Oğlak Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Temmuz ayı size neler getirebilir, nasıl konularınız olabilir bu ay, anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 7.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 8.evinize geçiyor. Parasal konularda temkinli ilerlemeli, alışverişlerde gerçek anlamda ihtiyacınız olan şeylere odaklanmalısınız. Borçlar, alacaklarınız, ödemeleriniz öne çıkabilir bu 8.ev döngüsünde.

Psikolojik anlamda biraz düşük, biraz karamsar bir alan burası. Ama ardından 9.evin parlak, iyimser, neşeli zamanı başlayacak 🙂 Bu geçici süreci, en pozitif şekilde atlatmaya bakın.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 7.evinizde.

18 Haziran’da retro hareketine başlamıştı ve bu retro 12 Temmuz’a kadar devam ediyor.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Önemli sayabileceğimiz konularda harekete geçmek için, imzalı işler, anlaşma ve kontratlar için 12 Temmuz sonrasında birkaç gün daha (ortalama 1 hafta) Merkür’ün eski hızına dönmesini beklemeniz faydanıza olur. 12 Temmuz sonrasında, yazı içinde görebileceğiniz 7.ev konularında aksaklık ve pürüzler geride kalmaya başlıyor artık.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 6.evinizde. Burada retro hareket yapıyordu bir süredir ama 25 Haziran itibariyle retro bitiyor. İş hayatınıza, iş arkadaşlarınızla olan bağınıza, sağlığınıza, günlük yaşamınızda aksayan yerlerin size nasıl yansıdığına dair pek çok şey fark ettiniz. Artık iş ve gündelik yaşam konularında Venüs’ün güzel desteği ile, uyumla, keyifle ilerleyeceksiniz. Venüs ileri hareketine döndü artık.

Venüs ile ilgili önemli bir yazım var bu arada. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, anlattım sizler için.

Burayı tıklayabilirsiniz : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 4.evinizde. Hatta 2020’nin geri kalanında burada. Epeyce uzun bir koç transiti olacak bu. 7 Ocak 2021 tarihine dek sürecek. Neden bu kadar uzun ? Çünkü sonbaharda Mars’ın bir retrosu olacak burada.

4.ev temalarında hareketleniyorsunuz, daha fazla efor sarf etmeye başlıyorsunuz, yeni girişimlerde bulunuyorsunuz.

Ev, yerleşim konuları, ev almak, satmak, kiralamak gibi konular, evde yapılacak değişiklikler, arsa alım satım konuları, tapu işlemleri, yaşadığınız yerle ilgili her şeyi düşünebilirsiniz 4.ev deyince. Mars buralarda bir hareketlilik yaratacak.

Aile içinde zaman zaman huzursuzluk da verebilir. Tartışmayı, uyumsuzluğu, fevri bir enerjiyi anlatır çünkü Mars. O anlamda daha sakin olun. Daha uyumlu olun.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

1.evinizde gerçekleşiyor. Ay tutulmaları bitişleri, tamamlanan konuları anlatır. Yaşamınızın içinde bazı şeylerin döngüsü tamamlanıyor olabilir artık. Bitirme kararı aldığınız şeyler olabilir.

İşten, ilişkiye, yatırımlardan sosyal bağlarınıza kadar her konuda olabilir bu tamamlanmalar. Biraz yüksek, agresif bir etkiyi taşıyorsunuz. Tutulma sizde gerçekleşiyor. Bugünlerde kimseyi kırmamaya özen gösterin. Öfkeyle hızlı kararlar almayın.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

7.evinizde meydana geliyor.

Yakın zamanda, 21 Haziran’da bu alanda çok güçlü bir Güneş tutulması da gerçekleşti. Sıfır derecede meydana geldiği için büyük bir dönüşüm etkisi barındırıyor bu tutulma. Önümüzdeki aylar boyunca etkileri görünür olacak, günden güne somut değişimler olacak.

Şimdi bu alan tekrar aktive oluyor bir yeniay ile. İlişki kurmak, bağ kurmak, özel ve sosyal bağlarınız, iş hayatınızdaki ağınız, iletişimleriniz bir yenilenme sürecinde. Yeni bağlantılar, yeni anlaşmalar, kontratlar, imzalar, sözleşmeler olabilir. Hayatınızda ortaklı bir ticari faaliyet başlıyor olabilir.

Evlilik ve ikili ilişkiler de bu evin konusu. Bu yönde planlarınız, niyetleriniz olabilir.

İlişkiler ve ortaklıklar üzerinden alıyorsunuz yeniay etkisini.


Sağlıkla, keyifle, huzurla ilerleyeceğiniz, güzel bir ay olsun 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!