Koç Burcu Aralık 2020

Koç Burcu Aralık 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Yılın son ayındayız artık. Bakalım 2020’yi nasıl kapatıyorsunuz ? Aralık ayı gezegen etkileri size neler getirebilir ?

Öncelikle Aralık ayının astroloji gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz↓↓↓

Aralık 2020 Astroloji Gündemi

Olasılıklarınızı konuşacağız ama burç yorumları çok geneldir tabii. Mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

(İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Aralık’a kadar yay burcunda, 9.evinizde. Çok güzel bir yerde.

Niçin böyle söylüyorum ? Çünkü parlaktır 9.ev. Temaları oldukça güzeldir.

Transitten alabileceğiniz etkiler burada : Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna, yani 10.evinize geçiyor.

10.ev haritamızın en yüksek noktası. Tepe noktası.

İşimizle, iş ve iş dışında sahip olduğumuz sıfatlarla, o sıfatların getirdiği sorumluluk ve görevlerle ilgili bir alan. Ayrıca hayatımızdaki otorite figürlerini temsil ediyor. İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu.

Çalışmıyorsanız, kendinize uygun bir iş arıyorsanız, konu hareketlenebilir. Görüşmeler olabilir. Gönlünüze göre olsun.

Devlet dairelerinde resmi işlemleriniz de olabilir bu süreçte. Evrak, imza, başvuru, kayıt, ödeme, vb konular olabilir.


Merkür, ayın ilk gününden başlayarak 21 Aralık’a kadar yay burcunda, 9.evinizde.

Yayıncılık faaliyetleriniz varsa, bilginizi paylaştığınız platformlar varsa hayatınızda, eğitimcilik, danışmanlık varsa, medya, sosyal medya işleri varsa çok güzel etkiler alırsınız bu süreçten. Yaptığınız işler çeşitlenir. Yeni fikirler ve uygulamalar getirir Merkür size.

Üniversitede olanlar ya da bir şekilde akademik çalışmaları olanlar, oralarda bir hareketlilik yaşayacaklar.

Sizin ya da yakınlarınızın bazı seyahat konuları olabilir ayrıca. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle iletişimlerinizin artacağı bir dönem. Daha fazla haberleşiyor olacaksınız bu transit sürecinde.

21 Aralık’tan itibaren Merkür 10.evinizde ilerlemeye başlayacak. Oğlak burcuna geçecek çünkü.

İşlerinizi artıracak. Kariyerinizde yeni gelişmeler mümkün. Otorite ile, yöneticiler ile dialoglar artar.

Resmi işlemler, yasal konular olur ayrıca. Bir yerlere evrak teslimi yapabilirsiniz. Bildirimler alabilirsiniz. Devletle ilgili konular olur. Bir vergi ödemesi yapmak mesela. Bir kaydınızı yenilemek mesela. e-devlet şifrenizi yenilemek bile olabilir bu 🙂

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 15 Aralık’a kadar akrep burcunda, 8.evinizde.

Parasal konularda şanslı bir etki. Özellikle başkalarından gelen maddi kaynaklar anlamında söylüyorum bunu. Çünkü haritamızda 2.ev çalışarak elde ettiğimiz paraları anlatırken, karşıt alanı olan 8.ev ise çalışmadan ulaştığımız maddi olanakları simgeliyor.

15 Aralık’ta burç değiştiriyor, sıradaki burç olan yay burcuna, 9.evinize geçiyor Venüs.

İşte bu çok daha güzel bir etki ! Bir yenilenme hali. Neşe, coşku, hayata duyulan iştah, keşfetme arzusu şeklinde özetleyebilirim 9.evi. Yabancı kültürlerle çok bağlantılı bir alan. Başka kültürlerin sinemasına, danslarına, yemeklerine, inançlarına ilginizin artacağı, yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, ufkunuzu ve vizyonunuzu yenileyecek keyifli bir dönem. Güzel eğitimler, seminerler de getirebilir size. Online bir şeyler mesela 🙂

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, orada da işler güzel akar. Rahat ilerler. Hocalarla samimi, güzel, destekleyici iletişimler olur.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars’ı 1.evinizde misafir ediyorsunuz aylardır. Mars retrosu sizde yaşandı. Zor bir süreçti ama Kasım ayı ortasında sonlandı neyse ki Mars retrosu.

Şimdi artık 1.evinizde, ileri hareketinde olan çok daha destekleyici bir Mars var. Bir süre daha aynı yerde olmaya devam edecek. 7 Ocak 2021’ye kadar koç burcunda olacak Mars.

Sürecin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021


Aralık 2020 Ay Döngüleri :

14 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 23° Yay, Güneş 23° Yay

9.evinizde bir Güneş tutulması meydana geliyor. Büyük bir etki bu. Çünkü Güneş tutulmaları hayatımızda yeni döngüler başlatırlar sevgili okuyucularım. Sonrasındaki ortalama 6 aylık süreçte etkileri aktiftir. Yani etkiler zamana yayılır. Dolayısıyla sadece tutulma gününde bir şey olmasını beklemek doğru değildir.

Eğitim, eğitmenlik, yüksek öğrenim, akademi, yayıncılık, danışmanlık, bilgi paylaşımları bu evin en temel konuları arasında. Bu tutulma size yüksek öğrenim konusunda bir karar, bir başlangıç getirebilir. Örneğin yüksek lisans, doktora yapma isteği ve kararı gibi.

Bir platformda eğitmenlik yapmaya başlayabilirsiniz ayrıca. Danışmanlık verdiğiniz bir alan varsa, işlerinizde bir yükseliş dönemini başlatabilir tutulma.

Yer değişiklikleri de olası. Seyahatler, şehirler arası, ülkeler arası konular da var bu ev kapsamında. Siz ya da bir yakınınız bir yer değişikliği kararı alabilir.

30 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 8° Yengeç, Güneş 8° Oğlak

4.evinizde bir dolunay.

Aile içi konular, evinizle, yaşadığınız yer ile, semt, muhit ile, aile kökleri ile ilgili konularda sorunlu durumlar çözülebilir. Beklemede olan konular tamamlanabilir. Bir karar, bir netleşme getirebilir size dolunay.

Ama sular durulmadan önce, bir bulanır muhtemelen dolunayın agresyon enerjisi altında. Önce bir gerginlik olabilir ve konu sizi bir noktaya taşıyabilir, bir niyet/plan/karar/netleşme getirebilir.


Keyifli, bereketli, neşeli, huzurlu bir ay olsun.

Sıradışı bir yıl yaşadık. Güzel kapatalım, güzel tamamlayalım inşallah 2020’yi.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!