2-8 Nisan 2018 Haftalık Burç Yorumları

2-8 Nisan 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz 🙂

Bu hafta da, geride bıraktığımız hafta gibi, ağırlıklı olarak gergin enerjiler taşıyan, kontrollü gidilmesi gereken bir hafta. Biraz daha sıkalım dişimizi, önümüzdeki hafta çok daha keyifli, bol üçgenli zamanlar geliyor 🙂

Bu haftanın öne çıkan başlıca gezegen açıları :

2 Nisan 2018 – Mars birleşim Satürn -Mars 8° Oğlak, Satürn 8° Oğlak

4 Nisan 2018 – Merkür kare Mars – Merkür 9° Koç, Mars 9° Oğlak

5 Nisan 2018 – Merkür kare Satürn – Merkür 9° Koç, Satürn 9° Oğlak

7 Nisan 2018 – Venüs üçgen Satürn – Venüs 8° Boğa, Satürn 9° Oğlak

Dik açıların fazlaca olduğu, acelecilikten uzak durulması, atılacak her bir adımın her zamankinden daha fazla düşünülmesi gereken bir haftadayız, enerjimizi doğru kullanalım.

Ayrıca 31 Mart 2018 Terazi dolunayının etkisi de bu hafta yoğun hissedileceğinden, önemli bir haftadayız. 31 Mart Dolunay yazımı da okuyabilirsiniz.

Pazartesi

Tüm gün ay Akrep burcunda seyrediyor. Sabah saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığı aktif, dolayısıyla duygusal açıdan zorlanmalar yaşanabilir. Akşam saatlerinde de Ay’ın açıları rahat görünmüyor. Ayrıca günlerce etkisi sürecek Mars-Satürn karşıtlığı bugün yoğun olarak devrede olduğundan zorlu etkileri barındıran, ihtiyatlı olmak gereken bir gün.

Salı

Ay akrepteki seyrine devam ediyor. Göreceli olarak rahat akan bir gün diyebiliriz. Pazartesi ve Çarşamba yerine önemli işleriniz için bugünü kullanabilirsiniz. Günün ilk saatlerinde Ay-Neptün üçgeni, öğle saatlerinde kesinleşen Ay-Pluto altmışlığı, ikindi saatlerinde ise Ay-Jüpiter kavuşumu etkisiyle daha yumuşak ve değerlendirebilecek zamanlar görünüyor. Ancak akşam 19.00 sonrasında Ay boşluğa gireceğinden yeni girişimlerde bulunmak yerine, eldeki işleri tamamlamak gerekiyor. Çünkü Ay boşluktayken başlanan işler ve girişimler çoğunlukla sonuçsuz kalır.

Çarşamba

Ay 09:54’te yay burcuna geçiyor. Ayrıca bugün Merkür-Mars karesi aktifleşiyor ve bu da iletişimde gerginlikler, agresyonlar için zemin hazırlıyor. Rahat akan bir gün değil açıkçası, kelimelerimizi özenle seçmekte fayda var.

Perşembe

Ay tüm gün yay burcunda. Bugün Merkür- Satürn karesi de aktifleşiyor. Yay burcunun temsil ettiği, uluslararası ticarette kurallarla uğraşma, rahat ilerleyememe, eğitim konularında rahat iletişim kuramama gibi durumlar olası. Ancak günün ilerleyen saatlerinde Ay-Güneş üçgeninin etkisiyle bir nebze rahatlıyoruz.

Cuma

Ay 16:35’e kadar yay burcunda. Dolayısıyla bu zaman diliminde uluslararası işler, yabancılarla bağlantılı konular, eğitim, basın, yayıncılık konuları aktif. Ay’ın olumsuz bir temel açısı yok ancak 16:35 – 21: 00 arası boşlukta ve bu saatlerde önemli girişimlerden kaçınmak gerekiyor.  Belirsizlik enerjisi taşıyan bir gün olduğunu söyleyebiliriz.

Cumartesi

Haftanın zorlu karelerinden sonra Venüs-Satürn üçgenini deneyimleyeceğimiz bir gün. Ancak Ay’ın açıları rahat olmadığından, iletişimde problemlerin yaşanabileceği, uyumsuzlukların ve blokajların gündeme gelebileceği bir gün. Gece saatlerinde ise Ay-Neptün altmışlığı, rahatlatan bir etki olarak günü güzel kapatıyor.

Pazar

Ay Oğlak burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Güneş karesi, öğleden sonra Ay-Pluto kavuşumu söz konusu. Dolayısıyla zorlanmalar olabilir. Kadın- erkek ilişkilerinde de gerginlikler mümkün. Akşam ise Ay-Jüpiter altmışlığı ile çok daha eğlenceli bir hava oluşuyor, değerlendirilebilir.

 

Bu arada gökyüzünün iki önemli gündemi olan ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ ni anlattığım ve etkilerini burçlar bazında incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

2-8 Nisan haftasının keyifle geçmesini dilerim 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!