10-16 Şubat 2020 Astroloji Gündemi

10-16 Şubat 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

10-16 Şubat haftasında gökyüzü, gezegen açıları anlamında sakin görünüyor. Ancak başka türlü gündemlerimiz var bu kez.

Birincisi, Mars’ın ekstrem deklinasyonda olması. Nedir ekstrem deklinasyon ?

Dünya ekseni 23,5 derece eğiktir. Bir gezegenin deklinasyonu 23,5 dereceyi aşınca, o gezegen için ‘ekstrem deklinasyonda’ denir ve bu söz konusu gezegenin temsil ettiği konularla ilgili sorun yaşanabileceğini gösteren bir durumdur.

Mars’ın ekstrem deklinasyonda olması, cesareti abartmayı, fazla risk almayı, kazaları, sakarlıkları, kontrolsüz öfkeyi anlatıyor. Mars’ın sembolize ettiği konularda, dengeyi korumamız gerekiyor bu hafta.

İkinci önemli konu, Merkür retrosunun başlayacak olması.

Şimdi, detaylara geçiyorum.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


10-16 Şubat 2020 haftasının başlıca gelişmeleri :

-16 Şubat Pazar günü, Mars yüceldiği oğlak burcuna geçiyor. Mars için güzel bir konum burası.

Diğer yandan bu transit içerisinde Mars, Satürn ve Pluto ile kavuşacak, bunlar önemli kavuşumlar. Önümüzdeki zamanlarda etkilerini konuşuyor olacağız.

-Merkür, 17 Şubat’ta retrosuna başlıyor. Bir süredir retronun gölgesindeydik, şimdi artık tam anlamıyla bir retro etkisi yaşayacağız.

Balıkta bir retro. Merkür balıkta zarardadır. Dolayısıyla, Merkür’ün temsil ettiği zihinsel süreçler, karar alma mekanizmamız, iletişim ve haberleşme ağımız açısından dikkat gerektiren bir süreç. Balık etkisiyle bir dağılma hali olası. Doğru karar almak zorlaşabilir. Objektif ve rasyonel tarafta duralım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

10 Şubat 2020 Pazartesi

Ay, günün ilk saatlerinde  başak burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde bir Ay-Uranüs üçgeni var. Değişiklikler yapabileceğimiz, yeniliklere adım atabileceğimiz güzel bir zaman dilimi. Ancak bunları çok büyük şeyler olarak düşünmeyelim. Gündelik konular çerçevesinde, keyifli yeni şeyler, değişimler olabilir.

Öğle saatlerinde Ay, kuzey-güney ay düğümleri ile uyumlu açılarda bu kez. Hedeflerimizle ilgili yapacağımız şeylerde rahat bir akış var. Destekleyici bir vakit.

Akşam için uyarmak isterim. Ay ve Merkür zıt açıda. İletişimlerde eleştirellik ve fazla detaycılık, sorun yaratabilir.

11 Şubat 2020 Salı

Ay, yine başak burcunda bugün.

Sabahın erken saatlerinde Ay, Neptün ile karşıtlık yapıyor. Bir uyuşukluk, bir isteksizlik, bir yataktan çıkamama hali olası 🙂 Dalgınlıkla yanınıza almanız gereken bir şeyleri de unutabilirsiniz, dikkat.

Ama günün devamı gayet güzel 🙂

Günün ikinci yarısında Ay-Satürn üçgeni etkin. Organize olmak, yapılacakları tamamlamak, otoriteden destek almak, devlet bağlantılı işlemleri halletmek adına güzel bir zaman. Akşam saatlerinde bu kez Ay-Pluto üçgenini görüyoruz. Bir şeyler bizi güçlendirecektir. İnsanlar üzerinde etkileyici bir izlenim oluşturmayı da anlatır Pluto’nun iyi açıları.

Ay son açısını, 21:25’te Mars ile yapıyor, bir kare açı 🙁 Gerginlikler olabilir, dialogları çok uzatmamak da fayda var. Ay, 21:25 sonrası boşlukta.

12 Şubat 2020 Çarşamba

Ay, gün başlarken terazi burcuna geçiyor.

Bugün Ay’ın açıları biraz sevimsiz görünüyor sevgili dostlarım. Şayet mümkünse, önemli işleriniz için bugünü kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Sabah saatlerinde Ay, önce Kiron, ardından Venüs ile karşıt açı yapıyor. Hem özel, hem sosyal ilişkilerde kırgınlıklara, küslüklere açık bir atmosfer.

Öğle saatlerinde bu kez Ay’ın, kuzey-güney ay düğümleri ile karesini görüyoruz. Günlük işlerde terslikler, gerginlikler yaşanabilir. Biraz böyle bir gün 🙁

13 Şubat 2020 Perşembe

Ay, günün tamamında terazi burcunda.

Sabah saatleri daha durağan, ancak günün ikinci yarısında Ay’ın pek çok açısı var. Olumlu-olumsuz diyebileceğimiz açılar bir arada.

Akşam üstü saatlerinde Ay-Pluto karesi etkinleşiyor. Haklı çıkmaya çalışmak, adil olmamak, güç savaşına girmek gibi bir etki bu.

Peşinden gelen bir Ay-Güneş üçgeni var. Hem hedeflerimiz, hem iletişimlerimiz için güzel.

Ardından akşam saatlerinde Ay-Satürn karesini görüyoruz. Konularınız bazı engellere takılabilir ya da siz engellerin olduğunu düşünebilirsiniz, karamsarlaşabilirsiniz.

Günü Ay-Mars altmışlığı ile kapatıyoruz. Bir motivasyon ve hırslanma hali söz konusu.

14 Şubat 2020 Cuma

Sevgililer gününüz kutlu olsun 🙂 ! Sevmek, sevilmek güzel şey 🙂 Herkese, gönlünce mutluluklar diliyorum !

Ay, bugün akrep burcunda olacak. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığı var. Günlük akışta beklenmedik şeyler olabilir. Bir masrafın doğması gibi örneğin.

Öğle saatlerinde Ay, kuzey-güney ay düğümleri ile uyumlu. Akış rahatlıyor. İşler, iletişimler daha keyifli bu zaman diliminde.

Akşam ise Ay-Merkür üçgenini görüyoruz 🙂 Hımmm..güzel şeyler konuşulacak, belli :))

15 Şubat 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca akrep burcunda ve oldukça güzel açılarda 🙂

Güne Ay-Jüpiter altmışlığının iyicil etkisi ile başlıyoruz. Şanslı, keyifli, neşeli bir zaman dilimi. Ardından Ay-Neptün üçgeni kesinleşiyor 🙂 Sevgiyi ifade etmek, akışla uyumlanmak, manevi enerjileri daha kuvvetli hissetmek, konulara hoşgörüyle yaklaşmak anlamına geliyor bu açı bizler için.

Akşam ise Ay, Pluto ile altmışlık, uyumlu bir açıda. Belli ki ruhsal anlamda güçleniyoruz. İş ve parasal konularda da olumlu etkiler yaratabilecek bir görünüm.

16 Şubat 2020 Pazar

Ay, sabah saatlerinde yay burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay-Kiron üçgeni etkin ve çok güzel bir atmosfer yaratıyor bize. Birilerini desteklemek, yardımcı olmak, şifalanmasına vesile olmak, sorununu çözmek demektir bu. Başkaları da size yardm sunabilir, böyle de çalışabilir bu açı. Yani destek alan taraf da olabilirsiniz.


Şubat ayı astroloji gündemi aşağıda :

Şubat 2020 Astroloji Gündemi

Şubat ayı burç yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Şubat 2020, Boğa Burcu Şubat 2020, İkizler Burcu Şubat 2020,

Yengeç Burcu Şubat 2020, Aslan Burcu Şubat 2020, Başak Burcu Şubat 2020,

Terazi Burcu Şubat 2020, Akrep Burcu Şubat 2020, Yay Burcu Şubat 2020,

Oğlak Burcu Şubat 2020, Kova Burcu Şubat 2020, Balık Burcu Şubat 2020

Ayrıca ↓↓↓

Jüpiter Oğlak Burcunda 2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

İyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Görüşmek üzere !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!