Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat – 1 Mart 2019

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat – 1 Mart 2019

Aşkın, sevginin, güzelliğin, sanatın, estetik anlayışın ayrıca paranın gezegeni Venüs, 4 Şubat 2019 itibariyle oğlak burcuna geçiyor ve 1 Mart’a kadar oğlakta ilerliyor olacak sevgili okuyucularım.

Venüs, bir süredir yay burcundaydı. Dolayısıyla temsil ettiği temalarda yay tavrında olduk, yay enerjisinde, yay bakış açısında davrandık bu süreçte.

İlişkilerde daha özgürlükçü, keşfetmeyi seven, yeniye açık, cesur bir enerjide olduk. Ayrıca yay burcunun bilgeliğiyle birbirimize öğretmek, beslemek, aktarmak, yukarıya taşımak gibi kavramlar ön planda oldu ilişkilerde.

Parayı da yönettiğinden, yayın temsil ettiği uluslararası ticaret, online ticaret, yurt dışı bağlantılı konular aktive oldu Venüs etkisiyle.

Şimdi oğlak transitinde bambaşka bir atmosfer söz konusu olacak Venüs’ün yönettiği temalarda.

Oğlak burcu, parayı harcamaktan çok tutmayı sever, yatırım sever, demek ki daha çok kenara koyacağız paramızı.

Oğlak burcu, risk almaktan en uzak burçtur, stabil kalmak ister, demek ki Venüs’ün temsil ettiği konularda yenilikler yapmak yerine mevcut çerçevemizi korumaya çalışacağız.

Aynı zamanda iş, kariyer, statü, mevki, prestij, ünvan demektir oğlak burcu.

Venüs burada iken, karşıdaki kişinin konumu için, sıfatı için, hayatta bulunduğu nokta ve başarısı için başlanan ilişkiler, materyalist ve çıkarcı durumlar yaşanabilir açıkçası.

Diğer yandan örflere, adetlere uygun hareket etmektir, gelenekselliktir, sorumluluk almaktır oğlak burcu. İlişkilerde bir şeylerin adı konabilir, resmiyete taşınabilir birliktelikler bu dönemde. Venüs oğlakta iken başlanan ilişkiler daha kalıcı da olabilir bu arada.

Oğlak ciddi bir burçtur, göreceli olarak soğuk bir doğası vardır. Dolayısıyla aşkta ‘balım, böcüğüm, minnoşum’ halleri beklemesin kimse bu dönemde 🙂 Venüs oğlakta iken, aşk bile daha resmi yaşanır çünkü, evet 🙂

Şimdi Venüs-oğlak transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 10.evinizden Venüs geçiyor olacak ve bu evin konuları üzerinden fırsatlar, olumlu gelişmeler getirecek size bu transit. İş, kariyer, sahip olduğunuz sıfatlar (eş olmak, anne-baba olmak dahil), yaşamınızdaki güç ve yetki sahibi otorite figürleri ile ilişkiler, aile büyüklerine dair konular üzerinden şanslı etkiler alacağınız bir dönemdesiniz. İş kurmak için de güzel, değerlendirebilirsiniz efendim 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Venüs 9.evinizde yer alacak ve bu da size eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahat, yabancı dil, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular üzerinden şanslar getirecek. Hayalinizdeki bir seyahati yapmak, bir dil kursuna başlamak, bir internet sitesi kurmak, yazmak, yayınlamak, vb yenilikler için olumlu bir dönem. En güzel şekilde değerlendirin lütfen. 

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.evinize gelen Venüs, parasal konularda yüzünüzü güldürecek gelişmeler getirebilir efendim. Krediler, borçlar, ödemeler konusunda rahatlayabileceğiniz bir süreç bu. Eşinizin gelirinde de artış olabilir. Psikolojik, ruhsal iyileşmeler için de son derece destekleyici bir transit ayrıca. Venüs etkisiyle, spiritüel, okült alanlara ilginiz artıyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde harika bir Venüs dönemi deneyimleyeceksiniz sevgili yengeç okuyucularım. İlişkisi olmayanlar için, yeni bir aşk, yeni bir partner olası. Mevcut ilişkilerde de sevginin, mutluluğun artacağı bir dönem. Ayrıca bu süreçte, yaşamınıza bir iş ortağı girebilir, ortaklaşa işler de 7.evin kapsamındadır çünkü. Yeni iş bağlantıları, anlaşmalar, sözleşmeler yönünde fırsatlara açık olacaksınız, Venüs desteğini iyi değerlendirin derim. 

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinizde ilerleyecek Venüs iş, çalışma ortamı, iş hayatına dair bileşenler açısından güzellikler getirecek size. Bu süreçte iş arkadaşlarınızla uyumunuz artacak, anlaşmazlıklar geride kalacak. Çalışmayan okuyucularım için de, günlük rutinlerinden keyif alacakları, yeni bir düzen ve yeni günlük alışkanlıklar oluşturacakları bir süreçte olduklarını söyleyebilirim. Bu arada bir evcil hayvan edinmek de bu süreçte olası.

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinize Venüs geliyor. Aşk kapınızı çalabilir, benden söylemesi 🙂 5.ev aşk evidir çünkü. Flörtler, yeni tanıyacağınız insanlar, daha fazla sosyallik sizi bekliyor. Yaşam coşkunuzun artacağı, hobilerle meşgul olacağınız, sanatsal aktivitelere katılacağınız, çokça alışveriş yapacağınız, çok daha bakımlı olacağınız bir süreç bu sizler için. Bunlar da 5.evin temaları arasındadır. Hayatınızdaki çocuklara dair olumlu bir süreç ayrıca. Gerçekten çok güzel bir transit ! Tadını çıkarın.

Terazi ve Yükselen Terazi : 4.evinize gelen Venüs, aile bireyleriyle iletişimlerinizin düzelmesine, evinizde, yaşam alanınızda keyifli dekorasyon değişiklikleri yapmanıza, geçmişten gelen konularda, aileye dair sorunlarda çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleri üzerinden güzel gelişmeler görünüyor 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep : 3.evinize gelen Venüs, günlük yaşamınızdaki iletişim ve haberleşme trafiğini artıracak, keyifli dialoglar, verimli yazışmalar, görüşmeler getirecek size. Kardeşlerinizin yaşamında olumlu yeni gelişmeler de bekleyebilirsiniz bu süreçte ayrıca 3.ev olması sebebiyle. Yakın çevre, akraba, komşu, vb ilişkiler üzerinden olumlu etkiler alacaksınız. 3.evin kapsamında bunlar da vardır çünkü. İnsan ilişkilerinizde uyumun artacağı, çok güzel bir transit bu sizler için 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 2.evinizde transit edecek bir Venüs, en başta para getirecek size, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gelir akışınızı olumlu yönde etkileyecek, güzel bir transit bu. Ancak harcamalarda, alışverişlerde aşırıya kaçma ihtimali de var. Çünkü daha şık, daha bakımlı olmak isteyeceksiniz Venüs etkisiyle. Dolayısıyla bütçeye de dikkat diyeyim 🙂 Yatırım yapma, biriktirme, ev alma, mülk edinme, vb konularda da olumlu etkiler alıyorsunuz Venüs desteğiyle.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Venüs size geliyoorr ! Aşk, sevgi, güzellik, bakım, maddi fırsatlar, her tür konuda şans anlamına gelir bu. Venüs, Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegendir ve hangi burçta ise oraya güzellikler getirir çünkü. Size de fırsatlar sunacak. Çokça girişimde bulunmak isteyeceksiniz, yeni başlangıçlarınız olacak. Dış görünüşünüzde keyifli değişiklikler de mümkün. Peki Venüs aşk gezegeni madem, aşk da gelebilir mi bu transitte ? Gelebilir, evet 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 12.evinizde yer alacak bir Venüs, platonik duygular getirebilir yaşamınıza. Bu duyguları hisseden siz de olabilirsiniz, size karşı ilgisi, sevgisi olan gizli bir hayran da mümkün 🙂 Ayrıca çevrenizde, şimdiye dek fark etmediğiniz, üstü örtülü, gizli saklı yaşanan ilişkiler de ortaya dökülebilir bu dönemde.
Bunun dışında manevi açıdan çok olumlu bir süreç bu, ruhsal problemlerinizi çözmenize yardımcı olacak, göreceksiniz. Bir arınma, maneviyatta derinleşme sağlayacak Venüs size.

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinizde ilerleyecek olan Venüs sosyal çevre, arkadaş, dostlar üzerinden şanslar getirecek size. Arkadaş grupları içerisinde aşk ihtimali de verir bu transit. İlişkiler, arkadaşlıktan duygusal başka formlara dönüşebilir Venüs etkisiyle. Bunu yaşayan siz de olabilirsiniz, arkadaş ortamlarınızda böyle yeni durumlara da şahit olabilirsiniz. Hedefler, planlar evidir aynı zamanda 11.ev. Amaçlarınız doğrultusunda güzel gelişmeler de elde edebilirsiniz. Parasal iyileşmeler, maaş, gelir artışları olası ayrıca 🙂

Venüs-oğlak transiti genel hatlarıyla böyle olasılıklara işaret ediyor bizler için.

Bunun dışında 2019 Astroloji Gündemi yazımı bırakıyorum buraya :

2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca 2019 için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

4-10 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

6 Ocak 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!