1-7 Mart 2021 Astroloji Gündemi

1-7 Mart 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Haftasonunda güzel bir dolunay yaşadık. 27 Şubat Cumartesi günü başak burcunda bir dolunay gerçekleşti. Etkileri devam ediyor. Bir yenilenme ve dönüşüm dolunayı bu.

Okumamış olanlar için dolunay yazımı buraya bırakıyorum. Tıklayarak içinde bulunduğumuz sürecin olasılıklarını görebilirsiniz : 27 Şubat 2021 Başak Burcunda Dolunay

Yeni haftada bir değişim var gökyüzünde.

Mars 4 Mart itibariyle boğa transitini tamamlıyor ve ikizler burcuna geçiyor ! 23 Nisan’a kadar burada olacak.

Bu hafta gezegenler arasında harika açılar oluşacak sevgili okuyucularım. Çok güzel bir haftadayız. Çok iyi kullanalım derim. Pozitif etkileri doğru değerlendirirsek, mis gibi şeyler çıkabilir ortaya 🙂

Haftanın her bir gününü konuşacağız. Tüm detayları aktaracağım.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


1-7 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

Mars 4 Mart Perşembe günü 06:29’da ikizler burcuna geçiyor. 23 Nisan’a kadar ikizlerde olacak.

7 Ocak’tan bu yana boğa burcundaydı Mars. Durağan, durmayı seven, hareketten, dinamizmden göreceli olarak uzak bir burçtaydı. O yüzden genel anlamda yavaşladığımız, Marsiyen enerjimizin bir tık düştüğü bir döngüydü bu.

Şimdi Mars’ın ikizlere geçişiyle hızlanıyoruz, hareketleniyoruz. Mars enerjiyi, cesareti, motivasyonu simgeler. Yapmak istediklerimiz için motivasyonumuz yükseliyor. Yaşam bileşenlerimizi yeniliyoruz. Yeni şeyler yapmaya başlıyoruz.

İkizler burcu geçişi olması sebebiyle eğitim konusunda bir hareketlilik başlıyor. Okullarla ilgili konularda yeni gelişmeler olası. Bireysel bazda da güzel eğitimlerimiz olabilir. İlgi alanlarımızda kurslara katılabiliriz, yüz yüze ya da online eğitimler alabiliriz. Sosyal medya faaliyetlerimizde, internet üzerinden yapılan işlerde, içerik ürettiğimiz dijital platformlarda da destekleyecektir bizi Mars.

Seyahatler ve ayrıca şehrin içindeki hareketliliğimiz de artacaktır.

Mars’ın ikizler transitinden alabileceğiniz etkileri, Mart ayı burç yorumlarınızda anlattım sevgili okuyucularım. Akrep burcuna kadar (akrep dahil) aylık yorumları yayınladım, devamı da geliyor.


1-7 Mart haftasının öne çıkan gezegen açıları :

2 Mart : Merkür Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Merkür 15° Kova, Kuzey Ay Düğümü 15° İkizler

Nefis bir görünüm ! Ay düğümlerinin etkileri son derece kaderseldir. Külli iradenin, kaderin önümüze getirdikleri ile ilgilidir ve kuzey-güney Ay düğümlerinden iyicil olan taraf ‘Kuzey Ay Düğümü’dür.

Bu hafta Merküryen temalarda oldukça şanslıyız. Güzel anlaşmalar, el sıkışmalar olabilir. İmzalı işler, sözleşmeler, kontratlar için değerlendirebiliriz bu açıyı.

İletişimlerden, haberleşmelerden, eğitimle ilgili konulardan, evrak işlerinden, başvuru/kayıt/onay işlerinden yana şanslıyız bu hafta.

3 Mart : Venüs Uranüs altmışlığı : Venüs 7° Balık, Uranüs 7° Boğa

Bu haftanın açıları çok güzel demiştim yazımın başında 🙂 İşte bu da haftanın bir başka güzelliği 🙂

Venüs’ün olduğu yerde güzellikler vardır arkadaşlar. Hele de böyle uyumlu açılar alıyorsa !

Aşkta sürprizli gelişmelere açık bir haftadayız. Çünkü Venüs aşkı, Uranüs ise sürprizleri simgeler.

Var olan ilişkilerde yeni, heyecanlı, keyifli bir şeyler de olabilir 🙂

İnsan ilişkilerimizde bizi mutlu edecek güzel şeyler olabilir 🙂

Sanatsal işler, güzellik ve bakım konuları, estetik işlemler, saçlarla ilgili konular, imaj değişiklikleri, alışverişler de Venüs ile ilgili. Bu konular için de iyi bir haftada olduğumuzu söyleyeyim. Değerlendirebilirsiniz.

5 Mart : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 17° Kova, Jüpiter 17° Kova

Harika bir kavuşum ! Çok şanslı bir kavuşum. Jüpiter gökyüzünün iyicilidir. Şansları, fırsatları, pozitif gelişmeleri sembolize eder. Merkür’ün ve Jüpiter’in temsil ettiği konularda oldukça güzel gelişmeler yaşayabiliriz bu hafta. Eğitimle, akademi ile ilgili konular, yolculuklar, seyahatler, hukuksal konular, yurt dışı bağlantılı konular, başka şehirde yaşayan yakınlarımızla ilgili konular açısından şanslı zamanlardayız. Etki, haftanın geneline yayılıyor. Sadece 5 Mart’ı düşünmeyin.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

1 Mart 2021 Pazartesi

Ay bugün terazi burcunda ve güzel açılarda sevgili okuyucularım 🙂 Çok iyi bir gündeyiz !

Günün ilk yarısında Ay Satürn üçgeni etkin. Otoriteden, konum sahibi kişilerden yana beklediğimiz durumlar varsa, güzel haberler alabiliriz. Yaşça olgun kimselerden ya da deneyim sahibi kişilerden oldukça işimize yarayacak yönlendirmeler, öneriler gelebilir.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Merkür üçgeni aktif hale geliyor bu kez. Bizi mutlu edecek haberler gelebilir. Sevineceğimiz şeyler olabilir. Bize iyi gelecek görüşmeler, konuşmalar yapabiliriz. Online işlerimiz, işlemlerimiz varsa onları güzelce halledebiliriz. Araştırmak istediğimiz konularda, tam da lazım olan bilgilerle karşılaşabiliriz bu akşam 🙂


2 Mart 2021 Salı

Ay neredeyse günün tamamında terazi burcunda diyebiliriz. 23:38’e kadar terazi burcunda olacak Ay bugün.

İnsan ilişkilerimiz ön planda terazi etkisiyle. Bağlantılarımızla haberleşme halindeyiz.

Günün ikinci yarısında Ay, Pluto ile kare açıda. Güç çekişmelerine, egosantrik tavırlara düşmemeye çalışalım. Manipülatif kişilerin negatif enerjisinden uzaklaşalım. Zıtlaşmayalım.

Ay 17:09-23:38 arasında boşlukta. Terazide ilerlemeye devam ediyor ama herhangi bir açısı yok. 23:38’de akrep burcuna geçiyor.


3 Mart 2021 Çarşamba

Ay akrep burcunda bugün.

Günün ilk yarısında Ay Venüs üçgeni ile sevgi, uyum ve birlik duygusu ön planda. Yakın çevremizle güzel paylaşımlarımız olabilir. Birbirimize yardım edeceğimiz konular olabilir.

Öğle saatlerinde kesinleşen Ay Uranüs karşıtlığı güne dair yaptığınız planların değişebileceğini söylüyor. Gündüz saatlerinde Ay Satürn karesi de var. Beklemeler, gecikmeler, aksilikler olabilir günlük akışınız içerisinde.

Ama bugün Venüs Uranüs altmışlığının kesinleştiği gün 🙂 O yüzden gayet pozitif etkilerin de olduğu bir gündeyiz. Venüs Uranüs uyumunu yukarıda anlattım.

Ayrıca günü Ay Güneş üçgeniyle, yani pozitif bir açıyla kapatıyoruz 🙂 Özel ilişkilerde keyifli etkiler var. Sosyal bağlarımızla olan iletişimlerimiz de destekleniyor.

Güneş güçtür. Uyumlu açılarını hedeflerimiz için, yapmak istediklerimizi başlatmak için kullanabiliriz. İyi bir akşam.


4 Mart 2021 Perşembe

Ay bugünün tamamında da akrep burcunda.

Bugün 06:29’da Mars’ın ikizler burcu transiti başlıyor ! Yukarıda konuştuk.

Günün ilk yarısında Ay Neptün üçgeninin yumuşacık, sevgi dolu enerjisi bizimle 🙂 Bize iyi hissettirecek şeyler olabilir. Bunu kendimiz de yapabiliriz. İnsan ilişkilerimizde yardımlaşmalar ön planda olur Neptün etkisiyle.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşamüstü saatlerinde Ay Pluto altmışlığı ile maddi konularda şanslıyız. Elimize güzel paralar geçebilir. Bankacılık işlemlerimiz de olabilir bu vakitte. Maddi manevi güçtür Pluto. Bir dönüşüm niyeti getirebilir bize. Yaşam bileşenlerimizi gözden geçirebilir ve kendimiz için yeni kararlar alabiliriz.

19:09 sonrasında Ay boşlukta. Akrepte iken alacağı bir açı kalmamış durumda. Ay boşlukta iken önemli işler başlatmayınız. Girişimler için destekleyici değildir bu vakitler.


5 Mart 2021 Cuma

Gün başlarken 01:42’de Ay yay burcuna geçiyor. Neşeli, eğlenceli, iyimser, coşkusu yüksek bir burçtur yay 🙂 Ay yayda iken böyle bir modda, böyle bir atmosferde oluyoruz 🙂 O yüzden seviyorum Ay’ın yay günlerini 🙂

Yay burcu akademi, eğitim, üniversite konularıyla, seyahatlerle, yolculuklarla, yabancılarla ilgili işlerle, uzaklarla, uzak şehirlerle/başka ülkelerle, hukuksal konularla ilgili bir burç. Gün içinde bu temalar üzerinden işlerimiz, gündemlerimiz olabilir. Bu konulardan meşguliyetler doğabilir.

Bugün Merkür Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor ! Saymış olduğum tüm bu konularda, iyicil, şanslı gelişmelere açığız bugün.

Akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığı ile, dostlarımızın, yakın çevremizin deneyimlerinden yararlanabiliriz. Onlardan güzel tavsiyeler alabiliriz. Hocalarla iletişimler için de kullanabileceğimiz bir vakit. Ayrıca Satürn yaşça olgun kimseleri sembolize eder. Büyüklerimizle ilgili güzel haberler alabiliriz, onlarla iletişime geçebiliriz.


6 Mart 2021 Cumartesi

Ay gün boyunca yay burcunda.

Sabah saatleri çok güzel görünüyor 🙂 Ay’ın Jüpiter ve Merkür ile altmışlık, uyumlu açıları var. İletişimler açısından güzel bir sabah. Eğitimle ilgili konularınız varsa, onlarla ilgili güzel haberleriniz olabilir. Yolculuk planınız varsa, o konuda dialoglarınız olabilir. Gerekenleri yapabilirsiniz.

Öğle saatlerinde Ay Neptün karesini görüyoruz. Yanılgılara, yanlış anlamalara açık bir vakit. Alınganlık etmeyelim.

12:43 sonrasında Ay boşlukta. Yay burcunda iken diğer gezegenlerden alacağı herhangi bir açı kalmamış durumda.

Evden çalışıyorsak eğer, 12:43 sonrasında Ay’ın boşluk etkisiyle çok verimli olamayabiliriz. Konular beklemede kalabilir. Kendimize vakit ayırmaya çalışalım.

Dinlenmek, ilgi alanlarımızla meşgul olmak, keyif yapmak için harika bir gün 🙂


7 Mart 2021 Pazar

Ay sabahın ilk saatlerinde, 05:20’de oğlak burcuna geçiyor. Pazar günü olmasına rağmen, işle ilgili konular günlük akışımızda yer alabilir. Evden çalışıyorsanız, günü çalışarak geçirebilirsiniz. Çünkü oğlak işi anlatır. Görevleri, sorumlulukları yerine getirmekte çok hassas bir burçtur. Ay’ın oğlakta olduğu zaman canımız çalışmak, yapılacakları aradan çıkarmak ister.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeniyle, değişim isteğimiz yükseliyor. Yeni şeyler deneyebiliriz. Yaptığımız şeylerde değişikliklere gidebiliriz. Bizi sevindirecek güzel, tatlı sürprizli bir şeyler de olabilir Uranüs ile 🙂


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Bu hafta yine geçen hafta olduğu gibi, çok iyi gezegen açıları var sevgili okuyucularım.

Mars’ın ikizler burcuna geçişi de enerjimizi yükseltiyor. Harekete geçme zamanı. Sürdürdüğümüz işlerde hızlanma zamanı.

Bu güzel etkileri, en verimli şekilde değerlendirelim.

İyi haftalar diliyorum hepinize 🙂

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!