Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Venüs 21 Kasım Cumartesi günü 16:21’de akrep burcuna geçiyor ve 15 Aralık tarihine kadar akrepte olacak sevgili okuyucularım.

Venüs boğa ve terazi burcunun yönetici gezegenidir. Bu iki burçta güçlü çalışıyor. Boğa ve terazinin karşıt alanında ise ‘zararda’ kabul ediliyor.

Zodyakta akrep, boğanın karşıt alanı. Dolayısıyla akrep burcunun, Venüs için harika bir yerleşim  olduğunu söyleyemiyoruz. Venüs akrepte zararda.

Mars’ın ve Pluto’nun yönetici olduğu bir yer çünkü akrep. Venüs’ün doğası, Mars ve Pluto’dan çok farklı şeyleri sembolize ediyor. Dolayısıyla Venüs için akrep yerleşimi, biraz zorlu bir yerleşim.

İlişkilerde zorlanmalar olabilir bu transit sürecinde. Ne sebeplerle olabilir bunlar ? Kıskançlıklarla, ilişki içinde birbirini yönetme çabasıyla, kişisel hakları ve sınırları gözetmeden baskı yaratmayla, hatta kimi zaman manipülasyonla, stratejilerle olabilir.

Her burcun olumsuz olarak tanımlayabileceğimiz gölge yanları var. Bu saymış olduğum şeyler akrebin gölgesinde olan şeyler. Kişisel sınırlarımızı bilmeli ve bu davranışlardan uzak olmalıyız. Tüm insan ilişkilerimizde özenli olmalıyız.

Venüs iyicil bir gezegen. Geçtiği yerde pozitif değişimler yaratmak mümkün. Tam da bunun için kullanalım bu geçişi. Kendimizi gözden geçirelim. Öz eleştiri yapalım. Davranışlarımızın, seçimlerimizin muhasebesini yapalım.

Buraya kadar anlattıklarım dikkat gerektiren kısımlar 🙂

Ama şanslı etkileri de olan bir transit. Akrep burcu parasal konularla, borçlarla, ödemelerle, yatırımlarla, kazançlarla ilgili bir burç. Venüs parasal alanda güzel gelişmeler de getirebilir. Bir ödemenizi kolayca yapmak gibi. Bir alacak verecek konusunu tamamlamak gibi. Güzel bir yatırım fikri bulmak gibi.

Şimdi Venüs’ün akrep transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 8.evinize geliyor.

Eğer borçlarınız varsa, en basit örneği ile kredi kartı borcu gibi, onları küçültmenizi ya da bütünüyle bitirmenizi sağlayacak  parasal fırsatlar doğabilir.

Hayatınızı kolaylaştıracak bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Parasal konularınızda, parayla olan ilişkinizde, parayı harcama, biriktirme yönteminizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Ruhsal tarafı da var bu evin. Korkular, kuruntular, karamsar bakış açıları, zihninizde tekrar eden takıntılı düşünceler, bunlar da 8.ev ile bağlantılı. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizlemek, daha pozitif, daha olumlu bir hale geçmek, psikolojik durumunuzu iyileştirmek için yeni şeyler yapacağınız bir dönem bu.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız üzerinden güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkiler içinde keyifli bir dönem. Güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sizi mutlu edecek yeni şeyler olabilir.

Bunlar dışında 7.ev kimleri anlatır ? Bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri (örneğin spor hocası, müzik hocası gibi) ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir bağlantı doğabilir. Hayatınızda böyle kişiler varsa, bağlantınız içerisinde samimiyetiniz artacaktır.

Hayatında özel biri olmayanlar için, şayet bir flört varsa, bir duygunuzun olduğu biri varsa, karşılıklı bir çekim yaşadığınız, belki görüştüğünüz ama henüz adına ilişki diyemediğiniz bir şey varsa, aranızdaki bu bağ Venüs akrepte iken bir ilişkiye dönebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 6.evinize geliyor. İş, hizmet, sağlık ve gündelik yaşam evine.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz şeyler olabilir. Günlük akışınızda bir rutinin, bir görevin, görev tanımınızın içinde bir sorumluluğun yeniden düzenlenmesi gibi. İş akışlarınızda yeni bir şey kullanmaya başlamak, yeni bir düzene geçmek gibi. İhtiyacınız olan bir şeyin temin edilmesi gibi. İşinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda bir çabanız, aşmaya çalıştığınız bir sorun varsa, Venüs destek verecektir size. Bu anlamda iyi, güçlü bir etki alıyorsunuz.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 5.evinize geliyor.

Aşk ve ilişkiler açısında güzel bir etki. Buralardan yana şanslı olacağınız bir dönem.

Eğer hayatınızda sanat varsa, işiniz sanat ise ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz, Venüs yaptığınız işleri duyurmanıza, daha fazla insana ulaştırmanıza destek verecektir. Alkış ve takdir getirecektir size.

5.evin diğer temalarını düşünecek olursak, başka hangi olasılıkları anlatır bu geçiş ? Nerelerde destek verir ? Çocuk sahibi olmak isteyenler için iyi bir dönem. Çocukları olanlar, onlarla ilgili halletmek istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 4.evinize geliyor. Aile içinde güzel bir dönem. Onlarla daha iyi anlaşacağınız, sorunlar varsa oturup çözeceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, iyi bir dönem.

Evinizden de bir Venüs rüzgarı geçiyor olacak 🙂 Güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Yeni yıl geliyor. Süsleyebilirsiniz mesela evinizi 🙂 Yeni dekoratif şeyler yapabilirsiniz 🙂

Aile içi mülk, arazi, arsa, ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği sizinle. Güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Aranız bozuksa mesela, düzelebilir 🙂

İşiniz satış, pazarlama gibi alanlarda ise, e-ticaret ise, online işlerde ise, sosyal medya ile bağlantınız varsa, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 2.evinize geliyor.

Maddi anlamda güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir.

Ortaklı paraların paylaşımı, aileden gelebilecek destekler söz konusu. Bunun dışında yaptığınız işte geliriniz de artabilir.

2.ev varlıklarımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatır ve yeteneklerimizle de bağlantılı. Şu ana kadar aktive etmediğiniz, hayata geçirmediğiniz, görünür kılmadığınız bazı yeteneklerinizin üzerine gidebilirsiniz bu etkiyle birlikte, onlarla yeni gelir kapıları açabilirsiniz kendinize.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 1.evinize geliyor.

Daha çok eğlenmek, eğlenmek için yeni şeyler yapmak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Venüsyen bir etki alıyor olmanız gayet güzel.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Belki müzik, belki resim, yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Aşkta şanstır ayrıca Venüs geçişleri. Venüs 1.eve gelince aşk hayatınızda hareketlenme olabilir, yeni tanışmalar, flörtler olabilir. Hayatınızda zaten biri varsa, evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak mümkün.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 12.evinize geliyor. Güzel bir dinlenme, bir mola getirebilir size.

Günlük hayatınız içinde iletişimler, koşturmalar, hareketlilikler azalabilir ve bu size çok iyi gelebilir.

Göreceli olarak bir inziva hali yaşayabilirsiniz.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, sakinleşmek, dinginleşmek için çok güzel bir transit.

Ruhsal konularda fayda getirir, farkındalığınızı artırır bu geçiş. Bakış açılarınız değişir, yenilenir. Daha derinlikli biri olarak çıkarsınız bu süreçten.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 11.evinize geliyor. Arkadaşları anlatan eve Venüs’ün gelmesi güzel mi ? Gayet güzel !

Pandemi koşulları ve özellikle de bugünlerde artmış olan vaka sayıları, sosyalleşmemizi engelliyor tabii. Dikkat etmek zorundayız. Hem kendimiz, hem başkaları için kurallara uymalıyız. O yüzden bu Venüs geçişi, muhtemelen çoğunlukla dijital sosyalleşmeler getirir size 🙂 Yazışmalarınız artar arkadaşlarınızla. Haberleşmeleriniz artar. Dost sohbetleri iyi gelir.

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Projeler, hedefler demektir ayrıca 11.ev. Dijital alanda yeni fikirler geliyor. Yeni başlatacağınız bir şeyler olur Venüs burada iken 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 10.evinize geliyor.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konular, bunun dışında resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından pozitif bir transit. Venüs burada iken oğlakta yer alan gezegenlerden uyumlu açılar da alacak. Haftalık gündem yazılarımda etkileri gün gün veriyorum, takip edebilirsiniz.

İşiniz, kariyer hayatınız, sorumluluklarınız Venüsyen etkiler altında olacak bu süreçte. Keyif alacaksınız yapacağınız şeylerden. İşler Venüs ile daha rahat akacak.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 9.evinize geliyor.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katacağınız, özellikle sanatsal anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek güzel bir Venüs transiti sizin için.

Şehirler arası konular varsa, yurt dışı bağlantılı yapmanız gereken şeyler varsa, bunlar Venüs ile rahat ilerler. Keyifli olur.

Yabancı kültürlerin danslarına, müziklerine ilginiz artabilir bu dönemde.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, hocalarla olan iletişimlerinizde destekler Venüs sizi. Bir eğitime de başlayabilirsiniz.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. 9.evin temaları arasında sinema da var 🙂


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!