Satürn retrosu bitiyor ! 6 Eylül 2018

Satürn retrosu bitiyor ! 6 Eylül 2018

Merhabalar kıymetli okuyucularım ! Güzel bir haberim var size 🙂

17 Nisan 2018’den bu yana retro harekette olan Satürn, 6 Eylül 2018 itibariyle düzeliyor.

Yani hız kazanıyor ve ileri hareketine dönüyor.

Peki bu gelişme bizler için ne anlama geliyor?

Satürn karmanın efendisidir. Öğretmen gezegendir. Genellikle korkulur kendisinden, itiraf edelim 🙂

Ancak Satürn’ün getirdiği sınavlar, daha iyiye varmamız, daha doğru biri olmamız, işimize yarayacak bakış açıları kazanmamız, hayat yolunda gelişerek yol almamız için vardır.

Düzeltilmesi gereken şeylere müdahale eder Satürn, yapılandırır. Yanlış olan bir şey üzerinden sınavlar oluşturarak, onu olması gereken haline getirmemiz için yol gösterir.

Retro sürecinde de bu etkilerini artırdı ve epeyce sınadı bizi. Yeniden yapılandırılması, gözden geçirilmesi gereken alanlara ışık tutarak ‘Bak, burayı düzeltmelisin !’ rehberliğini yaptı.

Şimdi retro süreci geride kalıyor. Artık çok şey öğrendik. Yanlışlarımız üzerinden dersler aldık. Hayatımızın iş, kariyer, aşk, para, iletişim, sevgi ,saygı, davranış kalıpları, düşünceler, niyetler, vb birçok alanında şimdi çok daha iyi biliyoruz hangi enerjide, hangi bakış açısında, hangi davranış kalıbında olmamız gerektiğini.

Retronun bitişi ilerlemeler, başarılar da getirecek bize.

Şimdi, Satürn retrosunun bitişinin burçlar için nasıl etkiler getirdiğine bakalım :

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : Nisan ayından bu yana iş hayatınızda, aileye dair sorumluluklarınızda bir şeyler geçmişe döndürdü sizi ve çözmeniz, şekil vermeniz gereken konular oluştu. Kendi işini kurmuş olanlar için de zor bir süreçti. İki ileri bir geri yavaş ilerleyen durumlar kaygı yarattı. İçsel huzuru yakalamakta, hayata özellikle maddi açılardan güvenle bakmakta zorlandınız. Ancak şimdi başarı, kazanç vaad ediyor gökyüzü. ‘Birçok yanlışını fark ettin, artık onları nasıl yapman gerektiğini biliyorsun. Şimdi yap ve ilerle !’ diyor size Satürn. Kalıcı düzen oluşturmak, somut kazanımlar elde etmek için oldukça güzel bir süreç başlıyor. Hadi hayırlısı, çoktan hak ettiniz 🙂

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Birkaç aydır 9.ev konuları üzerinden ilerlemekte, planlarınızı hayata geçirmekte zorlandınız. 1 kerede olabilecek şeyler belki birkaç kerede oldu, belki olmadı. Ama şimdi bu yorucu etkiler geride kalıyor ve bu evin temaları üzerinden başarılar, somut edinimler geliyor size. Nedir o temalar ? Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal meseleler, basın, yayıncılık, öğrenmek, öğretmek, danışmanlık, sosyal medya, ticaret.

İkizler ve Yükselen İkizler : Sizler Nisan ayından bu yana retroda olan Satürn sebebiyle, en çok parasal alanda zorlandınız. Kazanmak, harcamak, ödemek, maddi dengeleri kurmak, biriktirmek, yatırım yapmak yönünde çabalarınız oldu. Zihniniz çoğunlukla bu konularla meşguldü. Artık maddi açıdan da daha güvende hissetmek, daha rahat harcamak, kaygılardan arınmak istediniz ve retro önemli farkındalıklar sağladı size. Şimdi hızlanan Satürn ile, daha parlak bir dönem geliyor parasal açıdan. 8.evinizde yaşadığınız bu retro sağlık üzerinden de sınamıştı sizi (kendinizle veya yakınlarınızla ilgili). Şimdi sağlık açısından da ferahlık ve şifa geliyor, o kasvetli günler geride kalıyor Allah’ın izniyle.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 7.evinizde aylarca süren bir Satürn retrosu yaşadınız ve ilişkiniz, evliliğiniz üzerinden sınandınız. İş ortağı olanlar, ortaklı ticari faaliyetler yapanlar, bu açıdan da sıkıntılı bir dönem yaşadı. Belki iş ortağınıza, ortaklığın biçimine dair yeni düzenlemeler yaptınız, yeni kararlar aldınız. Belki yolları ayırdınız. Şimdi çok daha netleşmiş, neyi yapınca hata olduğunu, zarar getirdiğini görmüş, olgun biri olarak, daha doğru kararlar alacaksınız. Daha rasyonel adımlar atacaksınız ve karşılığı da güzel olacak tabii. İlişkide de bir şeyler konuşuldu, çözüm yoluna gidildi. Her anlamda önünüze daha net bakabileceğiniz, iyi bir dönem başlıyor sizin için de.

Aslan ve Yükselen Aslan : 6.evinizde birkaç aydır yaşanan Satürn retrosu iş, çalışma hayatı, iş arkadaşlarıyla ilişkiler, günlük rutinler, sorumluluklar, günlük düzen, sağlık, spor, diyet vb konularda zorladı ve yeni düzenlemeler yapmanızı gerektirdi. Tabii sizin iyiliğiniz için yaptı bütün bunları 🙂 Artık birçok anlamda dengeleri oturttunuz, neyin nasıl olması gerektiği sizin için netleşti. Daha iyi ve kolay bir dönem başlıyor şimdi 🙂

Başak ve Yükselen Başak : Satürn, Nisan ayından bu yana aşk, çocuklar, hobiler, hayatın keyifli yanları, spekülatif yatırımlar gibi konuları kapsayan 5.evinizde retrodaydı ve buralar üzerinden ekstra yordu sizi. Çocuklarınıza dair konularla uğraştınız, hobilerinizde çok verimli ve keyifli bir dönem olmadı. Yaşamdan aldığınız hazzın, yaşam coşkunuzun azaldığı, göreceli olarak çok da iyi hissetmediğiniz bir dönemdi bu. Ama 6 Eylül itibariyle retro bitiyor ve rahatlıyorsunuz sizler de. Daha kolay yol alacağınız, ruh hali, mod, motivasyon anlamında çok daha yukarıda olacağınız, keyifli bir süreç başlıyor şimdi. Çünkü hak ettiniz 🙂

Terazi ve Yükselen Terazi : Satürn retrosu 4.evinizde yaşandı ve aileniz, aile bireyleriyle sorunlarınız üzerinden yordu sizi. Aile içindeki huzur adına yıpratıcı bir dönemdi ve sorunları artık çözmeniz gerektiğini fark ettiniz. Konuları masaya yatırdınız, kararlar alıp netleştiniz. Şimdi daha kolay iletişim kurabileceğiniz, daha huzurlu bir dönem başlıyor sizin için.

Akrep ve Yükselen Akrep : Satürn, 3.evinizde iletişim konuları üzerinden uğraştırdı sizi geride bıraktığımız aylar içerisinde. Özellikle yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşular üzerinden dersler, problemler yaşanmış olabilir. Satış, pazarlama, sosyal medya, vb konularda işleriniz varsa, Satürn retrosu sebebiyle pek de istediğiniz gibi ilerleyememiş olabilirsiniz. Destekleyici bir süreç değildi. Ancak şimdi hızlanan Satürn ile, hem iletişimleriniz, hem işleriniz adına daha iyi bir dönem başlıyor !

Yay ve Yükselen Yay : 2.evinizde, yani para alanınızda retro yapan Satürn kazanmak anlamında zorlu etkiler yarattı sizler için. Biriktirmek ya da daha rahat harcamak istediniz ama mümkün olmadı. Retronun bitişi, parasal fırsatlar yakalamak, somut kazanımlar elde etmek, ve onları daha kolay elde etmek adına iyi ve destekleyici bir dönem başlıyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : Retro sizde yaşandığı için en çok siz etkilendiniz Satürn’ün sınavlarından. Yeni düzenlemeler, yeni kararlar gerektiren, geçmişten gelen köklü sorunları artık çözmeniz gerekti, erteleyemeyeceğiniz bir hal aldılar. Çabanın, mücadelenin yoğun olduğu ayların ardından, daha rahat ilerleyeceğiniz, yaşamınızın kontrolünü elinize alabileceğiniz bir süreç geliyor mükafat olarak 🙂

Kova ve Yükselen Kova : 12.evinizde, yani örtülü alan dediğimiz biraz zorlayıcı bir alanda deneyimlediniz Satürn retrosunu. Sürprizli, öngöremediğiniz durumlarla karşılaştınız, sizden gizlenmiş şeylerle karşılaştınız. Yeni gerçeklikleriniz oluştu. Diğer yandan hem bedensel, hem ruhsal sağlık açısından da zorlayıcı bir retroydu ve şimdi bitiyor. Hadi geçmiş olsun 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 11.evinizde deneyimlediğiniz yorucu Satürn retrosu, geride bıraktığımız aylarda hedeflerinize ulaşmada yordu sizi. Amaçlarınız doğrultusunda bir şeyleri gerçekleştirmek istediniz, ancak şartlar desteklemedi sizi. Arkadaş, dost çevreleri üzerinden de yüzleşmeler yaşadığınız, olgunlaştığınız bir süreç oldu. Artık çok daha farkında, daha yüksek bir bilinç seviyesindesiniz. Satürn’ün istediği de zaten buydu. Bu zorlu sürecin ardından, ideallerinizi çok daha kolay gerçekleştirebileceğiniz, isteklerinizi hayata geçirebileceğiniz güzel zamanlar başlıyor !

 

 

Bu arada 3-9 Eylül 2018 Haftası Astroloji Gündemi yazımı da sizler için buraya bırakıyorum sevgili okuyucularım.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Her bir gökyüzü gündemi için de sitemden yararlanabilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Ek olarak, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Soru&Öneri ve sitem hakkında görüşleriniz için Menüde yer alan İletişim kutusunu buraya bırakıyorum. İçeriklerimle ilgili neler düşündüğünüzü benimle paylaşabilir, beklentilerinizi aktarabilir, günden güne büyüyen bir aile olarak gördüğüm bu platformda, bana yorumlarınızı, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!