Venüs Retrosu ve Burçlara Etkileri (5 Ekim-16 Kasım 2018)

Venüs Retrosu ve Burçlara Etkileri (5 Ekim-16 Kasım 2018)

Merhabalar efendim !

2018’in dikkat çeken önemli gezegen hareketlerinden birini, Venüs retrosunu konuşacağız şimdi.

2018, retroların yılı oldu biraz. Yaz aylarında deneyimlediğimiz Mars retrosu, gayet yorucuydu mesela. Yerimizde saymamıza neden oldu. Ha onda da bir hayır var mı, o sürecin de ilahi kurguda bir mantığı var mı ? İlla ki var. Ama yaşarken yorucu bir süreçti şüphesiz.

Şimdi kapıda Venüs retrosu var. Venüs sıkça retroya girmez, 1,5 yılda bir yaşarız Venüs retrosunu ve bu gerileme dönemi 42 gün sürer.

‘Retro’, ‘gerileme’, ‘geri hareket’ derken ne kastediyoruz ? Gezegenler geriye doğru gider mi ? !!

Hayır efendim, hiçbir gezegen yörüngesinde geri hareket yapmaz. Hızı yavaşlar ve dünyadan bakılınca geri gidiyormuş, geri hareketteymiş gibi görünür. İşin aslı bu !

Uzun uzadıya böyle demek yerine, geri hareket olarak ifade diyoruz, ama mantığını da söylemiş olayım astroloji sevenler ve ilgi duyanlar için 😉

Bu yazıda, burçların Venüs retrosundan nasıl etkiler alabileceğini detaylandıracağım.

Önce şu tabloya bir göz atalım bakalım :

Venüs retro sürecinin ve akrep transitinin yukarıda gördüğünüz gibi bir akışı var. Retroyu iki burçta, önce akrepte, sonra terazide yaşayacağız. Etkileri farklı olacak tabii.

Venüs retrosunda, Venüs’ün sembolize ettiği konularda aceleci olmamak, önemli girişimlerde bulunmamak gerekiyor. Burçlar bazında etkilerden önce, genel anlamda, Venüs retrosu neler için uygun değildir, aşağıda sıraladım. Bir uyarı levhası olsun bu 🙂

Venüs retrosunda neler yapılmaz ?

  1. Estetik operasyonlar, güzellik, bakım konularında girişimler yapılmaz. Yapılırsa, istenen sonuç alınamaz, konu büyür, problematik hale gelir.
  2. Evlilik, söz, nişan, vb adımlar atılmaz. Hatta ilişkiye başlamak için de pek doğru bir süreç sayılmaz.
  3. Parasal alanda büyük adımlar atılmaz. Çünkü pişmanlık yaratabilir, memnuniyetsizlik getirebilir. Büyük yatırımlar, mal, mülk, edinme, vb girişimler uygun değildir, mümkünse ertelemek daha doğru olacaktır.
  4. Akrepte retroya başlayacağı için, kredi almak, borca girmek için de kötü bir dönem olacaktır. Bu retroda başlayan borç, güçlükle ödenir ve ödemesi uzun sürer.
  5. Retro terazide devam edeceğinden, bu süreçte ilişkilerde kontrollü olmak gerekir.

Şimdi Venüs retrosu, hangi burca ne şekilde yansıyabilir, ayrı ayrı bakalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

(Tabii aslolan doğum haritamızdır. Bizler yorum yaparken, her evinizi eşit ve 0-30 derece arası kabul ediyoruz, ama haritalarımızda durum farklı. Bu nedenle belli varsayımlar doğrultusunda genel yorumlar yapabiliyoruz. Dolayısıyla okuduğunuz bir burç yorumu bir oranda tutabilir, ama harita analizi yaptırmakla, bireysel etkilerinizi öğrenmekle aynı şey değildir asla. Bu bilgiyi de vermiş olayım.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında akrepte, 8.evinizde gerileyecek Venüs, alacaklarınız ve ödemeleriniz konusunda zorlayabilir sizi. Beklediğiniz paraların gecikmesi, ödemelerin aksaması gibi. Ayrıca ortaklaşa kazançlarda ve eşin gelirinde sorunların gündeme gelmesi ihtimaller dahilinde. Bir süredir ertelenmiş ameliyatlar, sağlık sorunları varsa, nüksedebilir ve tekrar konu olabilir size. Sonra 1-16 Kasım arası dönemde terazide gerileyecek Venüs, bu kez ilişkilerden yana problem çıkararak eş ile, partner ile uyumsuzluk yaratabilir. İş ortağınızla geçmişten bugüne gelen, konuşmadığınız, sizi rahatsız eden durumlar, bu kez masaya yatırılabilir.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 31 Ekim tarihine kadar akrepte, 7.evinizde gerileyecek Venüs, mevcut ilişkinizde problem yaratabilir. Verdiğiniz değerin, sevginin karşılığını görmediğinizi düşüneceksiniz belki, istediğiniz destek gelmeyecek belki partnerinizden. Venüs retrosu, sevgi , uyum, birlik açısından keyifleri kaçıracak biraz açıkçası. Geçmişte problem yaşadığınız, çözemediğiniz, sevginizden dolayı üstünü örttüğünüz ancak içinize de tam olarak sinmemiş konular, tekrar gündem olabilir bu süreçte. 1-16 Kasım arası terazide gerilecek Venüs, bu kez iş, çalışma hayatı, iş arkadaşları üzerinden sorunlar yaratabilir size. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi bu. Diyet, perhiz, vb konularda irade göstermekte güçlük çekebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler : 31 Ekim tarihine kadar akrepte, 6.evinizde gerileyecek Venüs, iş arkadaşlarıyla, özellikle kadın figürlerle sorunlar yaratabilir. Günlük işlerinizde, sorumluluklarınızda, sevdiklerinizden, yakınlarınızdan destek görememek de olası. Sonra 1-16 Kasım arasında terazide gerileyecek Venüs, bu kez 5.ev konuları üzerinden problemler doğurabilir. Aşk, sevgi eksikliği hissetmek, yalnız hissetmek gibi etkiler getirebilir. İlişkide de uyumsuzluklar yaratacaktır. Bir de bu dönem için önemli bir uyarım olsun size : Eski aşklar retro etkisiyle dönebilir. Ama ne diyoruz, retroda gelen retro bitince gider, tekrar şans vermenizi asla tavsiye etmem sevgili okuyucularım.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 31 Ekim tarihine kadar akrepte, 5.evinizde gerileyecek Venüs, aşkta problem yaratabilir sizlere. Çocuk sahibi okuyucularım da, onlar üzerinden çeşitli konularla meşgul olacaklar, biraz uğraşacaklar bu dönemde. Sonra 1-16 Kasım arası dönemde, 4.evinizde gerilecek Venüs, 4.evinizde, yani aile, yuva, aile bireyleriyle ilişkilerinizde retro etkileri yaratacak. Uyumsuzluklar, tartışmalar olası. Eve dair yapılan büyük alışverişlerde sorun çıkabilir. Sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Bu dönem yeni eşya alımını da, tadilat, vb işleri de önermem efendim.

Aslan ve Yükselen Aslan : Venüs, 31 Ekim tarihine kadar akrepte retroda olacak, yani 4.evinizde. Bu süreçte aile  bireyleriyle, özellikle ailenin kadın figürleriyle anlaşmak kolay olmayabilir. 1-16 Kasım sürecinde ise terazide geri harekette olacak Venüs, bu kez 3.evinizde, yani iletişim alanınızda, satış, pazarlama faaliyetlerinizde, sosyal medya aktivitelerinizde problem yaratabilir. 3.ev aynı zamanda komşuların, yakın çevrenin evidir. Eskiden komşu olduğunuz, yakın arkadaş olduğunuz birileriyle bu dönemde tekrar karşılaşabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak : Venüs, 31 Ekim tarihine kadar akrepte geri harekette olacağından, 3.ev konuları üzerinden sınanacaksınız biraz açıkçası. Kardeşlerle ve yakın akrabalarla sorunlar olası. 1-16 Kasım arasında, terazideki retro sürecinde ise, parasal alanda zorlanmalar yaşanabilir. Gelir akışınızda bir durgunluk muhtemel bu dönemde. Çok moralinizi bozmadan ‘neler yapılabilir, çözüm ne olabilir?’ kısmına odaklanın. Çünkü para evinizdeki Venüs retrosu, işinizde neleri düzeltirseniz daha büyük fayda elde edeceğinizi de gösterecek size.

Terazi ve Yükselen Terazi : Venüs, 5-31 Ekim arasında akrepte, yani para evinizde retroda olacak. Gelirlerinizde azalma, işinizde durgunluk yaşayabileceğiniz bir dönem bu. Eşten, partnerden, aileden destek alacaksınız belki. 1-16 Kasım arası ise, Venüs sizde retro yapacak. Bu, sizin için son derece önemli bir etki. Bu süreçte estetik operasyonlardan, güzellik, bakım, stil konularında değişikliklerden, parasal büyük hareketlerden, ilişkilerde agresif çıkışlardan uzak durmanız, hayatınızın her alanında daha dingin ve kontrollü olmanız gerekiyor.

Akrep ve Yükselen Akrep : Venüs, 5-31 Ekim arasında akrepte, yani sizde geriliyor. Bu süreç sizi paradan ilişkilere, aile ile iletişimlerden iş hayatına, birçok anlamda keyifsiz hissettirebilir. Eski aşklar da kapıyı tekrar çalabilir. Retro sebebiyle bunu yaşadığınızı, retronun bitimiyle durumun sonlanacağını aklınızda tutun lütfen. Retroda gelen, retro bitiminde gider. 1-16 Kasım arasında ise 12.evinizde geziniyor Venüs. Gizli kadın düşmanlara dikkat diyeyim en özetle. Arkanızdan çevrilen işlerin ortaya çıkabileceği bir dönem ayrıca bu. Çünkü retro söz konusu !

Yay ve Yükselen Yay : 5-31 Ekim tarihleri arasında, akrepte, yani 12.evinizde retro yapacak olan Venüs, gizli ve platonik duygular getirebilir yaşamınıza. Sizin birine ya da birinin size, içinde sakladığı duyguları olabilir 🙂 Ayrıca sizden gizlenen parasal konular olabilir bu süreçte. Dolandırılma, kandırılma gibi etkilere açıksınız, dikkatli olun. 1-16 Kasım arasında ise, terazide gerileyecek Venüs, arkadaş, dost çevreleri üzerinden gösterecek etkilerini. İletişimlerde, verdiğiniz değerin, sevginin karşılığını görememek olası. Eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da görünüyor sizlere.

Oğlak ve Yükselen Oğlak :  5-31 Ekim arasında, akrepte retroda olacak Venüs. Bu süreçte 11.konularında bir durgunluk, bir keyifsizlik olası. Arkadaş, dost çevreleri, grup faaliyetleri mesela. Hedefleriniz konuusunda da motivasyon kaybı yaşayabileceğiniz bir retro süreci bu. 1-16 Kasım arasında, terazide gerileyecek Venüs, üstlerle ilişkinizde, yaşamınızdaki otorite figürü olan yöneticilerle, aile büyükleriyle uyumsuzluklara işaret ediyor. Özellikle kadın figürlerle dialoglara dikkat derim efendim. Sabırla geçirin bu süreci, nezaketinizi koruyun lütfen. Herkes kendi kalitesini ortaya koyar 😉

Kova ve Yükselen Kova : 31 Ekim tarihine kadar olan süreçte, akrep burcunda, yani 10.evinizde geri harekette olan güçsüz ve zayıf bir Venüs, iş, kariyer konularında durgunluk, hedefe varamama, üstlerle dialoglarda uyumu yakalamama gibi etkiler getirecek size. 1-16 Kasım arasında ise terazide, 9.evinizde retro yaşanacağından, eğitim, öğretim, uluslararası işler, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal meseleler, uzak yerlere seyahatler gibi konularda sorun yaşayabileceğiniz, pürüzler nedeniyle bir şeyleri tekrar elden geçireceğiniz, ayrıca geçmişten gelen bazı konuların yeniden mesele olabileceği, bu kez çözülmek üzere önünüze gelebileceği bir süreç bu. Ayrıca 9.ev olması nedeniyle, din, ideoloji, hayat görüşü, inanç konularında da her zamankinden daha çok düşünecek, görüşlerinizi değiştirecek yeni farkındalıklar elde edeceksiniz.

Balık ve Yükselen Balık : 5-31 Ekim arası dönemde akrep burcunda, 9.evinizde retro yapacak Venüs, eğitim alanında, uzak yerlere seyahatlerde, hukuksal meselelerde pürüzler ve gecikmeler yaratabilir. 1-16 Kasım arasında ise, Venüs bu kez terazide gerileyecek. Parasal alanda, yeni kazançlar sağlamada zorlayacak sizi biraz. Geçmişte borç verdiğiniz, alamadığınız paralar, bu süreçte geri dönebilir bu arada 🙂 Unuttuğunuz ödemeler de karşınıza çıkabilir. Psikolojik anlamda bir iyileşme sağlayacak bu retro size. Kendinizi ne kadar boşuna yıprattığınızı fark edecek, yarattığınız ruhsal çukurlardan çıkacak, kendi değerinizi hatırlayacaksınız.

 

Venüs retrosu, böyle etkiler içeriyor sevgili okuyucularım.

Ayrıca Ekim 2018 Astroloji Gündemi‘ni buraya bırakıyorum.

Ekim ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Bu arada 1-7 Ekim 2018 haftasının detaylı analizini buradan okuyabilirsiniz sevgili okuyucularım.

Gökyüzünde bir başka önemli gündem, Mars’ın tekrar kova burcuna geçmiş olması.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Ayrıca, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

İstediğiniz sayıda ay için ‘Aylık Analiz’ de tercih edebilirsiniz.

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Görüşmek üzere,

Sevgiler 🙂

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!