Başak Burcu Mart 2021

Başak Burcu Mart 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Mart ayı yorumlarınızla geldim. Bakalım, baharı karşılarken gökyüzü nasıl olasılıklar sunuyor size ?

Öncelikle ayın gündemini buraya bırakıyorum, tıklayabilirsiniz ↓ ↓ ↓ ↓

Mart 2021 Astroloji Gündemi


Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda, 7.evinizde.

Bu evin ana konusu : İlişkiler !

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, iş birlikleri başta olmak üzere, genel anlamda insan ilişkilerimiz bu evin ana teması.

Partnerinizle ya da evliyseniz eşinizle ilgili konuların, ilişkinize dair konuların ön planda olacağını anlıyoruz bu Güneş geçişinden.

Bir flört durumu varsa, ilişkiye dönebilir. Artık böyle tanımlamayı seçebilirsiniz aranızdaki bağı 🙂 İyi giden bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde adımlar atabilirsiniz. Birbirinizin ailesi ile tanışabilirsiniz, aileler tanışabilir.

İşinizde, güç birliği yapmanın mantıklı olduğunu düşündüğünüz noktalarda başkaları ile ilerlemeyi seçebilirsiniz, ortaklıklar doğabilir.

Bir spor hocası, bir müzik hocası, bir dans hocası gibi bir koç, bir öğretmen, bir yol gösterici dahil olabilir hayatınıza. Bir psikolog/bir psikiyatrist de olabilir bu. Bir rehberlik almaya ve bir konuda biriyle ilerlemeye başlayabilirsiniz.

Balık transiti için ayrı bir yazım da var. Sürecin genel ve burçlar üzerinden etkilerini detaylıca anlattım. Burayı da tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 8.evinizde yol almaya başlıyor bu kez.

Bir kredi çekme planınız varsa bu dönemi kullanabilirsiniz. Güneş her bir burçta 1 ay süreyle kalır. 20 Mart sonrasında 1 ay boyunca koçta ve sizin 8.evinizde olacak.

Bankacılık işlemleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları, belki işinizde muhasebe konuları gündeme gelebilir ayrıca bu döngüde.


Merkür, 16 Mart’a kadar kova burcunda. 6.evinizde.

Burada bir retro yaşadık. Ama bu retro 21 Şubat itibariyle sonlandı. Şimdi aynı yerde ileri hareketinde bir Merkür var. Tabii bu, hepimiz için çok daha olumlu bir etki.

Retro sürecinde iş ortamınızda iletişimlerde zorlandıysanız, günlük akışlarda bir yerine birkaç kerede olduysa bir şeyler, aksilikler yaşadıysanız, evcil hayvanlarınızla ilgili sorunlar yaşadıysanız bunlar artık geride kalıyor. İş, günlük yaşam, hizmet konuları, ayrıca evcil hayvanlar 6.ev temaları arasında çünkü. Merkür retroda iken, bu alanlarda zorlamış olabilir sizi.

Artık hızlı, ileri hareketinde, normal seyrinde bir Merkür’ümüz var 🙂 Bu konularda pozitif gelişmeler olası. Sorunların rahatlıkla çözülebileceği, destekleyici bir Merkür etkisi alıyorsunuz.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor. İlişkiler alanına geliyor.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, partnerinizin yaşamında yeni gelişmeler olabilir Merküryen temalarda. Örneğin bir sözleşme imzalamak gibi, bir kontrat yapmak gibi. Bir eğitime de başlayabilir.

İlişkinize dair daha çok düşüneceğiniz, daha çok konuşacağınız bir dönem bu. Merkür düşündürüyor, konuşturuyor çünkü 🙂 Zihnimizi o konulara çekiyor ve bol bol iletişim getiriyor.

Merkür’ün 7.evinizden geçiyor olması sebebiyle, bir alanda bir hoca, bir rehber, bir psikolog/psikiyatrist, bir uzman, bir yol gösterici arayışında iseniz, konunun araştırmasını yapabilirsiniz. Çevrenizden tavsiyeler, öneriler alabilirsiniz. Uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Merkür ile ilgili bir süre önce yayınlamış olduğum önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 21 Mart’a kadar balık burcunda, 7.evinizde.

Güzel 🙂 Gayet güzel. Buradan geçen bir Venüs’ü severiz. Venüs’ü zaten severiz 🙂 Hem de yüceldiği balık burcunda iken, pozitif etkilerini, iyicil doğasını çok daha kuvvetli şekilde ortaya koyacak.

Hangi alanda alıyorsunuz bu iyicil etkiyi ? İnsan ilişkileriniz, evliliğiniz, partnerinizle bağınız, iş ortaklarınız, hayatın herhangi bir alanında birlikte hareket ettiğiniz kişilerle iletişimleriniz üzerinden alıyorsunuz. Harika ! Sorunlar varsa konuşulup çözülebilir. Bağınız kuvvetlenebilir. Paylaşımlarınız artabilir.

Venüs 21 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 8.evinizde transit etmeye başlıyor.

Parasal destekler gelebilir Venüs ile. 8.ev kişisel kazançlarımızdan ziyade, başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı anlatır. Bu anlamda şanslı bir süreç. Ödemelerinizi yoluna koymak için güzel bir dönem. Güncelde maddi bir sıkışıklık varsa, elinize işinizi görecek paralar geçebilir.

Borç verdiğiniz paralar da gelebilir. Beklediğiniz bir ödeme hesabınıza geçebilir. Parasal fırsatlarınız var bu Venüs transitinde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 7 Ocak’tan bu yana 9.evinizde. 4 Mart’a kadar burada olmaya devam edecek.

Eğitim hayatı olanlar bu süreçte okullarıyla, ödevleriyle, sınavlarıyla, proje teslimleriyle ilgili konularda zorlanmış, yorulmuş olabilirler. Belki hocalarla iletişimlerde de sorun yaşanmış olabilir. Başka şehir ve ülkede yaşayan yakınlarınızla ilgili konularda zorlanmış olabilirsiniz. Bu transit bitiyor artık, döngü tamamlanıyor. Ayın 4’üne kadar olan küçük bir kısım kaldı.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor. 10.ev önemli. Her şeyden önce bir köşe ev oması sebebiyle önemli. 1, 4, 7 ve 10.evler köşe evlerdir haritamızda. Bu evler bir transit alırsa, etkiler güçlü şekilde yaşanıyor. 10.ev süreci de bu anlamda vurgulu bir süreç.

Hangi konularda ? 10.evin temaları neler ? İş ve kariyer alanıdır 10.ev. Ayrıca otorite ile ilişkimizi, otoritenin bizden taleplerini, sorumluluklarımızı, görevlerimizi sembolize eder.

Otorite derken bu işinizde patronunuz, yöneticiniz, amiriniz olabilir. Kişisel yaşamınızda aileniz olabilir. Herhangi bir yapının içinde yönetim figürleri olabilir. Devlet de bir otoritedir. Hatta en büyük otoritedir. O yüzden devlet yönetimin koyduğu kurallar, uymamız gerekenler, yönetmelikler, kanunlar, resmi işlemlerimiz, yasal konularımız da yine 10.ev ile bağlantılı.

Mars 10.evinizden geçerken, işinizde biraz yorabilir sizi. Size verilen görevler artabilir. Sorumluluklarınızı yerine getirmek için bir çaba halinde olabilirsiniz. Yöneticilerinizle iletişimlerinizde kontrollü olmanızı, bu Marsiyen enerjiyi dizginlemenizi öneririm.

Resmi işlemleriniz varsa, gereken evrakları hazırlamak, gereken şeyleri yetiştirmek, tamamlamaya çalışmak yönünde de bir hareketlilik yaşayabilirsiniz Mars ile.

Bunlar sürecin biraz yorucu diyebileceğimiz olasılıkları. Şimdi daha pozitif olasılıkları anlatayım 🙂

Çalışmıyorsanız, işe başlayabilirsiniz. Aktif yeni bir süreç başlayabilir hayatınızda Mars ile.

İşinizde terfi edebilirsiniz. Bir sıfat değişikliği, bir konum değişikliği gündeme gelebilir. İş kurma niyetinde olanlar Mars ile ilerleyebilirler. İlk adımlarını atabilirler. Girişimlerini başlatabilirler.

Mars’ın motivasyonunu, enerjisini en güzel şekilde değerlendirin. Bunu yaparken neye dikkat edin ? Hırslanmamaya, rekabet enerjisine girmemeye ve agresyona dikkat edin. Çünkü Mars’ın gölgesinde bunlar var.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

7.evinizde gerçekleşiyor. Bu yeniayda, Venüs ve Neptün etkisi vurgulu. Olumlu bir yeniay.

Bir flört, bir görüşme hali varsa hayatınızda, sizin için özel olan biri varsa, bir tanışma süreci yaşıyorsanız, bu yeniay ile birlikte ilişkiye adım atabilirsiniz. Artık adına ilişki diyebilirsiniz.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz, eşinizin/sevgilinizin yaşamında güzel bir gelişme olabilir. Bir başlangıç yaşayabilir kendisi. Sağlık konusunda bir sorunu da çözülebilir.

Bir terapi planınız, isteğiniz varsa, karşınıza doğru uzman çıkabilir. Çok iyi bir terapistle tanışabilirsiniz. Sanatsal alanda bir hocayla çalışmak, birlikte ilerlemek isterseniz, bu yönde bir başlangıcınız da olabilir.

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Bir masraf, bir ödeme, bir para çıkışı getirebilir size. Bu dolunayda Güneş, Kiron ile kavuşuyor. Bir konuyu çözmek, bir durumu şifalandırmak, daha iyi hale getirmek için bir harcama yapabilirsiniz.

Bu anlattıklarım 2.evin parasal yanıyla ilgili olan olasılıklar.

Onun dışında bu ev aslında en temelde ‘sahip olduklarım, değerlerim, değer verdiklerim’ demek. Koç-terazi aksı ise ilişkiler ile bağlantılı. İkili bir ilişki içinde ya da sosyal ilişkilerinizde nelere değer veriyorsunuz, neler sizin için kıymetli, neler olmazsa olmaz, bunlar netleşebilir dolunayın getirebileceği çeşitli deneyimler ile.

Bir ilişkiyi şifalandırmak isteyebilirsiniz. Sınırlarınızı çizmek, tavrınızı koymak isteyebilirsiniz.

İlişki içinde parasal konuların gündeme gelmesi de bir olasılık.


Yazımı tamamlarken hatırlatmak isterim ki, burç yorumlarında her şeyi çok genel çerçevede konuşabiliyoruz. Aslında önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Şahane bir ay diliyorum 🙂 Sağlıklı, enerjik, neşeli, bereketli, huzurlu bir ay olsun.

Çok çok sevgiler ! Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!