30 Aralık 2019 – 5 Ocak 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar ! İyi seneler herkese ! 🙂

2020’ye giriyoruz. Yeni yılın, hepimize şans, keyif ve bereket getirmesini diliyorum.

Önemli bir tutulma yaşadık geçtiğimiz hafta. Yeni bir döngüye giriş yaptık.

Henüz okumayanlar için, tutulma yazımı buraya bırakıyorum :

26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

Şimdi, yeni haftanın detaylarına geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


30 Aralık 2019 – 5 Ocak 2020 haftasının başlıca gelişmeleri :

Mars, 3 Ocak Cuma günü, yay burcuna geçiyor. Mars’ın olduğu alan hareketlenir, orada yeni başlangıçlar ve girişimler yaşanır.

Yay burcu temalarında bir hareketlilik başlıyor. Nedir onlar ? Eğitim, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, seyahatler, uzak yerlere yolculuklar, uzaklarda yaşayan dostlarla ilgili gelişmeler, yurt dışı bağlantılı işler, basın, yayıncılık, medya işleri, hukuksal konular ve ayrıca dinler, inançlar, ibadethaneler.


30 Aralık 2019 – 5 Ocak 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

Merkür’ün güzel açıları var bu hafta.

30 Aralık 2019 : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 2° Oğlak, Uranüs 2° Boğa

İletişimde güzel sürprizler doğabilir. İş ve para konularında, son derece yaratıcı fikirler bulabiliriz, yenilikçi planlar yapabiliriz ayrıca.

Zihnimizdir, düşüncelerimizdir en temelde Merkür. Uranüs desteğiyle, zihnimizi yönetmek, düşüncelerimizi, bakış açılarımızı değiştirmek, negatif ve karamsar eenrjilerden özgürleşmek daha kolay olacaktır. Yeni eğitimler, kurslar, seminerler için de destekleyici bir açı.


2 Ocak 2020 : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 7° Oğlak, Jüpiter 7° Oğlak

Şahane bir görünüm 🙂 Önemli kişilerle iletişimler için, yazmak, çizmek, yayınlamak, bilgi paylaşımları için, seyahatler, uzaklarla bağlantılar için kullanabiliriz bu güzel kavuşumu.

Bunun dışında akademik konularda, hukuksal alanda, basın, medya işlerinde iletişimi artırabilecek bir etki olduğunu da söyleyeyim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

30 Aralık 2019 Pazartesi

Ay, 18:41’e kadar kova burcunda olacak bugün.

Günün ilk yarısında Ay-Mars karesi devrede. Gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz, hatta tartışmalara da açık bir atmosfer bu. Kontrollü olun lütfen.

Ay, 13:23-18:41 arasında boşlukta, 18:41’de balık burcuna geçiyor.

Bu akşam, güzel bir Ay-Uranüs üçgeni yaşayacağız. Ruhsal açıdan iyi hissedeceğimiz, spiritüel bilgilerden faydalanabileceğimiz bir zaman dilimi. Sürpriz yardım ve destekler de gelebilir konularınız için.

31 Aralık 2019 Salı

Ay, gün boyunca balık burcunda ve çok uyumlu açılar yapıyor bugün 🙂 Yeni yıla güzel enerjilerle giriyoruz, gün boyunca çok keyifli etkiler var.

Güne Ay-Jüpiter altmışlığının iyimser ve neşeli hissettiren etkisiyle başlıyoruz. Ayrıca uzaklarla bağlantılar, yolculuklar için de güzel bir zaman dilimi.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay, kuzey-güney ay düğümleriyle iyi açılar yapıyor. Akışla uyumluyuz, şanslı hissediyoruz.

Öğle saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı, ilişkiler ve iletişimlerde destekliyor bizi. Otorite konumundaki kişilerle dialoglar da keyifli akıyor.

Gece saatlerinde yaklaşan bir Ay-Neptün kavuşumu var, tevafuk 🙂 Dileklerdir, niyetlerdir, manevi enerjilerdir, ilahi olanla bağımızdır Neptün enerjisi. Kendimiz, sevdiklerimiz, hepimiz için en güzel temenni ve dileklerle girelim yeni yıla 🙂

1 Ocak 2020 Çarşamba

Ay, gün boyunca balık burcunda. Yine güzel açılarını deneyimleyeceğiz bugün de.

Günün ilk yarısı ve öğle saatlerinde, Ay-Satürn altmışlığının destekleyen etkisi devrede. Kalıcı işler başlatmak, mantıklı, makul fikirler bulmak, dengeye gelmek, iş geliştirme yönünde planlar yapmak için harika bir etki. Deneyim sahibi kişilerden destekler bulabiliriz. Yaşça büyük kimselerle iletişimler de güzel akıyor.

Öğle sonrası saatlerde bu kez, Ay-Pluto altmşlığının olumlu etkileri altındayız. Pluto, uyumlu açılarında parasal tarafta rahat bir akış sağlar, manevi anlamda derinlik ve güçlenme sağlar. Kendimizi özgüvenle ifade edebilir, başkaları üzerinde etki yaratabiliriz.

Gece saatlerinde yaklaşan bir Ay-Mars altmışlığı var. Yeni hedefler için enerjimiz yükseliyor 🙂 Tam bir yeni yıl modu 🙂 Plan yapalım, hedeflerimizi yazalım, adımlara bölelim, programımızı oluşturalım böyle enerjilerle destekleniyorken. Harekete geçmek, başlatmak çoğu zaman kafi geliyor. Konular, yol üstünde şekilleniyor zaten 🙂 Yeter ki başlatalım !

2 Ocak 2020 Perşembe

05:14-07:02 arası boşlukta olan Ay, 07:02’de koç burcuna geçiyor. Günün ilk yarısında Ay ve Şiron kavuşumda. İncindiğiniz bir şeyler onarılabilir. Kendiniz de yapabilirsiniz bu dönüşümü. Özvarlığınıza verdiğiniz değer ve huzurunuz içi yapın bunu. Deneyimleri süzün ve almanız gereken dersi alın. Ruhsal yükünü taşımayın. Geçmiş geçti, geçip gitti, yaşandı bitti 🙂 ‘Şimdi’ ye gelin lütfen.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşamüstü saatlerinden itibaren, atmosfer biraz sertleşiyor, bilginiz olsun. Ben böyle vakitlerde, iletişimi azaltıyorum, kabuğuma çekiliyorum 🙂 Ay, önce Merkür, sonra Jüpiter, sonra da kuzey-güney ay düğümleri ile uyumsuz açılar yapacak. İletişimler, özellikle de otorite ile dialoglar zorlayabilir. Bu akşama dikkat.

3 Ocak 2020 Cuma

Ay, günün ilk yarısında Güneş ile kare açı konumunda. Yöneticilerle, önemli kişilerle dialoglar gergin hissettirebilir biraz. Özellikle de eril figürleri kastediyorum. Özel ilişkiler açısından da çok keyifli bir sabah olduğunu söyleyemeyiz.

Ama günün ikinci yarısında, atmosfer yumuşuyor. Özellikle akşam üstü saatlerinde, güzel bir Ay-Venüs altmışlığı yaşayacağız. Sevgiyi hissedebileceğimiz, rahatça gösterebileceğimiz, ilişkilerden yana yüzümüzün güleceği bir zaman dilimi.

Gece saatlerinde Ay, Satürn ve Pluto ile kare açıya ilerliyor. Uyumamış olanlar gergin hissedebilir ya da bu açılar sebebiyle uykusuzluk yaşanabilir.

4 Ocak 2020 Cumartesi

Ay, bugün 04:19-19:16 arası boşlukta. Dinlenmek için ideal bir vakittir Ay-boşluk zamanları. Ancak çalışıyorsanız ya da yapmanız gerekenler varsa, pek verimli olamayabilirsiniz. Günlük akışınızda beklemeler yaşayabilirsiniz. Örneğin bir yerden gelecek habere göre bir şey yapacaksınız ama o haber gelmeyebilir, beklemeniz gerekebilir Ay boşluktayken.

Ay, 19:16’da boğa burcuna geçiyor. Uranüs ile kavuşacak bu akşam. Parasal konular, değerler, yatırımlar, sahip olduğunuz yetenekler üzerinden yaratıcı fikirler doğabilir. Maddesel konularda açılım sağlayacak planlar yapabilirsiniz, dialoglar olabilir.

5 Ocak 2020 Pazar

Ay, gün boyunca boğa burcunda ve çok iyi açıları var yine 🙂

Günün ilk yarısında, her tür konu için şanslı bir akış sağlayacak Ay-Jüpiter üçgeninin etkisindeyiz. Özellikle de, geziler, yolculuklar, uzaklardaki dostlar, akademik konular, gelirler, kazançlar ve hukuksal alanda iyicil etkiler sunar Jüpiter’in uyumlu açıları.

Boğa burcuna üçgen açı yapacağından, kahvaltılar, buluşmalar, brunch lar için de müthiş keyifli bir Pazar 🙂

Günün ikinci yarısında, Ay-Merkür üçgeni ile iletişimde destekleniyoruz. Yazışmalar, görüşmeler için kullanabilirsiniz.

Akşam ise Ay-Güneş üçgeni var 🙂 Hem özel, hem sosyal ilişkilerden yana şanslıyız 🙂 Kendimizi ifade etmek, yeteneklerimizi sergilemek, etkili izlenim bırakmak için de güzel bir vakit 🙂


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Aralık 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Aralık 2019, Boğa Burcu Aralık 2019, İkizler Burcu Aralık 2019,

Yengeç Burcu Aralık 2019, Aslan Burcu Aralık 2019, Başak Burcu Aralık 2019,

Terazi Burcu Aralık 2019, Akrep Burcu Aralık 2019, Yay Burcu Aralık 2019,

Oğlak Burcu Aralık 2019, Kova Burcu Aralık 2019, Balık Burcu Aralık 2019

Güncel transitler ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

Jüpiter Oğlak Burcunda 2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Venüs Kova Burcunda 20 Aralık 2019 – 13 Ocak 2020

Mars Akrep Burcunda 19 Kasım – 3 Ocak 2020

Herkese iyi haftalar diliyorum. Yeni yıla en güzel şekilde girelim, yeni enerjileri aktive edelim sevgili dostlarım 🙂

Görüşmek üzere !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!