Venüs Terazi Burcunda 7 Ağustos-9 Eylül 2018

Venüs Terazi Burcunda 7 Ağustos-9 Eylül 2018

Aşkın, sevginin, uyumun, güzelliğin sembolü Venüs,  7 Ağustos- 9 Eylül 2018 tarihleri arasında kendi evinde, terazi burcunda olacak. Bu evi yönettiği, bu burçta yüceldiği için de etkilerini cömertçe sunacak 🙂

Venüs için çok güzel bir konum bu ve hangi evimizde bu transiti yaşıyorsak, o evin temaları üzerinden olumlu etkiler alacağız, şans ve fırsatlara açık olacağız tatlı okuyucularım.

Şimdi bu transiti burçlar bazında inceleyelim bakalım, kimler genel anlamda nasıl etkiler alacaklar ?

Her bir gökyüzü gündeminin size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek isterseniz, tercih edebileceğiniz doğum haritası analiz seçeneklerinin aşağıda olduğunu belirteyim efendim.

Yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

 

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Venüs-Terazi transiti için, burçlar bazında genel etkiler şöyle (Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz) :

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 7.evinizde harika bir Venüs dönemi deneyimleyeceksiniz efendim. İlişkisi olmayan koçların, evleneceği kişiyle karşılaşması mümkün. Mevcut ilişkilerde de sevginin, mutluluğun artacağı bir dönem. Evlilik, ilişki, aşk konularında şanslısınız. Ayrıca bu süreçte, yaşamınıza bir iş ortağı girebilir. Bu kişinin kadın olması daha yüksek bir ihtimal. Ortaklaşa işler için olumlu etkiler alacaksınız,evet. Ancak unutmayın ki Merkür retroda. Dolayısıyla bu tür önemli kararlarınızı 19 Ağustos sonrasına bırakın lütfen.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 6.evinizde seyredecek Venüs iş, çalışma, iş hayatına dair bileşenler açısından güzellikler getirecek size. Bu süreçte iş arkadaşlarınızla uyumunuz artacak, anlaşmazlıklar geride kalacak. Çalışmayan okuyucularım için de, günlük rutinlerinden keyif alacakları, yeni düzen ve yeni günlük akışlar oluşturacakları bir süreçte olduklarını söyleyebilirim. Bu arada bir evcil hayvan edinmek de bu süreçte olası.

İkizler ve Yükselen İkizler : 5.evinize Venüs geliyor. Aşk geliyor, benden söylemesi 🙂 Flörtler, yeni tanıyacağınız insanlar, daha fazla sosyallik demek bu. Ancak Merkür retrosu hızlı ve yanlış kararlar da aldırabilir size. İlişkiye başlamak, önemli girişimlerde bulunmak için 19 Ağustos sonrasını beklemenizi öneririm. Yaşam coşkunuzun artacağı, hobilerle meşgul olacağınız, sanatsal aktivitelere katılacağınız, çokça alışveriş yapacağınız, çok daha bakımlı olacağınız bir süreç bu sizler için. Nefis bir transit ! Tadını çıkarın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 4.evinize gelen Venüs, aile bireyleriyle iletişimlerinizin düzelmesine, evinizde, yaşam alanınızda keyifli dekorasyon değişiklikleri yapmanıza, geçmişten gelen konularda, aileye dair sorunlarda çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleri üzerinden güzel gelişmeler görünüyor 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 3.evinize gelen Venüs, iletişimlerini çoğaltacak, keyifli dialoglar, verimli yazışmalar, görüşmeler getirecek size. Kardeşlerinizin yaşamında olumlu yeni gelişmeler de bekleyebilirsiniz bu süreçte ayrıca. Yakın çevre, akraba, komşu, vb ilişkiler üzerinden olumlu etkiler alacağınız, sevgi enerjisinin, hoşgörünün artacağı, paylaşımların çoğalacağı bir süreç bu sizler için 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 2.evinizde transit edecek bir Venüs, en başta para getirecek size, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak harcamalarda, alışverişlerde aşırıya kaçma ihtimali de var. Çünkü her birimiz daha şık, daha bakımlı olmak isteyeceğiz Venüs terazide iken. Dolayısıyla bütçeye de dikkat diyeyim 🙂 Yatırım yapma, biriktirme, ev alma, mülk edinme, vb konularda da şanslar getirecek  Venüs, ancak 19 Ağustos sonrasına bırakın kararlarınızı. Retroda olan Merkür, önce bir düzelsin bakalım. Risk almamış olun.

Terazi ve Yükselen Terazi : Venüs size geliyoorr ! Aşk, sevgi, güzellik, bakım, maddi fırsatlar, her tür konuda şans anlamına gelir bu. Venüs, Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegendir ve hangi burçta ise oraya güzellikler getirir. Size de fırsatlar sunacak. Çokça girişimde bulunmak isteyeceksiniz. Ancak önce bir Merkür retrosu bitsin, bu süreçte hatalı kararlar olası çünkü. 19 Ağustos sonrasında hayata geçirin planlarınızı.

Akrep ve Yükselen Akrep : 12.evinizde yer alacak bir Venüs, platonik duygular getirebilir yaşamınıza. Bu duyguları hisseden siz de olabilirsiniz, size karşı ilgisi, sevgisi olan gizli bir hayran da mümkün 🙂 Ayrıca çevrenizde, şimdiye dek fark etmediğiniz, üstü örtülü, gizli saklı yaşanan ilişkiler de ortaya dökülebilir bu süreçte. Özellikle Merkür’ün retroda olacağı 19 Ağustos’a kadar. Bir önemli uyarım da olsun size. Okuyucularıma kıymet veriyorum ve yaşamda en doğru şekilde yol almaları için, astrolojiyle naçizane rehberlik etmeye çalışıyorum. Venüs bu evde, yasak ilişkiler de verir, çok net söyleyeyim. Siz siz olun, uzak durun. Bu kadar gezegen retroda iken, böyle büyük sert tutulmalar oluyor iken, asla gizli kalmaz. Merkür retrosunun kafanızı karıştırmasına izin vermeyin, böyle veballerden koruyun kendinizi. İhtimaller dahilinde olduğu için söylemek istedim sadece.

Yay ve Yükselen Yay : 11.evinizde ilerleyecek olan Venüs sosyal çevre, arkadaş, dostlar üzerinden şanslar getirecek size. Arkadaş grupları içerisinde aşk ihtimali de verir bu transit. İlişkiler, arkadaşlıktan duygusal başka formlara dönüşebilirler. Bunu yaşayan siz de olabilirsiniz, arkadaş ortamlarınızda böyle yeni durumlara da şahit olabilirsiniz. Ancak, 19 Ağustos öncesinde başalayacak ilişkiler uzun ömürlü olmayacaktır. Geçici kafa karışıklıklarından öteye de varmayacaktır. Şayet duygularınızdan eminseniz, 19 Ağustos sonrasını beklemeniz, faydanıza olacaktır. Hedefler, planlar evidir aynı zamanda 11.ev. Amaçlarınız doğrultusunda güzel gelişmeler de elde edebilirsiniz. Parasal iyileşmeler, maaş, gelir artışları da olası.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 10.ev konuları üzerinden fırsatlar, olumlu gelişmeler getirecek size Venüs. İş, kariyer, sahip olduğunuz sıfatlar (eş olmak, anne-baba olmak dahil), yaşamınızdaki güç ve yetki sahibi otorite figürleri ile ilişkiler, aile büyüklerine dair konular üzerinden şanslı etkiler alacaksınız. İş kurmak, özellikle de kadınlarla ilgili işler (kozmetik, güzellik, bakım, kadın giyim, vb) varsa planlarınız arasında, bu yönde niyetlerinizde de destekleyecek sizi Venüs. Ancak Merkür retrosunun biteceği 19 Ağustos’u bekleyin lütfen. Hatta mümkünse birkaç gün daha sonrasını.

Kova ve Yükselen Kova : Venüs 9.evinizde yer alacak ve bu da size eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahat, yabancı dil, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular üzerinden şanslar getirecek. Hayalinizdeki bir seyahati yapmak, bir dil kursuna başlamak, bir internet sitesi kurmak, yazmak, yayınlamak, vb yenilikler için olumlu bir dönem. Ancak Merkür retrosunun biteceği 19 Ağustos’u beklemelisiniz. Aksi takdirde yapacağınız girişimler, istediğiniz sonuçları getirmez.

Balık ve Yükselen Balık : 8.evinize gelen Venüs, parasal konularda yüzünüzü güldürecek gelişmeler getirecek. Krediler, borçlar, ödemeler konusunda rahatlayabileceğiniz bir süreç bu. Eşinizin gelirinde de artış olabilir. Psikolojik, ruhsal iyileşmeler için de son derece destekleyici bir transit 🙂

 

Yazı içerisinde sıkça bahsettiğim Merkür retrosu nun hem genel, hem burcunuza etkilerini buraya bırakıyorum sizler için. Dikkatli ilerlemek gereken bir süreç bu.

Venüs’ün sevgi enerjisiyle yol alacağınız mis gibi bir dönem diliyorum.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!