24 Mart 2020 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri

24 Mart 2020 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri

24 Mart Salı günü, Türkiye saati ile 12:28’de, koç burcunun 4 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniaylarda Güneş ve Ay, bir araya gelir. Aynı burçta, aynı derecede kavuşurlar.

Başlangıçları, yenilik ve girişimleri, yeni gündemleri simgeler yeniaylar.

Koç, zodyakta ilk burç olduğundan yeni döngüleri anlatıyor. Koçun kendisi de bir başlangıç enerjisini sembolize ediyor zaten. Dolayısıyla burada gerçekleşecek bir yeniay önemli.

Peki 24 Mart yeniayı neler getirebilir ? Anlamak için yeniayın an haritasına bakalım. Yeniay anında gökyüzü şöyle :

Yeniay sırasında Güneş ve Ay, Kiron ile kavuşuyor. Bu kavuşum, yeniayın en önemli görünümü. Yeniayın karakterini, enerjisini belirliyor.

Kiron, yaralı şifacı olarak adlandırılır astrolojide. Böyle bir sembolizme sahip. Yara aldıktan sonra iyileşmeyi, başkalarına şifa olmayı anlatan bir asteroid. Şifayı temsil ettiğinden, salgınla ilgili umut veren bir yeniay olduğunu düşünüyorum koç yeniayının.

Belki haberlerde iyileşen, taburcu olan vatandaşlarımızın haberlerini duymaya başlayacağız.

Belki bir ilaç, bir etken madde konuşulacak, öncü bir uygulama yapılacak belki. Yeniay, böyle de çalışabilir. Çünkü koç, öncü bir enerji.

Umarım bir çözüme varırız. Sorun birden, bütünüyle çözülemez ama bir adım öteye geçmek bile, tüm dünya için büyük bir sevinç olur bu aşamada.

Kironyen koç yeniayının öncülük enerjsiyle, bir değişim getirmesini diliyorum.

Anın haritasında yükselenin 13 derece yengeç olduğunu görüyoruz. Bu derecede, gökyüzündeki en parlak yıldızlardan biri olan Sirius var ! Oldukça iyicil ve şanslı bir görünüm bu.

Venüs ise Jüpiter ve Pluto ile uyumlu açılarda. Özel ve sosyal ilişkileri anlatan Venüs’ün iyi açılar alıyor olması da pozitif bir etki.

Yeniay, kuzey ay düğümü ile kare açıda. Bu da kadersel zorlanmaları anlatıyor. Tüm dünya bir sınav veriyor şu an.

Yeniay sırasında Merkür, Uranüs ile uyumlu. Aynı zamanda kuzey ay düğümü ile de olumlu bir açı var. Kuzey ay düğümü, kaderi, kadersel şeyleri temsil eder. Merkür ise haberdir. Bilgidir. Bilgi paylaşımlarıdır. Güzel şeyler duyalım inşallah, buna çok ihtiyacımız var.

Uranüs bilim, teknoloji, keşifler, buluşlar gibi temaları yönetiyor. Salgına çözüm konusunda müthiş bir çaba var bilim dünyasında. Umarım yürütülen çalışmalar sonuç verir.

Diğer yandan Uranüs, sanal sistemlerimiz açısından da destek verecektir bize. Yaşam bileşenlerimizi, mevcut çerçeve doğrultusunda düzenlemeye çalışıyoruz. Çalışma şekillerimiz değişiyor. Uyumlanma sürecindeyiz. Bu anlamda da yenilikler yaşayacağız belli ki.

Şimdi yeniayın etkilerini, her zaman olduğu gibi burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor.

Başlangıç, yenilenme ve adım atma zamanı anlamına geliyor bu sizin için. Her tür konu için geçerli bir etki esasen ama yaşanan salgın ve beraberinde getirdikleri, sınırlamalar yaratacaktır tabii.

Mümkün olan ölçüde girişimlerde bulunacağınız, öne çıkacağınız, kendiniz için yeni şeyler yapacağınız güzel bir yeniay döngüsü.

İyileşmek yönünde adım atacaksınız bu yeniay ile. Ruhunuza iyi gelecek yeni şeylere başlayacaksınız.

Birine, birilerine şifa olabilirsiniz ayrıca.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

12.evinizde meydana geliyor yeniay.

12.evin konuları öngörülemeyen şeylerdir. Üstü örtülü, gizli saklı işlerdir. Kanma, kandırılma, aldanma, yanılgılar, kayıplar gibi zorlu temaları vardır bu evin. Bunlara dikkat diyorum o yüzden.

Diğer yandan, iç dünyanızda bir değişim ve yenilenme getirecektir yeniay size. Kiron, şifa getirecektir. Kendinizi iyileştirmek için yeni şeyler ekleyebilirsiniz hayatınıza bu yeniay ile.

Spiritüel çalışmalar, meditasyona başlamak gibi örneğin. Kitaplar, videolar da bir şifa kaynağı olur sizin için.

Mümkün olduğunca evde olmaya çalıştığımız bugünlerde, moralinizi yüksek tutmalısınız. Kendiniz için iyi şeyler yapmalısınız.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dost çevrelerinden, içinde bulunduğunuz gruplardan yana kırgınlıklarınız olabilir. Kiron etkisi var çünkü. Ama Kiron yaranın ardından gelen şifayı anlatıyor. Bir küslük, bir dargınlık da sonlanabilir yeniay ile. Sizi incitmiş olan biri, yaşanılanları telafi etmeye çalışabilir. Sizin de böyle bir girişiminiz olabilir arkadaş ortamları içerisinde.

Fiziksel anlamda hstalanmayı da sembolize ediyor Kiron. İçinde bulunduğunuz gruplar, ekipler, vakıflar, dernekler varsa, buralardan birilerinin hastalandığını da öğrenebilirsiniz. Umarım yaşanmaz.

Tüm bunlar dışında, sosyal medya, internet, teknolojik aletler gibi konularda, yenilikler görünüyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İş ve kariyer alanında, yöneticiler ve patronlarla ilgili konularda, görev değişikliği gibi hususlarda yenilikler var. Hayatta bulunduğunuz konum, ünvanlarınız, sorumluluklarınız üzerinden etki alıyorsunuz.

Bugünlerde üzerinizde otorite baskısı hissedebilirsiniz ayrıca.

Devlet bağlantılı bir konunuz, resmi bir işleminiz varsa bir çözüm gelebilir.

Yeniay, üstler, otorite ve resmi konuları anlatan evinizde gerçekleşiyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda, eğer varsa basın, yayıncılık faaliyetlerinizde, hukuksal temalarda bazı gelişmeler meydana gelebilir. Salgın nedeniyle bu temalarda bir işinizde problemli durumlar doğduysa, yeniay bir çözüm getirebilir.

Uzaklardaki dostlarla ilgili konularda bir ferahlık doğabilir, problem varsa şayet.

Eşin akrabalarını ve uzak akrabaları anlatır aynı zamanda 9.ev. Onlarla ilgili gelişmeler, yenilikler de mümkün.

Yeniayda güzel açılar görüyoruz. Meydana gelecek değişimler ve yenilikler olumlu, açılım sağlayan şeyler olabilir. İyicil bir yeniay.


Başak ve Yükselen Başak : 

8.evinizde gerçekleşen bir yeniay.

Parasal alanda meydana geliyor. Bir borç, bir ödeme konusuna çözüm gelebilir.

Ayrıca ruhsal zorlanmalardan, psikolojik sorunlardan özgürleşmek, iç dünyanızı temizlemek adına açılımlar getirecek bu yeniay size. Bir şifa etkisi taşıyor.

Bir kriz, bir kaos varsa bireysel yaşamınızda-halihazırda gündeminizde, yeniay ile buralarda bazı gelişmeler olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve ortaklıklar alanıdır burası. Danışmanlar, görüşüne başvurduğunuz uzmanlar da bu evin yönetimindedir. Bir danışmanlık alabilirsiniz, şifa bu yolla gelebilir.

Özel ve sosyal ilişkileriniz üzerinden de etki alıyorsunuz. Gelecek destekler, yalnız olmadığınızı hissettirecektir.

Yeni işbirlikleri doğabilir ayrıca. Sahip olduğunuz bağlantılar, insan ilişkileriniz işe ya da başka türlü bir projeye de vesile olabilir. Güçleri birleştirme yönünde bir adım atılabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, sağlık ve gündelik hayattır bu ev en temelde. Düzenli olarak yaptığımız şeyler, işimiz, görevlerimiz, rutinlerimiz 6.ev kapsamındadır.

İş üzerinden bir yenilik başlayabilir. Belki sanal bir çalışma sistemi başlayabilir işinizde. İş ile ilgili bir konuya çözüm gelebilir.

Sağlık sorunlarınız varsa, şifaya işaret eden bir yeniay bu.

Evcil hayvanlar da 6.ev kapsamında. Onunla ilgili yenilikler de olabilir. Sağlık sorunu varsa, çözüm yönünde adım atılabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

5.evinizde gerçekleşiyor.

Evde olmaya özen gösterdiğimiz, vakit geçirmekte zorlandığımız bu süreçte yeni bir hobi iyi gelebilir size. 5.evin temalarındandır hobiler, ilgi alanları. Sanatsal konularda bir gelişme olabilir ayrıca.

Diğer yandan çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar olası. Bir konuya çözüm doğabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz, aileniz, yaşadığınız yer, emlak, arsa konuları, aile bireylerinize dair konular yeniaydan etki alıyor.

Bu temalarda bir mesele çözülebilir, şifalanabilir, bir değişim yaşanabilir, sorun yaratan bir şey hallolabilir.

Yeni bir başlangıç yaşanabilir yeniay ile. Cesaretle adım atabilirsiniz bir konuda. Çünkü koç, cesur ve öncü bir enerji. Bireyselliğine güvenen, kimseye ihtiyaç duymadan adım atan bir enerji. Koç yeniayı bizi harekete geçirecek.


Kova ve Yükselen Kova :

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Kardeşlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Yakın akrabalar, kuzenler, komşular ve sık görüştüğünüz arkadaş çevreleri üzerinden de alıyorsunuz yeniay etkisini.

Hasta olan biri varsa, şifa, tedavi, çözüm yönünde adımlar atılabilir.

Sosyal medya alanı aynı zamanda 3.ev. Bugünlerde paylaşımlarınıza, yorumlarınıza daha fazla özenin derim, keyfinizi kaçıracak şeylerin olmaması adına.

İletişim ve haberleşme ağınız, hareketleniyor. Bu çok net. Artan bir iletişim hali getirecektir size yeniay.


Balık ve Yükselen Balık : 

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Para evidir burası. Gelirler, harcamalar, yatırımlar, ayrıca mülk, ev alım satım konuları, maddesel varlıklarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz bir döngü.

Parasal bir konuya çözüm gelebilir başroldeki Kiron ile.

Harcamalarınıza dikkat etmeniz  faydanıza olacaktır ayrıca. Bütçe kontrolüne özenmeniz gereken günlerdesiniz.


Kiron ile kavuşan yeniayın, en başta salgına çözüm ve hastalara şifa getirmesini diliyorum. Tüm dünyaya şifa diliyorum.

Bireysel yaşamlarımıza da taze başlangıçlar getirsin, açılımlar sağlasın !

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!