9-15 Mart 2020 Astroloji Gündemi

9-15 Mart 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Yeni hafta için güzel haberlerim var size 🙂

Merkür retrosu, 10 Mart itibariyle sonlanıyor. Birkaç gün içinde de eski hızına dönmüş olacak Merkür. Bütünüyle normale dönmüş olacak.

Ayrıca Güneş’in Jüpiter ve Pluto ile, Mars’ın Neptün ile güzel açıları var bu hafta. Onları da anlatacağım.

Haftanın başında bir de başak dolunayımız var. Dolunayı, Instagram’da anlatacağım sevgili okuyucularım. Aylık burç yorumlarında yer verdim ama Instagram sayfamda detaylandıracağım. Oraya da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


9-15 Mart 2020 haftasının başlıca gelişmeleri :

-10 Mart’ta Merkür, retrodan çıkıyor. Önemli girişimlerden uzak durduk retroda, beklemede kaldık. Bir 4-5 gün daha, Merkür’ün hızlanmasını beklemek yararımıza olacaktır. Ama tabii 10 Mart itibariyle, zorlu etkiler sonlanıyor. Değişimi fark edeceğiz. Son zamanlarda yaşanan aksaklıklar, iletişim problemleri, teknik sorunlar geride kalıyor. Geçmiş olsun hepimize 🙂


 9-15 Mart 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

11 Mart : Güneş Jüpiter altmışlığı : Güneş 21° Balık, Jüpiter 21° Oğlak

Önemli görüşmeler, otorite destekleri, eğitim-akademik konularla ilgili şanslar, hukuksal konularda olumlu gelişmeler, seyahatler, uzaktaki dostlarla ilgili güzellikler, hepsini çalıştırır bu açı. Harika bir altmışlık !


14 Mart : Mars Neptün altmışlığı : Mars 18° Oğlak, Neptün 18° Balık

Burada ise harekete geçmek var, Neptün’den gelen ilham var, yaratıcılık var.

Neptün affedeciliktir, ılımlı bir tavırda olmaktır, sevgidir, şefkattir. Mars’ın öfkesini yatıştıracak bu hafta. Bir şeylere hoşgörüyle bakacağız.

Mars savaşı da anlattığından, çatışmaların da Allah’ın izniyle sonlanmasına işaret ediyor olabilir bu görünüm.


14 Mart : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 24° Balık, Pluto 24° Oğlak

Güçlü, yetki sahibi, makam sahibi kişilerle iletişim kurabiliriz, başarılı ve verimli görüşmeler yapabiliriz bu etki ile.

Devlet dairelerinde işlemleriniz varsa, onay-imza bekleyen resmi işleriniz varsa, bu açı bu hafta fayda getirir size.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

9 Mart 2020 Pazartesi

Ay, gün boyunca başak burcunda. Günün ilk yarısında çok güzel bir Ay-Mars altmışlığı var.

Mars harekete geçmektir, spor yapmaktır. Ay başakta, başak sağlıktır. Kişisel bakımdır, kendine iyi bakmaktır. Spora başlamak için harika bir gün. Tevafuk, ben de yarın başlıyorum. Ama özellikle tarih belirlememiştim, evren kendisi ayarladı :)) Sistem müthiş çalışıyor, artık şaşırmıyorum 🙂

Cesaret ve efor gerektiren konularda destekleyici bir sabah olacak, yararlanalım bu etkiden.

20:47’de başak burcunda bir dolunay var. Esasen olduğu güne kalmıyor getireceği etki. Dolunayı şu son birkaç gündür yaşıyor, deneyimliyor olabilirsiniz. Detaycılığın, gereksiz eleştirelliğin, sivri dilin problem yaratacağı bir dolunay etkisi var. Kim ne yaparsa, kendine yapıyor. Hayattan karşılığını alıyor illa ki. Hiç keyfinizi bozmayın, değmez 🙂


10 Mart 2020 Salı

Ay, 13:02’ye kadar başak burcunda.

Günün ilk yarısı yine çok güzel 🙂 Ay-Satürn üçgeni var. Otorite ile, devlet kurumları ile bağlantılar, resmi işlemler, yöneticilerle, hocalarla dialoglar için son derece güzel, destekleyici bir sabah.

Ay, 11:32-13:02 arasında boşlukta, 13:02’de terazi burcuna geçiyor.

İnsan ilişkilerini vurgulayan, ‘ben’ yerine ‘sen’ demenin, empatinin, diplomasinin, yerine göre politik olmanın önemli olduğunu gösteren 2,5 günlük bir Ay-terazi geçişi başlıyor.


11 Mart 2020 Çarşamba

Bugün aslında Güneş-Jüpiter altmışlığının kesinleştiği bir gün. Bu açıdan çok güzel.

Ama Ay’ın açıları zorlu. Dikkat gerektiriyor sevgili dostlarım.

Bu arada Güneş-Jüpiter altmışlığının iyicil etkilerini Pazartesi-Salı günleri çok net yaşarız. Açılar yaklaşırken, maksimum etkidedir.

Ay’a bakalım şimdi. Sabah saatlerinde Mars ile karesi var. Tartışmalar ya da tartışma olmasa da anlaşmazlıklar yaşanabilir. Agresyondur Mars. Spor yapanlar da dikkat etsinler. Isınmadan harekete geçmeyin, Mars karelerinde genellikle kendini sakatlayabiliyor insan.

Günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter karesi var. Bu çok sert bir açı değil. Ama biraz abartı getirebilir, gereğinden fazla risk aldırabilir, fazla para harcatabilir, fazla yemek yedirebilir Jüpiter bize 🙂

Günü Ay-Pluto karesi ile kapatıyoruz. İlişkilerde güç savaşlarına girmeyelim.


12 Mart 2020 Perşembe

Ay, 12:28’e kadar terazi burcunda, yine insan ilişkilerini vurguluyor. Normalden bir tık fazla iletişim kurabiliriz, sosyal ortamlara girebiliriz, yeni insanlar tanıyabiliriz Ay-terazi günlerinde.

Sabah saatlerinde güzel bir Ay-Merkür üçgeni görüyoruz. İletişimler keyifli akıyor 🙂

Öğle saatlerine doğru, hatta tam olarak 11:11’de Ay-Satürn karesi etkinleşiyor. Öğretmenlerle, hocalarla iletişimlerimize dikkkat edelim. Günlük işlerde otorite engeline takılmak, beklemek, ksııtlanmak da olası Satürn ile.

Ay, 11:11-12:28 arasında boşlukta, 12:28’de akrep burcuna geçiyor.

Günün geri kalanı zorlu görünüyor biraz. Çünkü Ay, önce Uranüs ile, sonra Venüs ile karşıt açı yapacak. Şartlar değişken, zemin kaygan görünüyor. Önemli işler başlatmayın günün ikinci yarısında. Uranüs zıt açıda, istikrar sağlamak zor olur çünkü.

İlişkilerde de konuların üzerine çok gitmemek gerekiyor. Uygun bir zamanda, daha olumlu bir atmosferde konuşup çözülebilecek bir şey, böyle zamanlarda kavga hatta kopuş dahi getirebiliyor.

Doğru zamanı seçmek önemli !


13 Mart 2020 Cuma

Ay, gün boyunca akrep burcunda ve oldukça güzel açılarda 🙂

Ay’ın uyumlu açılarını, günün ikinci yarısında görüyoruz ama bu açıların yaklaşıyor olmasının iyicil etkisiyle, günün ilk yarısı da güzel.

Öğle sonrasında Ay, Mars ile altmışlık, uyumlu bir açı yapıyor 🙂 Hareket, cesaret, girişim zamanı. Özgüvenimiz, motivasyonumuz yerinde olacak.

Akşam üstü saatlerinde Ay, Neptün ile altmışlık açı yapıyor bu kez. İyilik, merhamet, hoşgörü, yardım, anlayış, maneviyat, hepsi bu güzel paketin içinde 🙂

Akşam saatlerinde ise, Ay-Jüpiter altmışlığını görüyoruz. Esasen her tür konu için rahat bir akıştır bu. Özellikle eğitim, seyahat, uzaklarla iletişimler, başka şehirlerdeki/ülkelerdeki dostlarla, akrabalarla ilgili konularda iyicil, şanslı bir akış var 🙂

Harika bir gün !


14 Mart 2020 Cumartesi

Ay, 14:09’a kadar akrep burcunda.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür karesinin etkisine giriyoruz. Sözlerimize dikkat edelim. İletişim problemleri olası.

13:05’te kesinleşecek olan Ay-Satürn altmışlığı ile etkiler olumluya dönüyor.

Ay, 13:05-14:09 arasında boşlukta, 14:09’da yay burcuna geçiyor.

Başka kültürlerle, başka kültürlerin dilleri ile, yemekleri ile, dansları ile, inançları ile ilgilenebiliriz, ufkumuzu genişletecek yeni şeyler öğrenebiliriz. İbadethaneleri gezebiliriz. Yay böyle bir enerji.


15 Mart 2020 Pazar

Ay, gün boyunca yay burcunda. Astroloji, felsefe, inançlar, dinler, ideolojiler yay yönetiminde. Sohbetlerimizde bu temalar önde olacaktır, zihnimiz buralarda olacaktır.

Günün ikinci yarısında Ay-Neptün karesinin etkisindeyiz. Yanılgılar, yanlış anlamalar, hayal kırıklıkları duygusal zorlanma yaratabilir. Farklı düşündünüz belki bir şeyleri, sonra durumun öyle olmadığını fark edebilirsiniz. Bu tür şeyler getirebiliyor Neptün’ün uyumsuz açıları.


Bu hafta, Merkür retrosu bitiyor, bekleyişleri geride bırakıyoruz.

Başak dolunayı ile kafa karışıklıkları sonlanıyor, netleşiyoruz.

Uyumlu gezegen açıları da var 🙂 E daha ne olsunn 🙂

İyi haftalar diliyorum herkese !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!