Satürn Retrosu ve Burçlara Etkileri

Satürn,  17 Nisan 2018’de oğlak burcunun 9 derecesinde retro hareketine başlıyor ve bu retro 6 Eylül 2018’e kadar sürecek. Bu süreç içerisinde Satürn oğlak burcunun 2 derecesine kadar gerilemiş olacak.

Astroloji ile günden güne artan ilişkimiz sayesinde gezegen retrolarını sıklıkla duyuyoruz, değil mi 🙂

Artık neredeyse herkes bir Merkür retrosunu biliyor mesela.

Şimdi efendim, esasen hiçbir gezegen, döngüsü içerisinde gökyüzünde yüzerken, asla geri hareket yapmaz.

Zaman zaman yavaşlar ve  dünyadan bakıldığında, geri gidiyormuş gibi görünür. İşin aslı bu esasen. Ancak astrolojik olarak ifade ederken, geri hareket ve retro sözcüklerini kullanıyoruz.

Buna da açıklık getirdikten sonra, bu retro yaşamlarımızı nasıl etkileyecek, konumuza gelelim 🙂

Satürn ağır hareket eden, girdiği bir burçta yaklaşık 2,5 yıl kalan bir gezegen. Dolayısıyla da retrosu, hızlı hareket eden Merkür, Venüs gezegenlerinin retroları gibi etkilemeyecek gündelik hayatımızı.

Ancak kadersel gelişmeler için çok önemli zeminler hazırlayacak. İşte bu, kilit kısım!

Satürn retrosunu tek cümleyle özetle Burçak derseniz, ekilenlerin biçilme zamanıdır efendim 🙂

İyiler iyiliklerinin, kötüler kötülüklerinin karşılığını alacak şeklinde ifade edebiliriz en özetle.

Ağırlıklı olarak karmik deneyimler yaşıyor olacağız yani bu süreçte.

Geçmişte yaptıklarımız önümüze gelecek, neye emek verdiysek hayat meyvesini yedirecek 🙂

Şimdi her bir burç için ayrı ayrı konuşalım :

(Her zaman söylediğim gibi, okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koç ve Yükselen Koç : Kariyer, iş, meslek ve toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlarınıza dair yeni düzenlemeler, bir şeylerin üzerinden tekrar geçmeler görünüyor sizlere. Şu ana kadarki emeklerinizin karşılığı olarak terfi etmeniz de olası, iş kurmanız da. Aile büyükleri, yaşamdaki yol göstericileriniz, hayatınızda rehber ve öğretmen konumunda olan kişilerle ilgili konularınız da oluşabilir. Mesleki olarak aydınlanmak ve yürümeniz gereken yolu bulmak da bu süreçte çok olası.

Boğa ve Yükselen Boğa : 9.evinizde retro konumda olacak Satürn etkisiyle, eğitim, öğretim hayatınıza dair düzenlemeler görünüyor. Tez, bitirme projesi gibi çalışmalara daha fazla emek harcamak ve onları alması gereken şekle getirmek, netleşmek için oldukça destekleyici bir zaman dilimi sevgili boğalar. Emek vereceksiniz ve oluşturmanız gerekenleri bu kez hataları tarayarak ve temizleyerek halledeceksiniz. Uzun zamandır gitmeyi hayal ettiğiniz yabancı ülkeler varsa, bu süreçte bu konular için de olumlu etkiler mevcut. Yaşam çerçevenizi belirleyecek, uzun vadede çok etkili olacak yeni sayfaların açılması da mümkün. Eşinizin ya da partnerinizin ailesi ile ilgili konular da aktifleşebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler : 8.evinizde Satürn gerileyeceğinden, bu evin temaları doğrultusunda, geçmişten gelen, tam olarak hallolmamış bazı meseleler tekrar gündeminize oturacaktır. Bankalarla bağlantılarınız, borçlar, primler, miras konuları bu kez çözüme kavuşmak üzere yeniden önünüze gelebilir. Bu süreçte borçlarınızı bitirmek ve arınmak söz konusu olacak ayrıca.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde gerçekleşecek bir Satürn retrosu ile eşiniz ve evliliğiniz ile ilgili, halı altına süpürdüğünüz meseleler yeniden önem kazanarak yaşamınızda önemli konu başlıkları haline gelecektir. Ancak bu süreç, problemlerinizin çözümü için en uygun zemindir. Eşinizin ya da partnerinizin bu zamana kadar emek verdiği ve beklenti içinde olduğu hedeflerde de sevindirici neticeler olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinizde Satürn retrosunu deneyimleyeceksiniz. Sağlık konularında geçmişte yaşadığınız sorunlar tekrar nüksedebilir ve aynı sağlık sorunlarıyla bir kez daha uğraşabilirsiniz. Yine geçmişten gelen takıntılar, ruhsal sorunlar, evhamlar, kuruntular iç dünyanızda yükselerek huzurunuzu kaçabilir. Lütfen bu süreci, kendi üzerinize gitmeden, ruhunuza yüklenmeden, akışla bir olarak, kalıcı ve kesin çözüm için değerlendiriniz, olur mu 🙂

Başak ve Yükselen Başak : 5.evinizde Satürn gerileyecek. Aşk hayatınızda sorunlar yaşabilir, partnerinizle aynı konuları bir türlü aşamıyor gibi, sarmal döngüler içerisinde hissedebilirsiniz kendinizi. Retroyu, tekrar eden meseleleri masaya yatırmak ve uzlaşma sağlayacak bakış açıları kazanmak için kullanmanız fayda getirecektir. Bu arada borsa gibi spekülatif yatırımlarınız varsa, göreceli olarak biraz durgun bir dönem geçirebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili, emek verilen alanlarda sevindirici gelişmeler, olumlu sınav sonuçları olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi : 4.evinizde gerçekleşen Satürn retrosu etkisiyle, çocukluk, gençlik yıllarınızda yaşadığınız problemlere, iç dünyanızda yarattığı travmalara her zamankinden daha fazla takılabilirsiniz, lütfen kendinize bunu yapmayın. Geçmiş yaşandı ve bitti, olan şeyler toplamda bir kez oldu. Aynı bandı zihninizde tekrar tekrar başa alarak, kendinize aynı filmi layık görmeyin. Siz değerlisiniz. Yaşam derslerinizi alın ve geçmişle barışın. Bu süreçte geçmişe dönecekseniz bile, bu kez ruhunuzu temizlemek, dersleri görüp faydanıza kullanmak, izleri silmek ve şifalanmak için kullanın. Bilinçaltı kodlamaları da yapabilirsiniz. Değişim, dönüşüm sürecinize katkısı olabilecek ‘Geçmişten arınmak ve özgürleşmek için olumlamalar’ yazımı da okuyabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep : Sizler bu retroyu 3.evinizde yaşayacaksınız. Kardeşlerle, yakın akrabalarla, komşularla ilgili bir türlü çözülememiş konular, bu kez çözülmek üzere yeniden mesele olabilir. Yerine oturmamış taşlar, yerlerini bularak hayrınıza bir neticeye ulaşacaktır, emin olun. Satış, pazarlama, halkla ilişkiler, tanıtım alanlarında çalışıyorsanız, terfiler ve ilerlemeler için destekleyici bir dönem olacağını da belirtelim.

Yay ve Yükselen Yay : 2.evinizde gerçekleşen bu retro ile uzun zamandır planladığınız, satın almak için çabaladığınız evi, mülkü alabilirsiniz. Bu zamana kadar yaptığınız gayrimenkul yatırımları ile ilgili de olumlu geri dönüşler söz konusu. Yeni gelir akışları elde etmek için projeler geliştireceğiniz bir hazırlık süreci olacaktır bu dönem aynı zamanda.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Sevgili oğlaklar, yıllaaar yıllardır Pluto’yu ağırlıyorsunuz ve yeterince yoruluyorsunuz zaten, biliyorum 🙂 Şimdi Satürn de sizde ve retro hareketine başlıyor. Yaşamınızla ilgili önemli dönüşümler, yeniden yapılandırmalar geliyor ve belirteyim, bu durum her türlü konu için geçerli. Hayatınıza dair yeni farkındalıklar edinecek, yeni bakış açıları kazanacak ve birçok şeyi artık eski yöntemleriniz ile yapmıyor olacaksınız. Yaşam çerçevenize, hayat standartlarınızı yukarı taşıyacak şekiller vereceksiniz. Bu süreç bitip, geriye baktığınızda inşa ettiklerinizden de son derece memnun olacaksınız, rahat olun 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 12.evinizde retroyu deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte, hayat yolunuzda dönüm noktası olabilecek ve yaşamınızın geri kalanına etki edecek kadersel olaylar yaşabilirsiniz. Lütfen olumsuz düşünüp kendinizi korkutmayın. Bu saydıklarım, çok olumlu şekillerde de tezahür edebilir ve yüzünüzü güldürebilirler. Uzun yıllar boyunca verdiğiniz emeklerin, hiç aklınızda olmayan, beklemediğiniz şekillerde, sürpriz getirileri de olacaktır, Burçak demişti dersiniz 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinizde Satürn retro yapacak ve ne olacak biliyor musunuz? İdeallerinizi, uzun zamandır planladığınız ve gerçek olsunlar diye çabaladığınız şeyleri, gerçekten isteyip istemediğinizi sorgulayacaksınız. ‘İstediğimi sandığım şeyler, gerçekten benim isteklerim mi, yoksa ailemin, çevremin, toplumun beklentileri mi?’ deyip, kendi içinizde amaçlarınızı, hedeflerinizi güncelleyecek, yeniden oluşturacaksınız. Ayrıca 11.ev söz konusu olduğundan, gruplar halinde aynı amaç için emekle çalıştığınız projelerinizde olumlu neticeler alacak ve onların hayata geçişini keyifle seyredeceksiniz 🙂

Bu arada halihazırda gökyüzünün iki önemli gündemi olan ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım ve her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz. Yaşamlarımızda yeni sayfalar açmaya geliyorlar zira 🙂

Başka yazılarda görüşmek üzere,

Kocaman sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!