Venüs Akrep Burcuna Geçiyor ! 9 Eylül 2018

Venüs Akrep Burcuna Geçiyor ! 9 Eylül 2018

Aşkın, sevginin, güzelliğin ve ayrıca şansın, paranın gezegeni Venüs, 9 Eylül 2018’de akrep burcuna giriş yapıyor.

Fakat bu, normal bir Venüs transiti süresinden çok daha uzun olacak, 2019’a taşacak bir yolculuk.

Çünkü Venüs, buradayken, yani akrepteyken retro yapacak !

Retro, 5 Ekim 2018’de akrep burcunun 10 derecesinde başlayacak, 16 Kasım’da terazi burcunun 25 derecesinde sonlanacak.

Venüs, retrodayken bir süreliğine tekrar teraziye dönecek. Sonra ileri hareketine başlayarak, yani hızlanarak terazi ve akrep geçişini tamamlayacak. Epeyce uzun bir süreç bu. Aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Kafanızı karıştırmamak adına, süreçleri ayrı ayrı yazılarda yayınlamaya karar verdim.

Her bir dönemin etkileri de farklı olacak zaten. Ayrı ayrı konuşalım, tatlı okuyucularım için her şey net olsun 🙂

Bu yazıda sizlere, sadece ilk kısmı, 9 Eylül-5 Ekim 2018 akrep burcundaki düz hareketini anlatacağım Venüs’ün. Retro öncesini konuşacağız yani.

Retro dönemlerine sonra detaylıca bakacağız 🙂

Venüs, boğa ve terazi burcunu yönetir. Yöneticisi olduğundan, bu burçlarda rahat eder, güçlü konumdadır.

Yani iyicil etkilerini, çok daha etkin şekilde yansıtır yaşamlarımıza.

Yönettiği burçların zıttında ise düşer, etkileri zayıflar.

Akrep burcu, boğanın zıttı olduğundan, Venüs akrepte ‘zararlı konumda’ denir.

Göreceli olarak, akrepte iken diğer burçlardaki kadar güzel yansıtmaz yani etkilerini Venüs.

Yine de iyicil bir gezegen olduğundan, şans getirdiğinden, akrep transitinde de, haritamızda hangi evimize denk geliyorsa, o alanlarda iyileşmeler, güzel gelişmeler yaşanacaktır.

Diğer yandan, akrebin derin enerjisiyle, ilişkilerde tutkuyu güçlendirecek, bağlılığı artıracaktır. Doğum, gebelik konularında çocuk sahibi olmak isteyenlere şans getirecektir. Kronik hale gelmiş psikolojik sorunlarda çözülme, arınma getirecektir.

Ama şunu da unutmayalım ki, Venüs retroya hazırlanıyor. Yani yavaşlıyor. Hız kaybediyor. Dolayısıyla retro kadar olmasa da, güçsüz hale gelmiş bir Venüs’ten bahsediyoruz. Çok çok şanslı etkiler beklemeliyim.

Şöyle örnek vereyim. Tam olarak grip olmadınız, yatağa düşmediniz henüz. Ama vücudunuzda bir kırgınlık, ara ara hapşırmalar, belirtiler, var.

Tam böyle düşünün yani. Retro yaklaşıyor ve öncesinden hissettirecek etkilerini. Durum bu.

Şimdi 5 Ekim 2018’e kadar olan dönemde, retroya başlamamış Venüs, genel olarak burçlara neler getirebilir, ayrı ayrı konuşalım.

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Parasal fırsatlar yakalayabileceğiniz bir dönem. Ödemeler, alacaklar, krediler, burs, miras, eşinizin geliri gibi alanlarda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ameliyat gerektiren sağlık konuları da gündeme gelebilir. Bir süredir varsa böyle bir sorununuz, artık çözüm yolunda harekete geçebilirsiniz.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 7.evinizde bir Venüs, ilişkinizde güzel etkiler getirebilir. Uyum açısından iyi bir süreç. Ortaklı işleriniz, ticari faaliyetleriniz olabilir bu dönemde. Danışmanlık, psikolog, vb uzman desteği almak için iyi bir dönem.

İkizler ve Yükselen İkizler : İş, çalışma hayatı, iş arkadaşları, sağlık, bakım, beslenme, evcil hayvanlar gibi temaları kapsayan 6.ev üzerinden yaşayacaksınız Venüs transitini. Dolayısıyla olumlu etkiler buralardan geliyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Aşk hayatınız, hobileriniz, sanatsal konularınız, ayrıca çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler getirebilir Venüs retro sürecinden önce. Ancak yine de yavaşlamış ve güç kaybetmiş olduğundan, büyük etkiler yaratamayacak. Şans oyunlarından, riskli yatırımlardan uzak durulması gereken bir süreç. Önce küçük küçük kazanımlar, sonra büyük kaybedişler olabilir çünkü.

Aslan ve Yükselen Aslan : Aile, yuva alanınızda olumlu gelişmeler sağlayabileceğiniz, aile bireylerinizle iletişimlerde olumlu etkiler alabileceğiniz bir transit bu. 4.evinizden Venüs geçeçeceği için, geçmişten gelen, zihninizden atamadığınız, takılıp kaldığınız sizi üzen konulardan arınmak, şifalanmak için de uygun zamanlara giriyorsunuz.

Başak ve Yükselen Başak : İletişimlerde, kardeşlere, yakın çevreye dair konularda olumlu etkiler olabilir. Kadın figürlerden yana destekler de söz konusu. İnternet, sosyal medya, tanıtım, vb alanlarda yeni planlar geliyor size.

Terazi ve Yükselen Terazi : Parasal alanda fırsatlar yakalayabileceğiniz bir süreç olacak bu Venüs transitini 2.evden yaşayacağınız için. Yeni gelir akışları olası. Gurmelik, dünya mutfakları hakkında yeni şeyler öğrenmek, güzel mekanlar, restoranlar deneyimlemek, bu alanlarda bilgi sahibi olmak gibi yeme içme konularında da güzel etkiler verecek Venüs.

Akrep ve Yükselen Akrep : Venüs size geliyor. Retro öncesi dönemde iletişimden sanata, alışverişten eğlenceye birçok alanda destekleyecek. Ancak yine de retrosu yaklaşmış bir Venüs bu 🙂 Yavaş ve güçsüz. Etkileri, getirileri de küçük olacaktır diğer zamanlarına göre.

Yay ve Yükselen Yay : 12.evinize geçen Venüs ile, ruhsal fayda elde edeceğiniz bir süreç bu. Gizli, platonik duygular da olası. Gizli duygular besleyebilir, içinizde yaşamayı tercih edebilirsiniz ya da bir başkasının size ifade etmediği, içinde yaşadığı duyguların farkına varabilirsiniz bu dönemde. Sizinle ilgili olmasa bile, yakın çevrenizden birilerinin gizli ilişkileri, duyguları ortaya dökülebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 11.evinizde yer alan Venüs, arkadaşlarınız ve dostlarınız üzerinden olumlu etkiler getirecek size. Grup çalışmaları açısından da güzel bir dönem. Takım faaliyetlerinde ön planda olacaksınız.

Kova ve Yükselen Kova : İş, kariyer, sorumluluklarla ilgili alanda Venüs transiti yaşayacak ve buralardan olumlu etkiler alacaksınız. Aile büyüklerinize dair güzel gelişmeler de söz konusu.

Balık ve Yükselen Balık : Gelecek planlarınız, eğitim, öğretim, ticaret, yurt dışı bağlantılı konularınızda olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz bir transit etkisi altındasınız. Kadın figürlerden yana işinizi kolaylaştıracak fırsatlar ve destekler olası.

 

Bu arada 10-16 Eylül 2018 Haftası Astroloji Gündemi yazımı da sizler için buraya bırakıyorum sevgili okuyucularım.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündemi için de sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ek olarak, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!