatla ilgilenebilirsiniz. İlgi alanlarınıza zaman ayırabilirsiniz.

Çocuklarınız varsa, onlarla keyifli vakitler geçireceğiniz, onlara dair konularda sevindirici gelişmeler yaşayacağınız, neşesi yüksek bir Venüs transiti 🙂


Mars, ay boyunca kova burcunda. 1.evinizde.

Sizi cesur kılıyor. Hareketinizi artırıyor. Başlangıçlar yaptırıyor. Yeni girişimlere teşvik ediyor sizi. Diğer yandan öfke halleri, agresyon, kalp kırabilecek davranışlar da olası. Lütfen Mars’ın enerjisini olumlu yönde kullanın, iyi yönetin bu enerjiyi.

Spora başlamak için çok iyi bir dönem. Tabii şu an için evden yapacağımız sporumuzu.


Nisan 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

8 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 18° terazi, Güneş 18° koç

9.evinizde bir dolunay.

Başka şehirde ya da ülkede yaşayan yakınlarınız varsa, onlarla ilgili bazı konularda gerginlik doğabilir. Diğer yandan sonuç beklenen bir şey varsa, dolunay ile neticeye varmanız mümkün.

Hukuksal konular, eğitim, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faliyetleri de bu evin anlattığı şeyler. Hayatınızda bu temalar varsa, dolunay ve civarı günlerde sakin olmaya özen gösterin. Bir şeyler sizi duygusal anlamda zorlayabilir.

23 Nisan : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 3° boğa, Güneş 3° boğa

4.evinizde Uranüsyen bir yeniay meydana geliyor. Eviniz, yaşadığınız yer, şu an için bulunduğunuz yer değişebilir şayet böyle bir niyetiniz varsa.

Aile içinde bir yenilik de başlayabilir, evinizde değişiklikler yapmanız da olası.

Ev ve aile üzerinden etki alıyorsunuz.


Sevgili dostlarım,

Salgınla mücadelede üzerimize düşeni yapalım, nolur. Sosyalleşmeyerek, gerekmedikçe dışarıda bulunmayarak salgının daha fazla yayılmasına engel olalım. İnanıyorum ki, gerekenleri yaptığımız takdirde bunu da birliğimizden, bütünlüğümüzden aldığımız güç ile yeneceğiz.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!