Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Uranüs, 6 Mart Çarşamba günü, boğa burcuna geçerek 7 yıllık yeni döngüsüne başlıyor sevgili okuyucularım.

Geçtiğimiz yıl, bir süreliğine Uranüs-boğa transitini deneyimlemiştik.

Mayıs – Kasım 2018 arasında boğa burcunda ilerlemiş olan Uranüs, retrosu sebebiyle koç burcunun son derecelerine geri dönmüştü. Ancak şu anda 7 yıl kalmak üzere, tam anlamıyla boğa burcuna geçiş yapıyor.

Uranüs neleri sembolize eder, boğa burcu temaları nelerdir, dolayısıyla bu transit nasıl olasılıklar doğurabilir bizler için, sırayla konuşalım.

Uranüs, değişim demektir en temelde. Dönüşmeyi, gelişmeyi, özgürleşmeyi simgeler. Sürprizlerin gezegenidir.

Bizi konfor alanlarımızdan çıkarır, risk aldırır, değişime direndiğimiz konularda adım attırır bize.

Hayat, ‘daha ileri gidelim, korkularla kendimizi sınırlandırmayalım’ ister çünkü. Uranüs de getirdiği ani, beklenmedik durumlarla bir şekilde bizim için daha iyi olacak duruma geçiş yapmamızı sağlar.

Değişime ne kadar direnirsek, Uranüs transitinde o kadar zorlanabiliriz. Kimi zaman epey sarsıcı olur Uranüs’ün açtığı yeni sayfalar. Ama akışla bir olursak, hayat bizi nereye götürmek istiyor, farkına varırsak, kocaman yeni bir yaşam çerçevesi elde ederiz Uranüs transitinde.

Boğa burcu paradır, parayı kullanma biçimimizdir, Uranüs etkisiyle parayla olan ilişkimiz değişecek mesela.

Çok harcayan biriyizdir örneğin, artık yatırım yapan, yatırım araçlarını araştıran, biri oluruz. Sürpriz kazançlar olur, aynı şekilde beklenmedik para çıkışları da olabilir.

Emlak sektörüdür aynı zamanda boğa burcu. Bu alanda da reformlar göreceğiz bu 7 yıllık döngüde. Mülk edinmenin yeni yolları sunulacak.

Başka ? Yeme-içme sektörü vardır boğada. Çok daha parlayacak aşçılık, şeflik, yemek okulları, aynı zamanda gurme olmak, gusto kavramları.

Kişisel haritalarda da boğa burcu, hangi evinize düşüyorsa, o evin konularında, bolca yenilik, değişim, ani, beklenmedik dönüşümler ve özgürleşme süreçleri geliyor. Kimi zaman sevindirecek, kimi zaman zorlayacak yönde olacaktır bu değişimler. Etkiler, doğum haritanıza ve gezegen konumlarınıza bağlı olarak şekillenecektir.

Şimdi burçlar bazında bakalım Uranüs-boğa transitinin etkilerine :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koç ve Yükselen Koç : 2.evinizde gerçekleşen bu transit etkisiyle, para kazanma yöntemleriniz değişebilir, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Yeni ve teknoloji temelli para kazanma fırsatları oluşabilir sizler için. Yatırımlar üzerinden yenilikler yaşabileceğiniz gibi, bu transit içerisinde ev sahibi de olmanız olası 🙂 Yeme-içme kursları, workshoplar gibi yeni güzel deneyimler dahil olacaktır ayrıca yaşamınıza 🙂 Sizi bir gurme yapacak Uranüs.

Boğa ve Yükselen Boğa : Değişim çanları sizler için çalıyor ! Yaşamınız, dış görünüşünüz, imajınız, mizacınız, karakteriniz, fikirleriniz, planlarınız, arkadaş çevreniz ve daha birçok şey değişiyor. Değişime direnmek yerine, akışa teslim olmak, işinizi kolaylaştıracaktır. Oldukça güzel dönüşümler, sizi mutlu edecek yenilikler, siz izin verdikçe yaşamınıza dahil olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler : 12.evinizde yaşanacak bu transit, öngörülemeyen değişimler ve sürprizler getirecektir size. Platonik aşklar da olası. Maneviyatınız ve sağlığınız da bu transit boyunca sıkça gündeminizde yer alacaktır. Sezgileriniz güçlenecek, hayatın işaretlerini okumanız, size hiç olmadığı kadar farkındalık kazandıracaktır. Bilinçaltınızdaki korkulardan arınmak için de çok destekleyici bir transit olduğunu belirteyim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 11.evinizde yaşanacak bu transit etkisiyle, arkadaş ve dost çevreniz yenilenecektir, yeni arkadaş grupları eklenecektir hayatınıza. Aynı amaç için bir arada olduğunuz gruplar, kalabalıklar üzerinden karşılayacaksınız değişimleri. Aynı zamanda idealler, amaçlar, hedefler bu evin konularındandır. Uranüs etkisiyle hedefleriniz ve bu doğrultuda yaptığınız şeyler büyüyüp gelişecektir. Bu yoğun ve yüksek enerjiyi iyi yönetmeniz halinde, çok şanslı bir evinizde ağırladığınız Uranüs desteğiyle, yaşamınızın tüm çerçevesini olumlu yönde değiştirmeniz mümkün 🙂

Aslan ve Yükselen Aslan : 10.evinizde 7 yıl boyunca yer alacak Uranüs, sizlere kariyerinizde, işinizde, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarda çokça değişim getirecektir. Bu döngüde evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, iş kurabilirsiniz. Terfilerle şu anda olduğunuzdan çok daha yukarıda bir mevkiiye varabilirsiniz. Sorunlu evlilikler için ise risk olduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde sizi mutsuz eden bir işiniz varsa, hayatınızdan çıkabilir. Yeni bir iş, farklı çalışma biçimleri, evden çalışma, online çalışma gibi durumlar da olası mevcut çerçevenizin durumuna bağlı olarak.

Başak ve Yükselen Başak : 9.evinize Uranüs geliyor. Uranüs’ün size üçgen yani çok olumlu bir açı yapacağı, sizi destekleyecek ve yukarı taşıyacak bir transit bu. Yüksek öğrenim, yüksek lisans, doktora, akademik çalışmalar dahil olabilir yaşamınıza. Uluslararası işler, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular, uzak yerlere seyahatler, basın, yayıncılık, reklam, tanıtım, pazarlama, sosyal medya alanlarında değişimler ve açılacak yeni sayfalar var sizler için.

Oldukça güzel bir Uranüs döngüsü başlıyor, hadi bakalım 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : 8.evinizden Uranüs geçeceği için, ortaklaşa kazançlar, eşinizin maddi kaynakları,  miras gibi konular gündem oluşturabilir. Prim, sigorta, burs, başkalarından gelen paralar bu evin yönetimindedir. Sürpriz, beklenmedik paralar geçebilir elinize. Sezgiselliğinizin tavan yapacağını, spiritüel konulara ilginizin artacağını da söyleyelim. Bu arada doğurganlık da aktifleşiyor.

Akrep ve Yükselen Akrep : 7.evinizden değişim gezegeni Uranüs geçeceğinden, bu döngüde evlilik konusu gündeminize yerleşiyor. İlişkilerde sürprizler var. Ayrıca, bu evin simgelediği sözleşmeler, anlaşmalar, ortaklı işler üzerinden önemli gelişmeler deneyimleyebilirsiniz. Diplomasi öğreneceksiniz, çok daha politik olacaksınız bu transitin desteğiyle. Yeni insanlar, yeni iş bağlantıları geliyor, çevreniz genişliyor sevgili teraziler.

Yay ve Yükselen Yay : 6.evinize Uranüs yerleşiyor ve günlük rutinleriniz, alışkanlıklarınız değişiyor. İş, çalışma alanınız, iş arkadaşlarınız, astlarınız üzerinden değişimler, yenilikler geliyor. Sağlıklı yaşam konusunda da çok şey öğretecek ve yeni bir düzen getirecek Uranüs size. Evcil hayvan sahibi olmanız da bu transit etkisinde olası.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Aşkı, çocukları, sanatsal faaliyetleri, yaşamın keyifli yanlarını simgeleyen 5.evinize geçen Uranüs etkisiyle, aşık olabilir, yeni hobiler edinebilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Bunlar sizin için aktifleşen olasılıklar. Hobilerinizden para kazanmaya başlayabilirsiniz ayrıca. İlgi alanlarınızın, meşguliyetlerinizin değişeceği bir döngüye giriyorsunuz.

Kova ve Yükselen Kova : 4.eviniz aktifleşiyor. Ev, aile,yuva, anne, anneanne gibi ailenin kadın figürleri, geçmiş konular, güvenlik konuları, 4 .evin temaları arasında yer aldığından, bu alanlar üzerinden değişimler deneyimleyebilirsiniz. Evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, ev alabilirsiniz. Yaşadığınız yer değişebilir, evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Aile bireylerinizin yaşamında sürpriz güzel gelişmeler olabilir sevgili kovalar.

Balık ve Yükselen Balık : 3.evinize Uranüs geliyor. İletişim, iletişime dayalı işler, eğitim, kurslar, danışmanlık,  satış, pazarlama, sosyal medya temaları üzerinden değişimler ve sürpriz yeni sayfalar geliyor size. Bilgi paylaşımlarınız artıyor. Website açabilirsiniz mesela bu döngüde, o kadar muhtemel ki bu 🙂

Ayrıca kardeşler, arkadaşlar, akrabalar, komşular, yakın çevre bu evin yönetimindedir. Onlar üzerinden dönüşümler de söz konusu. Kardeşlerinizin yaşamında sürprizli büyük gelişmeler olabilir 🙂

Uranüs boğa transitinin genel etkileri böyle sevgili okuycularım.

Doğum haritanız üzerinden size özel etkilerini öğrenmek için astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Bu döngünün, yaşamımızda istediğimiz değişikler için zemin hazırlamasını ve güçlü, güzel dönüşümlere vesile olmasını dilerim.

Aşağıda diğer hizmet seçenekleri de yer alıyor :

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Bu arada gökyüzündeki güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

4-10 Mart 2019 Astroloji Gündemi

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat – 21 Mart 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Koç Burcu Mart 2019, Boğa Burcu Mart 2019, İkizler Burcu Mart 2019 (Diğer burçlar sırayla geliyor)

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!