Venüs Kova Burcunda 1 – 26 Mart 2019

Venüs Kova Burcunda 1 – 26 Mart 2019

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri sembolize eden Venüs, 1 Mart Cuma günü, kova burcuna geçiyor ve 26 Mart’a kadar kovada olacak sevgili okuyucularım.

Venüs, bir süredir oğlak burcundaydı. Dolayısıyla temsil ettiği temalarda oğlak bakış açılarında olduk, o enerjide, o tavırda davrandık bu süreçte.

Oğlak gelenekseldir, örflere, adetlere çok önem verir, kuralcıdır, ‘Elalem ne der?’ algısı yüksektir. Bir de romantik değildir pek 🙂 Soğuk bir doğası vardır ve ciddiyet sever. Dolayısıyla geride bıraktığımız 25 günlük Venüs-oğlak döneminde ilişkilere bir ciddiyet geldi, kurallar ve toplumun normları önemli oldu. Biraz soğukluk olmuştur yani 🙂

Şimdi kova transitinde bunun tam tersi bir atmosfer söz konusu olacak Venüs’ün yönettiği temalarda.

Kova özgürlükçüdür, normları sevmez, kendisi için neyin doğru olduğuna kendisi karar verir.

Ayrıca kova deyince, keşfetmek, öğrenmek, bilgi paylaşımları, entellektüelite öne çıkar, ilişkilerde böyle şeyler kıymetli olacak. Birbirimizden öğrendiğimiz, birlikte keşfettiğimiz bir transit bu yani.

Başka neler getirir Venüs kovada iken ?

Kova arkadaşları, dostları, grupları, takım çalışmalarını sembolize ettiğinden, sosyalleşeceğimiz, gruplar içerisinde aktif rol alacağımız bir süreç bu. Dostlardan yana şanslıyız, destekler geliyor 🙂

Venüs parayı da yönettiğinden, kova burcu temalarından kazançlar söz konusu ayrıca. Teknoloji, internet, websiteler, sosyal medya platformları parlayacaktır Venüs etkisiyle.

Şimdi Venüs-kova transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Sosyalleşiyorsunuz sevgili koçlar 🙂 11.evinizde ilerleyecek olan Venüs sosyal çevre, arkadaş, dostlar üzerinden şanslar getirecek size. Arkadaş grupları içerisinde aşk ihtimali de verir bu transit. İlişkiler, arkadaşlıktan duygusal başka formlara dönüşebilir Venüs etkisiyle. Bunu yaşayan siz de olabilirsiniz, arkadaş ortamlarınızda böyle yeni durumlara da şahit olabilirsiniz. Hedefler, planlar evidir aynı zamanda 11.ev. Amaçlarınız doğrultusunda güzel gelişmeler de elde edebilirsiniz. Parasal iyileşmeler, gelir artışları olası ayrıca 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 10.evinizden Venüs geçiyor olacak ve bu evin konuları üzerinden fırsatlar, olumlu gelişmeler getirecek size. İş, kariyer, sahip olduğunuz sıfatlar (eş olmak, anne-baba olmak dahil), görevler, sorumluluklar, yaşamınızdaki güç ve yetki sahibi otorite figürleri (yönetici, patron, vb) ile ilişkiler, aile büyüklerine dair konular üzerinden şanslı etkiler alacağınız bir dönemdesiniz. Beklediğiniz terfi, zam, vb durumlar için de destekleyici ayrıca.

İkizler ve Yükselen İkizler : Venüs 9.evinizde yer alacak ve bu da size eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahat, yabancı dil, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular üzerinden şanslar getirecek. Hayalinizdeki bir seyahati yapmak, bir dil kursuna başlamak, bir internet sitesi kurmak, yazmak, yayınlamak, vb yenilikler için olumlu bir dönem. En güzel şekilde değerlendirin lütfen 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 8.evinize gelen Venüs, parasal konularda yüzünüzü güldürecek gelişmeler getirebilir efendim. Krediler, borçlar, ödemeler konusunda rahatlayabileceğiniz bir süreç bu. Eşinizin gelirinde de artış olabilir. Psikolojik, ruhsal iyileşmeler için de son derece destekleyici bir transit ayrıca. Venüs etkisiyle, spiritüel, okült alanlara ilginiz artıyor.

Aslan ve Yükselen Aslan : 7.evinizde bir Venüs dönemi deneyimleyeceksiniz sevgili aslan okuyucularım. Mevcut ilişkilerde sevginin, mutluluğun artacağı bir dönem. İlişkisi olmayanlar için, yeni bir partner olası ama Merkür retrosu var, o yüzden başlayın diyemiyorum. Retroda gelen, retro bitince gider çünkü. Bekletin konuları, acele etmeyin, bir tanıma süreci olarak değerlendirin bu zamanlar derim. Çevrenizden, bağlantılarınızdan destekler göreceğiniz bir dönem. Sosyal ağınız yardımcı olacak size 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 6.evinizde ilerleyecek Venüs iş, çalışma ortamı, iş hayatına dair bileşenler açısından güzellikler getirecek size. Bu süreçte iş arkadaşlarınızla uyumunuz artacak, anlaşmazlıklar geride kalacak. Çalışmayan okuyucularım için de, günlük rutinlerinden keyif alacakları, yeni bir düzen ve yeni günlük alışkanlıklar oluşturacakları bir süreçte olduklarını söyleyebilirim. Bu arada bir evcil hayvan edinmek de bu süreçte olası.

Terazi ve Yükselen Terazi : 5.evinize Venüs geliyor. Aşk kapınızı çalabilir, benden söylemesi 🙂 5.ev aşk evidir çünkü. Flörtler, yeni tanıyacağınız insanlar, daha fazla sosyallik sizi bekliyor. Yaşam coşkunuzun artacağı, hobilerle meşgul olacağınız, sanatsal aktivitelere katılacağınız, çokça alışveriş yapacağınız, çok daha bakımlı olacağınız bir süreç bu sizler için. Bunlar da 5.evin temaları arasındadır. Hayatınızdaki çocuklara dair olumlu bir süreç ayrıca. Gerçekten çok güzel bir transit ! Tadını çıkarın.

Akrep ve Yükselen Akrep : 4.evinize gelen Venüs, aile bireyleriyle iletişimlerinizin düzelmesine, evinizde, yaşam alanınızda keyifli dekorasyon değişiklikleri yapmanıza, geçmişten gelen konularda, aileye dair sorunlarda çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleri üzerinden güzel gelişmeler görünüyor 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 3.evinize gelen Venüs, günlük yaşamınızdaki iletişim ve haberleşme trafiğini artıracak, keyifli dialoglar, verimli yazışmalar, görüşmeler getirecek size. Kardeşlerinizin yaşamında olumlu yeni gelişmeler de bekleyebilirsiniz bu süreçte ayrıca 3.ev olması sebebiyle. Yakın çevre, akraba, komşu, vb ilişkiler üzerinden olumlu etkiler alacaksınız. 3.evin kapsamında bunlar da vardır çünkü. İnsan ilişkilerinizde uyumun artacağı, çok güzel bir transit bu sizler için 🙂

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 2.evinizde transit edecek bir Venüs, en başta para getirecek size, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gelir akışınızı olumlu yönde etkileyecek, güzel bir transit bu. Ancak harcamalarda, alışverişlerde aşırıya kaçma ihtimali de var. Çünkü daha şık, daha bakımlı olmak isteyeceksiniz Venüs etkisiyle. Dolayısıyla bütçeye de dikkat diyeyim 🙂 Yatırım yapma, biriktirme, ev alma, mülk edinme, vb konularda da olumlu etkiler alıyorsunuz Venüs desteğiyle.

Kova ve Yükselen Kova : Venüs size geliyoorr ! Aşk, sevgi, güzellik, bakım, maddi fırsatlar, her tür konuda şans anlamına gelir bu. Venüs, Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegendir ve hangi burçta ise oraya güzellikler getirir çünkü. Size de fırsatlar sunacak. Çokça girişimde bulunmak isteyeceksiniz, yeni başlangıçlarınız olacak. Dış görünüşünüzde keyifli değişiklikler de mümkün.

Balık ve Yükselen Balık : 12.evinizde yer alacak bir Venüs, platonik duygular getirebilir yaşamınıza. Bu duyguları hisseden siz de olabilirsiniz, size karşı ilgisi, sevgisi olan gizli bir hayran da mümkün 🙂 Ayrıca çevrenizde, şimdiye dek fark etmediğiniz, üstü örtülü, gizli saklı yaşanan ilişkiler de ortaya dökülebilir bu dönemde.
Bunun dışında manevi açıdan çok olumlu bir süreç bu, ruhsal problemlerinizi çözmenize yardımcı olacak, göreceksiniz. Bir arınma, maneviyatta derinleşme sağlayacak Venüs size.

Venüs-kova transiti genel hatlarıyla böyle olasılıklara işaret ediyor bizler için.

Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Çünkü burç yorumları çok geneldir, aslolan kişinin haritasıdır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Bu arada gökyüzündeki güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

4-10 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019, İkizler Burcu Mart 2019 (Diğer burçlar sırayla geliyor)

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!