Venüs Terazi Burcunda 28 Ekim-21 Kasım 2020

Venüs Terazi Burcunda 28 Ekim-21 Kasım 2020

Venüs 28 Ekim Çarşamba günü itibariyle terazi burcuna geçiyor ve 21 Kasım tarihine kadar terazide olacak sevgili okuyucularım.

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkilerimizi, hayattan keyif aldığımız konuları, hazları, eğlenceyi, ayrıca sanatı, yaratımı anlatıyor.

Güzellik, şıklık, iyi giyinmek, stiline özenmek, kendine iyi bakmak yine Venüs’ün sembolize ettiği şeyler.

Tüm bu saymış olduğum temalarda şanslı bir sürece giriyoruz. Çünkü Venüs, zodyakta boğa ve terazi burcunun yöneticisidir. Terazide iken kendi evinde olacak. Rahat ettiği ve güçlü olduğu alanda olacak yani.

İlişkilerde terazi tavrında olacağız bu transitte. Nasıldır terazinin tavrı ? Neleri önemser ? Ne ister, nelere özen gösterir ?

Terazi burcu eşiyle, dostuyla, iş arkadaşıyla, komşusuyla, herkesle uyum içinde olmak ister. İlişkileri rayında götürmek ister. İlişkilerden beslenir ve bu sebeple en çok oraya özenir.

Uyumlanmaktır terazi. Nezakettir. Karşı tarafla ortak bir noktada buluşabilecek yönde şekil almaktır.

Venüs terazide iken uzlaşmacı bir tutumla, uyum enerjisiyle, tatlı dille, güler yüzle ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz. Hayatımızdaki insanlarla keyifli paylaşımlarımız olacak, paylaştıklarımız artacak.

Terazi moda ve stil konuları ile çok ilgili bir alan ayrıca. Venüs buradan geçerken giyimimizi, tarzımızı yenileyebiliriz, yeni sezon alışverişlerimizi yapabiliriz. Kendimize daha fazla özeneceğimiz bir döngü.

Transitin son günleri için uyarmak isterim sadece. Venüs, terazi yolculuğunun son günlerinde oğlak burcunda yer alan gezegenlerden uyumsuz açılar alacak.

O günlerde konuştuğumuz bu Venüsyen temalarda, özellikle ilişkilerde zorlanmalar olabilir. Şartları çok zorlamamak, biraz geri çekilmek, iletişimleri azaltmak gerekiyor. Haftalık gündem yazılarımda tüm açıları ve etkilerini anlatıyorum zaten detaylıca. Oradan da takip edebilirsiniz Venüs’ün alacağı bu uyumsuz, kare açıları.

Şimdi Venüs’ün terazi transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 7.evinize geliyor. İlişkiler, evli iseniz evliliğiniz, eşe/partnere dair konular olumlu etki alıyor.

İlişkinizden daha çok keyif alabilirsiniz, paylaşımlarınız artabilir, bağınız güçlenebilir. Küslükler olduysa, Venüs barıştırabilir sizi.

İş ortaklarınızla, iş birliğiniz yaptığınız, birlikte hareket ettiğiniz kişilerle iletişimleriniz de olumlu etkiler altında. Müşterileriniz, bağlantılarınız, iş birlikleriniz artabilir ayrıca.

Danışmanlığa ihtiyaç duyduğunuz bir konu varsa, değerlendirin bu Venüs geçişini. Karşınıza size iyi gelecek, doğru kişiler çıkabilir. Çünkü 7.ev danışmanlıklarla da ilgili.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 6.evinize geliyor. İş ve gündelik yaşam evine.

İş ortamında keyifli bir dönem olacaktır. Arkadaş ilişkilerinizi kuvvetlendirecektir Venüs.

İşinizle ve görev tanımızla ilgili konularda bir ferahlık sağlayabilir. Değişmesini istediğiniz bir durum vardır örneğin günlük işlerinizde ve iş yapma şeklinizde, o şeyler çözülebilir. Yeni iş fırsatları da doğabilir tabii.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili konular güzel akacaktır. Bir hayvan sahiplenebilirsiniz ayrıca. Eve yeni bir üye de gelebilir 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 5.evinize geliyor.

Şayet sanatla bir bağınız varsa, işiniz sanat ise ya da bir hobiyle sanatın içindeyseniz, oralardan yana çok güzel bir Venüs geçişi bu. İyi bir eğitmen, bir hoca çıkabilir karşınıza. Sanattan kazanıyorsanız paranızı, insan ilişkileriniz yoluyla yeni bağlantılar kurabilirsiniz, yeni kazanç kapıları açılabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler vardır aranızda. O yüzden destekleyici bir döngü olduğunu söyleyeyim.

5.ev nedir ayrıca ? Aşktır 🙂 Buradan geçen bir Venüs, kalp ritminizi de değiştirebilir, evet 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 4.evinize geliyor.

Yaşam alanınız içerisinde bir yenilenme var. Yeni güzel eşyalar gelebilir, fazlalıklar, kırık ve arızalı olan şeyler gidebilir.

Aile içinde yetişkin ve bekar olanlar varsa, onlar ilişkilerini duyurabilirler size. Evlilik kararı aldıklarını paylaşabilirler. Nişanlananlar, sözlenenler olabilir aile içinde.

Ailenizle iletişimler açısından, evinizle ilgili konular açısından güzel bir Venüs transiti.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 3.evinize geliyor. Yakın çevre alanı burası.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla ve komşularınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. İletişimlerde sorun olduysa, durumlar iyileşebilir.

Arkadaş çevrenizle eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Daha çok görüşebilirsiniz. Programlar yapabilirsiniz, şehrin tadını çıkarabilirsiniz birlikte.

Satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya işleri 3.evin konusu ayrıca. Venüs buralarda da destek verecektir size.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 2.evinize geliyor.

Parasal konularda olumlu bir etki. İnsan ilişkileriniz yoluyla gelebilecek yeni bağlantılar, daha fazla kazanmanızı sağlayabilir.

Bunun dışında ne olabilir ? Güzellik ve şıklık için yaptığınız harcamalar, alışverişler artabilir.

Yeteneklerimizdir ayrıca 2.ev. Üstü örtülü kalmış, henüz fark etmediğiniz bazı yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz bu döngüde. Yaşamınızda yeni ilgi alanları doğabilir. Yeni hobileriniz olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 1.evinize geliyor. Çok güzel !

Dış görünüşünüzde bir yenilenmeler, bir değişimler, bir şeyler olur muhtemelen 🙂

Aşkta yeni heyecanlar doğabilir ayrıca 🙂 Venüs 1.eve gelince, yapabiliyor böyle şeyler. Hayatınızda zaten biri varsa, evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, ilişkinin içindeki keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Bazı sorunları aşmak da mümkün.

Eğlenceli şeyler getirecek Venüs size 1.evinizde iken. Yeni, eğlenceli, keyifli başlangıçlar getirecek. Her tür konuda olabilir bu.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 12.evinize geliyor. Arka planda bir ev burası.

Sessizliği, inzivayı, durmayı, dinlenmeyi, bir alanın içinde izole olmayı, kendinle kalmayı anlatan bir ev. 12.ev dönemlerinde günlük hayatın içindeki iletişimler ve koşturmalar azalabiliyor.

Venüs keyif aldığımız şeyleri sembolize eder. Venüs nerede ise, o evin konularından keyif alırız o dönem.

Bu süreçte mümkün olan ölçüde durmaktan, hayata bir mola vermekten, ihtiyaç duyduğunuz o inziva halini yaşamaktan keyif alacaksınız muhtemelen. Duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarınızı gözden geçireceksiniz, belki daha fazla doğada olmayı seçeceksiniz, belki meditasyona başlayacaksınız. Bir istirahat, bir soluklanma ihtiyacınız varsa, bu dönem o dönem olabilir işte 🙂

Ruhsal konularda iyi gelir Venüs size 12.evinizde iken. Spiritüel alanda güzel kitaplar, seveceğiniz, güzel kanallar, uzmanlar keşfedebilirsiniz. Daha iyi hissedeceğiniz bir dönem.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 11.evinize geliyor. Güzel ! Arkadaşlar alanı çünkü burası. Keyifli bir ev.

Arkadaşlarınızla güzel zamanlar geçirebilirsiniz, birlikte eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. Kutlamalarınız, eğlenceleriniz olabilir. Tabii pandemi devam ediyor bir yandan. Dikkatli olmak gerekiyor. Terazi transiti olması sebebiyle, arkadaşlarınız arasında evlenenler olabilir. Bu da var olasılıklar arasında.

Hedeflerimiz, işimizde yapmak istediklerimiz, niyetlerimiz, planlarımız, projelerimiz 11.ev ile ilgili. Venüs zihninizin içinde yeni ışıklar yakabilir 🙂 İşinizle ilgili güzel kararlar alabilirsiniz 🙂

Departman içinde, ekip içinde ya da sportif bir faaliyette bir takım içinde, ekip ruhunu, takım ruhunu daha kuvvetli yaşayabileceğiniz, birlikte iyi şeyler yapabileceğiniz, destekleyici bir Venüs geçişi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 10.evinize geliyor.

İşinizde, otorite figürleri ile iletişimlerinizde, devlet bağlantılı resmi süreçlerinizde ve aile büyükleriniz ile ilgili konularda, mis gibi bir Venüs desteğiniz var bu dönem.

Venüs’ün geçtiği yerde, iletişimlerde uyum olur, keyif olur. İşlerin akışında kolaylıklar olur.

İnsan ilişkilerinden yana şanslı olacağınız bir süreç.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 9.evinize geliyor. Vizyonumuzdur, ufkumuzdur 9.ev. Bize çok şey katar bu evin transitleri.

Seyahatleriniz olabilir bu döngüde. Yabancı kültürlerin danslarına, müziklerine ilginiz artabilir. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, hocalarla olan iletişimlerinizde destekler Venüs sizi.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. 9.evin temaları arasında sinema da var.

Keşfetmeyi, fark etmeyi, idrak etmeyi, idrak ederek yükselmeyi, hayata daha yüksek bir bilinçle ve daha geniş bir perspektifle bakmayı, hayatı okumayı anlatır bu ev. Çok güzel eğitim fırsatları, güzel kitaplar, güzel websiteler, kanallar çıkabilir karşınıza. Kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda işinize yarayacak güzel keşifleriniz olabilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 8.evinize geliyor.

Borçlarınızı küçültecek ya da bütünüyle temizleyecek yönde parasal fırsatlar doğabilir.

Bankacılık işlemlerinizde yeni açılımlar olabilir. Kullanmadığınız hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin online bankacılık gibi.

Parasal konular dışında, psikolojik sorunları, iç huzurunuzu zedeleyen takıntılı düşünceleri aşmak, ruhsal anlamda şifalanmak ve yenilenmek için çok güzel bir Venüs desteğiniz var bu süreçte.


Kasım ayı burç yorumlarınızı da yayınlamaya başladım sevgili okuyucularım. Ayın astroloji gündemi ve yayınlamış olduğum 5 burç aşağıda. Devamı geliyor.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020,  Aslan Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

2021’e Genel Bakış

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-21 Kasım 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!