Yay Burcu Haziran 2020

Yay Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Haziran ayında pek çok önemli değişim var gökyüzünde. Önce bir Ay tutulması, 15 gün sonrasında bir Güneş tutulması, Merkür ve Venüs retroları derken birçok açıdan hareketli bir zaman dilimi olacağa benziyor Haziran.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen yaylara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 7.evinizde.

Evlilik, ilişki, eşe, partnere dair konular, ayrıca ortaklıklar, iş birlikleri, danışmanlıklar, özel ve sosyal ilişkiler, anlaşmalar, kontratlar 7.evin yönetiminde olan temalar. Buralarda bir hareketlilik olası Güneş etkisiyle.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 8.evinize geçiyor. Bu döngüde maddi kaynaklarınızı iyi yönetmeli, gereksiz harcamalardan uzak durmalısınız. Ödemeleriniz, alacaklarınız, gelir-gider dengeniz önemli olacak en çok. Bankacılık işlemleriniz de olabilir 8.ev geçişi olması sebebiyle. Bir hesap açabilirsiniz örneğin. Yatırım, sigorta, vb bir şeye başlayabilirsiniz.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 8.ev konularını canlandırıyor.

Borçlarınızı küçültmeye çalışabilirsiniz bu döngüde. Zihniniz en çok bütçenizde olacak.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. Geçmişten gelen, bir süredir çözülememiş maddi konular neticelenebilir. Borç verdiğiniz paralar, alacaklarınız bu retro ile elinize geçebilir.

Harcamalarınızı dengede tutun yine de. 8.ev döngüsünde oluşan borçlar genellikle sorun yaratan bir noktaya varıyor. Paranızı doğru kullanın.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 7.evinizde, retro harekette.

Hem özel, hem sosyal ilişkiler açısından bir sorgulama dönemi bu. Sevdiğiniz kadar seviliyor musunuz, değer verdiğiniz ölçüde karşılık görüyor musunuz, insan ilişkilerinizi gözden geçirme zamanı.

Ortaklı işleriniz varsa, iş ortağınızla bazı soğukluklar olabilir ayrıca. Bitmesi gereken iş birlikleri bitebilir.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 4.evinizde.

Ev içinde huzurunuzu eksiltebilir Mars biraz. Çünkü gergin bir enerjidir. Tartışmaları anlatır.

Ailenizle iletişiminize özen gösterin. Şayet anlaşamıyorsanız, gerekmedikçe iletişim kurmamayı seçebilirsiniz kavga etmek yerine. Herkes ailesiyle anlaşmak zorunda değil. Bunun dışında semt olarak yaşadığınız yeri değiştirme isteğiniz artabilir.

Evinizle, yaşam alanınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Bozulan, sorun yaratan aletler olabilir. Evinizle, ailenizle ilgili konular ön planda olacaktır.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

1.evinizde bir Ay tutulması. Duygusal anlamda gergin, karamsar, isteksiz birkaç gün yaşayabilirsiniz.

Geçici bir etki. Kendinizi iyi tutun lütfen. Siz yaylar, en çok iyimserliğinizle bilinirsiniz.

Bir şeyleri bitirme yönünde kararlarınız olabilir tutulma ile. Mars’tan kare açı alan, fevri çıkışlara müsait bir tutulma bu. Hızlı kararlar pişmanlık getirebilir. Birkaç gün konuları kendi haline bırakmak, herhangi bir girişimde bulunmamak, bu yüksek enerjiyi sakince atlatmak önemli.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

8.evinizde meydana geliyor. Finans, bankacılık, muhasebe alanında bir eğitiminiz varsa, bu yönde bir işe başlayabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklar demektir 8.ev. Bir gelir akışı oluşabilir. Örneğin burs almak gibi. Evli iseniz eşinizin geliri ile ilgili değişimler olabilir.

Miras, nafaka, vergi, prim, sigorta, kredi gibi konularda gelişmeler olabilir.

Bu arada tutulma ve sonrasındaki aylar içinde ortaya çıkacaktır bu yenilikler. Tutulmalar uzun zamanlara şekil veriyorlar çünkü.


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!