22 Mayıs 2020 İkizler Burcunda Yeniay

22 Mayıs 2020 İkizler Burcunda Yeniay

22 Mayıs Cuma günü, Türkiye saati ile 20:38’de, ikizler burcunun 2 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Yeniaylar gerçekleştikleri burcun temalarında yeni gündemler, yeni gelişmeler getirirler bize.

Yeniay sonrasında Ay’ın ışığı büyüdükçe, ortaya çıkan yeni durumlar görürüz.

Başlangıçlar olur, girişimler olur, değişimler olur.

Bu kez ikizler burcunda gerçekleşiyor yeniay.

İkizler iletişim, haberleşme, ulaşım, kısa seyahatler, şehirler arası yolculuklar, ayrıca eğitim konularını kapsıyor.

Yeniay sonrasında bu temalarda yeni haberler olacaktır, yeni düzenlemelerin duyurusu yapılacaktır. Zaten salgın çerçevesinde tam da böyle bir döngüdeyiz.

Yeniayın an haritası şöyle :

Yeniay sırasında Satürn’ün, Güneş ve Ay kavuşumuna çok uyumlu bir açıda olduğunu görüyoruz. Bir üçgen açı var yeniay ile arasında.

Yukarıda saymış olduğum ikizler temalarında bazı kısıtlamalar kalkacaktır. İletişim, ulaşım, haberleşme, yakın yerlere seyahatler, şehirler arası yolculuklar gibi konularda bir hareketlilik başlayacaktır. Beklenen de bu, biliyorsunuz.

Astrolojik göstergelerin müthiş bir eş zamanlılıkla örtüştüğünü görüyoruz yine her zamanki gibi.

Diğer yandan yeniayda Neptün, Merkür ve Venüs’e kare açı yapıyor. Salgınla ilgili bir risktir bu. Rehavetin bulaşıcılığı artıracağını hepimiz çok iyi biliyoruz sevgili dostlarım.

Bu yıl, kolay kolay eski düzenimize dönemeyeceğimizi, bir süre için hayatın farklı bir akışta olması gerektiğini kabul edelim ve tedbirli olmaya devam edelim. Mesafemize, maskemize dikkat edelim. Aksi takdirde ortaya çıkan negatif sonuçlar bizi tekrar uğraşacaktır, ki artık çok yorulduk böyle bir gündem içerisinde.

Kontrollü sosyal yaşama geçmeye, adapte olmaya çalışacağımız bu yeniay döngüsünde, elimizden geleni yapalım. Mecburiyetler dışında kalabalık ortamlara girmeyelim, kalabalıklar oluşturmayalım.

Şimdi burçlar bazında bakalım yeniayın etkilerine.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, kuzenler, komşular ve sık görüştüğünüz arkadaş çevreleri üzerinden  alıyorsunuz yeniay etkisini. Bu kişilerle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Yakınlarınızdan yeni haberler gelebilir.

Sosyal medya alanı aynı zamanda 3.ev. Bugünlerde paylaşımlarınıza, yorumlarınıza daha fazla özenin derim, keyfinizi kaçıracak şeylerin olmaması adına.

İletişim ve haberleşme ağınız hareketleniyor. İletişime dayalı işleriniz hızlanıyor. Dijital alanda aktifseniz, buralarda yeni fikirler, yeni denemeler olabilir. Artan bir iletişim hali getirecektir size yeniay.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Para evidir burası. Gelirler, kişisel kazançlar, harcamalar, yatırımlar ve maddesel varlıklarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz bir döngü. Parasal konularda yeni fikirleriniz olabilir. Yatırım için araştırmalar yapabilirsiniz, bilgi toplayabilirsiniz. Yeni gelirler olabileceği gibi, harcamalarınızı da artırabilir yeniay.

Acelesi olmayan alışverişlerinizi ertelemenizi öneririm. Özellikle online alışverilerde dikkatli olmanız gerekiyor. Merkür ve Venüs’ün Neptün’den kare açı alıyor olması, hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz durumlar getirebilir çünkü.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor.

Değişim zamanı sizin için. Yenilenme zamanı. Sizi kısıtlayan şeyleri fark edeceğiniz, özgürleşmek için yaratıcı çözümler üreteceğiniz bir yeniay döngüsüne giriyorsunuz. Düşüncelerinizi, eylemlerinizi gözden geçiriyorsunuz, insan ilişkilerinizi güncelliyorsunuz, yeniden yapılandırıyorsunuz kendinizi.

Diğer yandan büyük girişimlerden uzak durmanız gerektiğini de belirteyim. Neptün’ün uyumsuz açıları var bu yeniayda, ayrıca birçok gzeegen retro.

Adım atmak değil belki ama plan yapın. Değişimlerinizi yaşayın, kendinizi gözlemleyin. Hayatınızda neleri, hangi sebeple yaşadığınızı fark edin. Enerjiniz, bakış açılarınız değişiyor bu yeniay ile.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

12.evinizde meydana geliyor yeniay.

12.ev üstü örtülü, gizli saklı işleri anlatır. Bilmediğiniz, şu ana kadar haberdar olmadığınız bazı konular görünür olabilir. Haberiniz olmadan yapılmış şeyler önünüze gelebilir. Açıkçası biraz hayal kırıklıklarına açık etkiler var.

Diğer yandan iç dünyanızda, bilinçaltınızda büyük bir uyanış, bir değişim getirecektir yeniay size. Çokça şeyi anlamlandırabilecek, geçmiş deneyimleriniz arasındaki bağlantıları kurabileceksiniz.

Problemlerin kök sebeplerini, geçmiş kayıtlarınızı fark edeceksiniz.

Düşünce ve inanç kalıplarınızı dönüştürerek hayatınızı iyileştirebileceğiniz bir döngü bu. Zaten retro Venüs, birçok şeyi sorgulatıyor bugünlerde.


Aslan ve Yükselen Aslan :

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dost çevrelerinde yeni gelişmeler görünüyor. Arkadaşlarınızdan haberler alabilirsiniz, onlarla ilgili konular doğabilir.

Bir parçası olduğunuz takım çalışmalarında, gruplarda, ekip faaliyetlerinde değişimler, yenilikler de olası.

Ayrıca 11.ev olması sebebiyle, sosyal medya, internet, teknolojik aletler, elektronik aletler gibi konularda değişimler görünüyor.


Başak ve Yükselen Başak : 

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İş ve kariyer alanında, yöneticiler ve patronlarla ilgili konularda yenilikler, yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mevcut durumlar değişebilir.

Devlet bağlantılı bir konu, resmi bir işlem yapabilirsiniz yeniay ve sonrasındaki günlerde. Bir başvurunuz, kayıt işleminiz, devlet dairelerinde bir işiniz olabilir.

İş kurmak isteyenler ikizler yeniayında bol bol araştırma yapsınlar, bilgi toplasınlar. Diğer yandan adım atmak için uygun bir zaman değil. Şartların biraz da olsa stabilize olması gerekiyor. Bu dönem yeni fikirler bulabilirsiniz, konu şekillenebilir ama girişimler sonraya kalmalı.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı işlerde, uzak şehirlerle, başka ülkelerle ilgili konularda, eğer varsa basın, yayıncılık faaliyetlerinizde, hukuksal temalarda bazı gelişmeler meydana gelebilir. Salgın nedeniyle bu temalarda bir işinizde problemli durumlar doğduysa, yeniay bir çözüm getirebilir.

Eşin akrabalarını ve uzak akrabaları da anlatıyor aynı zamanda bu ev. Onlarla ilgili gelişmeler de mümkün.

Hayata bakışımız, inançlarımız, hayat görüşümüz 9.evin anlattığı şeyler arasında. Size pek çok yeni bakış açısı getirebilir yeniay. Din  ve inanç konularında kafanızın karışık olduğu zamanlar yaşayabilirsiniz. Bu konularda daha çok okumak, araştırmak isteyebiliriz. Bakış açılarınız değişiyor.


Akrep ve Yükselen Akrep :

8.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Parasal alanda meydana geliyor. 8.evin anlattığı paralar kendi kazancımız değildir, başkalarından gelen kaynaklardır. Aileden, eşten gelen bir maddi akış varsa, oralarda bir değişim olabilir ya da bir yardım, destek gelebilir.

Bir borcunuz varsa ödeme planı yapabilirsiniz, konuyu çözmek için harekete geçebilirsiniz.

Önümüzdeki 15 günlük süreçte bütçeyi iyi yönetmek, yeni borçlar oluşturmamak önemli. 8.ev döngüsünü yaşıyorsunuz. Bütçenize, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.


Yay ve Yükselen Yay : 

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve ortaklıklar alanıdır burası. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, ilişkinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Partnerinizin yeni gündemleri olabilir.

İş ortakları, iş birliği yaptığınız kişiler, sosyal bağlantılarınız, danışmanlar, görüşüne başvurduğunuz uzmanlar da bu evin yönetiminde.

Yeni iş birlikleri yapabilirsiniz işiniz buna müsait bir işse. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Sosyal bağlantılarınız artabilir. Geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibat kurabilirsiniz. Çok sayıda retro var çünkü şu an gökyüzünde.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, sağlık ve gündelik hayattır bu evin temel konuları. Düzenli olarak yaptığımız şeyler, işimiz, görevlerimiz, rutinlerimiz 6.ev yönetimindedir.

İş üzerinden bir yenilik başlayabilir. İş ile ilgili bir konuya çözüm gelebilir. Salgın nedeniyle, işe ara vermeniz gerektiyse, tekrar başlayabilirsiniz.

Sağlık sorunlarınız varsa, tedavi için adım atabilirsiniz.

Evcil hayvanlar da 6.ev kapsamında 🙂 Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili yeni durumlar oluşabilir. Uzun süredir evcil hayvan sahibi olmayı istiyorsanız, bu süreçte bir hayvan sahiplenebilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova :

5.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz, bir süredir ara verdiğiniz hobileriniz varsa, tekrar başlayabilirsiniz.  Sanat ve sporla ilgili konularda bir gelişme olabilir ayrıca.

Çocuk sahibi iseniz ya da yeğenleriniz varsa, yaşamınızda çocuklar varsa, onlarla ilgili yeni başlangıçlar da olabilir. Kısıtların kalktığı yeni durumlar olabilir.

Yaratıcılığınızın yükseldiği bir yeniay bu. Yeteneklerinizi ortaya koyabilir, alkış alabilirsiniz. Keyifli, eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. 5.ev böyle bir alan.


Balık ve Yükselen Balık : 

4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz, aileniz, yaşadığınız yer, emlak, arsa konuları, aile bireylerinize dair konular yeniaydan etki alıyor. Yeni kararlar getirebilir bu yeniay size. Yeni bir eve çıkmak gibi, evinizde değişiklikler yapmak gibi. Birçok gezegen retroda şu an. Mevcut durumları gözden geçirebilir, kararlar alabilir, ne yapmanız gerektiği konusunda netleşebilirsiniz. Ama adım atmak için biraz beklemek iyi olur. Haziran ayında pek çok önemli görünüm var gökyüzünde. Suların biraz olsun durulması gerekiyor.

Aile bireyleriyle ilgili, ailenin kadın figürleriyle ilgili bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz ayrıca bugünlerde. Aile kökleri ile ilgili sohbetleriniz olabilir.


Güncel transitler ise şöyle :

Merkür İkizler Burcunda 12-28 Mayıs 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!