16-22 Aralık 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Nasılsınız ? 2019 bitmek üzere artık. Yılı, gözden geçiriyor musunuz ? Yeni yıl hedefleri belirliyor musunuz kendinize ?

Çok taze ve pozitif bir enerjisi var bu günlerin. Bence yararlanmalı.

Yeni yıla geçiş vakitlerinde, yazmak, çizmek, hayal etmek, meditasyon yapmak, bana büyük keyif veriyor 🙂

Jüpiter, 2 Aralık’ta burç değiştirdi, 2020’de oğlak burcunda olacak. Bu da yeni yılın ana çerçevesini belirleyen çok önemli bir faktör. Etkilerini okumamış olanlar için, tekrar link veriyorum ↓↓↓

Etkileri için tıklayınız : Jüpiter Oğlak Burcunda 2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Şimdi, yeni haftaya geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


16-22 Aralık 2019 haftasının başlıca gelişmeleri :

-Venüs, 20 Aralık’ta kova burcuna geçiyor.

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri anlatır Venüs. Kova gibi özgürlükçü, duyguları yansıtmayı, duygulara kapılmayı sevmeyen bir burçta, kovada ilerleyecek. İlişkiler içerisinde, sınırların yeniden konuşulacağını, bireysel özgürlük alanlarına sahip çıkılacağını, bunun için zaman zaman tartışmalar yaşanacağını söyleyebiliriz.

Sosyal çevreler ve arkadaş grupları içerisinde, aşkla karşılaşmak da mümkün 🙂 Venüs nerede ise, sembolize ettiği temalar, oraya taşınır çünkü. Kova burcu, grupları, takım çalışmalarını, organizasyon ve kulüpleri, vakıfları, büyük ekipleri anlatır.

-Güneş, 22 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor.

Oğlak stelyumu iyiden iyiye kuvvetleniyor. Pluto orada, Satürn orada, Jüpiter de artık orada.

ve şimdi Güneş, bu alana geçiyor. ‘Çalış, çalış, çalış’ diyor gökyüzü. Sorumlulukları ve yoğunlukları artıracak bir transit.

Zaten yıl sonu olması sebebiyle, birçok sektör için durum böyle. Kapanışlar, kontroller, hesaplarla geçiyor günler, değil mi ?


16-22 Aralık 2019 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

19 Aralık : Mars Satürn altmışlığı : Mars 19° Akrep, Satürn 19° Oğlak

Kalıcı işler için çok güzel bir açı. Başarı vaad ediyor. ‘Çalış, karşılığını alacaksın’ diyor. Girişimler için kullanalım.


20 Aralık : Merkür Neptün karesi : Merkür 15° Yay, Neptün 16° Balık

İletişimlerde, beklentinin karşılanmayacağı, hayal kırıklıklarına açık bir etki.

Tatsız haberler almak da olası. Şaşırabilir, üzülebilirsiniz biraz 🙁


22 Aralık : Mars Pluto altmışlığı : Mars 21° Akrep, Pluto 22° Oğlak

Dönüşüm var, güçlenme var bu açının içinde. Yeni girişimlerle, istediğimiz başarıya ulaşabileceğimiz bir hafta.


22 Aralık : Venüs Uranüs karesi : Venüs 2° Kova, Uranüs 2° Boğa

Ani başlamış ilişkiler, flörtler varsa, onları bitirebilecek bir kare 🙁

Uzun süreli ilişki ve evliliklerde ise, özgürlük isteğiyle, yapılacak fevri çıkışları simgeliyor. Değişim arzusunu, bireyselliği simgeleyen kovada ilerliyor çünkü Venüs.

Üzerinde baskı yarattığınız, kurallar koymaya çalıştığınız bir partneriniz varsa, (ki ilişki böyle bir şey değildir. Sevgiyle, sevmekle kurulur bağlar. Kurallarla değil), ‘artık yeter’ diyebilir haklı olarak.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

16 Aralık 2019 Pazartesi

Ay, gün boyunca aslan burcunda. Keyifli bir enerjisi vardır Ay-aslan günlerinin. Çünkü aslan, eğlencelidir, hayattan keyif almayı bilir 🙂

Dolayısıyla modumuzu yukarı taşıyacak bir gün. Sanat konuşulabilir ayrıca, hobiler gündeme gelebilir.

Ancak akşam üstü saatleri için uyarayım. Ay-Mars karesi etkin. Kibirle, egoyla söylenecek sözler, tartışmalara neden olabilir. Mars akrepte. Kimseye uymayın. Vaktinizi güzelliklerle geçirin.

Bu akşam Ay, Güneş ile üçgen açıya yaklaşmış olacak. Günü güzel kapatabiliriz ilişkilerden yana (hem özel, hem sosyal ilişkileri kastediyorum).

17 Aralık 2019 Salı

Ay, 10:15’e kadar aslan burcunda ve boşlukta, 10:15’te başak burcuna geçiyor.

Bugün, Ay’ın açıları çok güzel. Günün ilk yarısında yaklaşan Ay-Uranüs üçgeninin etkisini alıyoruz. Güzel sürprizler olası, değişim ve rutin dışı işler olası. Başağın verimliliği ve pratik çözümleri, yüzümüzü güldürecektir. Öğle saatlerinde kesinleşiyor bu üçgen.

Günün ikinci yarısında ise, şans gezegeni Jüpiter ile üçgen açı yapıyor Ay. Eğitim, seyahatler, yolculuklar, uzaklardaki dostlar ile ilgili konular, yabancı ülkelerle bağlantılı işler olumlu etki alıyor.

Oldukça keyifli görünümler bunlar 🙂

18 Aralık 2019 Çarşamba

Ay, günün tamamında başak burcunda. Bugün, günün ilk yarısında Ay’ın açıları zorlu, ancak ilerleyen saatlerde güzelleşiyor 🙂

Sabah saatlerinde, Ay-Jüpiter karesi, abartılan eleştirelliğin iletişimlerde problemler yaratabileceğini gösteriyor. Evhamları, kaygıları abartmak da olası. Kendinizi rahatlatın lütfen. Olumlu düşünceler, pozitif olasılıkları davet eder.

Öğle saatlerinde Ay ve Neptün, karşıt açıda. İlişkilerde, dialoglarda kalpler kırılabilir, beklenmedik sözler duymak mümkün.

Günün ikinci yarısında Ay, Satürn ile çok güzel bir altmışlık açı yapıyor, rahatlatıyor bizi. Hocalardan, rehberlerden, deneyim sahibi kişilerden destek alabiliriz, işlerimizde ilerleyebiliriz bu etkiyle.

Akşam ise güçlü bir Ay-Pluto üçgeni var. Girişimlerimizde başarılı olabiliriz, insanlar üzerinde etkili bir izlenim bırakabiliriz, finansal açıdan mevcut durumu toparlayacak fırsatlarla karşılaşabiliriz. Ama bakın, üçgenin bir ayağı başak, bir ayağı oğlak. Yani çalışırsak olacak. Emeğimizi görmek istiyor hayat.

19 Aralık 2019 Perşembe

Ay, 13:04’e kadar başak burcunda.

Sabah saaatlerinde bir olumlu, bir olumsuz açı bir arada. Ay, Güneş ile kare, Venüs ile üçgen.

Eril figürlerle zıtlaşmayın derim iş ortamında ya da özelinizde. Buna dikkat edersek, Venüs uyumumuzu kolaylaştıracak 🙂

Ay, 11:06-13:04 arası boşlukta, 13:04’te terazi burcuna geçiyor. Şiron ile karşıt, Jüpiter ile kare açı yapıyor, günün ikinci yarısında.

Abartılan ve dengenin dışına çıkan her şey, ilişkilerde sorun yaratacaktır bugün. Aynı şey, ortaklıklar için de geçerli.

20 Aralık 2019 Cuma

Ay, gün boyunca terazi burcunda. Uyum, nezaket demektir terazi. Tatlı dil demektir. Güzel bir atmosferdeyiz.

Ayrıca Ay-terazi günlerinde, moda, giyim kuşam, güzellik konuları da önem kazanır, kendimize daha çok özeniriz.

Günün ikinci yarısında, Ay-Merkür ile uyumlu. Gündelik işlerde rahat bir akış var. İlişki ve ortaklıklarda uyum sağlayacağımız, sosyal bağlarımızdan keyif alacağımız, güzel bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde ise zorlu etkiler var. Ay’ın, Satürn ve Pluto ile kare açı yaptığını görüyoruz. Kısıtlanmış, sıkışmış hissedebilirsiniz, yapmak istedikleriniz için beklemek yormuş olabilir. Karamsar bir mod olası. Aile büyükleri ile tartışabilirsiniz bu arada. Pek dialoga girmemek, daha mantıklı bu akşam.

21 Aralık 2019 Cumartesi

Ay, 15:57’ye kadar terazi burcunda bugün.

14:45’te güzel bir Ay-Güneş üçgeni var. Her tür konu için rahat bir akıştır, uyumdur bu. Ruh halimizin iyi olacağını gösterir ayrıca. Önemli kişilerle görüşmelerde de destekler bizi.

Bu açının sonrasında Ay, 14:45-15:57 arası boşlukta, 15:57’de akrep burcuna geçiyor. Venüs ile kare açı yapıyor. İlişkilerde baskıcı tavırlar, sorun yaratacaktır. Özgürlük ve bireysel alanı korumak, önem kazanıyor.

Akşam ise Uranüs ile karşıtlık yapıyor Ay. Tatsız sürprizler olabilir. Ama küçük şeyler de olabilir bunlar, kendinizi korkutmayın. Ayrıca bu akşam, Ay ve Jüpiter uyumlu. Finansal konularda destekleyici bir akış var. Çalışan ve girişimde bulunan, kazanacaktır.

22 Aralık 2019 Pazar

Ay, gün boyunca akrep burcunda. Ölüm ve ötesi konulara merak artacaktır. Spiritüel çalışmalar, sezgisel konular, gündelik akışta yer bulabilir.

Akşam üstü saatlerinde Ay-Neptün üçgeni, sezgilerimizi kuvvetlendiriyor. Ayrıca yardım, bağış gibi konular gündeme gelebilir. Birinin bir sorununu çözebilirsiniz. Giymediğiniz giysileri vermek gibi örneğin.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile uyumlu açıya ilerliyor. Mantıklı fikirler bulabilir, akıllıca planlar yapabilir ve parasal anlamda güçlenebiliriz.

Derinleşmek, konuların özüne inmek, kök nedenleri bulmak isteyeceğimiz bir gün ayrıca.


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Aralık 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Aralık 2019, Boğa Burcu Aralık 2019, İkizler Burcu Aralık 2019,

Yengeç Burcu Aralık 2019, Aslan Burcu Aralık 2019, Başak Burcu Aralık 2019,

Terazi Burcu Aralık 2019, Akrep Burcu Aralık 2019, Yay Burcu Aralık 2019,

Oğlak Burcu Aralık 2019, Kova Burcu Aralık 2019, Balık Burcu Aralık 2019

Güncel transitler ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

Mars Akrep Burcunda 19 Kasım – 3 Ocak 2020

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım – 22 Aralık 2019

Herkese iyi haftalar diliyorum ! Bereket, keyif ve huzur bizimle olsun !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!