Merkür Yengeç Burcunda 4-27 Haziran 2019

Merkür Yengeç Burcunda 4-27 Haziran 2019

Merkür, 4 Haziran Salı günü, ikizler burcu seyrini tamamlayarak yengeç burcuna geçiyor ve 27 Haziran’a kadar yengeçte ilerliyor olacak sevgili okuyucularım.

Merkür, gündelik hayatımız üzerinde büyük rol oynayan bir gezegen.

Günlük işlerimiz, iletişimlerimiz, haberleşme trafiğimiz Merkür’ün yönetiminde.

Dolayısıyla, Merkür’ün hangi burçta olduğu, nerede ilerlediği bizler için çok çok önemli.

Merkür, ikizler burcunun yöneticisi olduğundan, kendi evindeydi bir süredir. Şimdi yengeç burcuna geçiyor.

İletişimler, yengeç karakteristiğine bürünüyor.

Yani bir duygusallık, bir naiflik, bir çekingenlik geliyor, evet 🙂

İnsanları kırmamak için kelimelerimize çok daha fazla özeneceğimiz, söylemek istediklerimizi bazen çekinip içimizde tutacağımız, çok daha fazla anaç bir tavırda ve şefkat enerjisinde iletişim kuracağımız bir süreç bu.

Ayrıca yengeç milli duygulardır, vatanseverliktir, geleneksel değerlerimizdir, kültürel yapımızdır, birliğimiz, bütünlüğümüzdür.

Merkür yengeçte iken, bu değerleri daha çok önemseyerek, bu bakış açılarında düşüneceğiz, seçimlerimizi geleneksel davranış modelleriyle yapacağız. Kafamız böyle çalışıyor olacak 🙂

Şimdi Merkür-yengeç transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 4.evinize gelen Merkür ile aile ve ev alanı etkinleşiyor. Aile bireyleriyle iletişimler, onlara dair konular öne çıkıyor.

Ayrıca evinize dair bakım, tadilat, boya, badana, dekorasyon değişiklikleri konu olabilir.

Bunlar dışında 4.ev geçişi olması sebebiyle, geçmişi daha fazla anma, geçmişte kalmış üzüntüleri daha sık hatırlama eğiliminde olacaksınız bugünlerde. Bu ruh halinden çıkmaya çalışın, keyfinizi artıracak şeylere yönelin lütfen.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 3.evinize Merkür geliyor, yakın çevre iletişimleriniz hız kazanıyor. Özellikle kardeşlere, kuzenlere, yakın akrabalara ve komşulara dair yeni konular oluşacaktır bu döngüde. Eğitimler, seminerler, kurslar için, sosyal medyada, e-ticaret konularında yeni adımlar için, satış, pazarlama faaliyetlerinde ilerlemek için çok güzel bir transit alıyorsunuz, iyi kullanın. Bolca da gezecek, etkinliklere katılacak, aktifleşecek, şehrin tadını çıkaracaksınız bu süreçte 🙂

İkizler ve Yükselen İkizler : 2.evinize gelen Merkür, maddi çerçevenize, işinize dair konularda iletişim ve hızlanma getirecektir. Gelir akışınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız gündeminize yerleşiyor. Gelirinizi artıracak yeni iş planları yapacaksınız, yeni uygulamalar halinde olacaksınız bu süreçte. İşinizi büyütmeye odaklanacaksınız. Bunlar dışında ev, emlak konuları 2.evdedir, bu yönde planlarınız varsa harekete geçeceğiniz bir süreç başlıyor. Parasal konular odağınızda.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Merkür size geliyor ! Her türlü iletişim trafiğiniz hızlanıyor. Aktif bir süreç olacak sizin için. Yeni bağlantılar kurabileceğiniz, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, yeni ortamlara girebileceğiniz bir döngü bu. Zihniniz her zamankinden daha hızlı çalışacak, yeni kararlar alacaksınız, uygulayacaksınız. Güzel fikirlerinizle dikkat çekeceğiniz, daha çok göz önünde olacağınız, bolca yazışacağınız, bolca görüşeceğiniz keyifli bir Merkür transiti sizi bekliyor sevgili yengeçler.

Aslan ve Yükselen Aslan : 12.evinize Merkür geliyor. Sizin için bir inziva, geri çekilme, içe dönme ve hazırlık dönemi olacak bu. Bu süreci, gerçekleştirmek istediğiniz şeyleri planlamak, adımlarınızı belirlemek için değerlendirin derim. Sonra 27 Haziran’da Merkür aslan burcuna geçtiğinde, bunları hayata geçiriyor olacaksınız.  Eldeki işleri tamamlayın, arının, hedefler koyun ve hazırlanın bu döngüde. Ruhsal açıdan destekleyici bir transit. Ayrıca haberci rüyalar görebilirsiniz, evrenden mesajlar alabilirsiniz, farkında olun lütfen, tamam mı 🙂

Başak ve Yükselen Başak : Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor. Sosyal çevredir burası, kalabalıklardır, gruplardır, arkadaş ve dostlardır. Size yeni arkadaş grupları, yeni ortamlar getirebilir buradan geçen bir Merkür. Dostlarınızla bağınızı güçlendirecektir. Bir kursa kayıt yaptırmak, bir organizasyona, vakfa, derneğe katılmak için çok güzel bir süreç, bu yönde bir şeyler olabilir.

Hedeflerimizin ve ideallerimizin evidir aynı zamanda 11.ev. Amaçlarınız, istek ve dilekleriniz doğrultusunda güzel şeyler elde edebilirsiniz bu döngüde. Dostlarınızdan destekler geliyor.

Terazi ve Yükselen Terazi : 10.evinize Merkür geliyor, iş, kariyer alanı ve yaşamınızdaki otorite figürleriyle iletişimler öne çıkıyor. Yönetici, patron, amir, aile büyüğü gibi kişilerle ilgili yeni gündemler, yeni görevler, sorumluluklar doğabilir. Dialoglara dikkat ayrıca, üstlerinizle zaman zaman gerginlikler olası.

İş kurmak isteyenler ise hazırlık yapacak, bol bol piyasa araştırması yapacak Merkür desteği ile.

Sorumluluklarınızın sizi yorabileceği bir transit bu. Fırsat buldukça dinlenmeye, eğlenmeye bakın.

Akrep ve Yükselen Akrep : Merkür 9.evinize geliyor. Sizin için iletişim ve haberleşme trafiği eğitim, yüksek öğrenim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular üzerinden artıyor. Yeni bir seyahat yapabilirsiniz bu döngüde, uzak yerlerdeki yakınlarınızla bağlantılar kurabilirsiniz. 9.ev etkisiyle yeni keşifler ve deneyimler içinde bulabilirsiniz kendinizi. Hukuksal meseleleriniz varsa, Merkür bu konuları da aktive ediyor, ilerlemeler sağlanacaktır. Dinler, inançlar, hayat görüşü, felsefe bu evin temalarındandır ayrıca, bu açıdan da ufkunuzu genişletecek ve güncelleyecek Merkür düşüncelerinizi. Ticaret, danışmanlık, reklam, tanıtım faaliyetleri de hız kazanıyor.

 Yay ve Yükselen Yay : 8.evinize Merkür geliyor. Ödemeler, borçlar, bankalarla bağlantılar, kredi talepleri, prim, sigorta gibi konular, bunlar dışında miras, nafaka, eşin geliri gibi ortaklaşa paralar üzerinden yeni gündemler, dialoglar, bağlantılar getiriyor size. Kredi çekmek, miras konularında, mal paylaşımlarında uzlaşmak, ilerlemek, alacaklarınızı temin edebilmek için güzel bir geçiş.

Ayrıca sezgiler artıyor, duygular derinleşiyor. Psikolojik olarak zorlanabilirsiniz 8.ev etkisiyle. 27 Haziran’da Merkür aslan burcuna geçince, hem maddi açıdan, hem ruhsal açıdan rahatlayacaksınız, merak etmeyin 🙂 

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 7.evinize Merkür geliyor. 7.ev ilişkilerdir, evlilik, eş, sevgili, partner, ayrıca iş ortağı, ortaklı ticari faaliyetler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmelerdir. Merkür buradan geçerken, ilişkinizde sorun yaşadığınız noktaları masaya yatırabilir ve çözüm bulabilirsiniz, uzlaşabilir, karar alabilirsiniz. İyi giden bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde adımlar da atılabilir 🙂 Yeni bir iş ortağı, ortaklı bir girişim, bir sözleşme, bir işbirliği de mümkün yaşam çerçeveniz doğrultusunda. Güçleri birleştirmek, birlik olmak, birlikte hareket etmek fayda getirecektir Merkür-yengeç sürecinde.

Kova ve Yükselen Kova : Merkür 6.evinize geliyor, günlük temponuz hızlanıyor, gündelik yapılacak işler artıyor. Yeni görevler, yeni işler, yeni sorumluluklar olası. Bazı şeyleri rutin haline getirmeye başlıyorsunuz, kendinize daha fazla özeniyor, sağlığınıza daha iyi bakıyorsunuz. Yeni sağlıklı alışkanlıklar, yaşamınızı düzenleyecek yöntemler, değişiklikler mümkün bu süreçte. Spor, detoks, diyet için de gayet destekleyici, mutlaka kullanın diyorum 🙂

Balık ve Yükselen Balık : 5.evinize Merkür geliyor. Renkli, eğlenceli, keyifli, yaşam coşkunuzu artıracak şeylerin, şansların evidir bu ev. Konuları güzeldir 🙂 Aşk bu evdedir. Çocuklar bu evdedir. Hobiler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler bu evin temalarındandır. Merkür buraları aktive ediyor. Bir flört başlayabilir, çocuklarla ilgili yeni gelişmeler olası, hobileriniz doğrultusunda da güzel şeyler yapacaksınız sanırım 🙂 Sosyal ve eğlenceli bir dönem sizin için 🙂

 

Merkür-yengeç transiti ve etkileri bu şekilde sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi, astrolojik danışmanlık hizmeti için → İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Haziran 2019 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumlarınız aşağıda :

Haziran 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2019, Boğa Burcu Haziran 2019, İkizler Burcu Haziran 2019, Yengeç Burcu Haziran 2019,

Aslan Burcu Haziran 2019, Başak Burcu Haziran 2019, Terazi Burcu Haziran 2019, Akrep Burcu Haziran 2019,

Yay Burcu Haziran 2019, Oğlak Burcu Haziran 2019, Kova Burcu Haziran 2019, Balık Burcu Haziran 201

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için :

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs – 21 Haziran 2019

Venüs Boğa Burcunda 15 Mayıs – 9 Haziran 2019 – Etkileri

Mars Yengeç Burcunda 16 Mayıs – 2 Temmuz 2019 – Etkileri

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!