26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

26 Aralık Perşembe günü, Türkiye saati ile 08:13’te, oğlak burcunun 4 derecesinde, oldukça iyicil etkilerde bir Güneş tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Jüpiter ile kavuşan, Uranüs ile uyumlu açı yapan, güçlü ve güzel bir tutulma bu.

Emek verdiğimiz konular, vazgeçmeyip azimle, istikrarla devam ettirdiğimiz çabalar, bu tutulma döngüsünde, hediyelerini sunabilir bize.

Jüpiter, fırsatların gezegenidir. Şansı, büyümeyi, genişlemeyi anlatır ve tutulmaya eşlik ediyor.

Uranüs, özgürleşmektir. İş, kariyer ve finansal alanda var olan sorunları çözebileceğimiz, parasal açıdan güçlenebileceğimiz, daha başarılı ilerleyeceğimiz, emeklerimizin somut sonuçlarını görebileceğimiz bir döngüye giriyoruz.

Döngü diyorum, çünkü tutulma etkileri, aylara yayılır. Yeni bir dönem başlatır, yeni sayfalar açarlar tutulmalar. Sadece olduğu gün ile sınırlı bir etki değildir.

Şimdi dilerseniz, tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları çok geneldir ve önemli olan bireysel haritadır.


(Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş tutulması, 10.evinizde gerçekleşiyor.

İş ve kariyerdir, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlardır, başarılardır 10.ev.

Bu temalarda size, olumlu değişimler ve büyüme fırsatları getirebilecek bir tutulma.

Bir süredir büyütmeye çalıştığınız, sabırla sürdürdüğünüz, ilerlemekte zorlandığınız bir işiniz varsa, tutulma ihtiyaç duyduğunuz açılımları sağlayabilir. Mevcut işiniz büyüyebilir. İş kurabilirsiniz.

Terfi edebilirsiniz. Yükselebilir, yeni görevler üstlenebilirsiniz.

Akademik bir ünvan eklenebilir isminizin önüne.

Çalışanlar ve emek verenler için, başarı vaad eden bir döngü başlıyor.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Güneş tutulması, 9.evinizde gerçekleşiyor.

Yüksek öğrenimde oldukça destekleyici bir etki. Örneğin yüksek lisans yapabilirsiniz, doktoraya başlayabilirsiniz. Akademik hayatınız varsa, bu alanda yeni güzel gelişmeler olabilir. Yurt dışı bağlantılı yeni sayfalar da açılabilir.

Seyahatleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantılarınız kuvvetlenebilir. Sevdiğiniz biri, başka bir ülkede ya da şehirde yaşama kararı alabilir. Ya da uzakta yaşayan biri dönebilir 🙂

Hukuksal konular varsa, iyicil gelişmeler vaad ediyor tutulma.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz, başka kültürleri daha yakından tanıyacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Yaşam resminizi yeni deneyimlerle renklendirecek, vizyonunuzu genişletecek, parlak bir tutulma etkisi başlıyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş tutulması, 8.evinizde gerçekleşiyor.

Bir miras, nafaka, ortaklaşa para, ortaklı mülk gibi konularınız varsa ve hakkınız olanı almak istiyorsanız, bir süredir beklediyseniz, istediğiniz yönde gelişmeler getirebilecek bir tutulma.

Bir borcunuzu bitirebilir, maddi ve ruhsal açıdan daha ferah hissedeceğiniz bir döneme girebilirsiniz ayrıca.

Başkalarından gelen kaynakları anlatır bu ev. Örneğin bir burs kazanmak da ihtimaller dahilinde. Tabii, herkes kendi yaşam çerçevesine göre etki alacaktır.

Kimileri eşten, aileden destek alabilir, kimileri istediği krediyi çekebilir.

İhtiyaç duyduğunuz maddi kaynaklara, sahip olabileceğiniz, destekleyici bir tutulma döngüsü. Etkileri, yaklaşık 6 ay boyunca aktif olacaktır.

Bu arada zorlu sağlık problemlerini ve ameliyatları da anlatır 8.ev. Şayet aile içerisinde ya da yakın çevrede böyle bir mesele varsa, problem çözülebilir, kişi şifalanabilir. Herkese şifa ve esenlik diliyorum.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Güneş tutulması, 7.evinizde gerçekleşiyor.

İlişkileri anlatır bu ev bize. ‘Ben’ yerine ‘biz’ şeklinde ilerlemeyi anlatır.

Başta ikili ilişkiler olmak üzere, sosyal ilişkileri, ortaklıkları, işbirliklerini, danışmanlıkları, imzalı işleri, sözleşmeleri de kapsar.

Tutulma, bir ilişki getirebilir size. İlişkiniz varsa, evlilik kararı getirebilir. Partnerinizin hayatında önemli gelişmeler ve değişimler olabilir. Yurt dışı bağlantılı konular doğabilir, bir eğitime başlayabilir örneğin. Çünkü Jüpiter etkisi var tutulmada.

Bunlar dışında, ortaklı bir iş başlayabilir hayatınızda. Yeni işbirlikleri oluşabilir.

Sosyal çevrenizin genişleyeceği bir döngü 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş tutulması, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş arayan okuyucularım, şayet haritaları müsait ise, bu tutulma döngüsünde işe başlayabilirler.

Çalışan okuyucularım için ise, iş ve çalışma ortamında güzel değişimlerin, büyük yenliklerin olabileceğini söyleyeyim. Sürprizli ve hızlı gelişmeler olası. Çünkü Uranüs, uyumlu açı yapıyor tutulmaya.

Günlük hayatınızın, rutin olarak yaptığınız şeylerin yenileneceği bir döngü başlıyor. Yeni sorumluluklar olası. Ama güzel bir tutulma olduğundan, sizi mutlu edecek yönde değişimler meydana gelebilir günlük hayatınızda.

6.ev ile kilo verebilirsiniz, spora başlayabilirsiniz. Sağlığınızı güçlendirdiğiniz bir dönem başlıyor.

Bir de bu tutulma, şayet istiyorsanız, evcil bir hayvan getirebilir size. 6.ev onları da kapsıyor çünkü.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş tutulması, 5.evinizde gerçekleşiyor.

Bebek sahibi olmak isteyenleri destekleyen bir tutulma. Bunun dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdakı çocuklar ile ilgili güzel gelişmeler ve yeni başlangıçlar da olabilir.

Aşk evidir 5.ev aynı zamanda. Yeni bir partner hayatınıza dahil olabilir.

Hobileri, sanatsal faaliyetleri de kapsayan bir evde gerçekleşiyor olması sebebiyle, size yeni bir meşguliyet, keyif alacağınız bir hobi de getirebilir tutulma. Bir sanat kursuna, atölyesine kayıt yaptırabilirsiniz örneğin.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş tutulması, 4.evinizde gerçekleşiyor.

Evinizle ilgili büyük değişimler olabilir, yaşadığınız yer değişebilir. Taşınma, ev alma, yeni düzen kurma gibi başlangıçlar olabilir. Yuva kurmayı, evlenmeyi de anlatır 4.ev.

Jüpiter eğitimi simgelediğinden, yüksek öğreniminiz nedeniyle de yaşadığınız yer değişebilir.

Şehir dışında ya da yurt dışında ev sahibi olmak olasılıklar arasında.

Aile bireylerinizin yaşamında da yenilikler olabilir. Kendileri için önemli olacak şeyler başlatabilirler, işleri, gelirleri değişebilir. Yeni eğitimlere, yüksek öğrenime başlayabilirler. Yurt dışına ya da uzak şehirlere gidebilirler.

Şayet yaşadığınız yer ile, ailenizle uyumlu olduğunuzu düşünmüyorsanız, bir özgürleşme ihtiyacı içindeyseniz, kendi yaşam alanınıza sahip olmak istiyorsanuz, tutulmanın başlatacağı yeni döngü fırsatlar getirebilir size.

Ama oğlakta gerçekleşiyor tutulma. O yüzden sorumluluk almalı, çalışmalı ve gerekeni yapmalısınız.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş tutulması, 3.evinizde gerçekleşiyor.

Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla, komşularla ilgili büyük değişimler, yeni sayfalar olası.

Kardeşiniz, kendi hayatı için büyük bir adım atabilir, güzel yeni bir başlangıç yapabilir. Jüpiter tutulma ile kavuşuyor, yüksek öğrenime başlayabilir ya da yüksek lisans, doktora yapabilir mesela. Akademik alanda işe başlayabilir.

Çok seveceğiniz, yeni bir komşunuz olabilir.

Arkadaş çevrenizi de genişletecek bir tutulma. Yeni kurs ortamları olası.

Yer değiştirmeler, kısa seyahatler sıkça gündeme gelebilir ayrıca. Çok gezegeceğiniz bir döngü başlıyor 🙂

Ayrıca sosyal medyada bir faaliyete başlayabilirsiniz, vlog yazabilirsiniz, website açabilirsiniz. Jüpiter’in tutulmaya desteği ile, bilgilerinizi aktarabileceğiniz ve tanınabileceğiniz bir platform yaratabilirsiniz kendinize.

Satış, pazarlama, halkla ilişkiler gibi alanlarda yeni bir işe başlamak da mümkün.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş tutulması, 2.evinizde gerçekleşiyor.

Para evinizde, Jüpiter ile kavuşumda, Uranüs ile uyumlu açıda, güçlü, olumlu bir tutulma meydana geliyor.

Gelirlerinizi artırabilecek, yatırımlar yapmanızı, mülk edinmenizi sağlayabilecek yeni bir döngüye giriyorsunuz. Yaklaşık 6 ay boyunca aktif olacak tutulmanın etkileri. Maddi anlamda, olumlu bir süreç başlıyor sizin için.

Bu arada 2.ev olması sebebiyle, gastronomi alanında bir işe ya da eğitime başlamanız da mümkün.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Güneş tutulması, burcunuzda gerçekleşiyor.

Satürn ve Pluto’ya ev sahipliği yapıyor, oldukça zorlandığınız zamanlardan geçiyorsunuz. Bu tutulma, sıkışmış hissettiğiniz, ilerlemekte zorlandığınız, efor sarf ettiğiniz alanlarda, şanslı etkiler ve açılım fırsatları sunuyor !

Şayet emek verdiyseniz, işler yolunda gitmediğinde bile motivasyonunuzu koruyup azimle devam ettiyseniz, ödül gelebilir. Rahatlatacak yenilikler, başlangıçlar, büyüme imkanları getirebilir tutulma size.

Önemli yeni sayfaların açılabileceği bir dönem. Yeni bir iş, ilişki ya da evlilik, yeni bir kariyer alanı, bir eğitim, bir yer değiştirme, yeni maddi olanaklar, hepsi mümkün, hepsi geçerli birer olasılık. Yaşam resminize göre, etki alacaksınız. Gönlünüzce olsun !


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş tutulması, 12.evinizde gerçekleşiyor.

Aslında 12.ev temaları zorludur, ancak güzel bir tutulma bu 🙂

Beklemediğiniz güzel gelişmelere açık olacağınız bir döngü başlıyor.

12. ev psikoloji demektir, ruhsal konulardır. Bir psikoloji eğitimine başlayabilirsiniz.

Ayrıca hastaneleri, kapalı alanları simgeler bu ev. Bir hastanede çalışma fırsatı bulabilirsiniz, bir rehabilitasyon ortamında yer alabilirsiniz. Kişisel anlamda ihtiyacınız varsa, tedavi görebilir, şifalanabilirsiniz.

Psikolojinizi iyileştirmek, yenilenmek için terapiye başlamanız da mümkün. Kadersel olarak korunduğunuzu hissettiren deneyimler de olası. Evrene, akışa ve ilahi plana güvenin lütfen.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş tutulması, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bu da demek oluyor ki, yeni sosyal çevrelere giriyorsunuz, kalabalıklar içerisinde yer alıyorsunuz 🙂

Yeni kurs ortamları, kulüp üyelikleri, vakıflar, gönüllü faaliyetler, dernekler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Proje bazlı takım çalışmalarına katılabilirsiniz, ekipler içerisinde yer alabilirsiniz.

Ayrıca dileklerimizin evidir bu alan. Çok istediğiniz bir şeyler gerçekleşebilir.

11.ev aynı zamanda büyük gelirleri, büyük kazançları simgeler. Şayet çalışıyorsanız, daha iyi kazanabileceğiniz bir döngüye giriyorsunuz.


Güçlü ve şanslı bir tutulma.

Emek verenleri, henüz somut sonuçlarını görmemiş olmasına rağmen istikrarla devam edenleri, vazgeçmeyenleri destekleyecek bir tutulma.

Yaşam resmimize yenilikler ekleyecektir. Herkes için en güzel sonuçları getirsin !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!