Başak Burcu Mayıs 2020

Başak Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Güzel bir Mayıs bekliyor bizi. Destekleyici gezegen açıları göreceğiz bu ay. Zaten salgının günden güne küçüldüğünü görmekteyiz. İnşallah umduğumuz gibi ay sonunda tam bir bayram yaşarız ülke olarak 🙂 Tedbirleri terk etmeden, rehavete kapılmadan ilerleyelim.

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen başaklara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 9.evinizde.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, akademik konular öne çıkacaktır. Ayrıca yurt dışı bağlantılı konular, uzak şehirlerle ilgili durumlar ön planda olacaktır bu süreçte.

Yabancı dillere, yabancı kültürlere ilginizin artacağı bir süreç.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 10.evinize geçiyor. 1 ay süreyle burada olacak.

10.ev geçişlerinde ne oluyor ? Sorumluluklarımız artıyor, yapmamız gereken işler, görevler oluyor, biraz yorucu geçiyor yani. Çalışma ve sorumlulukları yerine getirme döngüsü bu.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 9.evinizde.

Yurt dışı bağlantılı konular yoğunluk kazanabilir, başka ülkelerdeki, başka şehirlerdeki yakınlarınızla iletişimler artabilir bu süreçte. Eğitim hayatınız varsa, bu alanda işler de yoğunlaşıyor. Haberleşme trafiğiniz artıyor.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 10.evinizde olacak Merkür. Kariyeriniz, iş hayatınız, yöneticilerle iletişimleriniz bu evin yönetiminde. Merkür iş yükünüzü, yöneticilerinizle dialoglarınızı artırabilir. Resmi işler, devlet bağlantılı konular, yasal işlemler yer alabilir gündelik akışlarınızda. Bir devlet dairesinde bir evrak işinizi halletmek gibi örneğin.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 11.evinize geçiyor Merkür. Sosyal çevreniz ile daha fazla iletişim kuracağınız, yoğunlukların ardından sosyalleşerek rahatlayacağınız bir süreç.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs ikizler burcunda, 10.evinizde yer alıyor bir süredir, burada gerileyecek.

İş hayatınızda üstlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Gizlenen ilişkiler ortaya çıkabilir. Kadın yöneticilerle anlaşmazlık yaşayabilirsiniz zaman zaman. Beklemeniz gereken konular, ertelenen durumlar olabilir.

Bunlar dışında genel uyarılarımı da yapayım, her burca yazdığım gibi.

Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönem değildir Venüs retrosu. Hayatınıza bu döngüde gelen kişi kalıcı olmayabilir, sorun oluşturabilir, kötü bir anı olabilir sizin için.

Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez Venüs retroları. Büyük diyebileceğimiz her türlü adımdan uzak durmak gereken bir dönem.

Venüs retrosu aslında nedir ? Bizden ne ister ? Evren bize Venüs retrosu ile ne söyler ?

Venüs retrosu, öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemizi isteyen bir retro. Kendimizle ilişkimizi, kendimize olan sevgimizi, şefkatimizi gözden geçirmemiz gereken, buraları yenilememiz, onarmamız gereken bir dönem. Kendi içimizde yarattığımız değişimler, yaşam bileşenlerimize de yansır. İnanç kalıplarımız ile gerçekliklerimizi yaratırız çünkü.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 6.evinizde.

İş hayatınız varsa, yoğunluk anlamına gelir buradan geçen bir Mars. İş ortamında agresyon da yaratabilir.

İş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz, halletmeniz gereken işler artacaktır. Bir süredir koşturuyor sizi Mars. Detaylarla ilgilenmenizi gereken işler de çıkarabilir. Düzenleme, temizleme, hesaplama, arşiv, dosyalama konuları gibi.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 7.evinize geçiyor Mars.

İlişkiler ve ortaklıklar alanında zorlayabilir sizi. Özel ilişkiler, sosyal ilişkiler, danışmanlık aldığınız kişilerle iletişimler, iş ortakları, ortaklı işler 7.evin yönetiminde. Zaman zaman agresyonlar, uyumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Kızacağınız bazı durumlar olabilir. Mars’ın gergin enerjisini iyi yönetmeniz, ilişkileri rayında götürmeniz gereken bir dönem.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

3.evinizde bir dolunay. Yakın çevre ve iletişim alanı burası. Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularınızla iletişimlerinizde kontrollü olun.

Sosyal medya, website, e-ticaret gibi faaliyetleriniz varsa, bir süredir hazırlığında olduğunuz şeylerde neticeye varabilirsiniz dolunay döngüsünde. Onları görünür kılabilirsiniz. Dolunay öncesi-sonrası birkaç günlük süreci kastediyorum.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

10.evinizde bir yeniay. İş, kariyer, görevler, yetkiler, terfiler, yöneticilerle ilgili konular, devlet bağlantılı konular 10.evin yönetiminde. Çalışıyorsanız, yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Yetki alanınız genişletilebilir. Ünvanlarınızda değişimler olabilir.

Resmi evrak, yasal işlem, başvuru, imza, onay, vb konularınız varsa, onlar için de destekleyici bir yeniay.


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!