31 Mart Terazi Dolunayı ve Burçlara Etkileri

31 Mart 2018 Cumartesi günü 15:36‘da Terazi burcunun 10 derecesinde zorlu açılar eşliğinde, oldukça gergin bir dolunay meydana geliyor.

Aynı ayın içinde oluşan ikinci dolunay olduğundan  Mavi Ay olarak isimlendirilen, yaklaşık 10 gün etkisi sürecek bu dolunaya, Mars Satürn kavuşumu kare açı yapıyor.

Mars ve Satürn gezegenleri astrolojide malefik yani kötücül olarak tanımlanan gezegenler olduğundan, kavuşumlarında zorlu enerjiler doğurur. Dolunayın da bu kavuşumu tetikliyor olması ve işin içinde Facies sabit yıldızı olması nedeniyle, yılın ilk yarısının en zorlu günleri şeklinde özetleyebileceğimiz bir dolunay sürecinde olduğumuzu belirtmekte fayda var.

Astroloji olasılıkları gösterir. Dolayısıyla mutlaka kötü şeyler olacak diye şartlanmak  yerine, ‘Riskli bir zemin var, öyleyse dikkatli olayım, tedbirli davranayım.’ bakış açısı bu süreçte büyük fayda getirecektir.

Çünkü dolunay haritası, sabrın sınanabileceğine, yönetilmesi gereken krizlerin oluşabileceğine, sükunetle davranmamız, ani parlamalardan uzak durmamız gerektiğine işaret ediyor, sakin olalım.

Ayrıca dolunay ilişkileri, evliliği simgeleyen alanda gerçekleştiğinden yolunda gitmeyen beraberliklerde ayrılıklar olması da mümkün.

Diğer yandan otorite figürleriyle agresyonlar, çatışmalar, uyumsuzluklar etkisiyle fevri çıkışlar yaşanabilir.

Şimdi dolunayın burçlara göre etkilerini inceleyelim :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Kariyer alanında zorlanmalar, üstler, yöneticiler, aile büyükleri gibi otorite figürleriyle çatışmalar, ilişkilerde restleşmeler, ayrılıklar gündeme gelebilir. Politik olmakta fayda var.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Sağlık konusunda zorlanmalar, gündelik rutinlerde aksama, günlük akış değişimleri, evcil hayvanlarla ilgili problematik konular oluşabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler : Aşkta, çocuklarla ilgili konularda, sanatsal aktivitelerde problemler oluşabileceği gibi, borsa gibi spekülatif yatırım alanları üzerinden meydana gelebilecek ani ve büyük kayıplar yaşanabilir.

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler : Aile, yuva alanını simgeleyen 4.evde yaşıyorlar yengeçler bu dolunayı. Dolayısıyla aile içi tartışmalar, yuvada problemler, geçmişten gelen konuların gün yüzüne çıkması, anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleriyle ilgili problemler gündeme gelebilir.

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar : 3.evlerinde meydana gelen bu dolunay etkisiyle Aslanlar,  kardeşler, komşular, akrabalar gibi yakın çevre iletişimlerinde zorlanabilecekleri gibi, internet, sosyal medya alanlarında da dikkatli olmalılar.

Başaklar ve Yükselen Başaklar : Dolunay, çalışarak elde edilen gelir akışı, parayı simgeleyen 2.evlerinde gerçekleşiyor. Bu alanlarda gerginlik olabileceği gibi, ev almak, mülklerle ilgili kararlar için de uygun olmayan zamanlar şeklinde özetleyebiliriz. Bu tür yatırımlar için beklenmeli.

Teraziler ve Yükselen Teraziler : Dolunay terazide gerçekleştiğinden, bu gergin etkiler en çok onları ilgilendiriyor şüphesiz. Her türlü sivri çıkıştan uzak durmaları, ani kopuşlar yaşanabileceğinden hızlı kararlar almamaları, büyük ve risk içeren yeni girişimlerden uzak durmaları gerekiyor, Merkür’ün de retro konumda olduğunu unutmadan.

Akrepler ve Yükselen Akrepler : 12.evlerinde yaşıyorlar bu dolunayı. Zorlu bir ev, çünkü üstü örtülü ve öngörülemeyen bir alan. Dolayısıyla kadersel, keyif kaçırabilecek gündemler oluşabilir. Arkalarından çevrilen işler bu dolunayda önlerine gelebilir. Gizli saklı yaşanan ilişkilerin de ortaya dökülmesi kuvvetle muhtemel.

Yaylar ve Yükselen Yaylar : 11. ev , yani dostlar, arkadaşlar, grupları simgelyen sosyal alanda yaşıyorlar dolunayı. Dostlarla anlaşmazlıklar yaşanabilir. İdealler ile ilgili problemler önlerine gelebilir.

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar : Kariyer, sahip oldukları sıfatlar, sorumluluklar çerçevesinde zorlanabilecekleri bir dolunay. Dengeleri kurmakta güçlük yaşayabilir, ani ve pişmanlık getirebilecek kararlar alabilirler.

Kovalar ve Yükselen Kovalar : Yurt dışı bağlantılı konuları, uluslararası işleri, basın, yayıncılık faaliyetlerini simgeleyen 9.evlerinde ağırlıyorlar dolunayı. Seyahatlerde de problem yaşanabilir, ertelenebilecek olanları ertelemekte fayda var.

Balık ve Yükselen Balıklar : 8.evde yaşanan bu dolunay ile, eşin kaynakları ile ilgili sorunlar yaşanabileceği gibi, çalışılmadan elde edilen miras, nafaka gibi gelir alanlarıyla ilgili konularla meşgul olmak gerekebilir.

 

Özetle 31 Mart ve sonrasındaki yaklaşık 10 günün bu gergin etkileri taşıdığını, en iyi şekilde yönetmemiz gerektiğini aklımızda tutmakta fayda var, sevgi frekansında olalım.

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçiş’ ini anlattığım ve burçlar bazında etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Yeni yazılarda görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!