Jüpiter Oğlak Burcunda 2 Aralık 2019-19 Aralık 2020

Şansın, bolluğun, bereketin ve fırsatların gezegeni, büyük iyicil Jüpiter, 2 Aralık 2019 günü, 13 aylık yay transitini tamamlıyor ve oğlak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Büyük bir değişim, yeni bir döngünün başlangıcı bu.

Jüpiter, şans ve fırsatlarını, oğlak temaları üzerinden dağıtmaya başlıyor.

Nedir onlar ? Oğlak neleri anlatır bize ?

İş, kariyer, düzen oluşturma, sistem kurma, yönetim, kurallar, disiplin, başarı ve finansal konular, kurumlar, yapılar, otorite kavramı ve yöneticiler.

Dolayısıyla bu temalarda olumlu değişimler yaşayacağımızı söyleyebiliriz Jüpiter geçişi ile.

Örneğin kurumsal hayatta ve kamuda, çalışma koşullarında, iyileşmeler olabilir.

Finansal konularda büyüme fırsatları yakalayabiliriz.

Yönetim ve otorite ile ilgili konularda, açılımlar yaşayabiliriz.

Devlet bağlantılı işlerde Jüpiter’in desteğiyle, olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.

Ayrıca kurallara bakış açılarını değiştirebilir Jüpiter-oğlak transiti. İş dünyasında daha vizyoner çerçeveler oluşturulabilir.

Yüksek bilgidir, bilgeliktir, büyümektir, gelişmektir, etik değerlerdir Jüpiter. Sistemler üzerinden de sunacaktır iyicil etkilerini.

İnşaat sektörünün daha fazla kazanacağı bir süreç ayrıca, onu da belirteyim 🙂

Bireysel bazda ise, doğum haritamızda oğlak burcu hangi evimiz ise, o evin konularında sorunların çözülebileceği, feraha çıkacağımız, fırsatlarla karşılaşacağımız bir döngü başlıyor.

Bunlar dışında Jüpiter-oğlak yerleşiminin kalitesini konuşmak gerekirse, bu geçişin Jüpiter-yay gücünde olmadığını da belirtmeliyim.

Yay, Jüpiter’in kendi evidir, yönettiği alandır, en güçlü çalıştığı yerdir. Dolayısıyla Jüpiter-yay süreci güçlü bir Jüpiter döngüsüydü.

Oğlak ise, Jüpiter için harika bir yerleşim sayılmaz. Çünkü yengeçte yücelir, zıttı olan oğlakta düşer, asalet kaybeder Jüpiter.

Peki oğlakta olduğu için çalışmayacak mı ? Şans getirmeyecek mi ? Elbette getirecek. Elbette yine sunacak fırsatlarını.

Ama tabii oğlak etkisiyle, bu şanslı etkilerin biraz sınırlanacağını söyleyebiliriz. Ek olarak, Satürn ile yakın duracağı dönemlerde de, musluk kısılacaktır 🙂

Ayrıca yine oğlakta yer alan Pluto ile kavuşunca, zorlanmaları da artırabilir, mecburi dönüşümler, kırılma noktaları yaşanabilir.

Yani Satürn ve Pluto ile kavuşacak olması, şahane etkiler vermeyecek. Bu bir gerçek. O yüzden beklentilerimizi, rasyonel tarafta tutalım.

Diğer yandan Jüpiter, boğa burcunda ilerleyen Uranüs ve balık burcundaki Neptün ile uyumlu açılar yapacak oğlakta iken. Bu uyumlu görünümler de işimize yarayacak 🙂 Bunlar da işin güzel tarafı 🙂

Şimdi, Jüpiter-oğlak transitini burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Jüpiter, 10.evinize geliyor. Tepe noktasıdır bu ev, haritanın en yüksek noktasıdır, dolayısıyla bu alanda Jüpiter gibi iyicil bir etkinin yer alması, hayatta bulunduğunuz noktayı iyileştirecek ve sahip olduğunuz sıfatları güçlendirecektir. Şayet yüksek öğrenim hayatınız varsa, akademik bir sıfat da eklenebilir isminizin önüne 🙂

İş, kariyer, meslek yaşamınız adına yükselişlerin, terfilerin yaşanabileceği olumlu bir süreç. Kendi işinizi kurmak adına da şanslı etkiler alıyorsunuz. Halihazırda kurduğunuz, büyütmeye çalıştığınız bir işiniz varsa, Jüpiter yardıma geliyor 😉


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Jüpiter, 9.evinize geliyor.

Yeni bir eğitim getirebilir size. Yüksek lisans ya da doktora getirebilir. Hazırlamakta olduğunuz tez, makale, akademik çalışmalar varsa, işinizi kolaylaştıracaktır.

Astroloji, felsefe gibi alanlar da bu evin yönetiminde. Jüpiter, buralardan da derinlikli bilgiler akıtacaktır size.

Seyahatleriniz artabilir ayrıca. Yurt dışı bağlantılı fırsatlar doğabilir. Taşınma ve yer değişiklikleri de olası.


İkizler ve Yükselen İkizler :

8.evinize Jüpiter geliyor.

8.ev ödemeler, borçlar, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelir gibi paraları simgelediğinden, Jüpiter etkisiyle, bir borcunuzu bitirebilir, sonuçlanmasını beklediğiniz bir parasal konuda istediğiniz yönde bir neticeye varabilirsiniz. Bu ev sezgilerin evidir aynı zamanda, Jüpiter 6.hissinizi de güçlendirecektir. Bilinmeze, spiritiüel, okült alanlara ilginizi artıracaktır.

Ayrıca 8.ev sağlık sorunlarını simgelediğinden, ameliyat olmak, tedaviye başlamak, vb şekilde çözüme  ulaşmak, sorunu geride bırakmak yönünde destek verir Jüpiter. Kronik hale gelmiş zihinsel yorgunluklardan, takıntılı düşüncelerden arınmak, psikolojik yönde iyileşmek anlamında da işinize yarayacak ayrıca.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

7.evinizde ağırlayacaksınız şans gezegeni Jüpiter’i 🙂

Bu ev ilişki, evlilik, partner, partnere dair konular, iş ortaklıkları ve bağlantılar demektir.

Jüpiter etkisiyle, bir ilişkiye başlayabilirsiniz, evlenebilirsiniz, ortaklık kurabilirsiniz, sosyal çevreniz genişleyebilir, yaşamınıza bir terapist dahil olabilir, yeni anlaşmalar ve işbirlikleri doğabilir.

Özel ve sosyal ilişkilerden yana şanslı olacağınız bir döngü. Gönlünüzce olsun !


Aslan ve Yükselen Aslan :

6.evinizde ilerleyecek Jüpiter.

İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı ve iş arkadaşları, görevler, sorumluluklar, günlük düzen gibi konuları var bu evin. Yanınızda çalışan insanlar da 6.ev kapsamında. Jüpiter, iş ve hizmet alanlarında olumlu gelişmeler getirmeye geliyor 🙂

Çalışmıyorsanız, güzel bir işe girebilirsiniz.

Ayrıca süreç, sağlıklı yaşamak adına yeni alışkanlıklar da katacak size.

Bir de evcil hayvan getirebilir 6.ev olması sebebiyle 🙂 Bu olasılık da var 🙂


Başak ve Yükselen Başak :

5.evinizde deneyimleyeceksiniz Jüpiter transitini.

Bu ev aşk demektir. Hobiler demektir.  Sanat ve sahne demektir. Çocuklar bu evin yönetimindedir ayrıca.

Saydığım bu temalarda akışkan ve şanslı etkiler alacağınız, keyfinizin, yaşam coşkunuzun artacağı, eğlenceli bir dönem.

Borsa ve spekülatif yatırımlar da 5.evin konusu. Jüpiter, bu yönde istekler oluşturabilir, risk aldırabilir size. Ama kesinlikle önermem. Hele de Satürn ve Pluto ile kavuşacağı zamanlarda parasal kayıplar getirebilir. Oğlaktan geçiyor olması, temkinli olmayı anlatıyor bize. Şansınıza güvenerek riskli yatırımlar yapmayın lütfen.


Terazi ve Yükselen Terazi :

4.evinize Jüpiter geliyor.

Yuva, aile, ev, eve dair konular, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, geçmişten gelen meseleler demektir bu ev.

Jüpiter etkisiyle, bu temalarda bir şifalanma ve iyileşme yaşanacaktır. İlişkiler kuvvetlenebilir. Sorunlu durumlar çözülebilir.

Taşınabilirsiniz, ev satın alabilirsiniz bu yönde bir planınız ve hazırlığınız varsa.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Yaşam alanınız bir şekilde yenilenecektir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

3.evinize şans gezegeni geliyor.

Bu ev, kardeşlerdir, kuzen ve akrabalardır yakın çevredir. Onlarla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, yurt dışına yerleşebilirler, yüksek öğrenime başlayabilirler, yurt dışı bağlantılı ticari girişimlerde bulunabilirler.

Yeni ve seveceğiniz komşular eklenebilir ayrıca hayatınıza 🙂

Bunlar dışında bilgidir, bilgiyi paylaşmaktır 3.ev. Satış, pazarlama, tanıtım, sosyal medya gibi alanları da simgeler. Websitenizi açabilirsiniz, sosyal medya üzerinden başarı sağlayabilirsiniz, satış-pazarlama yönünde bir işe girebilirsiniz Jüpiter geçişi ile.


Yay ve Yükselen Yay :

2.evinize, yani para alanınıza Jüpiter geliyor.

Bu süreçte gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilir, yeni iş planları, fikirleri bulabilir, daha çok kazanabilirsiniz.

Ayrıca bu ev mülk edinme, emlak konularını da kapsar. Dolayısıyla bu yönde bir atılım da olası sizler için.

Maddi varlıklarınızın çoğalacağı bir süreç.

Ancak yatırımlarınızı Jüpiter’in Satürn ve Pluto ile kavuşacağı zamanlarda yapmamalısınız. Gökyüzü gündemini takip ederek ilerlemenizi öneririm.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Jüpiter, 12 yıldan sonra tekrar size geliyor. Heyecanlı mısınız ? 🙂  Tabii ki öylesiniz 🙂

Çünkü çok yoruldunuz. Pluto’yu mu sayayım, Satürn’ü mü söyleyeyim ? Zorlu transitlere ev sahipliği yapıyorsunuz.

Nice tünellerden geçtiniz, değil mi ? Devrildiniz, kaybettiniz, fark ettiniz, doğruldunuz, sonra başka bir şey oldu ve tekrar devrildiniz. Hiç kolay değildi. Şimdi Jüpiter, iyicil etkiler sunmaya, sizi rahatlatmaya geliyor. Sorunların çözüleceği, hafifleyeceği, tıkanıkların açılacağı bir geçiş bu.

Parasal alanda, ilişkilerde, girişimlerde destekleyici bir etki.

En ihtiyacınız olan şeyleri getisin ! Hadi hayırlısı !


Kova ve Yükselen Kova :

12.evinize geliyor Jüpiter efendi.

Psikolojik sorunlara çözüm bulabileceğiniz, ruhsal anlamda yol alabileceğiniz, spiritüel konularla meşgul olarak, öğrendiklerinizle yaşam çerçevenizi, iç huzurunuzu yukarı taşıyabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için.

Ayrıca 12.ev üstü örtülü alandır ve beklenmedik durumların evidir. Hiç hesapta olmayan, beklemediğiniz şanslı süprizler de yaşatacak size Jüpiter 🙂 Kadersel, güzel yeni olay ve durumlar dahil olacak yaşamınıza.

Sadece şu uyarım olsun : 2020 içerisinde Jüpiter’in Satürn ve Pluto ile kavuştuğu zamanlara dikkat edin. Hırsızlık, dolandırıcılık, aldanmalar, arkadan çevrilen işler ve gizli düşmanlıklar getirebilir çünkü.

Bunlar dışında, sağlık sektörüyle ilgili bir mesleğiniz varsa, istediğiniz gibi bir hastahanede çalışmaya başlayabilirsiniz. Hastahaneleri de anlatır çünkü 12.ev.


Balık ve Yükselen Balık :

11.evinize geliyor Jüpiter.

Bu ev dileklerin, niyetlerin, hayallerin evidir. Dolayısıyla gönlünüzden geçen, istediğiniz, hayalini kurduğunuz şeylerin, yaşamınıza dahil olduğunu görebilirsiniz bu süreçte.

Yine de emek gerekecektir, çünkü oğlakta ilerleyen bir Jüpiter bu. Özveri ister, disiplin ister, çalışmanızı ister.

11.ev aynı zamanda arkadaşlar, dostlar, sosyal çevre demektir, Jüpiter buraları da kalabalıklaştıracak sizin için 🙂 Yeni arkadaş ortamlarında, yeni gruplar içinde bulacaksınız kendinizi.

Sosyal çevre bağlantılarınızın fayda getireceği bir süreç.

Bir de gönüllü faaliyetler, vakıf, dernek gibi yapılar ve sosyal sorumluluk projeleri eklenebilir diyorum yaşam resminize 🙂


Oldukça büyük bir değişim gerçekleşiyor. Yeni bir sayfa açılıyor bu geçiş ile.

Jüpiter, hepimize mutluluk, refah, başarı ve şans getirsin !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!