Yengeç Burcu Haziran 2020

Yengeç Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

İki tutulma yaşayacağımız, hareketli bir ay geliyor. Merkür ve Venüs retroda olacak ayrıca. Gündem kalabalık 🙂 Gökyüzü hayli hareketli.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen yengeçlere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 12.evinizde.

Karantina sürecinden yeni yeni çıkmaya başlıyoruz ülke olarak. Dışarıda olmaya ruhen ihtiyaç duyuyoruz ama sizler bir müddet daha inzivada olmayı seçebilirsiniz. Bir isteksizlik ve geride durma halini anlatır 12.ev. Dinlenmek, bir şeylere mola vermek, soluklanmak, yaşamınızı gözden geçirmek için bazı tempolara, rutinlere ara vermek isteyebilirsiniz Güneş 12.ev döngüsünde.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 1.evinize geçiyor. Özgüveninizi tazeleyebileceğiniz, modunuzun ve motivasyonunuzun yükseleceği, dinamik bir dönem. Yeni başlangıçlarınız olabilir. Bir süredir beklettiğiniz konuları ele alabilirsiniz.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 1.evinizde.

İletişimde daha aktif olacağınız bir süreç bu. Daha çok konuşacaksınız. Fikirlerinizi, görüşlerinizi paylaşmak isteyeceksiniz.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor Yengeçte, retro harekette olacak Merkür.

Retro ile ilgili uyarım : Düşüncelerinizi aktarırken doğru kelimeler seçmelisiniz. Yoksa niyetiniz kötü olmadığı halde yanlış anlaşılabilirsiniz. Tatsızlıklar olabilir.

Bu arada retro öncesinde aklınızda olmayan, retroda aklınıza gelen şeylerden uzak durun. Bu tür girişimler Merkür retrosunda yapılmaz. Planlayın yapmak istediklerinizi, konuyu şekillendirin ama harekete geçmek için retronun bitmesini beklemek işinize yarayacaktır.

Diğer yandan uzun zamandır hazırlandığınız, beklemede olan konular varsa, onları hayata geçirebilirsiniz.


Venüs, 25 Haziran’a kadar ikizlerde, 12.evinizde, retro harekette.

Kadın figürlerle ilgili şu ana dek fark etmediğiniz gizli düşmanlıklar, düşmanlık boyutunda olmasa bile kıskançlık, fesatlık gibi kirli duyguları olan kişiler, arkanızdan konuşan kişiler konusunda farkındalıklar, uyanışlar yaşayabilirsiniz bu retro ile. Gizli saklı durumlar açığa çıkabilir.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 9.evinizde.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, uzun seyahatler, uzaklardaki dostlar, hukuksal konular bu ev kapsamında. Mars bu temalarda bir hareketlilik yaratacaktır. Kimi zaman gerginlikler ve çaba sarf etmediğiniz gereken durumlar da olabilir.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

6.evinizde bir Ay tutulması.

İş, sağlık ve hizmet demek bu alan. İşiniz, çalışma hayatınız, günlük düzeniniz, hizmet ettiğiniz ve hizmet aldığınız konular, astlarınız, çalışanlarınız, ayrıca evcil hayvanlarınız 6.evin konusu.

Bu temalarda gerginliklere müsait bir tutulma döngüsünde olacaksınız. Özellikle tutulma öncesi sonrası 1 haftalık dönem içinde etkiler daha belirgin. Üretin, verimliliğinize odaklanın bu süreçte. İş arkadaşlarınızla bribirinizi yanlış anlayabilirsiniz, ufak tefek durumların üzerinde durmayın.

Mars kareli bir tutulma. Günlük temponuz normalin üzerine çıkabilir. Koşturmalar artabilir. Bu durum da enerjinizi düşürebilir, hastalanabilirsiniz yorgunluk sebebiyle. Sağlığınıza, bağışıklığınıza daha fazla özenin.

Evcil hayvanınız varsa, o da sizi uğraştırabilir bugünlerde.


21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

1.evinizde meydana gelen çok güçlü bir Güneş tutulması.

Yeni büyük başlangıçları anlatırlar Güneş tutulmaları. Bu tutulma öncü bir burcun 0 derecesinde olduğu için daha da büyük başlangıçları ve yeni sayfaları anlatıyor.

Alacağınız kararlarla yaşamınızı güncelleyeceğiniz bir süreç başlıyor. Aylara yayılacaktır tabii bu etki. Hiçbir büyük dönüşüm 1 günde olmaz.

Yaşadığınız yer değişebilir, eviniz değişebilir, ev alım satım konuları gündeme gelebilir, işinizle ilgili yeni bir başlangıç olabilir, ikili ilişkilerde yenilikler olabilir. Her tür konu için düşünebilirsiniz bu etkiyi. 1.ev genel olarak başlangıçları anlatıyor çünkü.

Güneş tutulmalarının etkileri aylar öncesinden başlıyor bu arada. Tutulma sonrasındaki ortalama 6 ay boyunca da yaşamımızda gözlemliyoruz tutulma etkilerini.


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!