Aslan Burcu Nisan 2020

Aslan Burcu Nisan 2020

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Oldukça farklı, daha önce deneyimlemediğimiz, zor bir dönemden geçiyoruz. Tüm Dünya gibi, biz de salgınla mücadele halindeyiz. Bir virüs hayatımızı, bütünüyle değiştirmiş durumda.

Ama elbet bu sınavın da bir sonu var. Ne kadar kısa sürede mutlu sona varacağımız ise tamamen bize bağlı.

Lütfen ama lütfen yöneticilerimizin sıkça tekrarladığı çağrılara uyalım. Günden güne artan vaka sayıları ve kayıplar, bize güncel durumun kritik olduğunu gösteriyor. Lütfen sosyal mesafemize, hijyenimize önem verelim.

Öncelikle Nisan 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen aslanlara neler getirebileceğini konuşalım.

Nisan ayı gezegen geçişleri ile yaşamınızda hangi konular aktive olabilir, nerelerden konu doğabilir, genel hatlarıyla Nisan ayı olasılıklarınıza bakalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda, 9.evinizde.

Uzaklardaki dostlarınızla ilgili konular ön planda olacaktır. Başka şehirlerde, başka ülkelerde yaşayan yakınlarınız varsa, onlarla iletişimler artacaktır.

Eğitim, akademik alandır ayrıca 9.ev. Yüksek öğrenim hayatınız varsa, evde vakit geçirmemiz gereken bu dönemi, tez, makale, araştırma vb çalışmalarınız için değerlendirebilirsiniz.

Dinler, inançlar, ideolojiler, başka kültürler de 9.evin konusu. Bu evin çok sayıda teması var.

Bu yönde bilgi birikimizi genişletebilirsiniz bu geçiş ile. Başka kültürler, başka inançlarla ilgili kitaplar okuyabilirsiniz, filmler izleyebilirsiniz. Ülkelerin kültürel bileşenleri, dilleri, yemekleri, dansları, inançları ilginizi çekebilir.

Güneş 19 Nisan’da boğa burcuna, 10.evinize geçiyor.

Sorumluluklarınızın artabileceği bir dönem. İş ve kariyer konuları, otorite figürleri, aile büyükleri ile ilgili konular öne çıkıyor. 10.ev geçişlerinde korkular, kaygılar artar. Kişi daha gergin hisseder. Belirsizliğe tahammülü daha az olur. Hayatını planlayabilmek, önünü görebilmek ister. Ama güncel durumda herkes için bir belirsizlik söz konusu. Lütfen ruh halinizi iyileştirecek şeyler yapın. Hayatın akışı ile uyumlanmak zorundayız. Ne olacağını yaşayıp göreceğiz.


Merkür, 11 Nisan’a kadar balıkta, 8.evinizde.

Borçlar, kredi kartları, ödemeler, bankacılık işlemleri gibi konularda iletişimleriniz var.

Merkür 11 Nisan’da koç burcuna, 9.evinize geçiyor. Eğitim, hukuksal konular, uzaklarla bağlantılar 9.evin yönetiminde yukarıda konuştuğumuz gibi. Bu temalarda iletişimleriniz, haberleşmeleriniz normalden daha fazla olacaktır Merkür etkisiyle.

27 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. Yani 10.evinize.

Otorite konumundaki kişilerle, yönetici, patron, amir gibi figürlerle, aile büyükleri ile iletişimler artıyor. Resmi işlemler de olası. Evrak teslimi, başvuru, yasal işlemler, vb.


Venüs, 3 Nisan‘a kadar boğa burcunda, 10.evinizde.

Sorumluluklarınızı yerine getirmede iyicil bir etki yaratıyor. Kadın figürlerden destekler söz konusu. Yöneticilerle iletişimlerde güzel bir etki.

Venüs bir süredir burada bulunuyor. Artık bu transit sonlanmak üzere. Dolayısıyla bu etkiyi Mart ayında almış olabilirsiniz.

3 Nisan’da ikizler burcuna, 11.evinize geçiyor Venüs.

Dostlarla bağınızı kuvvetlendirecek, destekleri çoğaltacak, sevildiğinizi gösterecek size. Ama tabii çoğunlukla internet üzerinden yaşanacaktır bir şeyler. Bir süre için bir araya gelemeyeceğiz.


Mars, ay boyunca kova burcunda. 7.evinizde.

Özel-sosyal ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanı burası.

Eş, sevgili, iş ortağı, danışman gibi figürler ile dialoglarda gerginliklere, agresyona müsait bir dönem. Mars’ın öfkelendiren, kolayca yükselten, kontrolsüz enerjisi ile anlaşmakta, uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Dinleyin bolca. Empati kurmaya çalışın. Anlamaya çalışın. Uzlaşma isteğinde olun. Yoksa Mars ilişkilerinizi yıpratabilir bu ay.


Nisan 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

8 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 18° terazi, Güneş 18° koç

3.evinizde bir dolunay. Yakın çevre ve iletişim alanında. Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularla, sık görüştüğünüz kişilerle iletişimlerde agresyon olasılığı görüyorum. Bazı küslükler de olası. Kontrollü olun. Sosyal medyada bir şeye sinirlenmeniz de olası.

Üzülmenize değmeyecek şeyleri konu etmeyin kendinize. Herkes aynı bilinç seviyesinde değil. Her şeyi aynı derecede önemsemeyin. Huzurunuza odaklanın siz.

23 Nisan : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 3° boğa, Güneş 3° boğa

10.evinizde güzel bir yeniay bu. İş ve kariyer alanında bir başlangıç olabilir. Yeni bir görev, yeni bir sorumluluk doğabilir. Toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarda bir yenilenme olabilir. Şayet doğum haritanız da müsaitse, terfiler için destekleyici bir yeniay.

İş kurmak isteyenler ve bunun hazırlığında olanlar için de güzel. Yeni adımlar, girişimler olası.


Sevgili dostlarım,

Lütfen ama lütfen salgınla mücadelede üzerimize düşeni yapalım. El birliği ile üstesinden gelelim bu zorluğun.

İşi ne kadar sıkı tutarsak, o kadar çabuk döneriz normal hayatımıza.

Her şey bize bağlı, bu çok net. Süreci devamını biz şekillendireceğiz. Lütfen maksimum düzeyde tedbirli olalım.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!