Doğal taşları temizleme yöntemleri-Enerji temizliği

Doğal taşları arındırmalıyız, çünkü taşlar bulundukları ortamdaki enerjileri absorbe ederek kendilerinde toplarlar.

Dokunan insanların enerjisini, ortamdaki radyasyonu, negatif aura ve manyetik alanları emer ve kaydederler.

Dolayısıyla, herhangi bir doğal taş satın aldığınızda öncelikle arındırmanız gerekmektedir. Arındırmadan kullanacağınız bir taş, enerjinizi alanınızı bozarak sizi olumsuz etkileyecek ve faydadan çok zarar getirecektir.

Ayrıca sayısız faydaları ve mucizevi etkileriyle bilinen doğal taşların, etkilerini güçlü şekilde gösterebilmeleri için belirli aralıklarla da arındırılmaları gerekmektedir. Ortalama olarak haftada bir arındırmanın iyi olacağını söyleyebilirz, fakat bu süre görecelidir. Taş, negatif enerjilerle fazlaca yüklendiğinde kişiye rahatsız hissettirerek zaten alarm verecek ve arındırma vaktinin geldiğini işaret edecektir 🙂

Taşları arındırmanın birçok yöntemi bulunmaktadır, ancak tüm yöntemleri peş peşe uygulamanız halinde, taşlarınız çok daha arınmış ve tamamıyla temizlenmiş olacaktır.

Doğal taşları temizleme ve arındırma yöntemleri :

1.Akan suda birkaç dakika yıkamak.

Doğal taşınızı musluk altında 2-3 dakika yıkayarak negatif enerjisini büyük oranda boşaltabilirsiniz.

2.Tuzlu suda bekletmek

Bir kaseye koyacağınız bir miktar su ve kaya tuzu, taşınız için güçlü bir temizleyici olacaktır. Taşınızı tuzlu suda birkaç saat ya da daha fazla arınma elde edebilmek amacıyla bir gün boyunca tutabilirsiniz.

3.Toprağa gömmek

Toprağa gömmek, yöntemler içerisinde en güçlüsüdür. Çünkü toprak, taşınızı tüm olumsuz enerjilerden arındırır ve adeta resetler 🙂

Bir miktar toprağı bir kaba koyarak taşınızı üzerini örtecek şekilde içine gömebilir, bir gün hatta dilerseniz günlerce toprakta tutabilirsiniz.

4.Güneşte bekletmek

Güneş ışığı da, taşlarınız için şahane bir arındırıcıdır. Daha fazla fayda elde edebilmek adına, doğal taşınızı su ve kaya tuzu konmuş bir kase içinde de güneş altında bekletebilirsiniz.

5.Tütsülemek

Taşınızı, adaçayı tütsü dumanına tutarak da arındırabilirsiniz.

Her taşın en güzel etkisini en güçlü şekilde yaşamınıza dahil etmeniz temennisiyle 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!