Aslan Burcu Ocak 2021

Aslan Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Yılın ilk ayından alabileceğiniz etkileri aktaracağım bu yazımda 🙂

Ocak, sizin için genel olarak nasıl bir ay, nasıl konular doğabilir, hayatınızın hangi alanları hareketlenebilir, anlatacağım.

Tabii burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 6.evinizde.

İş hayatınız, günlük çalışma düzeniniz üzerinden etki alıyorsunuz. Buralarda yeni şeyler olabilir. Kişisel yaşamınızda gündelik işleriniz artacaktır ayrıca.

Transitten alabileceğiniz detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 7.evinize geçiyor.

İlişkileriniz, insanlarla olan bağınız, kiminle ne kadar yakın olduğunuz, paylaşımlarınız, düşünceler burada yoğunlaşacaktır daha çok.

Hayatın içinde bağ kurduğunuz kişilerle olan iletişimlerinizi, ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz bir döngü gibi duruyor. İlişkiler içinde alma verme dengesini kurmak önemli. Hep veren taraf mısınız, hep alan taraf mısınız ? Buraya bir bakın mesela.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 6.evinizde.

Bu süreç size neler getirebilir, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 7.evinize geçiyor Merkür.

Evli iseniz eşinizle ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle, ilişkinizle ilgili konular ön planda olacaktır. İyi giden ilişkilerde evlilik kararı da alınabilir.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 5.evinizde olmaya devam ediyor.

Sanatsal çalışmalar için harika bir etki.

Çocukları olanlar onlarla ilgili konular üzerinden de alıyorlar bu güzel Venüs desteğini.

Bu transit için ayrı bir yazım da var : Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor. 1 Şubat’a dek burada olacak.

İş hayatınızda, iş ortamınızda, ekip içerisinde arkadaşlarla olan iletişimlerde, üstlerle olan iletişimlerde Venüs’ün pozitif etkisi sizinle ! 🙂

Günlük yaşam kalitenizi yukarıya taşıyacak, daha düzenli yaşamanızı sağlayacak şeyler yapacaksınız ayrıca Venüs ile.

Bu arada Merkür de olduğu gibi, buraya da not düşeyim. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars uzun zamandır koç burcundaydı, 9.evinizdeydi. Koç transiti, çok uzun sürdü. Aylardır Mars’ı koç burcunda görüyoruz. Çünkü burada bir retro dönemi oldu Mars’ın.

Bu süreçte sizi uzaklarla, başka şehirlerle ilgili konular, yurt dışı konuları, yolculuklar, eğitim hayatınız, varsa hukuksal konular üzerinden yormuş ve zorlamış olabilir.

Bu döngü artık bitiyor. 7 Ocak günü, Mars koç burcundan çıkıyor.

Boğa burcuna geçiyor. Yani 10.evinize gelmiş oluyor. 4 Mart’a kadar boğada olacak Mars.

10.evinizi aktive edecek olması nedeniyle işe dair konularınız, iş hayatınız vurgu kazanacaktır. Gündemler, konular daha çok kariyer yaşamınızla ilgili olacaktır. Biraz yoğun bir süreç yaşayabilirsiniz. Otoriteden yana gerilebilirsiniz zaman zaman. İletişimlerde kontrollü olmaya çalışın, dizginleyin bu Marsiyen enerjiyi.

İşinizde yeni başlangılar, yeni görevler, yeni sorumluluk alanları da getirebilir size bu Mars transiti.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Pluto’nun üzerinde, yani Pluto ile kavuşumda gerçekleşen bir yeniay bu. İşinizde güçlü bir dönüşüm olabilir, yönetim değişebilir. Özellikle kamu alanında, belediyede bir işiniz varsa, amirleriniz değişebilir. Bankacılık alanında iseniz, yine bu etkiyi güçlü şekilde alırsınız. Esasen herkes etki alır ama özellikle devlet bağlantılı işler ve bankacılık alanı, doğrudan oğlak burcu ile ilgili.

Günlük yaşam düzeninizde sıfırdan başlayacak ve sizde bir dönüşüm yaratacak şeyler geliyor gibi sanki 🙂

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 1.evinizde gerçekleşiyor. Dolunaylar bitiş, tamamlanma sonlanma, neticelenme döngüsü anlamına geliyor astrolojik olarak.

Bir çalışmanızın sonuna gelebilirsiniz, yaptığınız şeyi tamamlayabilirsiniz. Beklediğiniz bir şey sonuçlanabilir. Bir belirsizlik ortadan kalkabilir, netleşebilirsiniz. Bir şeyi sonlandırabilirsiniz kendi kararınız ve seçiminizle. Bir süredir sessiz sedasız ilerleyen bir şeyi duyurabilirsiniz, tanıtabilirsiniz. Görünür hale getirebilirsiniz. Böyle bir dolunay etkisi alıyorsunuz.


Sağlıklı, keyifli, bereketli, gönlünüzce bir ay olsun !

Yeni yıl güzel başlasın hepimiz için 🙂 !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!